Sari la conținut

Accident,Colentina,Bucuresti


iuliano
 Share

Postări Recomandate

barbat mort, femeia traieste. fara casca .....calare pe o Gilera. Dumnezeu sa-l ierte ! ! !

 

scuteristul nu purta casca nicii el, nici prietena lui. Au intrat in doua masini. Doamne Fereste, insa sa ma ierte Dumnezeu, cand o cauti, o gasesti.R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

barbat mort, femeia traieste. fara casca .....calare pe o Gilera. Dumnezeu sa-l ierte ! ! !

 

scuteristul nu purta casca nicii el, nici prietena lui. Au intrat in doua masini. Doamne Fereste, insa sa ma ierte Dumnezeu, cand o cauti, o gasesti.R.I.P

 

rip!

 

 

..unde pe colentina?!detalii?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pe scuter se aflau un tanar de 27 de ani si iubita lui de 24. Circulau pe cea de-a treia banda de mers, cand s-au lovit intr-o fractiune de secunda, de trei masini, toate oprite la semafor.

 

Barbatul a crezut ca se poate strecura printre benzi; a lovit insa autoturismul care i-a iesit in cale, a fost proiectat apoi intr-o alta masina si aruncat in fata celei de-a treia.

 

Niciunul dintre tinerii aflati pe scuter nu purta casca de protectie pe cap, asa ca impactul cu asfaltul a fost unul violent. Barbatul a murit pe loc, iar fata este internata, in stare grava, la spitalul Floreasca....."

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/man...rdut-viata.html

 

Un moment de inconstienta platit scump...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a-mi lua "carne" de useri, eu m-am saturat sa ma tot iau de diversi scuteristi pe care-i intalnesc fara casca.

Dupa ce ma iau de ei, se uita de sus si neancrezatori, ferm convinsi ca eu sunt cel nebun.

M-am saturat sa incerc sa-i "educ". Asa ca ii las in pace, sa moara daca sunt ignoranti.

 

Cu parere de rau am ajuns la concluzia ca nici daca s-ar ajunge la 3-4 decedati pe zi in moduri d'astea stupide, tot nu s-ar invata ceilalti, si nu ar baga la cap ca atunci cand lovesti asfaltul cu capul, nu prea conteaza de pe ce vehicol ai cazut.

 

Pacat ca aceste evenimente nu se mediatizeaza cum ar trebui, si pacat ca Politia se rezuma doar in a da "recomandari". :)

 

Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce trece familia lor acum din cauza arogantei si ignorantei unui om care la 27 de ani, te gandesti ca "are ceva in cap".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci politia recomanda SCUTERISTILOR si soferilor prudenta maxima in trafic ...

 

 

cred ca avea gel "dala prost"

Editat de drc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara casca. Banda a treia. S-a ambitionat. Viteza.

 

Doamne-iarta-ma, dar vad ca uneori functioneaza selectia naturala.

 

Cine are ochi de citit, sa priceapa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi mai sunt fratie. Pica 1....apar alti 10 care-i iau locul. Cat de bine sa se aseze si soferii pe strada...incat sa-i linisteasca pe toti gelatii astia? Am vazut ca soferii tot experimenteaza asezarea in zig-zag, manevra rapida fara semnalizare....dar greu cu scuteristii astia. Ce e mai nasol...ca nu umbla singuri pe k.kanariile alea. Desi ma indoiesc ca stimatele dre care-i insotesc si-ar strica buclele cu o casca penibila.

Politia ce draq sa le faca. II opreste sxi le da o amenda pe care nu a platesc. Nu l;e poate comfisca trotineta. Legea are scapari aici. Si in plus nu vad de ce atata drama pe forumul asta. In loc sa rasuflati usurati, ptr ca putea intra prostu sa moara in voi, intr-o ruda, cunostinta, etc care ar fi dat cu subsemnatul pe la politie sa explice cum si-a lasat ala creierii pe bara din spate....voi plangeti pe aici. In cazul astora, finalul e stiut...singura necunoscuta e masina sau stalpul in care se infig.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...nu vreau sa fiu rea dar...unii si-o cauta cu lumanarea de parca ar fi singurul lucru pe lumea asta de facut. Si faza e ca sunt atat de inconstienti si de tembeli ca ei nici nu realizeaza pana la un astfel de accident de cate ori erau s-o pateasca si de cate ori au fost salvati de ceilalti. Cu cate unii e ceva de speriat, sa ii vezi cum pur si simplu vin si ti se baga efectiv in coaste, ca esti cu masina sau cu motocicleta. Nu stiu daca se vor invata minte vreodata..si de genul asta trebuie sa ne ferim si noi toti ceilalalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara chiar cu cateva minute sa se intample accidentul i-am vazut vis-a-vis de carrefour , eu ma duceam acasa , cand i-am vazut am zis i-auitei si pe astia fara casca ...rip , dar uni chiar si`o cauta..

Editat de zvast!c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

In alta ordine de idei, chiar nu ma mai deranjeaza cand la semafor vin unii cu scuterul fara casca, in tricou si cu pantaloni scurti si ma intreaba ranjind provocator: "Auzi, nene, tie nu ti-e cald? HAHA..."

Mi-i imaginez pe astia cand vad ce accidente cu scutere se mai intampla si imi trece compasiunea...

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci putem spune ca selectia naturala inca functioneaza... Daca nu i-a dus capu' asta e...

 

M-ai rupt cu selectia asta naturala... insa din fericire ai dreptate. :D

 

Merge troaca aia 2inV? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare nu se introduce categorie de permis pentru scutere?

La ce bun? S-au bagat numere si uite cite scutere fara numar sunt.

S-a impus prin lege casca si uite citi cretini umbla fara.

S-a interzis prin lege vorbitul la telefon la volan si uite citi cretini inca mai vorbesc la telefon in timp ce conduc (cu telefonul la ureche nu cu hand-free).

Si multe alte interziceri impuneri. Oare nu la politistii de la rutiera pe linga care trec astia si care se fac ca nu-i vad ar trebui bagat nitel foarfeca si lasati fara bucati din salariu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce idioti. O buna perioada de timp m-am plimbat cu scuterul si pot zice, fara modestie, ca eram super civilizat (semnalizam chiar daca eram singur pe strada :D ) pentru ca asa cum spunea cineva p-aici PARANOIA E SANATOASA! Insa in ceea ce ii priveste pe cei din specia cocalarus gelatus bravatus muuuulta :)

 

Voua, oameni cu capul pe umeri, va urez asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare nu se introduce categorie de permis pentru scutere?

Conform unei directive a UE Romania e obligata sa introduca noile permise AM (moped) si A2 (motor cam mic, sub 30kW fara limitari electronice pentru cei are au trecut de faza de A1 dar au intre 18 si 23 de ani), asa ca A-ul se va obtine fie dupa 23 de ani, fie dupa 2 ani de vechime pe A2. Probabil ca politaii au hotarat sa bage directiva europeana mult inainte de termenul cand cade ghilotina europeana fix pentru ca sunt prea multe accidente pe moped.

Eu le-as mai sugera sa bage in noua lege si ca daca mopedul nu e inregistrat la primarie sa se confiste sau macar sa se ia in custodie pana vii cu numarul plus plata unei amenzi. Poate ar fi si mai bine ca asta cu mers fara numar si/sau fara asigurare sa devina infractiune ca la auto/moto. Nu de alta, dar mi se pare o discriminare ca eu sa platesc ca prostul RCA si altii sa nu-l plateasca (si aici vorbesc de mopedul meu, nu de motocicleta), sa fuga de la locul accidentului daca mai pot si sa nu poata fii identificati pentru ca nu au numar. A, si inca ceva, am vazut prin Bucuresti o gramada e ATV-uri fara numar de 125 sau 250cc, dar nu stiu cum de politaii nu-i vad, cred ca au vederea foarte proasta de la prea multe gogosi si de la ochelarii aia de soare ca in filmele cu politisti texani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform unei directive a UE Romania e obligata sa introduca noile permise AM (moped) si A2 (motor cam mic, sub 30kW fara limitari electronice pentru cei are au trecut de faza de A1 dar au intre 18 si 23 de ani), asa ca A-ul se va obtine fie dupa 23 de ani, fie dupa 2 ani de vechime pe A2. Probabil ca politaii au hotarat sa bage directiva europeana mult inainte de termenul cand cade ghilotina europeana fix pentru ca sunt prea multe accidente pe moped.

Eu le-as mai sugera sa bage in noua lege si ca daca mopedul nu e inregistrat la primarie sa se confiste sau macar sa se ia in custodie pana vii cu numarul plus plata unei amenzi. Poate ar fi si mai bine ca asta cu mers fara numar si/sau fara asigurare sa devina infractiune ca la auto/moto. Nu de alta, dar mi se pare o discriminare ca eu sa platesc ca prostul RCA si altii sa nu-l plateasca (si aici vorbesc de mopedul meu, nu de motocicleta), sa fuga de la locul accidentului daca mai pot si sa nu poata fii identificati pentru ca nu au numar. A, si inca ceva, am vazut prin Bucuresti o gramada e ATV-uri fara numar de 125 sau 250cc, dar nu stiu cum de politaii nu-i vad, cred ca au vederea foarte proasta de la prea multe gogosi si de la ochelarii aia de soare ca in filmele cu politisti texani...

 

 

acum pe bune, a mai vazut cineva politisti facand altceva decat 'panda cu radar' si cosntatari de accidente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum pe bune, a mai vazut cineva politisti facand altceva decat 'panda cu radar' si cosntatari de accidente?

Am mai vazut eu 2-3 dirijand circulatia fie in zona aeroportului Baneasa, fie pe marile bulevarde din centru cand urmeaza sa treaca o coloana oficiala, dar in rest cred ca freaca menta din ordinul ministrului, ca erau de 5-10 ori mai multi pe strazi in guvernarea anterioara (nu ca as tine cu liberalii). Nici nu inteleg cum incap atatia la frecat menta acolo pe Udriste intr-un sediu atat de mic, ca din ce am inteles eu dintr-o informatie mai veche sunt in total macar 600, deci probabil minimum 180 pe schimb, si in tot orasul gasesti mai nou de obicei maximum 30, din care jumatate stau la spagat la radar si jumatate fluiera la Universitate, Unirii, Romana si la aeroportul Baneasa. Si lucrul cel mai enervant e ca dau amenzi doar cand ii nimeresti cu o roata pe bombeul de la pantofi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...