Jump to content

Recommended Posts

Acum 8 minute, l.u.v a spus:

Ai luat.o din uk? Daca da, nu trebuie sa.i schimbi farul pt.rar?

da!...si tobele( m-au intrebat de silencere dar nu am primit la cumparare); acestea au fost motivele pt care am fost respins astazi
citez din fisa " far incompatibil cu circulatia pe dreapta si zgomot in exces" 😀

Edited by kappy666
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Admin

Pai nu stiai ca vei fi respins? Trebuia sa te interesezi de un rar prietenos, chiar pe langa Bucuresti. Acum ce faci, cumperi tobe si far?

PS: Cum ai adus-o si cat te-a costat? Sunt si eu interesat. Mersi!

Acum 21 minute, l.u.v a spus:

Pai nu stiai ca vei fi respins? Trebuia sa te interesezi de un rar prietenos, chiar pe langa Bucuresti. Acum ce faci, cumperi tobe si far?
m-am dus floricica ,la voluntari, cu speranta ca atitudinea mea de om serios ii va indupleca....cand a accelerat-o ca sa o scoata de pe banc, iar eu am auzit-o din cealalta cladire, a casieriei ,am stiut ca totul s-a terminat 😀; inginerul a fost dragut, m a intrebat de silencere, i am spus la fel de dragut ca n am, desi la vanzare cumparatorul mi a promis si tobele originale.
am un prieten  cu acelasi model si iau cu imprumut far si tobe

PS: Cum ai adus-o si cat te-a costat? Sunt si eu interesat. Mersi!
nu te pot ajuta, deoarece, am luat o din oradea, avea scoase numere rosii; m a costat 200 eur transportul pana la Bucuresti( m am dus eu cu remorca dupa ea)
acum sper sa nu ma frig si cu fiscalul..😀

Edited by kappy666
  • 1 year later...
La 08.07.2020 la 16:21, akybo a spus:

Salut! Care ati inlocuit parbrizul original de pe  fjr (2001-2005) si nu il mai folositi,il cumpăr eu. Trimiteți mesaj! Multumesc!

Salut. Am eu unu dar trebuie sa-l polisezi!

Un TPS senzor acceleratie pentru model 2003 cine are?

• 1 month later...
Acum 19 ore, Marius '95 a spus:

Cam pustiu pe aici, totuși...

Pe lângă faptul că în ultimii ani s-a golit forumul, FJR nu a fost un model foarte popular (cel mai probabil din cauza prețului destul de mare și al notorietății mult mai scăzute față de alte motociclete din aceeași gama de preț - mă uit spre BMW ca cel mai elocvent exemplu).

Și totuși, FJR Gen 1 2004-2005 e o motocicletă foarte bună și care astăzi poate fi achiziționată la un preț foarte bun...

Ce înseamnă preț foarte bun? Că am vz puține, la prețuri f diferite și nu prea ieftine. Mă bate un gând, dar parcă mi-aș dori una mai tinerică de 15 ani... 

Da, deci cred ca am o problema. Tensiunea la baterie nu trece de 13V in mers normal, ~3000rpm, prin oras. In manual zice ca releul trebuie sa scoata 14.2-14.7 la 5000rpm, dar nu zice daca se masoara cu mufa conectata sau "la gol". Neconectat scoate cam 13.5V idle. Nu pot testa la 5000rpm, ca nu ajung la gaz din pozitia unde e releul. Am testat in schimb la baterie si scoate 13.8V la 5000rpm.

Bateria e schimbata anul asta.
Pareri?

PS: Motocicleta e de politie si are un al doilea releu, mai mic, pentru electronica politiei, care scoate 17.8-18.2V, "la gol", ca nu mai e conectat la nimic.