Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

- nr 60 sterge-l de pe lista ,cind si-o lua din nou v-strom il trecem la loc (a promis)

- nu mai vine nimeni cu propuneri pentru locatie ? ramine asa ? v-am rugat sa va da-ti cu parerea

- mai bine am incepe o lista cu cei care vor sa participe la intrunire ,vine singur sau insotit,cite nopti de cazare (unii vor vrea sa vina de vineri seara pentru ca simbata s-o aiba pentru plimbari locale)

 

rugaminti :

- "de trei lei cuie" ne faci sigla si de la intrunirea de anul acesta ?

- "Johann" cind o fi gata sigla te ocupi din nou cu imprimarea tricourilor ?

 

vrem anul acesta intrunire ? daca da,atunci trebuie sa urnim lucrurile,sa ne organizam,timpul trece.Intocmirea listei e necesara daca vrem sa fie o treaba cit de cit organizata,trebuie vorbit din timp pentru cazare (rezervare),probabil sa dam un avans ,pentru a sti cite tricouri se vor imprima (cite si marime)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- nr 60 sterge-l de pe lista ,cind si-o lua din nou v-strom il trecem la loc (a promis)

- nu mai vine nimeni cu propuneri pentru locatie ? ramine asa ? v-am rugat sa va da-ti cu parerea

- mai bine am incepe o lista cu cei care vor sa participe la intrunire ,vine singur sau insotit,cite nopti de cazare (unii vor vrea sa vina de vineri seara pentru ca simbata s-o aiba pentru plimbari locale)

 

rugaminti :

- "de trei lei cuie" ne faci sigla si de la intrunirea de anul acesta ?

- "Johann" cind o fi gata sigla te ocupi din nou cu imprimarea tricourilor ?

 

vrem anul acesta intrunire ? daca da,atunci trebuie sa urnim lucrurile,sa ne organizam,timpul trece.Intocmirea listei e necesara daca vrem sa fie o treaba cit de cit organizata,trebuie vorbit din timp pentru cazare (rezervare),probabil sa dam un avans ,pentru a sti cite tricouri se vor imprima (cite si marime)

 

Nenea Jhon, eu merg 2 persoane.

Vin de vineri si nu conteaza locatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- nr 60 sterge-l de pe lista ,cind si-o lua din nou v-strom il trecem la loc (a promis)

- nu mai vine nimeni cu propuneri pentru locatie ? ramine asa ? v-am rugat sa va da-ti cu parerea

- mai bine am incepe o lista cu cei care vor sa participe la intrunire ,vine singur sau insotit,cite nopti de cazare (unii vor vrea sa vina de vineri seara pentru ca simbata s-o aiba pentru plimbari locale)

 

rugaminti :

- "de trei lei cuie" ne faci sigla si de la intrunirea de anul acesta ?

- "Johann" cind o fi gata sigla te ocupi din nou cu imprimarea tricourilor ?

 

vrem anul acesta intrunire ? daca da,atunci trebuie sa urnim lucrurile,sa ne organizam,timpul trece.Intocmirea listei e necesara daca vrem sa fie o treaba cit de cit organizata,trebuie vorbit din timp pentru cazare (rezervare),probabil sa dam un avans ,pentru a sti cite tricouri se vor imprima (cite si marime)

 

din punctul meu de vedere locatia e foarte buna.

pe noi ne puteti trece pe lista, 2 persoane, Bogdan si Andreea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep sirul (lung cred) de achizitii pentru V-strom si astazi vreau sa-i cumpar o husa.

spuneti-mi si mie va rog ce dimensiune de husa aveti si din experienta voastra care ar fi mai rezistenta (marca, magazin..)

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep sirul (lung cred) de achizitii pentru V-strom si astazi vreau sa-i cumpar o husa.

spuneti-mi si mie va rog ce dimensiune de husa aveti si din experienta voastra care ar fi mai rezistenta (marca, magazin..)

multumesc.

 

 

Eu am de la Louis, cea mai mare, impermeabila. O am de 2 ani si e in stare buna. Daca pastrezi top-case-ul cind pui husa, pe asta ti-o recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrem anul acesta intrunire ? daca da,atunci trebuie sa urnim lucrurile,sa ne organizam,timpul trece.Intocmirea listei e necesara daca vrem sa fie o treaba cit de cit organizata,trebuie vorbit din timp pentru cazare (rezervare),probabil sa dam un avans ,pentru a sti cite tricouri se vor imprima (cite si marime)

 

Salut,

 

Am atasat un excel zipuit.

Se poate completa fiecare, iar in coloanele din dreapta trece cate tricouri doreste in functie de marimi.

 

IntalnireVStromeri2010.zip

 

Florin

Mesaj completat

puteti sa-l scoateti si pe @blue-nightwishx

cred ca a tinut v-strom-ul 2 luni si asta acu cel putin 1 an

 

Actualizat

 

ROstromers2010.txt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cine doreste v-stromu 1000 k2 (adicatelea al meu) pana pe 5 mai este la oferta cu 3500euro (pret fix)

merci frumos

detalii la semnatura :D

s.

 

 

bre 5 mai a trecut. poate 5 iunie??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"bogdan harea" sper ca nu esti plecat la data aia,stiu ca pleci in alpi pentru vreo 2 saptamini dar nu mai stiu cind :D decit sa lipsesti tu "taticul v-stromistilor" mai bine schimbam data,da si tu de stire...baieti nu ma injurati :laugh:

Mesaj completat

asa ii cunosc ,asa i-am trecut pe lista...cind o fi site-ul gata facem corecturile necesare.

madaline e o pozitie interesanta, nu fi si tu mofturos,nu pot impaca pe toata lumea :laugh:

" Taticul V-stomistilor"! Nu zau, dar este cel care a proiectat V-stom-ul si noi nu stim? Ar trebui sa ne facem programul dupa "Majestatea Sa"? Intru rar pe forum si acesta este unul din motive, transformarea unora in guru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am creat un google doc pentru inscriere. Fisierul este accesibil tuturor dar intrucat o sa se piarda printre posturi, am atasat inscrierea la semnatura.

Locatia este stabilita, data asijderea, asa ca va invit sa confirmati participarea prin completarea tabelului.

O sa fac un document si pentru posesorii de v-strom

 

Cavalerule, ne onorezi cu prezenta? Nu esti posesor de V-strom dar...nobody is perfect :D

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Taticul V-stomistilor"! Nu zau, dar este cel care a proiectat V-stom-ul si noi nu stim? Ar trebui sa ne facem programul dupa "Majestatea Sa"? Intru rar pe forum si acesta este unul din motive, transformarea unora in guru!

 

nu vreau sa intru in polemica cu nimeni,asta va fi singura explicatie care o dau si inchei acest subiect ...fiecare cu opinia lui...

nu sint pupincurist,nu ma gudur pe linga cineva ca un catel cind isi vede stapinul, l-am numit pe bogdan taticul v-stromistilor cu ghilimelele de rigoare,pentru omul acesta am un respect deosebit,m-a ajutat de cite ori am apelat la el si asta a facut-o de prima data pina a ne cunoaste ,mi-a oferit un sfat cind l-am cerut,nu sint singurul pe care l-a ajutat,cu el in gasca am plecat prima data la un drum mai lung (pina atunci am calatorit singur pentru a ma obisnui cu mobra ),am fost in mai multe calatorii cu el si e un bun partener de drum,am fost la el in casa si m-am simtit bine,a facut cite ceva pentru stromisti,ca virsta sintem apropiati,ne mai permitem cite o gluma,e un tip mai taciturn, dar e cumsecade si sare in ajutor cind ai nevoie.

in concluzie NU-L RIDIC LA RANG DE GURU,IL RESPECT CA OM ,CA MOTOCICLIST...sebi ce ai tu cu el de impartit te priveste ,dar nu te supara si pe mine ca n-ai de ce,eu respect pe toata lumea,respect opinia fiecaruia, nu vreau sa ma cert cu nimeni,eu glumesc cu toata lumea ,asa ca atunci cind iti v-a veni rindul iti ridic si tie o "statuie",cei cu care am fost la drum mai des stiu ca o dau in caterinca si tin la glume,eu nu tin la bautura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

 

azi mi-am luat si eu strom de 1000, din 2005, 7500 km , sunt super incantat de achizitie,,,

m-a ajutat fabio (pe care l-am cunoscut tot azi), mobra am luat-o de la brasov,la intoarcere eu am venit calare si fabio cu masina,,,

cateva impresii :

- motorul are forta bruta, este o bestie, totusi nu smuceste, daca umblu fin cu acceleratia

- frana pe spate mi se pare mai buna decat cea pe fata ( asa am simtit-o eu, s-ar putea sa ma insel,,)

- protectia generala la vant - nota 9 , adica daca bag capul "la cutie" cu 10 cm, simt ca sunt ca in masina, protectia pt picioare si trunchi insa, nota 10

- manevrabilitate la drum lung : nota 10 iar in oras, nu stiu ce sa zic, am mers incet si am stat in coloana, ca masinile, fiindca am avut genti laterale si eram prea lat

- pozitie in sa, confort - nota 10

- cutia de viteze - mi sa parut putin zgomotoasa, dar nu deranjanta-

- mi se pare turing pursange, n-are nimic de-a face cu enduro,,,am mers cam 100m pe noroaie pana am ajuns la garajul unde va sta temporar, este mult prea greoaie pt endureala

- pe curbe pare ca sta foarte bine, a plouat tot drumul si am mers prudent totusi

- pretul de achizitie 3000 euro :crack: asa va crede nevasta-mea ca sa fie scandalul cat mai mic, maine ii dau vestea (inca nu stie de isprava asta ), ca sa dorm si eu linistit in seara asta,,,

 

abia astept sa ne intalnim la ture, eu va stiu aproape pe toti dupa id uri,,,din noiembrie stau calare pe forumul asta :)

post-45187-1274474280_thumb.jpg

post-45187-1274474293_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a doua e poza exacta ai defapt un Kawasaki fabricat in totalitate de suzuki :crack:

 

s-a stapanesti sanatos. cand o sa am si eu ceva bani o sa imi iau un vstrom dar de 650 :)

 

PS sa-l stapanesti sanatos!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrem anul acesta intrunire ? daca da,atunci trebuie sa urnim lucrurile,sa ne organizam,timpul trece.Intocmirea listei e necesara daca vrem sa fie o treaba cit de cit organizata,trebuie vorbit din timp pentru cazare (rezervare),probabil sa dam un avans ,pentru a sti cite tricouri se vor imprima (cite si marime)

Nenea Jhon, daca tot ai propus locatia incearca sa rezolvi problema pana la capat, vezi unde ne putem aciui, ce conditii sant, preturi, apoi deschide lista de inscrieri (probabil vom fi in jur de 30 -40 persoane). Daca vreti sigle si tricoaie eu ma pot ocupa de ele, preturile nu cred ca s-au schimbat de anul trecut.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...