Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

felicitari pentru ala micu.

 

ii faceti scaun special pe moto ? il tineti in top case?

 

intreb ca discutam intens acum doua seri CUM se cara unu mic pe mobra si am ajuns la concluzia ca il tin la piept;, in ham, geaca peste, si casca

 

bine, eu eram cam beat si ideile veneau; la mine nu e in proiect nici o copie miniaturala a mea

si daca as face asa ceva m-ar strange potentiala ma-sa de gat.

 

inca o data felicitari.

 

aveti in plan sa faceti curand echipaj de moto cu atas? ca si africa are doua bujii pe cilindru nu una

 

sanatate

 

 

unu mic pe moto cel mai bine se cara in atas....motiv pentru care avem in dotare pe langa cele doua africi personale una bucata africa a lui Bujie...cu atas :( /index.php?...p;#entry2153645

 

 

cat despre echipaj...vedem vedem :angry:

 

numai bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca prin vara imi povesteai tu ceva .. si am subscris :(

 

 

Da, ma gandeam sa organizez intalnirea AT 2010 in zona muntilor Poiana Ruscai. Ca si locatie m-am gandit la comuna Nadrag (www.nadrag.ro), unde este o fosta tabara de copii. Cand timpul si vremea imi vor permite am sa incerc sa gasesc niste trasee pe forestiere pe care sa le putrem parcurge in ziua de sambata, presupunand ca mergem tot pe ideea unei intalniri de weekend (sosire vineri, trasee sambata, plecare duminica). Zona am frecventat-o dar calare pe un hard enduro. Sunt unele drumuri impracticabile pentru o Africana. Ideea e sa gasesc un traseu de compromis cu doar cateva puncte mai "aspre" fara sa devina totul un chin si sa se lase cu pagube :angry:

 

Stiu ca e cam departe pentru unii dintre voi (mai ales pentru cei din Moldova sau Dobrogea) de aceea nu ma astept sa agreeze toata lumea aceasta idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiferent unde se tine intrunire eu voi fi prezent!

 

aceeasi atitudine si la mine .... chiar nu conteaza unde ne-om intalni ...

 

 

 

 

Felicitari pentru Razvan & Olga, sa va traiasca Bujie, sa va bucurati de el si sa fiti sanatosi cu totii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ma gandeam sa organizez intalnirea AT 2010

 

Stiu ca e cam departe pentru unii dintre voi (mai ales pentru cei din Moldova sau Dobrogea) de aceea nu ma astept sa agreeze toata lumea aceasta idee.

 

nu ar fi mai bine , in centrul tarii , ca sa fie o distanta la fel de egala ptr toti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi mai bine , in centrul tarii , ca sa fie o distanta la fel de egala ptr toti?

 

asa a fost anul asta si locatia dupa parearea mea nu a fost una din cele mai reusite! mai bine mergem un pic mai mult....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa a fost anul asta si locatia dupa parearea mea nu a fost una din cele mai reusite! mai bine mergem un pic mai mult....

 

De acord cu tine Ducule in privinta locatiei de la brasov, atunci sa-l lasam pe Cristi Stelia sa organizeze el adunarea.

Unde o vrea muschiul lui, ca de e la el pe "teren". :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine Ducule in privinta locatiei de la brasov, atunci sa-l lasam pe Cristi Stelia sa organizeze el adunarea.

Unde o vrea muschiul lui, ca de e la el pe "teren". :scratch:

 

In cazul in care toata lumea este de acord cu Cristi atunci mai intai trebuie sa il intrebam si pe el dc poate si vrea sa organizeze.

 

@cstelia: dc te decizi favorabil si ai nevoie de fr-un ajutor in organizare count me in :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si spioni de la Yamaha? :moron: Mai ales pe cei care, din diverse motive nu si-au putut lua Africa Twin, dar au prieteni buni in comunitatea voastra? :scratch:

 

Multumesc anticipat! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu mai sunt alte propuneri, o sa ma apuc de treaba ;)

 

Asa sa faci si sa te ti de treaba.Contam pe tine.

Mesaj completat

Primiti si spioni de la Yamaha? :) Mai ales pe cei care, din diverse motive nu si-au putut lua Africa Twin, dar au prieteni buni in comunitatea voastra? :laugh:

 

Multumesc anticipat! :laugh:

 

Nui bai important e sa fi prezent, la adunarea de la Rasnov a fost un super tenerist, asa ca Bogdane esti bine primit/ :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi mai bine , in centrul tarii , ca sa fie o distanta la fel de egala ptr toti?

Asta-i tare de tot! Iti dai seama, Pedro, cat va trebui sa ocoleasca unul care sta in centrul tarii pt ca sa aiba aceeasi distanta cu ceilalti?! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Am o rugaminte !

 

Imi trebuie neaparat crashbar motor si spate si fiindca lucrez intr-o " uzina " si am oarecum posibilitatea sa le fac aici am nevoie de niste desene . Am tot survolat netu si in afara de poze nu am gasit nimic . Fara desene cat de cat ingineresti nu imi fac lacatusii treaba si toti inginerii din fabrica ridica din umeri ( a lene si a nepasare ) . M-as apuca eu sa le schitez dar vreau sa-mi iasa o treaba buna si nu cred ca sunt in stare .

 

Deci daca aveti pe undeva pe calculator ratacite niste schite , eventual si cotele pe ele postati-le pe forum si va voi fi vesnic recunoscator .

 

 

Cu stima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Am o rugaminte !

 

Imi trebuie neaparat crashbar motor si spate si fiindca lucrez intr-o " uzina " si am oarecum posibilitatea sa le fac aici am nevoie de niste desene . Am tot survolat netu si in afara de poze nu am gasit nimic . Fara desene cat de cat ingineresti nu imi fac lacatusii treaba si toti inginerii din fabrica ridica din umeri ( a lene si a nepasare ) . M-as apuca eu sa le schitez dar vreau sa-mi iasa o treaba buna si nu cred ca sunt in stare .

 

Deci daca aveti pe undeva pe calculator ratacite niste schite , eventual si cotele pe ele postati-le pe forum si va voi fi vesnic recunoscator .

 

 

Cu stima !

 

 

http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/502104.0001.pdf

http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/502104.0003.pdf

http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/502107.0001.pdf

http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/502107.0003.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara... ce mai faceti dragii mei? nu mai vopseste nimei un AT? mi-e dor sa mai fac un sticker de AT.

 

Eiii dragul mosului, mi-a cam crescut barba de cand astept propunere de sticker

Ultima discutie am avut-o acum 1 luna pe mess si ti-am zis ca nu sunt grabit (atunci te-am dezamagit cred)

ti-am dat si poze cu Suzuki GSX750F ala albastru, ti-am dat add si pe mess da nu prea ne-am ,,lipit'' :laugh:

 

Vorba aia : Iarna-i lunga ...avem vreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Mi sa cam luat de coclauri si duc dorul calatoriilor lungi. Pentru asta mi-am bagat ,,la schimb" capra pe o vaca ... orice vaca.

Am mai detinut AfricaTwin cu multi ani in urma si stiu ce inseamna ...

 

Un crestin se afera sa faca schimb cu mine oferindu-mi un RD04 din '91 care are in jur de 70000km la bord.

Mobra prezinta destul de bine, dupa cum se vede in poze, insa imi pun o intrebare ... si voua de asemenea !

 

Intrebare:

 

Avand in vedere situatia social-economica din ziua de astazi, cativa ani de acum in 'colo nu-mi voi putea permite o alta mobra, de aceea motocicleta asta (RD04) va trebuii sa ma slujeasca in rastimpul asta. Ca o persoana ce face 25000-30000 km pe sezon, pot pune baza pe o Africa care are deja 70000km si va avea, cel putin, inca pe atat in urmatorii 2-3 ani ?

 

Multumesc si sper sa vin si eu la intrunirea aia ! :D

post-10224-1261034887_thumb.jpg

post-10224-1261034895_thumb.jpg

post-10224-1261034907_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...