Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

eu v-am zis ca e cah......

nu e cah...eventual atit dai,atit face...pina la urma nu poti avea mari pretentii de la o marfa ieftina. e nasol cind ai probleme cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rul

Nasol ce ti s-a intamplat. Eu am mers cu un set aprox 25000km si nu am vazut pe ele crapaturi mai erau si DOT 2007 si le-am folosit din aprilie/mai 2009 pana in martie 2010 fara probleme. Acum am put unele DOT 2010 am peste 3000km cu ele si sunt ca noi nu am patit pana acum sa alunece si chiar le-am inclinat pana la limita.

Parerea mea este ca ai luat unele state in soare sau a ajuns roata in contact cu vreun produs petrolier/solvent foarte puternic.

Sunt la al 2-lea set si tot K76 o sa-mi cumpar pentru ca sunt foarte multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rul

Nasol ce ti s-a intamplat. Eu am mers cu un set aprox 25000km si nu am vazut pe ele crapaturi mai erau si DOT 2007 si le-am folosit din aprilie/mai 2009 pana in martie 2010 fara probleme. Acum am put unele DOT 2010 am peste 3000km cu ele si sunt ca noi nu am patit pana acum sa alunece si chiar le-am inclinat pana la limita.

Parerea mea este ca ai luat unele state in soare sau a ajuns roata in contact cu vreun produs petrolier/solvent foarte puternic.

Sunt la al 2-lea set si tot K76 o sa-mi cumpar pentru ca sunt foarte multumit.

Tu cum ai simtit aderenta cu K76, pe ud sau uscat, reci sau calde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor.

Suntem in a doua jumatate a lunii mai.

Se dorea intalnirea V-Stromerilor sa fie facuta in prima jumatate a lunii iunie.

Stabilim si noi o locatie?

Si cel care e pe aproape sa se apuce de cautat si de rezervari?

Timpul trece ... pietrele raman! (sau cum naiba era zicala aia :peace: ) :moron:

 

Hadeti cu propunerile... astia mai umblati prin tara cu motoarele.

Ma gandeam sa facem cu 2 locatii. Cazarea de vineri spre sambata intr-un loc si plecam toti sambata dimineata spre alta locatie unde stam pana duminica (tura de sambata).

Daca mergem pe BV - Buzau acolo am stat eu la o pensiune care e ok si are loc in curte pentru motoare si are cred, destul de multe locuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si cauciucuri haidenau de scuter consumate destul de urat (crapate si cu consum neregulat), si sigur nu s-a dat nimeni pe curbe sau la viteze mari cu el.

sunt slabute si gata. atat dai atat face. eu nu le recomand la ture lungi si incarcat, cel mult la plimbari de we si fara graba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cum ai simtit aderenta cu K76, pe ud sau uscat, reci sau calde?

 

Singurul loc unde aluneca este marcajul ud (ala lucios) si doar daca fortez. In rest indiferent de vreme nu am avut probleme de la +40 pana la -10. Chiar am pus-o pe o roata la demaraje mai in forta de cateva ori pe ploaie. Se incalzesc in acelasi ritm cu Bridgestone Trail Wing adica putin cam greu (cam peste 10 km) si le rocomand pentru touring.

 

am vazut si cauciucuri haidenau de scuter consumate destul de urat (crapate si cu consum neregulat), si sigur nu s-a dat nimeni pe curbe sau la viteze mari cu el.

sunt slabute si gata. atat dai atat face. eu nu le recomand la ture lungi si incarcat, cel mult la plimbari de we si fara graba.

Totusi chiar daca sunt ieftine sunt facute in Germania si respecta niste standarde de calitate mai ales ca firma exista din 1930.

Nu vreau sa fac reclama nimanui EU ma simt in siguranta cu ele indiferent de situatie si o sa le folosesc in continuare.

Ce a patit userul @rul consider ca este un caz izolat. Si eu daca as fi patit acelasi lucru treceam la Anakee sau Tourance fara indoiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor.

Suntem in a doua jumatate a lunii mai.

Se dorea intalnirea V-Stromerilor sa fie facuta in prima jumatate a lunii iunie.

Stabilim si noi o locatie?

Si cel care e pe aproape sa se apuce de cautat si de rezervari?

Timpul trece ... pietrele raman! (sau cum naiba era zicala aia :peace: ) :moron:

 

Hadeti cu propunerile... astia mai umblati prin tara cu motoarele.

Ma gandeam sa facem cu 2 locatii. Cazarea de vineri spre sambata intr-un loc si plecam toti sambata dimineata spre alta locatie unde stam pana duminica (tura de sambata).

Daca mergem pe BV - Buzau acolo am stat eu la o pensiune care e ok si are loc in curte pentru motoare si are cred, destul de multe locuri.

citeste cineva si postul meu?

:)

propuneri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In week-end-ul acesta este intrunire moto la Russe.Poate facem cumva,cit despre intrunirea noastra,mie mi-ar conveni in iulie pt ca in iunie putin probabil sa am doua zile libere legate.Dar asta sunt eu,majoritatea va hotari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor.

Suntem in a doua jumatate a lunii mai.

Se dorea intalnirea V-Stromerilor sa fie facuta in prima jumatate a lunii iunie.

Nuuuuuuuuuuuuuuuuu! :moron:

Eu de pe 1 pe 30 iunie sunt pieton, daca nu s-o indura cineva de mine sa-mi imprumute un scuter de 50 sau o bicicleta, dar nu pot sa vin cu astea la intalnire! :)

Vad ca nici Alex nu poate in iunie. Ce ziceti de inceputul lui iulie? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mi-am comandat priza de bricheta de la Suzuki:

post-47467-1274184562_thumb.jpg

 

Cand am primit-o, am realizat ca nu prea am cum sa o prind in fata pe VStrom, si ca de fapt asta e doar "instalatia electrica" pentru adevarata priza.

 

Din cate imi dau seama, mai am nevoie si de priza urmatoare, pe care sa o prind ori de ghidon, ori sa gauresc carena undeva in dreapta bordului si sa o prind acolo.

Iar apoi sa o conectez pe aceasta la accesoriul cumparat initial de la Suzuki:

post-47467-1274184683_thumb.jpg

 

A mai montat cineva asa ceva pe motor ca sa imi dea niste sfaturi avizate?

 

Multumesc frumos,

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mi-am comandat priza de bricheta de la Suzuki:

post-47467-1274184562_thumb.jpg

 

Cand am primit-o, am realizat ca nu prea am cum sa o prind in fata pe VStrom, si ca de fapt asta e doar "instalatia electrica" pentru adevarata priza.

 

Din cate imi dau seama, mai am nevoie si de priza urmatoare, pe care sa o prind ori de ghidon, ori sa gauresc carena undeva in dreapta bordului si sa o prind acolo.

Iar apoi sa o conectez pe aceasta la accesoriul cumparat initial de la Suzuki:

post-47467-1274184683_thumb.jpg

 

A mai montat cineva asa ceva pe motor ca sa imi dea niste sfaturi avizate?

 

Multumesc frumos,

 

Florin

 

 

eu am montat-o in bord , am gaurit oala aia de plastic din jurul furcii. am trecut-o printr-un buton de sursa PC si si apoi am legat-o la baterie, punand si o siguranta pe traseu.

 

butonul il am tot in bord dar il poti pune si sub sa. priza o poti folosi si pt incarcatul bateriei daca ai garaj si ai acces la baterie, bine la vstrom nu e cazul dar la TDM e sub rezervor :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

priza din aia de la louis am si eu pe motor,prinsa de ghidon si direct la baterie (apropo are in interiorul prizei siguranta)legat de intrunire unde o fi si cind o fi am sa vin,am sa incerc de vineri pina duminica (depinde cum prinde sotia tura la munca),treaba e sa ne hotarim unde si la ce data.

Mesaj completat

Nuuuuuuuuuuuuuuuuu! :moron:

Eu de pe 1 pe 30 iunie sunt pieton, daca nu s-o indura cineva de mine sa-mi imprumute un scuter de 50 sau o bicicleta, dar nu pot sa vin cu astea la intalnire! :)

Vad ca nici Alex nu poate in iunie. Ce ziceti de inceputul lui iulie? :peace:

 

ai comis-o ??? in iulie si august se inghesuie lumea la concedii,cred ca tot in septembrie ne stringem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru raspunsurile legate de priza de 12v, cred ca o sa merg pe varianta aia de la louis (pacat de banii dati aiurea la suzuki), gaurit oala din jurul furcii si montata acolo, cu conecare la baterie via siguranta, eventual intrerupator...

 

... ai comis-o ??? in iulie si august se inghesuie lumea la concedii,cred ca tot in septembrie ne stringem...

 

Si eu votez pt. septembrie, in iunie/iulie o sa fiu tot plecat...

Plus ca am motoru' nou (si de altfel si eu is nou intr-ale astea pe 2 roti), pana atunci sa mai fac ceva km, sa fiu in stare sa ajung cu el intreg pana la intalnire :peace:

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru raspunsurile legate de priza de 12v, cred ca o sa merg pe varianta aia de la louis (pacat de banii dati aiurea la suzuki), gaurit oala din jurul furcii si montata acolo, cu conecare la baterie via siguranta, eventual intrerupator...

 

 

 

Si eu votez pt. septembrie, in iunie/iulie o sa fiu tot plecat...

Plus ca am motoru' nou (si de altfel si eu is nou intr-ale astea pe 2 roti), pana atunci sa mai fac ceva km, sa fiu in stare sa ajung cu el intreg pana la intalnire :peace:

 

Florin

 

uite aici ca sa te inspiri, cum am pus eu priza si cum am facut sistemul de butoane. sunt 3 butoane. 1 pt proiectoare, 1 pt priza si 1 probabil pt un set de proiectoare led

 

/index.php?...t&id=579258

 

/index.php?...t&id=579257

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in interiorul carenei stangi langa far este un manunchi (ala cu manson de cauciuc) de fire de unde poti lua 12V si este si cu sigurnta. iar pe sasiul de la far poti fixa priza.

unde este si ferita de intemperii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in interiorul carenei stangi langa far este un manunchi (ala cu manson de cauciuc) de fire de unde poti lua 12V si este si cu sigurnta. iar pe sasiul de la far poti fixa priza.

unde este si ferita de intemperii.

 

Multumesc mult, tocmai l-am localizat pe dansul, manunchiu' de fire... acuma ma uit si la sasiul de la far, sa vad cum pot fixa priza...

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai comis-o ??? in iulie si august se inghesuie lumea la concedii,cred ca tot in septembrie ne stringem.

Am comis-o cu masina, la o trecere de pietoni in comuna Pantelimon. Eu pe banda 3, unul se pregatea sa traverseze pe banda 1, militia la panda dupa colt, asta e.

Poate imi prinde bine o pauza, face bine la buget :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru intalnirea v-stromistilor eu sunt disponibil oricand.cel mai bine ma avantajeaza iulie,sunt in concediu atunci.veniti cu propuneri,oricum eu vreau sa fac turul tarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...