Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Rupe-ti de la gura si cumpara niste cramponate numai pt tine. Fac apel la comunitatea AT din Romania sa nu ajute pe nimeni care isi doreste cramponate SH :) Adica cum dom'ne, se da cu crampoane doar la intrunire si in rest o arde touring? Sa-si ia Goldwing atunci....

Poate nu am fost destul de explicit , vreau sa cumpar o pereche , second , nu sa primesc . Ptr gume noi , nu am banuti acum , ca am bagat destul de mult in mobra la inceputul sezonului .

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-30-0-01611400-1400070274_thumb.jpg

 

 

1. Eu
2. Zoli
3. Mircea Leschian
4. Pufarinu
5. Neagu
6. Borco
7. Arthur
8. Andry
9. Korben
10. Monocord ?
11. Pstefan
12. Bulinu
13. Paul Varanu'

14. Tibi (@escovent)

15. Emilian

16. Boieru' si Roxy

17. Leo si Marinus

18. Lucian si Cristina

19. Stefan (dar inca nu se stie sigur)

20. Alex (@cernunos)

21. Mihnea

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nadrag 2014

Nu stiu sigur, vreau sa vin dar agenda este foarte incarcata in viitorul apropiat. Deci, venirea mea este incerta pana la 1 iunie. Atunci abia pot spune daca DAAA sau... DATA VIITOARE :-L

Editat de Mihutz77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Cristi pentru oferta cu anvelopa spate dar ... Nu cred că o să mă bag cu motocicleta de duminică şi cu pasagera pe traseul serios. Deşi, dacă merg ca omu, n-am de ce să cad nici pe acolo. Dacă.... Dar la ce noroaie văd, nu ştiu cum aş putea sta cuminte :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma africana 750 rd 04 se desface pe bucati si astea sunt de vanzare preturilr sunt in lei........cdi-400 ,inaltatoare ghidon-50 ,melc complet-150 , crash bar- 250 ,ghidon-100 , saua -250 stare f buna ,roata fata -300 , roata spate-300, furca fata -600, 2x scarite +cric lateral- 150 ,pompa benzina-250 ,stop spate -80 ,suport far -100,far -300,aripa fata +protectii-150 , telescop spate -250 ,radiatoare - 200 ,ceasuri bord -150,bascula spate- 300,jugcomplet cu rulmenti 250 ,carburator (cu 1 membrana perfecta )-300 ,releu incarcare-250 ,etrier frana spate cu pompa -200 ,pompa frana fata+maneta- 150 ,instalatia electrica completa -100,relee bord 100, pt poze sau piese care nu le-am pus sau am uitat va rog pm sau tel 0745538663 mihai

sal, vreau si eu te rog niste poze cu crash bar-ul si saua, daca le mai ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu
2. Zoli
3. Mircea Leschian
4. Pufarinu
5. Neagu
6. Borco
7. Arthur
8. Andry
9. Korben
10. Monocord ?
11. Pstefan
12. Bulinu
13. Paul Varanu'

14. Tibi (@escovent)

15. Emilian

16. Boieru' si Roxy

17. Leo si Marinus

18. Lucian si Cristina

19. Stefan (dar inca nu se stie sigur)

20. Alex (@cernunos)

21. Mihnea

22. Masterchef Tibor

+ cel putin 2 colegi din Ungaria.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

1. Eu

2. Zoli

3. Mircea Leschian

4. Pufarinu

5. Neagu

6. Borco

7. Arthur

8. Andry

9. Korben

10. Monocord ?

11. Pstefan

12. Bulinu

13. Paul Varanu'

14. Tibi (@escovent)

15. Emilian

16. Boieru' si Roxy

17. Leo si Marinus

18. Lucian si Cristina

19. Stefan (dar inca nu se stie sigur)

20. Alex (@cernunos)

21. Mihnea

22. Masterchef Tibor

+ cel putin 2 colegi din Ungaria.

Nu vreti sa promovam evenimentul si la vecini ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia asteptam sa lingem ceaunul de gulas pregatit de Tibor... Pune si o poza cu emblema intrunirii, sa o postez pe facebook, ca am cativa amici pe afara care sunt interesati, si poate vin mai multi de peste hotare. Trebuie sa dam neaparat si de ungurii de anul trecut, desi am impresia ca sunt plecati la plimbare prin Turcia. O sa le dau un mesaj totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia asteptam sa lingem ceaunul de gulas pregatit de Tibor... Pune si o poza cu emblema intrunirii, sa o postez pe facebook, ca am cativa amici pe afara care sunt interesati, si poate vin mai multi de peste hotare. Trebuie sa dam neaparat si de ungurii de anul trecut, desi am impresia ca sunt plecati la plimbare prin Turcia. O sa le dau un mesaj totusi.

Am promovat evenimentul si pe Google + . Se poate si pe ADV .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arthur, o sa ma uit ce gasesc prin garaj, si poate te rezolv eu cu niste crampoane pentru intrunire. Oricum, eu trebuie sa schimb Mitas-ul de pe spate ca e destul de tocit, dar inca trage bine prin padure. Si mai am un E09 de fata, si el tocit, dar o sa faca treaba la Nadrag. Da-mi un semn dupa 28 mai, sa nu uit. Le fac niste poze, si daca sunt ok, ti le aduc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arthur, o sa ma uit ce gasesc prin garaj, si poate te rezolv eu cu niste crampoane pentru intrunire. Oricum, eu trebuie sa schimb Mitas-ul de pe spate ca e destul de tocit, dar inca trage bine prin padure. Si mai am un E09 de fata, si el tocit, dar o sa faca treaba la Nadrag. Da-mi un semn dupa 28 mai, sa nu uit. Le fac niste poze, si daca sunt ok, ti le aduc.

Am mai primit intre timp o oferta de aici din zona si sa vad ce rezolv . Daca nu , revin dupa 28 :) . S'arna Boierule !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa plecarea Africanei din dotare, mi-au ramas niste piese pe stoc, de care m-as desparti. Este vorba de urmatoarele:

pinion de atac OEM nou si o foaie standard JT folosita, dar fara uzura

piulita de la oala de ambreiaj noua OEM (cea care vine asigurata prin indoirea buzei)

garnitura capac de ambreiaj

lant pentru actionarea pompei de ulei NOU

cablu vitezometru nou

pereche de stuturi de admisie intre cilindrii si carburatoare, noi, Tourmax

Capac ax bascula, 1 bucata

Piulita de plastic care tine cablul de soc in carburator (RD07)

mecanism de actionare a kilometrajului destul de uzat, dar cu pinionul de plastic cumparat nou si folosit f putin

toba RD07 in stare generala buna, cu partea unde se uneste cu cotul subtiata de rugina

 

la pachet cu alte piese in principiu mai am rulmenti buni de la suportul de pinion spate si din stanga rotii spate (eu i-am schimbat toti 3, desi doar unul prezenta uzura), un parbriz original RD07 cu un spot decolorat in partea inferioara si o pereche de placute de frana bune pt un etrier fata

 

Detalii si poze pe PM

Editat de Dimethylmercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, am facut loc la mesaje.


As mai adauga o pereche de garnituri pt galeriile de evacuare (spre chiulase), un surub (dop) nou pt baia de ulei si la capitolul bonusuri un filtru de aer original numai bun pt a fi modificat cu burete.

Editat de Dimethylmercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...