Sari la conținut

Accident bd. Mircea Voda


mirciulik
 Share

Postări Recomandate

Pe bd. Mircea Voda este 'imprastiat' un motor rosu cu nr. B-xx-RBA, nu stiu marca spre rusinea mea. Motociclistul nu mai era la fata locului, din ce am inteles de la un nene care vazuse accidentul, pilotul nu avea nimic grav, si s-a dus cu tanti vinovata la politie.

Din ce mi-a povestit accidentul a fost asa:

Bd-ul. Mircea Voda are 2 sensuri cu cate 2 benzi, despartite de linie dubla continua, moto venea dinspre Camera de Comert spre Timpuri Noi, masina(un Peugeot 307) venea Timpuri Noi -> Camera de Comert. Moto nu avea viteza, dar tanti cu masina a vrut sa parcheze intr-un loc pe partea celalta a bulevardului, peste lina dubla continua si a tras de volan in fata moto. Moto a intrat lateral dreapta in ea, avarii destul de grave pt moto - carene praf, bord praf -, masina lovita bine pe partea dreapta.

nu stiu daca a vorbit pilotul cu cineva sa il ajute cu moto, eu ma pot uita sa nu i-o ia careva.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut in parcarea de pe Bd.Mircea Voda un Suzuki cazut cu fata destul de avariata.

 

Masina vinovata este si ea parcata dar nimeni prin preajma... probabil faptul s-a consumat de ceva timp.

Impactul clar in usa spate dreapta, perpendicular, mai mult ca sigur masina a intors in fata motocicletei.

 

Motorul ese inca pe o parte, a fost tarat din strada langa un copac si cioburile maurate langa.

Numaru este B 54 RBA (sper sa nu gresesc, scriu din mmorie).

 

O sa incerc sa fac niste poze cat de curand sa postez aici.

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai deschisesem un topic identic... rog adminul sa il stearga.

 

Ma bucur ca rider-ul e ok... vazand motoul parasit in halul acela m-am gandit la ce este mai rau.

Am facut intre timp si niste poze dar probabil cel implicat va interveni cu detalii daca va dori.

 

Important este sa ridice cineva motorul din strada pana nu dispare.

Repet info de pe celalat topic: Suzuki rosu B54 RBA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vb de accidentul de la parcul tineretului de ieri atunci motorul de un gixer SRAD (96-00)... si era in fata sediului politiei, pus pe trotuar ... arata destul de avariat in fata ... erau si ceva fete si baieti langa el ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost plecat pana la facultate (deh, examene). cand m-am intors, nici masina nici moto nu mai erau aici. prietena mea mi-a zis ca posesoarea masinii a chemat o platforma si a luat si masina si moto. mai multe detalii nu stiu, poate apare riderul si ne povesteste.

va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bina ca nu s-a terminat mai rau. Parca numai ce vazusem unu ca asta la vanare tot pe aici. carenatele astea sunt frumoase, dar in momentul cand faci poc, se fac prastie. Nu stiu cum se face dar am vazut cateva peugeoturi implicate in accidente moto. Sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate multa motociclistului!

 

si un mic Off Topic pt motociclist: daca citesti forumul si ai nevoie de piese (carene, far etc) contacteaza-ma, am multe piese pt TL1000S.

 

bafta si asfalt uscat!

Editat de vale|46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare de neavizat: nu s-a gasit nici un suflet mizericordios care sa ridice motorul ala, asa praf cum e, la o pozitie verticala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi Peugeot? Sigur e marca de masina cu atractii pentru motoare... Sanatate motoristului...

 

:P Bai, nu stiu cum sta treaba la voi, dar la mine cele doua se inteleg bine:307+GS=LOVE.Impart aceiasi 17 mp de garaj si nu le-am gasit niciodata incarligate! :blink:

 

Sanatate motoristului iar tutei de la volan, :) ca a facut brandul de ras! :)

 

Off-Topic:stai sa descopere @Adam topicul asta!Omu' tine socoteala accidentelor moto cu PEUGEOT!Ne poate oferi o statistica foarte precisa, la obiect! :cheers:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare de neavizat: nu s-a gasit nici un suflet mizericordios care sa ridice motorul ala, asa praf cum e, la o pozitie verticala?

nu avea cric :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi Peugeot? Sigur e marca de masina cu atractii pentru motoare...:) Sanatate motoristului...

Yep, Pejo again... :)

 

Off-Topic:stai sa descopere @Adam topicul asta!Omu' tine socoteala accidentelor moto cu PEUGEOT!Ne poate oferi o statistica foarte precisa, la obiect! :D

Si ce ziceai Kassule, ca seria asta de accidente cu Peugeot sunt simple coincidente, nu? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ziceai Kassule, ca seria asta de accidente cu Peugeot sunt simple coincidente, nu? :drink:

 

(Deci, cate bucati de Pejo ai bifat pana acum pe raboj? :) Sau le-ai pierdut sirul.... :D Tot ce se intampla e o pura coincidenta!Inclusiv existenta noastra efemera pe planeta, mai ales cand suntem calare pe mobre si in preajma ruleaza Peugeot-uri...)

 

De omu' ala lovit, mai stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Deci, cate bucati de Pejo ai bifat pana acum pe raboj? :) Sau le-ai pierdut sirul.... :D Tot ce se intampla e o pura coincidenta!Inclusiv existenta noastra efemera pe planeta, mai ales cand suntem calare pe mobre si in preajma ruleaza Peugeot-uri...)

 

De omu' ala lovit, mai stie cineva ceva?

Acuma offtopic si serios vorbind, si eu am observat ceva legat de Peugeot: de obicei modelele mici (106, 107, 206, 207) sunt conduse de cele mai multe ori de femei care si-au luat masina din banii lor, asa ca tin la masina lor, tin distanta decenta fata de vehiculul din fata, dar unele dintre ele au uitat ca trebuie sa se uite si in oglinzi inainte de a face o manevra laterala brusca ce le-ar scuti de ceva uzura si bani la service sau alte nebunii de genul asta. Eu cand vad Peugeot mic de exemplu nu mai indraznesc sa depasesc pe banda I-a ocupata de masini inainte de a deslusi sexul conducatorului. Sigur ca mi-am luat si tzepe cu roacheri batrani cu plete mergand in Peugeot, dar asta se intampla mai rar... Bine, mai am si alte exemple, de exemplu cu Skoda Fabia care e de obicei condusa de babe grase care cred ca nici nu stiu ca masina aia are oglinzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma offtopic si serios vorbind, si eu am observat ceva legat de Peugeot: de obicei modelele mici (106, 107, 206, 207) sunt conduse de cele mai multe ori de femei care si-au luat masina din banii lor, asa ca tin la masina lor, tin distanta decenta fata de vehiculul din fata, dar unele dintre ele au uitat ca trebuie sa se uite si in oglinzi inainte de a face o manevra laterala brusca ce le-ar scuti de ceva uzura si bani la service sau alte nebunii de genul asta. Eu cand vad Peugeot mic de exemplu nu mai indraznesc sa depasesc pe banda I-a ocupata de masini inainte de a deslusi sexul conducatorului. Sigur ca mi-am luat si tzepe cu roacheri batrani cu plete mergand in Peugeot, dar asta se intampla mai rar... Bine, mai am si alte exemple, de exemplu cu Skoda Fabia care e de obicei condusa de babe grase care cred ca nici nu stiu ca masina aia are oglinzi...

 

Poti sa bagi si 30x in seria aia. Soferii de pe seria 4 sunt ok, n-am avut probleme cu ei, dar pe pe Pejourile mici, e jale. Si nu e vorba doar de femei cu capu-n nori si mintea dupa ... nori, mie mi-a facut praf masina nou nouta cu numere rosii un Pejo 206 cu un taran in el de 2m si 150Kg. Si eu am observat ca Skoda Fabia e condusa in general de o baba grasa cu ochelari de cal, Mertzanele SH (alea cu nr de RO si suport de numar cu www.auto-vanzari.de) sunt pline de tigani iar Passaturile (tot cu suporturi de numere nemtesti) sunt pline de tarani (genul cu un butic sau un magazin de constructii in comuna Popleaca de Sus, care n-a auzit de chitanta sau TVA dar ruleaza miliarde). Generalizari se pot face cu nemiluita, masina nu e o culoare, un gust, modul prin care un om isi alege masina spune multe si despre el. Are o broscuta VW vopsita strident cu neoane sub ea? 99% sanse sa fie condusa de un tanar nonconformist. E un Logan cu geamuri fumurii, teava gaurita si neon sub praguri? 99% sanse sa fie un cocalar sub 20 de ani de prin comunele limitrofe sau dintr-un sat din Valcea.

 

Problema cu Pejo-urile e ca in general atrag persoane foarte neatente in trafic, adevarate bombe rutiere. Nu stiu de ce, nu i-am testat psihologic, nu cunosc suficienti proprietari de Pejo sa-mi formez o parere. Prefer sa "cad in pacatul" generalizarii decat sa ma plimb iar prin service-uri sau mai rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...