Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci Cristi,

 

Fix de acolo am plecat cu investigatia. Initial a fost dintre cele ce au fost limitate. Insa fostul proprietar a schimbat admisiile cu unele nerestrictionate, sigur nu a schimbat slow jet ul si nu am de unde sa stiu daca vaccum piston e standard sau restrictionat.

 

Una peste alta cred ca am sa cumpar un alt banc de carburatoare!



 

RD03 e asa suparat ca scoate flacari si in idle :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am defacut carburatoarele, le am curatat, am suflat tot pe acolo cu aer comprimat, am facut nivelul in camera, dar...nu exista posibilitatea sa umbli la reglaje pt relantiu si primul sfert de acceleratie deoarece surubul ala nu are practic "cap".

Se pare ca la modelul asta de carburatoare cu restrictie asa este. Eu stiam ca fie e surub normal fie e un dop care odata scos iti ofera acces acolo.



Avand in vedere toate complicatiile, si faptul ca oricum pt a le derestrictiona pe astea costurile sunt mari -- am hotarat sa cumpar un banc de carburatoare pe care sa le folosesc in locul astora.

Are cieva asa ceva si la ce pret? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca am o "blană" pentru el si o pereche de ochi si si vâsla stanga spate (crăpăcită un pic, reparata pe interior cu fibra de sticla un pic, fara usa de la "cutiuta de valori"), daca ai nevoie (stii starea blănii,poate saptamana asta ajung sa fac poze in detaliu cu ea si cu "vâsla", sa se vada clar bubele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma tin de tiganii. S or potrivi dar sigur sunt diferente avand in vedere spre ex ca transalpul are 50hp si rd03 are 58

Peste inca 10 ani , o sa aiba si Africana 50 hp :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand ghidon de Africana.

L-am cumparat de la colegul fairplaybiker, dar nu m-a convins pe Supertenere.

Nu cred sa-l mai cumpere nici un posesor de Africane : a fost spurcat pe Tenere ! Glumesc :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa-l mai cumpere nici un posesor de Africane : a fost spurcat pe Tenere ! Glumesc :) .

 

Nu l-am montat efectiv. Din ochi asa, am vazut ca are aproape aceeasi forma ca al meu (care poate sa fie sau nu original de la ST), doar ca e un pic mai "deschis".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...