Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

bai banditi, va salut din lumea vibratiilor, duduielilor si a cuplului de jos! :D

 

va amintesc ca mi-a ramas un rack/portbagaj de B6/B12 POP folosit doar de vreo 3 ori, in stare giugiuc si foarte solid... detalii in semnatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare!!!


Ma adresez detinatorilor de suzuki bandit 600S.


Intrebarea este urmatoarea:


Este vre-o diferenta de pozitie si/sau confort intre modelul S si cel clasic?


Si ce imi mai puteti zice despre acest motor: consum,fiabilitate...etc


Intentionez sa il folosesc pentru calatori mai lungi de 2-3 ori pe an dar si in fiecare zi pentru plimbari mai scurte.


Pana in primavara vreau sa cumpar unul.


Modelul din 2000-2003


Multumesc!!!


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!


Ma adresez detinatorilor de suzuki bandit 600S.


Intrebarea este urmatoarea:


Este vre-o diferenta de pozitie si/sau confort intre modelul S si cel clasic?


Si ce imi mai puteti zice despre acest motor: consum,fiabilitate...etc


Intentionez sa il folosesc pentru calatori mai lungi de 2-3 ori pe an dar si in fiecare zi pentru plimbari mai scurte.


Pana in primavara vreau sa cumpar unul.


Modelul din 2000-2003


Multumesc!!!


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ajuta baietii, ei sunt in domeniu. Mie nu imi place varianta S deloc, semicarena aia arata aiurea, dar clar la drum lung se simte putin altfel. Dar mare lucru nu ai ce astepta de la ea, totusi e un naked, nu il poti transforma in BMW K1200 LT. Si la un N poti pune un parbriz, dealtfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Pozitia la ghidon este cam aceeasi doar ca modelul S este recomandat pt drumuri lungi. Modelul N te cam omoara la viteza pt ca tot vantul il iei in piept.

Cand l-am luat avea carena de la far montata si am mers cu viteze destul de mari fara probleme de confort.

Daca iti place sa surubaresti iti iei modelul S si un far rotund de la dezmembrari cu prinderi cu tot si poti sa faci oricand schimbarea.

Dureaza maxim 1 ora sa dai farul cu carena jos si sa montezi altul rotund..

Bafta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Pozitia la ghidon este cam aceeasi doar ca modelul S este recomandat pt drumuri lungi. Modelul N te cam omoara la viteza pt ca tot vantul il iei in piept.

Cand l-am luat avea carena de la far montata si am mers cu viteze destul de mari fara probleme de confort.

Daca iti place sa surubaresti iti iei modelul S si un far rotund de la dezmembrari cu prinderi cu tot si poti sa faci oricand schimbarea.

Dureaza maxim 1 ora sa dai farul cu carena jos si sa montezi altul rotund..

Bafta !!!

pe langa far nu tre cumpaat si alt bord? cel de n?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Bandit nu difera bordul de la S la N.

Pozitia e identica deoarece e aceeasi motocicleta, doar ca S are un plastic in plus.

Am N din 96', n-am mers cu S sa iti spun diferenta, dar cu un amarat de parbriz pe far mergi lejer la 160km/h.

Consum drum lung - 5.2%

Nu stiu de fiabilitate, dar avand in vedere ca eu am doar un an facut complet pe el, si am decis sa mi-l repar eu, sper ca intelegi ca sunt motoare simple de rezolvat in caz ca apare o problema.

Overall, eu sunt multumit de al meu. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ajuta baietii, ei sunt in domeniu. Mie nu imi place varianta S deloc, semicarena aia arata aiurea, dar clar la drum lung se simte putin altfel. Dar mare lucru nu ai ce astepta de la ea, totusi e un naked, nu il poti transforma in BMW K1200 LT. Si la un N poti pune un parbriz, dealtfel.

el vorbea de 600..tu ai bagat-o la 1200..banditul 1250 n-are ce face cu teleaga aia..eu unul fara suparare nu as conduce asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai inaltimea de 180 cm si craci de 81 cm atunci :

Suzuki bandit 600s

inclinare in fata : 17 grade

unghiul genunchilor: 77 grade

unghiul soldului : 74 grade

 

Suzuki bandit 600N

inclinare in fata : 18 grade

unghiul genunchilor: 77 grade

unghiul soldului : 72 grade

 

...deci mici diferente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferente de pozitie nu cred ca exista intre variante, cel putin nu sesizabile.

carena de pe S, eventual si cu un parbriz potrivit pentru inaltimea ta creste mult comfortul plimbarilor pe afara.

consum decent si fiabilitate buna :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a vorbit de Bandit 1200??????????

tu ai comparat 600N cu BMW K1200lt...compara daca vrei Bandit 1250 S sau Bandit 1250GT cu vaporul despre care vorbesti tu si sa vedem ce iasa...eu ca pasionat , posesor de toate modelele de bandit nu pot face comparatie intre un touring sportiv care arata frumos si bmw acela cu boxe si statie de camioane pe el..pe mine personal daca m-ar vedea prietenii pe asa ceva cred ca nu s-ar mai opri din ras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu ai inteles : am folosit LT ul ca si termen de comparatie nu prin prisma cilindreei, ci a protectiei la vant si a capacitatii de tourer. Banditul arata bine N, e clasic, spuneam clar parca ca un naked nu va egala confortul unui touring, chiar daca are semicarena, parbriz etc. Tot esenta de naked ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu inteleg ca vrei sa zici ca Bmw are o aerodinamicitate ma buna dar nu poti face comparatie intre ele ori cum ai lua-o..banditul e bandit..n-are bmw nici un naked care sa-l egaleze..

LOL

 

r80r, r100r, r1100r, r1150r,r1200r

R NINE T

F800r

k75, k100

k1200r,k1300r

S1000r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferente de pozitie nu cred ca exista intre variante, cel putin nu sesizabile.

carena de pe S, eventual si cu un parbriz potrivit pentru inaltimea ta creste mult comfortul plimbarilor pe afara.

consum decent si fiabilitate buna :D

Nu este nici o diferenta de pozitie. Ca si confort are un plus, semicarena care te apara de vant, si la drumuri lungi conteaza. In rest, ca si fiabilitate, daca ai grija de el o sa aiba si el grija de tine. Consumul este in functie de cat te manca palma, si starea tehnica. Spor in cautari si sa ne vedem pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ajuta baietii, ei sunt in domeniu. Mie nu imi place varianta S deloc, semicarena aia arata aiurea, dar clar la drum lung se simte putin altfel. Dar mare lucru nu ai ce astepta de la ea, totusi e un naked, nu il poti transforma in BMW K1200 LT. Si la un N poti pune un parbriz, dealtfel.

Semicarena aia isi face treaba excelent la drum intins. Deflectorul frontal la fel. Iti permite sa stai linistit la viteza. Ca nu-ti place tie, e una. Ca schimba total experienta de mers, e cu totul altceva. Si da, am S, asa ca stiu ce vorbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand imi cautam motoreta am dat o tura scurta si cu hornet.Ce-ti pot spune,este ca hornetul mi s-a parut mai inalt.Referitor la Bandit S..mi s-a parut ca are ghidonul o idee mai sus,deci pozitie mai dreapta.Este pur experienta mea..oricine e liber sa isi dea cu parerea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL

 

r80r, r100r, r1100r, r1150r,r1200r

R NINE T

F800r

k75, k100

k1200r,k1300r

S1000r

care din modelele enumerate de tine se apropie la frumusetea 1250S..n-au nici un stil mai putin s1000r dar acela nu face parte din categoria banditului este cum ar fi gsr de la suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frati Banditi, va salut! Ma pregatesc sa-mi cumpar uleiul de motor si inca sant in cautari.... Am citit topicuri intregi despre uleiuri...m-au facut ghem...!! Cateva sugestii specifice pentru Bandit 600 din 2001 de la voi? Multumesc siii...RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...