Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Eu vreau neaparat un cric dinasta! Daca merge pe dulapu meu de 1000, astept informatii despre cum sa trimit banii :disappointed:

Si pentru un prieten cu dl650 daca nu sunt prea insistent :lol:

Multumesc!!!

S.

Stimate coleg,

atasat gasesti o poza in care gasesti codurile de fabrica pentru cric de mijloc. De aici deduc ca pentru DL650 si DL1000 sunt diferite. Asta, ca un semnal de alarma....poate nu sunt mari diferente, dar totusi cred sunt.

Si eu caut un cric de jumatate dar m-am decis sa achizitionez unul original.

Cu respect,

I.Marinescu

post-53431-1264943750_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate coleg,

atasat gasesti o poza in care gasesti codurile de fabrica pentru cric de mijloc. De aici deduc ca pentru DL650 si DL1000 sunt diferite. Asta, ca un semnal de alarma....poate nu sunt mari diferente, dar totusi cred sunt.

Si eu caut un cric de jumatate dar m-am decis sa achizitionez unul original.

Cu respect,

I.Marinescu

 

E posibil sa fie diferite basculele dar o sa verific si in curand voi posta concluziile

Insa... nu o sa dau niciodata 250e pe un cric original cand imi poti lua unul aftermarket cu 145e sau unul handmade cu 60e.

Pentru reparatii/intretinere cred ca imi ajunge un cric de 60e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa fie diferite basculele dar o sa verific si in curand voi posta concluziile

Basculele sunt sigur diferite, cea de 1000 pare ceva mai solida. Aia de 650 arata ca o scandura.

Nu stiu cat afecteaza asta cricul central, totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau neaparat un cric dinasta! Daca merge pe dulapu meu de 1000, astept informatii despre cum sa trimit banii :disappointed:

Si pentru un prieten cu dl650 daca nu sunt prea insistent :lol:

Multumesc!!!

S.

Cel mai simplu e sa-ti trimit un cric si il incerci, daca nu merge il dai prietenului tau cu dl650, si-mi spui daca sant diferente

Hai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De dimineata mi-am facut timp si am pus "caciula" la Jeep

Rucsacul are 21l normal si 32l extins :disappointed:

 

Salutari la toti,

 

De unde ai luat Bagster si la ce pret, te rog.

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toti,

 

De unde ai luat Bagster si la ce pret, te rog.

Numai bine,

Paul

Sper sa nu se considere reclama:

 

JPCM RACING SRL

Address

CARTIER 1 MAI - BLOC A7B

200326 CRAIOVA - DOLJ

Roumania

Phone

+40 726 246 990/+40 720 335 400

Fax

+40 351 185 450

E-mail ciprian.muller@furygan.ro

Web site www.furygan.ro / www.kenny-racing.ro

 

Raspund la mail imediat, recomand, eu am avut o reducere de 10% ca am luat husa + tankbag in total 157,5 euro Transportul la Ploiesti a fost inclus.

 

Multumesc de raspunsuri sapt asta o sa caut un spiral de stanga.

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu se considere reclama:

 

JPCM RACING SRL

Address

CARTIER 1 MAI - BLOC A7B

200326 CRAIOVA - DOLJ

Roumania

Phone

+40 726 246 990/+40 720 335 400

Fax

+40 351 185 450

E-mail ciprian.muller@furygan.ro

Web site www.furygan.ro / www.kenny-racing.ro

 

Raspund la mail imediat, recomand, eu am avut o reducere de 10% ca am luat husa + tankbag in total 157,5 euro Transportul la Ploiesti a fost inclus.

 

Multumesc de raspunsuri sapt asta o sa caut un spiral de stanga.

Salut!!ce model de tankbag ai luat?ce volum are? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din nou

inca incerc sa sciu primele impresii despre dl, dar ca sa le scriu trebuie timp si astia la birou au nesimtia pretentie sa muncesc. dar revin in mod sigur

 

pana atunci imi pregatesc o comanda la louis si intre altele vreau sa iau si cricul central de la sw motech. cricul central este dat pentru anii 04--m sa inteleg ca nu sunt diferente intre modelele 04 si 08 de exemplu, semn de intrebare (nu il am pe tastatura)

 

multam

 

Eu am o mica problema cu cricul central de la SW-Motech montat pe DL650: distanta dintre roata spate si pamant este minima si chiar pe anumite suprafete roata spate atinge pamantul. Pun asta pe baza faptului ca modelele '07 si mai noi au bascula mai lunga cu 15mm asa ca cel putin din punctul meu de vedere ar trebui ca cricul central pentru acestea sa fie un pic mai lung.

Cel original suzuki ririca roata bine in aer, nu sunt probleme.

Mesaj completat

Ulei furca Motul: eu am pus soft, medium mi se pare prea tare, pe off scutura rau si cloncane;

 

Scutura si cloncane pentru ca suspensia ajunge la capatul cursei la franari mai in forta sau la denivelari pronuntate; arcurile sunt prea moi, uleiul prea fluid, constructia insasi a furcii e "arhaica" dupa standarde moderne. Se mai poate indrepta situatia oarecum prin schimbarea arcurilor cu unele mai tari (de la 0.75kg/mm la 0.9-1kg/mm), ulei mai vascos (de la 7,5W la 10-12.5W) si chiar la montarea unor valve pe circuitul uleiului in furca)

Multe de citit aici: http://www.vstrom.info/Smf/index.php/board,22.0.html

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT IMPORTANT! Intalnirea de iarna a V-Stromistilor se tine sambata 13 feb incepand cu ora 13 pana la cat santeti in stare. Am vorbit si cu Piero ( sponsorul cu delicatese) si este de acord cu data. Personalul voluntar desemnat cu bucataria si gratarul sant convocati la 12,00 pt pregatiri. Aduceti material video + poze pe CD, DVD, etc. pt ca vom avea un retroproector pt vizualizare. Eu am poze din excursiile din Grecia, Turcia si Alpi. :disappointed: Locatia este in zona Autogara Militari si vorbim la tel sau pe privat cum ajungeti. Vrajitorul si Raul impreuna cu familia au si cazare, asa ca nu cumva sa lipsiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT IMPORTANT! Intalnirea de iarna a V-Stromistilor se tine sambata 13 feb incepand cu ora 13 pana la cat santeti in stare. Am vorbit si cu Piero ( sponsorul cu delicatese) si este de acord cu data. Personalul voluntar desemnat cu bucataria si gratarul sant convocati la 12,00 pt pregatiri. Aduceti material video + poze pe CD, DVD, etc. pt ca vom avea un retroproector pt vizualizare. Eu am poze din excursiile din Grecia, Turcia si Alpi. :disappointed: Locatia este in zona Autogara Militari si vorbim la tel sau pe privat cum ajungeti. Vrajitorul si Raul impreuna cu familia au si cazare, asa ca nu cumva sa lipsiti!

:lol: prezent!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tankbag IMPACT 21/32litri

Multumesc!

Mesaj completat

Stie careva cat ulei intra in furca fata de la DL 1OOO din 2003 ..am datele de la cel din 2002 dar s-ar parea ca nu sunt la fel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13?

Sa stiti ca imi pare rau. In 12 e ziua fica-mi aia mare. Si in 13 e cheful. Si nu as lasa in casa o gashca de pustani de 14 ani singuri... nu de alta, dar nu stiu daca imi mai gasesc casa in picioare.

Imi pare asa de rau ca trebuie sa spun pas la asta... dar vine primavara si pe urma vara si nu mai ratez nici o intrunire V-Strom.

Stiu ca ma intelegeti.

 

Va doresc distractie placuta.

Si sa imi spuneti si mie cum a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13?

Sa stiti ca imi pare rau. In 12 e ziua fica-mi aia mare. Si in 13 e cheful. Si nu as lasa in casa o gashca de pustani de 14 ani singuri... nu de alta, dar nu stiu daca imi mai gasesc casa in picioare.

Imi pare asa de rau ca trebuie sa spun pas la asta... dar vine primavara si pe urma vara si nu mai ratez nici o intrunire V-Strom.

Stiu ca ma intelegeti.

 

Va doresc distractie placuta.

Si sa imi spuneti si mie cum a fost.[/qu

:lol: La multi ani!! sa-ti traiasca multi ani fericiti si voi alaturi de copii!!nu ne intalnim nici de data acesta..dar nui bai ca avem tot anul inainte!! :disappointed:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: La multi ani!! sa-ti traiasca multi ani fericiti si voi alaturi de copii!!nu ne intalnim nici de data acesta..dar nui bai ca avem tot anul inainte!! :disappointed:

Stai flectat. Esti la 3 scuipaturi de Sibiu. Crezi ca scapi??? hahaha... uai ce-am mai ras!

Iti fac eu o vizita. Numa' sa dea caldura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13?

Sa stiti ca imi pare rau. In 12 e ziua fica-mi aia mare. Si in 13 e cheful. Si nu as lasa in casa o gashca de pustani de 14 ani singuri... nu de alta, dar nu stiu daca imi mai gasesc casa in picioare.

Imi pare asa de rau ca trebuie sa spun pas la asta... dar vine primavara si pe urma vara si nu mai ratez nici o intrunire V-Strom.

Stiu ca ma intelegeti.

 

Va doresc distractie placuta.

Si sa imi spuneti si mie cum a fost.

La multi ani, si distractie placuta! Sa-ti traiasca fetele Vrajitorule! Recuperezi data viitoare. Acum sa revenim la intalnire. M-a sunat Piero si m-a rugat sa estimez cam cati ne strangem ca sa stie daca vine cu sacosa sau geamantanul. Incercati sa confirmati participarea si nr de persoane respectiv daca veniti singuri sau insotiti. Nu asteptati invitatii personale ca nu este cazul. Singura conditie, pt participanti, sa fie posesor de V-Strom, dintre cei care ne cunoastem, sau care si-au luat motorul mai de curand si inca nu au intrat in club. Nu uitati poze/video ca trebuie sa ne clatim si ochii nu numai sa bem si sa mancam. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, si distractie placuta! Sa-ti traiasca fetele Vrajitorule! Recuperezi data viitoare. Acum sa revenim la intalnire. M-a sunat Piero si m-a rugat sa estimez cam cati ne strangem ca sa stie daca vine cu sacosa sau geamantanul. Incercati sa confirmati participarea si nr de persoane respectiv daca veniti singuri sau insotiti. Nu asteptati invitatii personale ca nu este cazul. Singura conditie, pt participanti, sa fie posesor de V-Strom, dintre cei care ne cunoastem, sau care si-au luat motorul mai de curand si inca nu au intrat in club. Nu uitati poze/video ca trebuie sa ne clatim si ochii nu numai sa bem si sa mancam. :disappointed:

 

luni 08-02 plec in delegatie pentru 2 saptamini ,daca nu sint legate vin si eu cu sotia ,abia joia aflu,te anunt(de obecei in weekend sint acasa) :lol:

Mesaj completat

vrajitorule ...sa-ti traiasca fetele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa revenim la intalnire. M-a sunat Piero si m-a rugat sa estimez cam cati ne strangem ca sa stie daca vine cu sacosa sau geamantanul. Incercati sa confirmati participarea si nr de persoane respectiv daca veniti singuri sau insotiti. Nu asteptati invitatii personale ca nu este cazul. Singura conditie, pt participanti, sa fie posesor de V-Strom, dintre cei care ne cunoastem, sau care si-au luat motorul mai de curand si inca nu au intrat in club. Nu uitati poze/video ca trebuie sa ne clatim si ochii nu numai sa bem si sa mancam. :disappointed:

 

Salutare. Imi anunt si eu prezenta cu nevasta. Ea este posesoare doar de "pasager" de V-Strom, dar si mandra detinatoare a unei Virago 535. Nu va cunosc decat din povestirile lui Fabio si tare as vrea sa va intalnesc. Acu' am si eu o intrebare de bun-simt: de intalnit, ne intalnim, de baut, o sa bem, de mancat, o sa mancam, dar pe cheltuiala cui? Aducem fiecare cateceva, strangem un banut sau cum facem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Imi anunt si eu prezenta cu nevasta. Ea este posesoare doar de "pasager" de V-Strom, dar si mandra detinatoare a unei Virago 535. Nu va cunosc decat din povestirile lui Fabio si tare as vrea sa va intalnesc. Acu' am si eu o intrebare de bun-simt: de intalnit, ne intalnim, de baut, o sa bem, de mancat, o sa mancam, dar pe cheltuiala cui? Aducem fiecare cateceva, strangem un banut sau cum facem?

BUNA INTRABARE!! :lol: Se zvoneste ca cei din provincie fiind musafiri au masa si cazarea asigurata de gazde (cei din Buc)!! asa ca puneti mana si strangeti bani sa nu sufar de foame si sete!! :lol:

2 pers RAUL + IRINA=LOVE :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se zvoneste ca cei din provincie fiind musafiri au masa si cazarea asigurata de gazde (cei din Buc)!! asa ca puneti mana si strangeti bani sa nu sufar de foame si sete!! :lol:

Asta se subintelege. Nu de alta dar oricum ne scoatem parleala la vara cand, alungati din Bucuresti de clocotul betoanelor, o sa tabaram catre voi. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se subintelege. Nu de alta dar oricum ne scoatem parleala la vara cand, alungati din Bucuresti de clocotul betoanelor, o sa tabaram catre voi. :disappointed:

:lol: Cu ce mai mare placere!!sa ma anuntai cand veniti ...sa plec de acasa!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se subintelege. Nu de alta dar oricum ne scoatem parleala la vara cand, alungati din Bucuresti de clocotul betoanelor, o sa tabaram catre voi. :lol:

Hai Vlade la Sibiu ca te bag eu prin paduri ca sa iti uiti de aglomeratia capitalei.... prietenii stiu despre ce e vorba. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...