Sari la conținut

Hot - Spot! - Evenimente, clipe , intimplari


Galen
 Share

Postări Recomandate

credema pe cuvant :rolleyes:

Si eu am fost si anul trecut si acum 2 ani la drive test si anul acesta in sms ul oficial (care fi sigur ca nu se compune special pentru fiecare in parte ca e bulk la toata lumea cu acelasi text) nu scrie data pentru Cluj. Scrie doar asta (de unde probabil prin telefonul fara fir ai inteles tu ca se precizeaza si data) "Incepem cu Timisoara in 29 si 30 Iunie, detalii la www etc " .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 326
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

credema pe cuvant :rolleyes:

 

Pai nu prea am cum sa te cred atat timp cat eu sunt unul dintre cei care primeste SMS-ul...si mai mult, uite mai jos raspunsul la e-mailul pe care l-am trimis:

 

Stimate Domn,

 

 

Ne bucura interesul Dumnevoastra pentru evenimentul BMW Moto care va avea loc in Cluj.

 

 

Momentan data la care va avea loc evenimentul la Cluj nu sa stabilit , dar de indata ce se va stabilii data am sa revin cu un e-mail catre Dumnevoastra.

 

 

 

Cu deosebita consideratie,

 

Ciprian Socaciu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu prea am cum sa te cred atat timp cat eu sunt unul dintre cei care primeste SMS-ul...si mai mult, uite mai jos raspunsul la e-mailul pe care l-am trimis:

gresala mea. nu va atacati asa tare. era vb de data de la timisoara. corect ruler. my bad :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu ca opresc motociclisti si-i cauta la acte. Am umblat tot centru si nu numai, la diverse ore din zi sau noapte, am intalnit si organe, dar nu mi-a avut nimeni treaba...

 

Unu d'asta zici?

 

post-36624-0-50429000-1342259024_thumb.jpg

 

Tare fain, fratiuc. Io ii puneam un crac mai lung decat sa-i pun toc, dar poate ca acasa il parcheaza pe borduraheadscratch.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti mare grija pe varianta Zorilor in curba mare, pe sensul de urcare. Fix la mijlocul curbei, cineva si-a spart aseara baia de ulei si e intins peste tot.

Si cu masina, in dimineata asta, am simtit cat e de alunecos.

 

Daca stiti, unde trebuie sunat sa vina cineva sa curete?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi se implinesc 5 ani de la nenorocirea care a lovit familia Kolumban.

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=259798027463088&set=a.195675673875324.39482.100002986790301&type=1&theater

Nu le putem dori decat putere si vointa de a indura pana la capat ori care ar fi acela!

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va amintiti de Gore, alias David Marius Florin ?

 

Solutie: Admite în parte cererea de schimbare a încadrării juridice a faptei pentru care a fost trimis în judecată inculpatul, formulată de inculpat, prin apărătorul său ales Âşi în consecință, în baza art. 334 Cod Procedură Penală dispune schimbarea încadrării juridice a faptei pentru care inculpatul a fost trimis în judecată, din infracțiunea de tentativă la omor calificat prev. de art. 20 rap. la art. 174, 175 lit. a Âşi i Cod Penal, în infracțiunea de tentativă la omor calificat, prin înlăturarea circumstanței agravante prevăzute de litera a) a articolului 175 Cod Penal, respectiv comiterea infracțiunii cu premeditare, urmând ca încadrarea juridică corectă a faptei să fie cea prevăzută de art. 20 rap. la art. 174, 175 lit. i Cod Penal. Respinge cererea de schimbare a încadrării juridice a faptei pentru care inculpatul a fost trimis în judecată, formulată de către inculpat prin apărătorul său, din infracțiunea de tentativă la omor calificat prev. de art. 20 rap. la art. 174, 175 lit. i Cod Penal în infracțiunea de vătămare corporală prev. de art. 181 Cod Penal. Condamnă pe inculpatul: 1. D.F.M. (cu datele personale la dosar) În temeiul art. 20 rap. la art. 174, 175 al. 1 lit. i Cod Penal, cu aplicarea art. 37 lit. b Cod Penal rap. la art. 39 al. 4 Cod Penal, prin schimbarea încadrării juridice din infracțiunea de tentativă la omor calificat prev. de art. 20 rap. la art. 174, 175 lit. i Cod Penal, prin înlăturarea circumstanței agravante a comiterii faptei cu premeditare, prev. de art. 175 lit. a Cod Penal, la pedeapsa de: - 12 (doisprezece) ani închisoare, pentru săvârÂşirea infracțiunii de tentativă la omor calificat. În temeiul art. 53 pct. 2 lit. a rap. la art. 64 al. 1 lit. a Âşi b, art. 65 al. 2 Âşi 3 Âşi art. 66 Cod Penal, interzice inculpatului pe o durată de 4 ani, care începe după executarea pedepsei principale a închisorii, dreptul de a alege Âşi de a fi ales în autoritățile publice sau în funcții elective publice Âşi dreptul de a ocupa o funcție implicând exercițiul autorității de stat. În baza art. 2 al. 1 pct. 1 Âşi al. 2 din L. 61/1991, cu aplicarea art. 37 lit. b, 39 al. 4 Cod Penal, la pedeapsa de: - 2 (doi) ani închisoare pentru săvârÂşirea infracțiunii de port ilegal de cuțit în instituții publice.În temeiul art. 33 lit. a Cod Penal constată că cele două infracțiuni sunt concurente, iar în baza art. 34 lit. b Cod Penal aplică inculpatului pedeapsa cea mai grea alături de care, în temeiul art. 35 al. 1 Cod Penal, se va aplica Âşi pedeapsa complementară a interzicerii unor drepturi, inculpatul urmând să execute pedeapsa de: - 12 (doisprezece) ani închisoare Âşi 4 ani interzicerea drepturilor de a alege Âşi de a fi ales în autoritățile publice sau în funcții elective publice Âşi de a ocupa o funcție implicând exercițiul autorității de stat. În baza art. 71 al. 1 Âşi 2 Cod Penal interzice inculpatului, de la data rămânerii definitive a hotărârii de condamnare Âşi până la terminarea executării pedepsei, exercitarea dreptului prev. de art. 64 lit. a teza a II-a Cod Penal. În baza art. 88 Cod Penal scade din durata pedepsei aplicate inculpatului timpul reținerii Âşi arestării preventive începând cu 09.08.2011 Âşi până la zi. În temeiul art. 350 al. 1 Cod Procedură Penală menține măsura arestării preventive a inculpatului. În baza art. 7 rap. la art. 4 al. 1 lit. b din L.76/2008 dispune prelevarea de la inculpat a probelor biologice necesare în vederea constituirii Sistemului Național de Date Genetice Judiciare.În temeiul art. 346 al. 1 rap. la art. 14 al. 3 lit. a Cod Procedură Penală Âşi la art. 998 Cod Civil rap. la art. 1357 din Noul Cod Civil Âşi la art. 313 din L. 95/2006 admite acțiunea civilă a părții civile Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj, cu sediul în Cluj-Napoca, str. Clinicilor nr. 3-5, jud. Cluj, Âşi în consecință obligă inculpatul să plătească în favoarea părții civile suma de 3523,42 lei daune materiale, reprezentând cheltuieli de spitalizare ocazionate de internarea părții vătămate Câmpean Augustin în această unitate spitalicească.În baza art. 346 al. 1 Cod Procedură Penală, respinge acțiunea civilă a părții civile Câmpean Augustin.În temeiul art. 191 al. 1 Cod Procedură Penală obligă inculpatul să plătească în favoarea statului cheltuieli judiciare în sumă de 1.200 lei. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la pronunțare cu reprezentantul Parchetului Âşi partea vătămată Câmpean Augustin, Âşi de la comunicare cu inculpatul arestat Âşi partea civilă. Pronunțată în Âşedința publică din data de 5 aprilie 2011, în lipsa părților.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O zi linistita la pescuit...

 

Recomand cu caldura lacul Mica tuturor celor pasionati de crap.

 

post-4915-0-57298800-1344236834_thumb.jpg

post-4915-0-48026900-1344236851_thumb.jpg

 

Silviule, unde-i lacul asta, mai exact? Si cat e taxa pe zi?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am mai gasit o balta "laser".

Pestii sunt numa de la 2 kile in sus si sunt atat de desi ca par asezati in lac ca si cartile in biblioteca. De invartit in lac se invart numa intre-un sens (caci altfel se incurca unul pe altul) si se misca toti deodata... :rolleyes:

 

Lacul e aranjat pe tipic occidental, cu foisoare, restaurant, piscina, camere de motel, casute.

 

Pescari nu sunt multi, asa ca ai loc sa te desfasori in voie.

 

Noi am platit o camera cu 140 lei si am avut inclus mic dejun, acces la piscina si taxa de pescuit pt 2 persoane pe doua zile.

 

Pestii nu se duc acasa , nici pe bani.

 

Ca de obicei, io n-am prins numa cu betele de pluta. Celelalte bete au stat degeaba in apa.

 

Balta e a Hanului Camelot in Husatau Cris, langa Oradea.

 

Am uitat de poze :

post-4915-0-63665000-1344839080_thumb.jpg

post-4915-0-95435100-1344839102_thumb.jpg

mama aia sunt pesti sau dinozauri ??? frumosi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O zi linistita la pescuit...

 

Recomand cu caldura lacul Mica tuturor celor pasionati de crap.

 

post-4915-0-57298800-1344236834_thumb.jpg

post-4915-0-48026900-1344236851_thumb.jpg

crapu ala e clar chopperist! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ieri a inceput la Rosia Montana festivalul "Fan Fest" 2012. Amanunte pe: http://www.fanfest.ro/

Asa cum va amintiti am organizat in primavara o vizita de informare chiar la sursa 0 (inginerii care au mai ramas sa conserve mina).Cei care au fost, pe langa ca au aflat adevarul, au constatat ca tinutul e superb, iar cei care nu au fost inca au acum ocazia de a combina o drumetie montana cu o actiune culturala si militanta pentru ratiune si adevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si anul trecut si anul acesta in zona Rosia Montana si Rosia Poieni.Anul trecut ne-au lasat sa vizitam fostele exploatari,dar anul acesta s-au montat camere de luat vederi(Rosia Montana Gold Corporation).Am vorbit cu oamenii de acolo si au spus ca sunt amenintati sistematic de cei de la RMGC sa-si vanda casele si terenurile si sa se care de acolo!!!Faina abordare!Zona e bestiala.Primele 8 poze sunt de anul trecut cand am reusit sa trecem de bariera.Ultimele 2 le-am facut anul acesta de pe o culme,incercand sa surprindem cat mai mult.Oricum locul e extraordinar!Merita vazut! :cheers:

Da, intr-un fel e o zona de razboi acolo, cu centre de informare concurente. Pe de o parte interesele multinationalelor de a ne lua bogatiile pe nimic si in dispretul mediului localnicilor si in general al romanilor, iar pe de alta parte o mana de localnici curajosi care nu si-au pierdut speranta intr-un minerit rational si eco-friendly in zona, care sa conserve atat mostenirea culturala cat si frumusetea rara a zonei.

Am facut in tura dedicata multe poze:

Am vazut vechile mine romane si am ascultat explicatiile competente a unui inginer competent din partea loculuidar dar de bariera n-am trecut nici noi.Oricum nu aveam nimic spectaculos de vazut. Acolo este vb de o exploatare tipica de cariera deschisa supraterana in crater si in spirala, de unde minereul era trimis spre cianurare la Baia de Aries. Astfel nu s-a deversat din motive lesne de inteles in zona aceea inalta inca nici o picatura de cianura. Mai multe aflati daca veniti la fata locului. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce pot spune e ca exista deja o miscare de "rezistenta" din partea a peste 65-70 la 100 dintre localnici.Eu am semnat o petitie impotriva RMGC deja("muntii nostri aur poarta,noi cersim din poarta-n poarta...")!Fac un apel la toti cei ce citesc aceste randuri si care au bun simt si demnitate,sa faca la fel,sa-i sustinem pe cei de acolo!Ajunge ce a facut FMI-ul tarii asteia!Nu credeti c-ar fi timpul sa ne trezim si sa le dam o palma peste bot alora? :finger: :scratch:

Nu "palmele peste bot sunt solutia" ci o miscare demna si civilizata de opozitie fata de transformarea zonei intr-un Cernobal chimic si fara vre-un beneficiu pentru Romania. Asta este de fapt si esenta happeningului din acest weekend de la Rosia Montana.Ne vedem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt afiliat prin ceea ce am facut deja.La asta ma refeream cu "palma peste bot",nu la altceva.Nu am sa pot veni,am altceva deja planificat.Oricum,sunt alaturi de cei ce vor merge.Stima tuturor.Cristi. :cheers:

Eu asa am si inteles,nu-ti fa probleme. Doar ca suntem pe inflamabilul motoforum clujean...stii la ce ma refer :D Pacat de absenta, las ca mergem cu randul, anul trecut n-am fost eu. Daca tot am ajuns sa pove pe topicul de anunturi,eu ajung pe la 16 la OMV Calea Turzii si stau sfertul academic in caz ca se mai urneste cineva azi.Drumuri de weekend faine tuturor! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot nu m-am dat cu motorul in uichendu' asta, am fost din nou la peste, tot la Mica.

Si in ciuda faptului ca pestii au tras foarte slab, tot am luat unul de 5 kile.

Ca de obicei tot la pluta...

post-4915-0-00245000-1345981990_thumb.jpg

bravo frumos peste sper ca iai dat drumul in lac se se mai bucure si altu de asa captura sau nu :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io-s pacifist de felul meu, asa ca le dau drumul totdeauna. Cand vreau sa mananc peste merg la Metro.

 

Si in plus, la Mica, daca eliberezi pesti peste 4 kile, pescuiesti gratis o zi. Asa ca ma straduiesc sa pescuiesc cat mai mult gratis... :friends:

 

ASA DA ,MA BUCUR CAND VAD CA SUNT SI OAMENI CARE PESCUIES DOAR PENTRU PLACERE :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...