Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am eu si ghidon de Africa Original gold si un Acerbis de 28 cu curbura f mica si cu inaltatoare cu conversie de la 22 la 28

 

Nu vand decat Acerbis ul ...cu 260 lei

Daca este plug-and-play ma intereseaza pe mine, cu tot cu inaltatoare, desigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este plug-and-play ma intereseaza pe mine, cu tot cu inaltatoare, desigur

Nu este ..cu tot cu adaptore si tot este cu 9 cm mai jos decat originalul...fac pariu ca acesta este motivul real de vanzare si nu latimea care este cu doar 1 cm mai mare!...sa nu se intelega gresit ghidonul este bun dar in nici un caz pt africana (plug&play) care necesita un ghidon inalt.!!

 

PS ..eu folosesc asa ceva dar cu inaltatore de 7 cm.

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a deranjat latimea pt ca eu l am avut inca de la inceput cu innatator HD de 15cm.

Am incercat de dragul stintei sa il pun si fara si intradevar este deranjant de scund.

 

Din pacate m a sunat cineva ieri si m a rugat sa il dau. Intre timp nici nu gasesc innaltatoarele asa ca tre sa le mai caut pe acasa :). Daca nu am sa il mai vand persoanei in cauza revin cu el pe forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La RD04, carena care vine peste codita, intre carenele laterale, daca o demontezi si o intorci pe partea ailalta, vei observa doua sugestii de decupare a carenei care iti vor permite ulterior sa vii cu prinderile suportilor laterali direct la cadrul principal, nu la codita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand ghidon de Africana.

L-am cumparat de la colegul fairplaybiker, dar nu m-a convins pe Supertenere.

 

Acelasi pret: 100 lei

Contact PM.

 

2poa1xk.jpg

Sincer, nu musca din desaga nepotrivită... SP. are ceva chestii pe acolo, dar niciodată ghidonul, eu îl am montat de la Africa Twin şi este the best!

Editat de Byk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit solutia pentru problema luminilor, a pompei de benzina si de ulei la Africa Twin. Stiu ca tipul explica cum se rezolva problema la tractor, dar principiul e acelasi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa imi spuna cineva, va rog, cum trebuie sa lucreze farurile? Adica ar trebui sa aiba faza scurta pe un far si lunga pe celalalt sau si scurta si lunga pe amindoua? Am mobra de doua zile si singurele probleme pe care le are pina acum sint faptul ca farul din dreapta nu se aprinde deloc, si butonul de faza lunga nu ramine cuplat (se aprinde numai pe farul din stinga si numai cit il tii actionat cu mina). Orice sfat este bine venit (si nu numai referitor la problemele de mai sus). Multumesc!

A... Si o poza cu mobra...

 

 

 

 

post-69486-0-70788500-1395902154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie!

poti incerca sa cureti/ungi comutatorul (de fapt tot blocul de lumini din stanga) cu WD 40

becul din dreapta probabil este ars complet

La RD 07 farurile lucreaza simultan

Asta daca nu si-a bagat cumva ghiara careva prin instalatia electrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ca se pot aprinde si amandoua si separat...depinde de legislatia tarii in care a fost vanduta motocicleta. Daca nu mai revine butonul care comuta pe scurta/lunga ....curata l bine si dai cu ceva wd40. Era problema comuna la transalp in special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...