Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

asa-i ca imi vei trimite si instructiuni? :rolleyes:

Bineinteles:

- 2-3 picaturi de 3 ori pe zi;

- a se pastra la frigider dupa deschidere;

- a se folosi de preferinta pana la: 12/2009.

:laugh:

 

O sa-ti trimit instructiuni, iar la urmatoarea montare pe care o fac o sa incerc sa fac niste poze detaliate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles:

- 2-3 picaturi de 3 ori pe zi;

- a se pastra la frigider dupa deschidere;

- a se folosi de preferinta pana la: 12/2009.

 

picaturile se iau intre mese?..... sau intre scaune? :rolleyes:

:laugh:

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, am si eu o dilema: am fost la Polo motorrad si mi-am luat un kit de lant rk pt klv, acum urmeaza dilema, foaia fata are 17 dinti, ca in carte, foaia spate are 42 si in carte sunt trecuti 41. Ce fac, ma duc la aia sa le dau cu kit-ul in cap :rolleyes: sau o fi bine asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, am si eu o dilema: am fost la Polo motorrad si mi-am luat un kit de lant rk pt klv, acum urmeaza dilema, foaia fata are 17 dinti, ca in carte, foaia spate are 42 si in carte sunt trecuti 41. Ce fac, ma duc la aia sa le dau cu kit-ul in cap :rolleyes: sau o fi bine asa?

Cu noul kit ai pierdut 2,4% din viteza maxima si ai castigat 2,4% la cuplu. Probabil si consumul va creste in acelasi procent. Oricum diferenta este foarte mina, insesizalila. Monteaza-l pe motor si dai bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o intrebare, foaia mai mare pe spate afecteaza in vreun fel citirea vitezometrului sau acesta este afectat doar de dimensiunea pinionului fata?

Din cate stiu eu senzorul de viteza la V-Strom e pe roata din fata, deci poti sa pui ce combinatie de pinioane vrei ca tot iti arata viteza "corecta" (care de fapt e cu 7-8% mai mare decat viteza reala...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata voi lucra la finalizarea ungatoarelor. Majoritatea pt V-Strom si cateva generale, adaptabile la orice motor. Vorbim de sambata incolo.
salut.vreau si eu unul pentru bmw f 650 st,daca se poate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ungatorul de lant este super OK. Arata si merge de nota 10.

 

O sa adaug si ceva poze dupe ce montez si Gpak-ul + indicatorul de viteze

 

Merci Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

O sa-ti trimit instructiuni, iar la urmatoarea montare pe care o fac o sa incerc sa fac niste poze detaliate.

 

Buna ATW cum mai stai cu lucrul pt indicator de viteza? cam arde si pe la mine ca e vremea buna si am inceput sa bag km. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ATW cum mai stai cu lucrul pt indicator de viteza? cam arde si pe la mine ca e vremea buna si am inceput sa bag km. :D

Indicatorul e gata, dar inca mai caut o solutie pt un display waterproof, ca parca tu ziceai ca nu vrei sa desfaci bordul.

Nu am gasit deocamdata nici o cutiuta suficient de mica, care sa arate si bine si sa se poata prinde undeva pe ghidon. Dar mai caut.

Din pacate cand am montat ultimul indicator eram cam pe fuga, asa ca tot n-am apucat sa fac poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indicatorul e gata, dar inca mai caut o solutie pt un display waterproof, ca parca tu ziceai ca nu vrei sa desfaci bordul.

Nu am gasit deocamdata nici o cutiuta suficient de mica, care sa arate si bine si sa se poata prinde undeva pe ghidon. Dar mai caut.

Din pacate cand am montat ultimul indicator eram cam pe fuga, asa ca tot n-am apucat sa fac poze.

 

Nu ti bate capul cu cutia watherproof eu zic ca arata f. bine cu display ul montat la turometru. o sa desfac urmand pasii pe care i ai descris in paginile anterioare. daca apare ceva care cred ca nu stiu dacat sa stric o sa te intreb ce trebuie facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar indicatorul e gata, dar acum il am montat pe bord ,arata bine acolo pe ceasul de la turometru,sta foarte bine si nu se misca si unde mai pui ca functioneaza bine si fara greseala ,pe mine ma ajuta mult in traficul din Bucuresti sa stiu permanent in ce treapta de viteza sunt. "atw" ai afacut o treaba buna cu acest indicator.

acum am si ungator de lant montat la motocicleta ,datorita bunavointei lui Bogdan care in intelepciunea lui a ajuns sa gandeasca ca ar fi util un astfel de agregat si s-a apucat sa confectioneze asa ceva (care arata bine ,e discret si se poate regla debitul) ...ufff..minunat.. am scapat de o corvoada care nu-mi aducea satisfactii

acum multumesc oficial celor doi colegi stromisti :atw si Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti bate capul cu cutia watherproof eu zic ca arata f. bine cu display ul montat la turometru. o sa desfac urmand pasii pe care i ai descris in paginile anterioare. daca apare ceva care cred ca nu stiu dacat sa stric o sa te intreb ce trebuie facut.

OK, daca te incumeti sa-l montezi in bord ti-l trimit asa.

Da-mi adresa pe PM si eventual vorbim la un telefon.

 

Pana acum am facut indicatoare pt bogdan_harea, Johann, jhon-n, vrajitoru si co98, sper ca n-am sarit pe nimeni de pe lista.

Cine mai doreste, cine mai pofteste? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit s-a spart gheata, pacat ca eu n-am pe nimeni cu Strom pe-aproape :D . Sper sa ajung si eu la una din intalnirile voastre.

Salut,

Mi-am luat un DL 1000, sunt din Galati - poate ne intalnim. xdxanny@yahoo.com e adresa de mail si mess.

Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l calaresti si stapinesti sanatos. Cu siguranta ne vom vedea, dar depinde cit de repede. Fa-ti drum int-o miercuri la Arc in Buc.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l calaresti si stapinesti sanatos. Cu siguranta ne vom vedea, dar depinde cit de repede. Fa-ti drum int-o miercuri la Arc in Buc.

 

Bafta

Multumesc. De venit la Arc poate vin, dar pe jos. Ca moto e la Galati, iar prin Bucuresti nu vin decat cu masina la serviciu.

Dar poate dam o tura prin tara sau in afara.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti si va anunt ca de sambata sunt fericitul posesor al unul V-strom de 650 , de care sunt foarte , foarte mandru si de asemenea incantat , fiind mare diferenta intre el si Dr-ul meu , de care ma leaga amintiri frumoase .

Alegerea a fost facuta si datorita citirii cu atentie a tuturor posturilor legate de aceasta motocicleta , fapt care mi-a dat incredere in acest model , astfel ca , va multumesc si sper sa ne mai auzim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum rasar ca ghioceii,bravos natiune si la mai multi

Sa-l stapanesti si tu sanatos,ai grija de el si o sa-ti aduca numai satisfactii in drumetiile pe care o sa le faci

BAFTA TUTUROR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...