Sari la conținut

Retro-Bike Party la Ruse


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai atunci vino la Kavarna pe 1 iulie. O sa fie atat festivalul anual cu multe trupe bune (printre care Dream Theater) dar si festival Harley! :)

 

Ei, hai ca acum m-ai intristat. Am fost si noi nitel pe alei si prin padure dar... nema ursi si nuferi. Unde erau?

POZE PE TOPICUL CU POZE PLEASE

Ursii, adica 2, erau pe aleea care urca, nu cea pe care intrai spre intrunire, cu jeepul ala la intrare. Intr-o cusca mare leneveau cei 2 giganti ursi iar putin mai incolo era si un tarc de iezi :P Le-am dat sa pape frunze!

 

Aaa si tin sa precizez ceva: bulgarii sunt cu mult inaintea noastra, poate ca nu au avut dotarile necesare si asa au aparut fraze gen: boxe studentesti, dar sunt cu totul mai civilizati decat noi. De ce spun asta: curatenie, nu aruncat sticle prin padure sau la iarba verde, nu tu pacanelele pe care romanu e mandru sa le dea pana dimineata la intruniri, nu tu scandaluri si urlete de betivi.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata si mesajul primit acum pe mail de la Ivelina (tipa blonda de la Spirit of Freedom). M-a induiosat...

Hello, dear friend Dana,

from the name of all my friends from Spirit of Freedom, I want to thank you once again for the visit, for the announcement, for the friendship!

I hope we haven't disappointed you in any way, but if we have - we apologize, because this event was quite big for a small club like ours and we had practically not slept for 3-4 days to prepare the party. I know now that there are so many things which can be done in another or better way - but we learn along the way...:)))

Your Romanian group made an excellent impression on all Bulgarian visitors who had not met many Romanians before.

We hope you guys had some really good time here and you are always welcome to YOUR SECOND HOME IN RUSE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Critici si iar critici. Hai, mai bine organizeaza tu ceva si noi te sprijinim cu toata forta! Iti promit! Haide, implica-te! A, nu vrei? Foarte bine atunci, stai pe bara, dar nu mai arunca mizerii in cei care fac ceva. Pur si simplu pentru ca nu e respectuos.

A! Si nu e normal sa il iei peste picior pe omul cu Scarabeo daca nici macar nu-l cunosti. Dar ne place sa vorbim mult despre putinul pe care il cunoastem...

In rest, tot respectul pentru motociclistii bulgari care, daca nu stiti, au si ei muuulte probleme intre cluburi, insa au marele avantaj ca la ei nu sunt atat de multe accidente si au timp de ?harjoneli?. La noi situatia e grava si n-ar trebui sa ne irosim energia contrariandu-ne pe forum, ci muncind din greu la scaderea numarului de morti pe sosele. Cu totii!

Eu am spus ce-am avut de spus. Daca aveai intentia unei replici constructive sunt convins ca ai fi remarcat faptul ca in afara de aprecierea ca intrunirea a fost una mica, organizata modest, nu am spus nimic rau de motociclistii bulgari. Sincer nici nu ma intereseaza prea tare daca bulgarii care au luat microfonul si poate au intrat in direct la televiziunea bulgara au spus ineptii sau lucruri bune.

Nu am nimic cu omul cu scarabeo si nu e cazul sa bati moneda pe asta. Daca s-a simtit jignit si dupa ce am incercat sa indrept postul ala, e victima colaterala.

In rest tot postul tau e demagogie pura. Vorbesti mult despre nimic.

Si pentru ca mie nu-mi place sa vb din auzite, te pot asigura ca am fost la intruniri moto...cu mult inainte de a lua permisul anul trecut...poate chiar cu mult inainte de a ajunge tu la asa ceva.Si-ti pot spune ca de ex, cele de la ploiesti la care am ajuns eu acum cativa ani mi s-au parut extraordinare din toate punctele de vedere, organizare, trupe invitate, etc.

Nu am ajuns la cea de anu trecut din bucuresti....despre care in schimb am citit opinii proaste referitor la locatie..organizare...la care probabil se refera si ravenita cand aminteste de soare in cap...si praf in ochi.

Imi pare rau ca nu pot ajunge anu asta la cea de pe litoral, peste o saptamana. Din felul coerent in care a fost promovata, locatia aleasa si calibrul trupelor invitate sa cante se se poate destul de usor observa capacitatea organizatorilor. De fapt indiferent ca e vorba de un mars "ptr constientizare" sau de un parteneriat banal cu un club de muzica, peste tot in tara se poate, in bucuresti nu. La Tm, Cta, Cj, actiunile comune care se fac ies bine, la bucuresti nu. Probabil ca aici sunt acele multe probleme intre cluburi de care amintesti la bulgari.

Deci cum am spus,din partea ta vorba multa, demagogie. Restul e cancan.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La materia, RESPECT, bulgarii ne pot fi profesori! Asta ca sa reduc totul la esenta. Restul e cancan, ca sa parafrazez un coleg forumist. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa strigi:baaaaaaaa,care esti cu vaporul asta?Raspundeam imediat.

Da de bine tot n-ai scris.Stimabile.Bunu.

 

Lasa tati ca scriu eu si de bine si de rau. Dar mai mult de bine.

 

Eu am spus ce-am avut de spus. Daca aveai intentia unei replici constructive sunt convins ca ai fi remarcat faptul ca in afara de aprecierea ca intrunirea a fost una mica, organizata modest, nu am spus nimic rau de motociclistii bulgari. Sincer nici nu ma intereseaza prea tare daca bulgarii care au luat microfonul si poate au intrat in direct la televiziunea bulgara au spus ineptii sau lucruri bune.

Nu am nimic cu omul cu scarabeo si nu e cazul sa bati moneda pe asta. Daca s-a simtit jignit si dupa ce am incercat sa indrept postul ala, e victima colaterala.

In rest tot postul tau e demagogie pura. Vorbesti mult despre nimic.

Si pentru ca mie nu-mi place sa vb din auzite, te pot asigura ca am fost la intruniri moto...cu mult inainte de a lua permisul anul trecut...poate chiar cu mult inainte de a ajunge tu la asa ceva.Si-ti pot spune ca de ex, cele de la ploiesti la care am ajuns eu acum cativa ani mi s-au parut extraordinare din toate punctele de vedere, organizare, trupe invitate, etc.

Nu am ajuns la cea de anu trecut din bucuresti....despre care in schimb am citit opinii proaste referitor la locatie..organizare...la care probabil se refera si ravenita cand aminteste de soare in cap...si praf in ochi.

Imi pare rau ca nu pot ajunge anu asta la cea de pe litoral, peste o saptamana. Din felul coerent in care a fost promovata, locatia aleasa si calibrul trupelor invitate sa cante se se poate destul de usor observa capacitatea organizatorilor. De fapt indiferent ca e vorba de un mars "ptr constientizare" sau de un parteneriat banal cu un club de muzica, peste tot in tara se poate, in bucuresti nu. La Tm, Cta, Cj, actiunile comune care se fac ies bine, la bucuresti nu. Probabil ca aici sunt acele multe probleme intre cluburi de care amintesti la bulgari.

Deci cum am spus,din partea ta vorba multa, demagogie. Restul e cancan.

 

Draga Domnule,

 

Am incercat pana acum sa ignor cat am putut posturile tale destul de rautacioase si permanent nemultumite. In final am observat ca nu doresti sa fii ignorat. E ok pana la urma fiecare om se remarca cum poate mai bine. Unii se remarca prin actiuni, unele mai bune altele mai putin bune, altii se fac remarcati prin evenimente mai mari sau mai mici, tu incerci sa te faci remarcat prin multe posturi pe acest forum sau poate si pe altele, unele posturi fiind rautacioase altele mai putin rautacioase.

Apreciez faptul ca ai fost multumit de ultima mea prestatie la Tv. Cea ce nu stii este ca trebuia sa mai aparem la un alt post si am fost tinuti in studio cam 1 oara si in cele din urma am plecat fara sa intram in emisie. Mai exista posibilitatea sa intram 1 minut apoi sa ne taie si la il bage pe Base ca era mai important. In TV e o loterie daca apuci sa spui sau nu cea ce vroiai. Am mai fost si anul trecut pe la Tv si am facut un caca uneori. Nu suntem oameni de media si nici nu ne dorim sa ajungem. Poate ca o sa ma cataloghezi si pe mine demagog dar nu imi pasa. Eu fac cea ce cred eu ca e bine. Daca ai ceva constructiv de comunicat te rog sa o faci pe privat si iti garantez ca daca e ceva bun o sa tin cont de parerea ta.

In privinta problemei din Bucuresti in comparatie cu alte orase e prea mult de povestit dar daca te intereseaza astept un PM si iti promit ca iti voi spune ce am constat eu in timp. La fel si in problema cu cluburile. E normal sa nu stii multe lucruri din viata moto fiind de putin timp intrat in comunitate. Mie mi-a luat mai mult de 3 ani sa ma dezmeticesc care cu cine si de ce.

Ma mira doar faptul ca pari destul de dezghetat si totusi iti dai cu parerea chiar si acolo unde nu te pricepi. Recunosc ca sunt putin deranjat de acest lucru dar pana la urma motociclistii sunt niste oameni liberi si se pot exprima asa cum doresc.

Sunt sigur ca intelegi ca foarte multi oameni de pe acest forum puneau umarul sa salte motociclismul romanesc cu mult inainte sa descopar eu unde e schimbatorul la MZ. E normal ca acum cand au iesit la pensie din impinsul la caruta motociclismului sa fie deranjati de unele din afirmatiile tale. Multi dintre ei inteleg totusi ca nu poti sa pui un motociclist la colt iar tu cu bune si cu rele esti totusi unul de-al nostru. :) Mi-ar placea totusi sa inteleg de ce esti tot timpul atat de nemultumit de tot ce se intampla in jurul tau. Cred ca asta incerca si Bunu sa zica. Adica ca tu foarte rar esti si multumit de ceva. :P

Singurul lucru de care ai fost multumit vreodata am fost eu si acest lucru ma incanta mai ales venind de la un nemultumit ca tine. Dar e imposibil sa nu fi existat si ceva bun spre exemplu la Bulgari.

 

Hai sa vedem ce mi-a placut si ce nu mi-a placut mie la Nikolovo:

 

In pimul rand am fost fascinat de padurea curata, batrana si frumoasa. Cred ca am stat si am privut copacii aia ore in sir. Parcul ala iti oferea o doza de calm si liniste interioara. Linistea exterioara era putin afectata de pasaroaiele ale care piuiau si ciripeau fara incetare. Pe la 4 dimineata daca aveam o pusca cred ca le faceam felul. Era una care facea ca sonarul de submarin si asta o nopate intreaga. Cum dracu sa piui frate toata noaptea. In tufisurile alea fosnea ceva permanent. La un moment dat un arici traversa strada fara sa se asigure. Dar probabil ca am problemele omului de la oras care intra in coliziune cu natura.

Mi-a placut ca puteai sa iti pui cortul oriunde te taia capul si nu era nimeni care sa iti interzica sa faci focul in mijlocul parcului. In plus erau lemne gata taiate in padure.

Aleile parcului erau foarte ingrijite si frumos construite si te duceau in diverse locuri bine ascunse daca aveai ceva nevoi. Nici acest lucru nu era interzis si a fost ok fiindca eu nu prea sunt incantat de budele alea de plastic. Prefer natura asa cum e ea chiar daca avea excedent de gandacei.

Am fost foarte incantat de lipsa de umezeala din cort. Nu stiu care e explicatia dar a fost o campare perfecta. Eram putin cam in panta dar nu a fost foarte grav.

Mancarea a fost excelenta la restaurantul ala din parc. Multumim mult Razvane ca ne-ai indrumat. Servirea excelenta si mancarea foarte buna. Am gasit si bere la sticla de sticla si ai avut dreptate Dana, Kamenitza e excelenta si eu sunt destul de mofturos la bere. Am incercat si Beks si Heineken dar erau oribile. Oricum daca nu descopeream restaurantul ala era jale ca micii aia nu imi inspirau incredere si berea aiai la pahar am auzit ca era varza.

 

Faptul ca Bulgarii ne-au luat de la vama si ne-au dus la un bar unde era bere moca e ok cu toate ca eu nu prea beau cand conduc. Dar ca ne-au tinut cateva ore in soare nu mi-a mai placut cu toate ca gasisem eu ceva umbra. Nu mi-a placut nici ca au venit si ne-au zis ca plecam si am mai stat o ora unii chiar cu castile in cap ca sa vina steagul.

Propabil ca pentru ei era important fiindca patronul barului parea sa fie si ceva sponsor. Si probabil ca si steagul ala era important pentru ei dar noi ce vina aveam.

Trebuia sa intrebe cine vrea sa vina la bar cine nu sa merga direct in parc. Problema era de fapt ca noi venind de la drum eram echipati maxim iar ei erau in tricouri. Ca si eu la mine in oras merg mai lejer echipat ca nu prea am sanse sa prind mai mult de 60/h la ora 4 pe Stefan cel Mare.

O alta problema a fost ca in parada pana la parc am mers nemaivazut de extrem de scandalos de incet. Am crezut ca acolo ne raman pistoanele. Mai avem putin si ma opream ca deja mobra facea figuri fiind si plina cu bagaje. Bulgarii trebuiau sa se gandeasca la asta mai ales ca noi nu stiam nimic din ce urma sa se intample si nici nu puteam sa intrebam ca nu aveam pe cine.

L-am vazut in schimb pe pe cel care s-a varsat cu capra mai ales ca era capra mea. :cheers: Tipul a vrut sa faca o poza si in loc sa se uite unde pune piciorul se uita in obiectiv. Oricum a cazut de pe loc si vreau sa le multumesc celor care l-au ridicat cu tot cu motor ca eu nu stiam ce sa fac fiindca aveam motorul plin de bagaje si peste ele o nevasta blonda. Ma uitam la Laur cum se varsa incet pe dreapta si nu stiam cum sa procedez cu mobra si cu nevasta. Bine ca nu a patit nimeni nimic.

Pe tipul cu motorul negru nu l-am vazut dar chiar daca il vedeam ce rost mai avea sa opresc si eu din moment ce erau deja mai multe motoare oprite. Evident daca mi se face semn ca e nevoie de ajutorul meu opresc instant dar daca nu mi se face semn inseamna ca se descurca. Uneori daca sunt multi opriti mai rau se incurca lucrurile. Trei sau patru sunt de ajuns.

 

Mi-a placut in schimb intampinarea traditionala cu paine si sare. Frumos gestul prin pastrarea traditiei. Oricum bulgarii sunt mult mai legati ca noi de traditiile populare iar imbinarea acestor traditii cu fenomenul moto mie mi-a dat o impresie placuta.

Motocicletele vechi prezente creau o impresie rustica alaturi de boxele de camin cultural care mie mi-au placut la maxim mai ales ca sunetul a fost mai bun decat la multe din concertele noastre cu scene si sonorizari de mii de euro. Bulgarii au vorbit ore in sir la microfoanele alea care susprinzator erau fara fir si cu toate ca vorbeau din toate colturile platoului nu am auzit nici macar o microfonie. E adevarat ca au vorbit in bulgara dar era placut sa ii auzi. Uneori spuneau ceva in engleza despre romani si presupun ca era de bine fiindca nu prea intelegeam engleza lor.

Am fost fascinat de servirea de la dozatoarele de bere. Daca erau in Romania astazi nu mai aveau autorizatie de functionare fiindca nu indeplineau absolut nici o norma de curatenie. Nu stiu daca e bine sau e rau dar dimineata cand am vazut ca scot din plicurile sigilate rondelele alea de se baga in expreso si le pun pe tejgheaua aia dubioasa inainte sa le bage in aparat nu m-am simtit prea bine. Eu nu am baut cafea iar nevastamea care a baut nu are inca nici un comportament ciudat.

 

Pana la urma atmosfera generala a fost geniala. Mult calm si multa liniste in comparatie cu fitele si figurile pe care le gasesti la noi la acelasi gen de manifestari. Atmosfera era asemanatoare cu ce intalneai la noi cu 7, 8, 10 ani in urma. Era ceva simplu, rudimentar si inocent acolo. Se putea observa rigiditatea romanilor in comparatie cu bulgarii. E adevarat ca pe la 1 noaptea m-am dus la culcare dar nu am vazut nici un scandal cu toate ca multi erau extrem de alcoolizati mai ales romanii. :blink: Era normal ca ii invadasem pe bulgar. Ii depasisem numeric mai ceva ca la Vidin.

Nu stiu cum sunt motociclistii din Sofia fiindca Ruse este un orasel si poate ca oamenii de acolo au acea timiditate a provincialilior care mie imi place foarte mult. Poate ca si cei din Sofia sunt la fel de rigizi ca si noi obligati poate de o viata mult mai dificila si competitiva specifica oraselor mari. Cert este ca motociclistii din Ruse mi-au placut si acest eveniment mi-a amintit de vremuri trecute de pe la noi si de locuri si lucruri simple greu de gasit in ziau de astazi.

 

Sfatul meu este sa profitati de timpul ramas pana la emenciparea bulgarilor fiindca in maxim doi ani nu veti mai putea sa faceti focul oriunde doriti in parcurile din Bulgaria, nu o sa mai vedeti comuniste cu atas si nici rokeri exotici cu berea in mana primitori si zambitori.

 

Inca un lucru foarte misto la bulgari este ca din cate mi-am dat seama se poate circula la ei cam cu orice are roti si motor. Asta este un lucru excelent fiindca acum aveti ocazia sa imatriculati la ei cea ce nu se poate inmatricula la noi. Am vazut chiar si o motocicleta pe gaz. Foarte multe motociclete hibride erau parcate si pareau ca cu greu isi tin toate piesele la locul lor.

 

Una peste alta cu bune si cu rele grupul nostru s-a simtit excelent, ne-am distrat bine si ieftin, ne-am si relaxat fara motoare turate si muzica exagerat de tare greu de suportat in unele ipstaze bahice. Ne-am intalnit cu prietenii din Romania si ne-am facut altii noi din Bulgaria.

A fost un sfarsit de saptamana despre care vom povesti toata saptamana. Deci a meritat. O sa pun poze la poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ozzy

 

Ca sa clarific o problema: sunt un posesor de motocicleta, nimic mia mult....nu ma dau in vant dupa comunitati, respect regulile universal valabile de bun simt si cam atat si care intamplator..pe drum mai parcurge unele portiuni in compania altor motociclisti (cum am ajuns si la bulgari acum insotit de un motociclist intalnit la petromul din vama).

DEspre prestatiile la TV, mi-am dat cu parerea la momentul respectiv. Si am facut-o doar pentru faptul ca indiferent daca vreau eu sau nu imaginea publica a motociclistului e data de cei care dintr-un motiv sau altul sunt mediatizati - asta poate inseamna 1 fraier care merge fara permis si omoara un copil pe treceree...sau un grup de motociclisti care duc cadouri de craciun la un camin de batrani. Personal nu cred ca eu putea face asa ceva mai bine, ma straduiesc doar ca prin ceea ce fac sa nu contribui la deteriorarea imaginii si asa destul de sifonate a motociclistului. Dar nici nu vad de ce nu ar trebui sa spun ce nu mi-a placut. IN cazul particular....al AMR...cand ai pretentia ca vb in numele motociclistilor si organizezi in numele lor, cred ca e corect sa poti accepta si criticile.

Referitor la deranjul cauzat celor care au iesit la pensie din impinsul la caruta motociclismului, sunt convins ca ei au inteles ca nu la ei s-au referit cele cateva critici aduse de mine si cred ca au fost mai deranjati cand se intrebau cei tineri si cu initiativa motociclistica daca e cazul sa-i mai salute pe bosorogi.

 

"Mi-ar placea totusi sa inteleg de ce esti tot timpul atat de nemultumit de tot ce se intampla in jurul tau. Cred ca asta incerca si Bunu sa zica. Adica ca tu foarte rar esti si multumit de ceva."

 

Ti se pare ca sunt nemultumit deoarece nu-mi sta in caracter sa scriu pe aici doar "f frumos...asa vreau sa fac si eu". Daca-mi place...si o sa pot..o sa fac si eu. Ce rost are sa spun pe topicul tipului care a fost cu translpul in dobrogea ca pozele sunt frumoase si ca mi-a placut f mult topicul incepand cu poveestirea si terminand cu fotografiile profi? Mi-a placut, am retinut....f frumos. Ce rost ar fi avut sa scriu pe topicul lui semaca cu calatoria la dublin parca...ca povestirea e super...pozele la fel? Au facut-o altii..e treaba lor. Eu m-am multumit sa descarc fisierele cand s-au pus pe topic si daca o sa pot o sa incerc sa ajung prin locurile alea faine. Nu sunt genul...intelegi?

in afara de asta...sunt topicurile de amuzament...pe care mai scriu..si le sterge adminul in final.

Raman cele in care unu sau mai multi idioti....se dezmembreaza mergand ori fara permis, ori cu motor neinmatriiculat, ori cu 250 pe drum public. Acolo scriu rautacios din motivul explicat la inceput (in opinia mea afecteaza perceptia publica despre motociclisti, printre care ma aflu si eu..indiferent ca-ti place tie sau nu). Au mei au doar 2 copii, ambii cu motociclete si de cate ori crapa cate 1 din asta, mama ne tine teorii luuuungi in care ne explica cat e de periculos fara sa inteleaga ca ala oricum murea de prost....daca nu avea motor)

 

Altceva rautacios nu cred ca am mia scris.

Ai inteles de ce-ti par suparat pe viata? Ptr ca nu ma intereseaza aspectul in care tre sa par fericit pe motociclism.ro ranjind intr-o poza calare pe motor din benzinarie de la valeni. Asa-s eu....asta e.

Decat sa fii nemultumit ca nu-mi sta in caracter sa scriu "wowwww...fantastic" doar ptr a umple topicul. mai bine analizezi daca am dreptate sau nu in ce spun. Daca am si te ajuta opinia mea...tine cont, daca nu...ignora ca n-am dat cu paru'. Cum ai incercat pana acum sa o faci....sper sa si reusesti in continuare, iar eu voi incerca sa nu-ti mai pomenesc numele pe aici.

 

Toate bune

 

PS: Nu ma intereseaza problema cluburilor din buc in comp cu alte orase. Chiar deloc. Dar daca o sa vin la o actiune organizata si nu-mi place, o sa plec cum am facut de la bulgari si daca o sa am chef o sa spun o parere.

Apropos..la bulgari chiar nu am criticat decat doua atitudini, cea de la interviul cu "i think i have speed" si cea a motociclistilor in cazul accidentului. Nici macar chiftele alea cu pretentie de mici pe care eu le-am mancat si berea draft proasta din care am baut. Poate daca m-as fi dus in padure la buda as fi protestat contra gandaceilor...desi nu cred..sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

eu sunt tipu cu capra care a cazut si nu am patit nimic ,vreau sa le multumesc celor care m-au ajutat, gresala mea faceam poze

am vazut motorul negru dar erau 4 sau 5 motociclisti le langa el si parea ok .cateva poze facute cu telefonu la barul din ruse

post-8983-1243227922_thumb.jpg

post-8983-1243227981_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

prietenul nostru care a avut accident cu motorul negru mat vn 900 a fost ajutat de organizatori,moto transportat la service facut actele de la asiguratorul lor

Acum a plecat iar la Ruse sa mai completeze ceva acte si bulgarii se ocupa de tot.

post-625-1243229386_thumb.jpg

post-625-1243229420_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am simtit bine la bulgari. In afara de numarul limitat al felurilor de mancare, totul a fost fain. Iar la bere nu sunt pretentioasa. :)

 

Tipul cu cruiser-ul negru mat care a avut accident trebuia sa vina cu noi, ne-am intalnit inainte de vama, dar el a luat-o inainte si nu ne-a mai asteptat sa schimbam bani. Si dus a fost. Din fericire n-a patit nimic, dar na... poate daca ne-ar fi asteptat, am fi orbecait un pic prin Ruse imprepuna pana sa gasim locatia, dar n-ar fi avut accidentul. :) L-am gasit aproape de Nikolovo, dupa accident, erau un bulgar si un roman cu el, era politie, ne-a rugat ca atunci cand ajungem la intrunire sa trimitem o duba sa-i ia motorul. Nasol ca are de alergat acum, dar bine ca e intreg. :cheers:

 

Cand o sa am ceva timp, o sa rasfoiesc si pozele. :P

 

 

 

Felicitari Spirit of Freedom! :blink:

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

Nu am ajuns la cea de anu trecut din bucuresti....despre care in schimb am citit opinii proaste referitor la locatie..organizare...la care probabil se refera si ravenita cand aminteste de soare in cap...si praf in ochi.

 

 

Cum citesc unii numa' ce le convine. Numai opinii proste ai citit maestre? Ia mai da o tura pe topicul cu pricina si fa o statistica rapida, ia vezi cate pareri sunt proaste si cate bune. mai ales despre organizare. Te rog chiar sa mergi matale la orice alta intrunire la care ai liniste la cort si unde iti poti lasa casca pe motor 2 ore si s-o gasesti tot acolo, si pe urma vino si povesteste-ne. Ai ceva cu Dacii? Spune-o pe fata. N-ai? Atunci fii dragut si nu mai da cu piatra in noi la fiecare 3 cuvinte.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La praf si soare in cap, ma refer la Brasov in special...

Ozzy, stima si respect, impart aceeasi parere cu tine legata de eveniment.

Pozele puneti-le pe topicul de poze, va rog!

In albumul picasa postat de mine puteti vedea o poza cu toate intrunirile bulgare din 2009.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum citesc unii numa' ce le convine. Numai opinii proste ai citit maestre? Ia mai da o tura pe topicul cu pricina si fa o statistica rapida, ia vezi cate pareri sunt proaste si cate bune. mai ales despre organizare. Te rog chiar sa mergi matale la orice alta intrunire la care ai liniste la cort si unde iti poti lasa casca pe motor 2 ore si s-o gasesti tot acolo, si pe urma vino si povesteste-ne. Ai ceva cu Dacii? Spune-o pe fata. N-ai? Atunci fii dragut si nu mai da cu piatra in noi la fiecare 3 cuvinte.

 

Poti fi sigur ca nu am nimic cu dacii si le urez succes in tot ceea ce fac. Nu am afirmat nimic categoric intrucat nu am fost. Cand voi fi prezent, imi voi spune parerea. Nu mi-as lasa casca pe motor doua ore nici pe Victoriei la sediul politiei si in plus am uitat-o cam o ora intre tzigani pe la hala matache si nu mi-a ciordit-o nimeni. deci ptr mine nu e un criteriu asta. Dar, repet, adevaru e ca am comentat din ce s-a scris pe ici pe colo. De aceea retrag cele spuse pana la un eveniment la care voi lua parte.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie personal mi-a placut foarte mult...

Lume interesanta, locatie superba, bere ieftina :)

Am sa mai merg la intruniri in bulgaria..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei, Bulgaria, a fost o placere. Inca ma uit dupa road killuri la ei si nu inteleg de ce nu sunt. In parc nu am vazut ursii dar am vazut caprele si iedutii. Si imi pare rau ca nici anu asta nu m-am plimbat cu lebada :)

 

 

Subscriu la ceea ce a zis Ozy mai sus, eu ador faptul ca Nikolovo este semi-intrunire, intr-un parc departe de oras (cuvantul parc cred ca nu explica bine ceea ce au ei acolo) . Ador faptul ca nu au bani de formatii si ca se asculta muzica buna, care daca nu e pe placul tau, poti migra oriunde la ceva departare sa nu te deranjeze, fata de intrunirile de la noi. Ador modul lui Crazy, de a vorbi cu orele pana ramane fara voce (cam ca Broasca de la Tg Secuiesc) de a stalci engleza cum numai el poate. "Only Rumenien Frends". Se implica, si, de aceea, sambata seara cand m-am dus sa il intreb de unde imi iau si eu un vinut, cam la o ora dupa ce fusese momentul de reculegere mi-a zis, " Excuse me, me cryin". Asa ca am inteles ca e modul lui de a se descarca de tot ce a acumulat vis a vis de fenomenul moto, prieteni pierduti, etc... La microfon. Ador faptul ca la 2 pasi mai in padure pot manca ovcharska mea de suflet, cu servire placuta, fara tam tam, fara tiganeala cand vine nota. Acolo puteati sa beti si cam tot ce va dorea sufletul, avand un bar bine dotat. Numai sa intrebi, atata tot. Ador bulgarii plini de bun simt, care ne-au batut la cap ca au gasit un drapel (romanesc) si au insistata sa ni-l dea inapoi, desi eu le spuneam ca nu e al nostru. S-au gasit si cei care il pierdusera. Tot ei, ne-au rugat pe cateva fete daca ne-am dori sa facem o poza cu ei, fiind f incantati de prezenta feminina din "delegatia" romanilor. Oricat de beti au fost, nu am auzit plangeri cum ca s-au legat de o fata.

 

Sunt atat de multe de spus despre aceasta petrecere. Eu nu am putut decat sa ma bucur ca ati fost asa multi (cred ca mai multi romani decat bulgari la un moment dat) si ca toata lumea s-a comportat bine. Nu discutii, nu scandaluri, nu motoare turate. Liniste si pace, sa ne adunam creierii imprastiati prin oras, zi de zi.

 

 

Spirit of Freedom este la a doua "intrunire" pe care o face la Nikolovo cu un buget extrem de redus, gratie primaritei, rockista nostalgica. Ii felicit pt implicare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Ninja! Frumos spus...

A! Am uitat sa va intreb daca l-ati vazut pe taica popa, care ne-a sfintit discret motoarele!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc post dupa post si realizez ca 80 % din cunoscuti au fost la Nicolovo la intalnire :) Deci nu pot decat sa ma bucur ca am plecat sambata pe la 12 amiaza........... Gata si cu intalnirea asta ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ozzy

 

 

Ti se pare ca sunt nemultumit deoarece nu-mi sta in caracter sa scriu pe aici doar "f frumos...asa vreau sa fac si eu". Daca-mi place...si o sa pot..o sa fac si eu. Ce rost are sa spun pe topicul tipului care a fost cu translpul in dobrogea ca pozele sunt frumoase si ca mi-a placut f mult topicul incepand cu poveestirea si terminand cu fotografiile profi? Mi-a placut, am retinut....f frumos. Ce rost ar fi avut sa scriu pe topicul lui semaca cu calatoria la dublin parca...ca povestirea e super...pozele la fel? Au facut-o altii..e treaba lor. Eu m-am multumit sa descarc fisierele cand s-au pus pe topic si daca o sa pot o sa incerc sa ajung prin locurile alea faine. Nu sunt genul...intelegi?

in afara de asta...sunt topicurile de amuzament...pe care mai scriu..si le sterge adminul in final.

Raman cele in care unu sau mai multi idioti....se dezmembreaza mergand ori fara permis, ori cu motor neinmatriiculat, ori cu 250 pe drum public. Acolo scriu rautacios din motivul explicat la inceput (in opinia mea afecteaza perceptia publica despre motociclisti, printre care ma aflu si eu..indiferent ca-ti place tie sau nu). Au mei au doar 2 copii, ambii cu motociclete si de cate ori crapa cate 1 din asta, mama ne tine teorii luuuungi in care ne explica cat e de periculos fara sa inteleaga ca ala oricum murea de prost....daca nu avea motor)

 

Sunt multe de spus legat de tot postul de mai sus dar nu are rost sa stricam tot topicul aiurea.

Asa ca o sa raspund numai la ce am pastrat mai sus.

 

Teoria mea legata de abtinerea romanilor de a face complimente nu conteaza prea tare.

In schim conteaza efectul acestei abtineri specifica romanilor.

Daca stai doua minute inainte sa scrii despre partile rele si te gandesti la efortul depus de oricune demareaza o actiune o sa constati ca tu nu esti dispus sa faci acest efort. Nici eu nu sunt dispus sa fac acest efort. Si eu fac parte dintr-un club care activeaza din 2002 dar care pana acum nu a fost dispus sa faca efortul de a organiza un ceva cat de mic. Nu am fost dispusi sa ne sacrificam 3-4 nopti la rand pentru a face invitatii sa se simta bine. Si nu partea financiara ne-a orpit ci numai gandul la efortul de a fi prezent in 3 locuri odata pentru a rezolva diversele probleme ce apar la astfel de intruniri. Ninja vrea vin, altul vrea sa intre cu masina, eu vroiam sa stiu unde pot sa capez si de unde rasare soarele ca sa am umbra dimineata si exemplele pot continua cu concursuri, premii muzica si altele.

Din cauza ca eu nu pot sa fac ce fac altii ma abtin de la critici acide. Si sa nu crezi ca eu nu critic. Aoleu ce rau sunt. Nu cred ca a existat intrunire la care sa particip si sa nu imi scriu impresiile pretioase.

Dar o fac putin altfel. Nu scriu ca aiai a fost de (cuvant urat) oria aia era naspa. Spun ce as fi avut eu nevoie ca sa ma simt mai bine

La ultima intrunire de la Bucov mi-au pus o buda deaia de plastic la nas fiindca comentasem ca erau budele departe. Nu stiu daca au facut-o ca urmare a plangerilor mele ori au mai fost si altii. Prin asta mi-au demonstrat ca sunt prost si ca budele erau departe ca sa nu puta.

 

Bulgarii au fost foarte exotici si inventivi si au facut un lucru mare la cat de saraca e tara aia. Si eu am fost amuzat de boxele ale studentesti dar ma gandeam totusi cu tristete ca AMR-ul a avut in stand la SMAEB si in piata constitutiei sonorizare mai buna decat au avut bulgarii la ditai intrunerea. Asta mia cam retezat din amuzament fiindca noi avem mai multe resurse si nu facem nimic cu ele pe cand ei au pus osul la treaba si au facut din (cuvant urat) bici care a mai si pocnit destul de frumos.

Poate ca la unele intruniri nu ai conditii magnifice dar totusi efortul organizatorilor trebuie apreciat.

Un singur lucru ma deranjeaza la intrunirile noastre: Pretul de intrare si aici sunt de acord cu tine. Nu ma pui sa platesc o taxa enorma ca sa stau sa ma coc in soare. Stiu ca trupele, scena sunetul si premiile costa dar prioritatea principala ar trebui sa fie confortul meu. La bulgari de exemplu la pretul platit la intrare am primit mai multa distractie si mai mult confort decat la multe din intrunirile noastre unde intri pe bani grei.

 

Revin putin la treaba cu laudele. Orice om care este laudat va incerca sa fie si mai bun. La romani in schimb mergem pe teoria nu il lauda ca si-o ia in cap. Tipic comunista gandirea asta si absolut deloc constructiva.

Eu am fost foarte incantat cand ai spus ca am fost bun. M-am gandit ca efortul meu nu a trecut neobservat si mi-am propus sa fiu si mai bun data viitoare daca o mai fi. In plus am pprins si putin mai mult curaj care ma va ajuta sa nu ma mai balbai.

Daca nu spuneai nimic eu ma apreciam singur si concluzionam ca iar am fost de (cuvant urat).

La fel si cei care fac intruniri. daca vand numai critici se vor gandi ca sunt varza si vor abandona aceasca activitate. Ca pana la urma daca mai multi iti spun ca esti varza te lasi dracu de meserie si te apuci de altceva.

Asa functioneaza incurajarile dupa mintea mea si eu zic ca merita sa scrii trei cuvinte bune ca sa mai ai parte si la anul de o mica si ieftina distractie in bulgaria.

Si in fond bulgarii au iesti cu plus.

 

Daca gasiti litere lipsa am scris in mare graba deci ignorati problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe pagina 8 e un mesaj de la Ivelina de multumire si mai mult decat atat. Poate ii ziceti si voi 2-3 cuvinte de incurajare in engleza, ca stiu ca intra sa citeasca de pe aici (stie si ceva romana dar nu suficient de multa ca sa inteleaga tot).

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe pagina 8 e un mesaj de la Ivelina de multumire si mai mult decat atat. Poate ii ziceti si voi 2-3 cuvinte de incurajare in engleza, ca stiu ca intra sa citeasca de pe aici (stie si ceva romana dar nu suficient de multa ca sa inteleaga tot).

primit PM,raspuns pe PM...

simpatica duamna,dar cre` ca m-a confundat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos,....jos palaria....mult mai faIN CA LA NOI..locatia super tare...curatenie....terase...berea buna si ieftina..(mancarea am luat-o de acasa , foarte buna si ia..)ce mai.. un uichend foarte misto...

la mai mare....salutari vecinilor nostrii , de la sud de dunare.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...