Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Ca sa revenim la subiect, pt anul viitor propun ca locatie a intalnirii Vstromania, Medias. Este un oras situat in centrul tarii, mai putin vizitat , cu o zona veche interesanta si plina de carciumi. In centrul orasului exista un hotel mare, reamenajat si cu restaurant, unde sunt disponibile cca 100 camere. Pretul/ camera era in toamna cca 100 roni si 20 roni micdejun, restul meniului la pret obisnuit. Parcare mare chiar in fata, la vedere. De organizarea a 1sau 2 trasee de plimbare in zona nu cred ca este vre-o problema. :cheers:

Zona e bine aleasa insa hotelul "central" din centru arata cam jalnic acum un an...pacat ,pentru ca asigura nr de camere si aveam unde sa ne dam si cu mobrele.Poate da vrajitorul o fuga pe acolo si vede la fata locului cum stau lucrurile in prezent.

Si daca to este prin zona lui poate ne mai gaseste un forestier de batut :kick: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona e bine aleasa insa hotelul "central" din centru arata cam jalnic acum un an...pacat ,pentru ca asigura nr de camere si aveam unde sa ne dam si cu mobrele.Poate da vrajitorul o fuga pe acolo si vede la fata locului cum stau lucrurile in prezent.

Si daca to este prin zona lui poate ne mai gaseste un forestier de batut :kick: :cheers:

Am fost eu acum 1 luna. Cateva etaje sunt renovate la interior, iar la restul se lucra. Pana ajungem noi acolo probabil totul va fi OK. Restaurantul arata bine, cu un meniu destul de cuprinzator. Mie per ansambu mi s-a parut decenta locatia, cu avantajul ca incap oricat de multi intr-un singur loc.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e naspa acolo.....

Auzi. Anu' viitor taci. Tii in tine :P

Poate pana la anu' 'alalalt iti trece.

Ia nu mai fii si tu contra.

M-ai auzit pe mine sa ma plang?

Si eu am organizat si Vlad la fel.

Ne-ai auzit pe noi sa facem gat desi ne-am auzit-o si noi destul.

Ne-am asumat si asa iti asumi si tu.

Ca altfel... la umatoare intrunire facem asa :friends: si asa :cheers: si asa :drink: .... pana nu mai tii minte nimic si o sa zici "Uai ce intrunire faina!" :P

Ca doar suntem oameni mari si fara minte. Nu ne putem comporta ca atare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dincolo e si mai naspa........

 

ce? nu iti place???? :D

 

Auzi. Anu' viitor taci. Tii in tine :P

Poate pana la anu' 'alalalt iti trece.

Ia nu mai fii si tu contra.

M-ai auzit pe mine sa ma plang?

Si eu am organizat si Vlad la fel.

Ne-ai auzit pe noi sa facem gat desi ne-am auzit-o si noi destul.

Ne-am asumat si asa iti asumi si tu.

Ca altfel... la umatoare intrunire facem asa :friends: si asa :cheers: si asa .... pana nu mai tii minte nimic si o sa zici "Uai ce intrunire faina!" :P

Ca doar suntem oameni mari si fara minte. Nu ne putem comporta ca atare?

 

ce? nu iti place??? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori Fericite !!!

 

Referitor la hotelul Central din Medias, chiar nu este ok am stat acolo cazat acum o luna (miros urat in camere, mobilier vechi, mancarea nu prea stralucita), si dupa aceasta experienta cand a mai trebuit sa ajung la Medias am ales Casa Bazna la 15 km de Medias pe care o recomand cu caldura.

 

http://www.casabazna.ro/ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am stat la un etaj renovat si era OK. In fond este vorba de 1-2zile in care vom fi mai mult plecati cu motoarele in zona. Problema locatiei urmatoarei intalniri este ca trebuie sa fie mare, peste 50 camere duble, sa nu ne impartim pe grupulete, sau sa impartim apartamente. Cu mancarea in Medias iar nu este greu pt ca sunt destule restaurante si pitzerii decente.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori Fericite si un An Nou cat mai Fericit la toata lumea! Si cum a zis Edutzu mai sus sa ne vedem cu bine pe drumurile patriei cu stroamele.....fara incidente si surprize neplacute friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi km si toate cele bune!

 

Nu v-am mai stresat cu posturi de ceva vreme, insa intre timp am continuat sa citesc forumul. Impresia generala este ca nu prea se strica nimic la aceste motociclete :)

Inca nu am cumparat stroama, tot caut din primavara.

 

Acum cateva zile am auzit o poveste, a cuiva care vrea sa isi scoata ABS de pe un moto de 1200. Pt ca atunci cand trece peste hopuri sau zone de ne-astfalt drept, roata se blocheaza in aer si aterizeaza cu ea blocata, pana acum a reusit sa nu cada.

 

A intampinat cineva aceste probleme?

 

Cat de bine este implementat ABS pe Strom? La pret este mare diferenta, pt mine a facut diferenta intre a avea motocicleta si a nu avea sezonul trecut.

Are deci rost sa caut musai cu ABS?

 

Va multumesc anticipat, toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi km si toate cele bune!

 

Nu v-am mai stresat cu posturi de ceva vreme, insa intre timp am continuat sa citesc forumul. Impresia generala este ca nu prea se strica nimic la aceste motociclete :)

Inca nu am cumparat stroama, tot caut din primavara.

 

Acum cateva zile am auzit o poveste, a cuiva care vrea sa isi scoata ABS de pe un moto de 1200. Pt ca atunci cand trece peste hopuri sau zone de ne-astfalt drept, roata se blocheaza in aer si aterizeaza cu ea blocata, pana acum a reusit sa nu cada.

 

A intampinat cineva aceste probleme?

 

Cat de bine este implementat ABS pe Strom? La pret este mare diferenta, pt mine a facut diferenta intre a avea motocicleta si a nu avea sezonul trecut.

Are deci rost sa caut musai cu ABS?

 

Va multumesc anticipat, toate cele bune!

Sunt sigur ca problema cu ABS-ul ai gasit-o la un BMW. V-Stromul nu are asemenea probleme. Totusi nefiind un motor foarte puternic, iar puterea, atat cat este, vine liniar si nu foarte abrupt, nu este neaparat necesar ABS-ul. Asta evident daca nu o fortezi catre limite si te prinde nenorocirea nepregatit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi km si toate cele bune!

 

Nu v-am mai stresat cu posturi de ceva vreme, insa intre timp am continuat sa citesc forumul. Impresia generala este ca nu prea se strica nimic la aceste motociclete :)

Inca nu am cumparat stroama, tot caut din primavara.

 

Acum cateva zile am auzit o poveste, a cuiva care vrea sa isi scoata ABS de pe un moto de 1200. Pt ca atunci cand trece peste hopuri sau zone de ne-astfalt drept, roata se blocheaza in aer si aterizeaza cu ea blocata, pana acum a reusit sa nu cada.

 

A intampinat cineva aceste probleme?

 

Cat de bine este implementat ABS pe Strom? La pret este mare diferenta, pt mine a facut diferenta intre a avea motocicleta si a nu avea sezonul trecut.

Are deci rost sa caut musai cu ABS?

 

Va multumesc anticipat, toate cele bune!

intradevar ,la aceasta motocicleta nu prea se strica nimic

despre scosul ABS-lui nu stiu ce sa zic,de blocat in aer ...n-am patit-o si nici n-am auzit la cineva din gasca de asa ceva

avantajul ABS-lui e clar,din experienta propie...la 90-100km/h cu pasager in spate si iesire din curba proptit tare in ambele am reusit sa frinez la limita fara a ma propti intr-o caruta si fara a ma imprastia pe jos si ar mai fi 2-3 ocazii in care sistemul a meritat diferenta de bani

acum depinde de pilot cum se impaca cu acest sistem,de cita experienta are ca motociclist,din cite stiu cei ce au ABS pe moto n-ar mai renunta la el (inclusiv eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce drac de caruta era aia de bloca roata in aer fara sa franezi???? daca esti calare pe frana si roata, cumva, ajunge in aer e normal sa se blocheze, dar la fel de normal este ca instant sa se si deblocheze. ca asta e si rostul ABS-ului sa nu blocheze roatele. :scratch:

i-ati stroama, cu daca esti la inceputuri de motociclism este un plus, asta e clar, daca ai ceva experienta pe stroama te descurci si fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!

 

Acum cateva zile am auzit o poveste, a cuiva care vrea sa isi scoata ABS de pe un moto de 1200. Pt ca atunci cand trece peste hopuri sau zone de ne-astfalt drept, roata se blocheaza in aer si aterizeaza cu ea blocata, pana acum a reusit sa nu cada.

 

A intampinat cineva aceste probleme?

 

Cat de bine este implementat ABS pe Strom? La pret este mare diferenta, pt mine a facut diferenta intre a avea motocicleta si a nu avea sezonul trecut.

Are deci rost sa caut musai cu ABS?

 

Va multumesc anticipat, toate cele bune!

Cum adica se blocheaza roata in aer, cu ABS? :blink:

Dimpotriva, problema e ca atunci cand treci peste gropi sau denivelari ABS-ul da drumul la frana, si cand "aterizezi", in prima fractiune de secunda simti ca n-ai frane, pana aplica presiune din nou. E o senzatie ciudata, dar te obisnuiesti. Asta se intampla la orice ABS pe orice motor sau masina.

 

ABS-ul la V-Strom mi s-a parut foarte OK, intra exact cand trebuie si cat trebuie, nu mi-a dat emotii niciodata. Dupa mine e extraordinar de util, indiferent cata experienta ai.

Depinde si cum mergi, daca esti mai "nervos" ABS-ul isi merita banii cu varf si indesat, m-a scapat de multe ori, in special la viteza mica, in oras.

Daca masina din fata franeaza brusc si vezi ca de sub ea apare ditamai pata de ulei, sau nisip, sau un capac de canal ud, etc, si tu esti calare pe frane ca n-ai pe unde sa ocolesti, o sa-ti dai seama brusc ca merita ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...