Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Vand Banditul, an fabricatie 1997. Initial Bandit 600 S , mai am si farul vechi cu carena. Are crash bars, amortizor central pe gaz, sa retapitata, bujii noi NGK CR9EK , ulei si filtrele sunt schimbate sezonul asta, parbriz Puig, bug spoiler. Pret 1500 euro. Nu vrea nimeni o batranica frumoasa ???

post-73897-0-91225800-1404494718_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

ai aici

cod 10022069

https://www.louis.de/en/artikel/anbaukit-f-lsl-crash-pad/10022040?filter_article_number=10022069

» Post actualizat in 24 Jun 2014 20:12

E magazin online din romania ? sau cum pot comanda, in alta parte nu stiti ? Aiurea ca la modelul 2005-2006 e diferit fata de toate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe locuri de unde poti comanda de pe louis.de ca sa nu te bagi doar tu la cheltuielile de transport

kronau moto bucuresti

romimoto cluj (livrare prin posta ro)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare banditilor. A trecut o vesnicie de cand nu am mai intrat pe aici. O vesnicie in care micutul meu a adunat aproape 100.000 km dintre care, 80.000 facut in ultimii 5 ani). Va contactez cu o intrebare/rugaminte/favoare. E cineva din Bucuresti, cu un bandit de dupa 2005 (inclusiv) care are suport de topcase pe care mi-l poate imprumuta si mie pentru o luna? Pe 2 august plec iar la plimbare, si, de data asta voi avea si pasager. Gentile laterale le pot folosi fara probleme, insa, rollbag-ul, in mod normal se monteaza pe saua pasagerului, ceea ce va fi imposibil acum. Daca e dispus cineva sa ma ajute, dau multe beri si povesti de pe drum. Multumesc.

 

post-35709-0-00425200-1370504012_thumb.jpg
Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

ai cam ars ceva benzina, bravo. eu abia 7mii de km in 3 ani, majoritatea doar drumul spre munca, timpul imi este umplut de pustiulica :)

 

aici vindea un coleg, eu nu am avut finante la momentul ala si am pus pauze momentan.

/index.php?/topic/712994-vand-sw-motech-alu-rack/

 

 

ce suport lateral ai? vrei genti mai mari de 42L? eu oricum plec cu masina in concediu si stau la mine la munca pe post de debara (nu am unde sa le tin in casa - le-am folosit la 2 iesiri, dar nici nu vreau sa le vand)

post-34332-0-76286600-1404815530_thumb.jpgpost-34332-0-74318900-1404815539_thumb.jpgpost-34332-0-13322900-1404815548_thumb.jpg

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am suporti laterali. Am un set de genti textile (3x25l - doua laterale si un rollbag) luat de pe louis acum vreo 3-4 ani de care usnt foarte multumit. Acum voi avea pasager. Gentile laterale le pot folosi fara probleme, insa, as avea nevoie si de rollbag, pentru ca am de gand sa stau cam 3-4 saptamani pe drumuri. DIn cauza asta caut doar suport de topcase, cat sa-mi tina rollbag-ul si sa pastrez saua libera. Ideea e ca eu, pe gentile textile, pot lega si saltelele de cort si sacii de dormit. Din ce vad in pozele tale, nu ai optiuni sa mai prinzi ceva de acele cutii...poate ma insel...

Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai optiuni sa mai prinzi ceva de acele cutii...

daca insisti, cred ca poti lega ceva pe acolo, dar nu au o forma care sa te ajute.

 

vacanta placuta si fara probleme sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca are cineva nevoie de reglaje la moto il recomand pe Bogdan Padure 0723583512, parca am alta motocicleta.

Bogdan e din Bucuresti? Editat de nae10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

As vrea sa reglez carburatoarele si supapele la un Bandit din 2000 pe cine recomandati?

Dupa ce mergi la mecanic, is curios daca poti sa revii si sa ne spui exact ce a reglat la carburatoare.

La carburatoare nu exista aproape nimic care poate fi reglat. Cel mult schimbat/upgradat dar piesele alea costa mult (sute de euro). Daca costa 100 de lei treaba nu se pune problema de schimbat ceva. Ca ai membrane rupte, plutitoarele complet aiurea sau ceva, aia se cheama reparatie.

Spun asta pt. ca e plin forumul de intrebari/recomandari de mecanici pt. reglat carburatoarele dar pina-n ziua de azi n-am vazut pe cineva care sa explice ce se regleaza la un carburator. Daca mie mi-ar zice cineva ca-mi regleaza (nu curata/verifica) carburile as sti ca ala nu e mecanic sau e aburitor.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag ca musca ca sunt anti talent la mecanica.

La carburi, pe langa curatare, nu insurubezi niste suruburi un anumit numar de pasi ... ? ( parte din evenimentul de sincronizare , sau nici asta nu se intampla ? ) Asta nu inseamna reglare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pot regla carburile:

1. pilot air screw se ajusteaza in functie de relanti, bujii;

2. needle jet se poate ajusta, este cuiul care este in capatul de jos membranei, si care poate fi ridicat sau coborat dupa ce modificari ai la motor: filtre, toba;

3. cui pontou;

4. sincronizarea e tot un reglaj.

 

restul sunt inlocuiri!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pot regla carburile:

1. pilot air screw se ajusteaza in functie de relanti, bujii;

2. needle jet se poate ajusta, este cuiul care este in capatul de jos membranei, si care poate fi ridicat sau coborat dupa ce modificari ai la motor: filtre, toba;

3. cui pontou;

4. sincronizarea e tot un reglaj.

 

restul sunt inlocuiri!!

...corect,deci pana la urma se poate regla ceva la carburi! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...