Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Manerele incalzite pot fi montate direct din baterie si atunci normal era sa se intercaleze o siguranta, sau folosind mufa special prevazuta in instalatia originala, care are o siguranta arondata in cutia de sigurante de sub sa. Eu am manere Saito si le-am avut montate provizoriu si definitiv in ambele variante si merg bine mersi. Revin cu intrebarea: CE FACEM IN WEEKEND ? UNDE MAI :) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ledul rosu de pe intrerupator se aprinde??

Nu exista niciun led rosu la intrerupator! Sunt modelul asta.http://www.okazii.ro/catalog/28780769/Manere-incalzite-SAITO-SG-1.html

Mesaj completat

Manerele incalzite pot fi montate direct din baterie si atunci normal era sa se intercaleze o siguranta, sau folosind mufa special prevazuta in instalatia originala, care are o siguranta arondata in cutia de sigurante de sub sa. Eu am manere Saito si le-am avut montate provizoriu si definitiv in ambele variante si merg bine mersi. Revin cu intrebarea: CE FACEM IN WEEKEND ? UNDE MAI :) ?

Ale mele sunt tot Saito, dar nu am urmarit instalatia unde se duce de la intrerupator intrucat firele sunt bagate intr-un varnish, nu pot sa-mi dau seama de culoarea firelor, dar in mod sigur nu cred ca sunt legate la baterie. O sa ma uit la bateria de sigurante. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi convin ambele destinatii, dar parca as opta pt Constantin si Elena pt o baie termala. Oricum daca vremea este OK as pleca sambata dimineata prin Silistra cu bacul, ca parca este mai interesant traseul. Mai astept o zi sa vad vremea si apoi ma hotarasc. Cu putin noroc sper sa testez ungerea automata cu temporizatorul ATW. Asa arata lantul dupa aproape 800 km din care peste 400 pe ploaie, duminica trecuta. Pt un lant care nu a vazut produse petroliare de curatare, niciodata, de cand l-am pus pe motor si s-au impinit deja peste 26000 km, arata destul de bine.

post-8769-1255002372_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma duc la arieseni in apuseni.

 

simbata: bucuresti - pitesti - rimnicu vilcea - tirgu jiu - hunedoara - deva - brad - albac - arieseni. plecare la 9:00 dimineata.

 

duminica: arieseni - turda - tirgu mures - sighisoara - brasov - bucuresti (pe cheia sau pe buzau, depinde de vreme si de timp).

 

daca e cineva interesat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbati-va ca acum vine iarna,as fi mers si eu indiferent unde ...dar doua saptamini nu m-am urcat pe motor (probleme la un umar) iar simbata seara trebuie sa ma duc la o nunta.. :) :) o sa fac o plimbare mai scurta ca nu mai rezist sa stau pe margine si sa vad pe altii cum zburda pe sosele.

drum bun baieti si asfalt uscat !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yelow.de 2 zile sunt posesorul unui V-strom 1000,facut aprox700km,si la prima strigare muschiuloasa se incadreaza in categoria comodelor de turing..

avand o predilectie spre off-road(probabil urmele motocicletei BMW 650anterioare,intiparite pe spinarea mea :cheers: )urmeaza cateva modificari esentiale:

garda inaltata,cauciucuri schimbate,crash bar-uri,cric central,coburi+suporti,scut motor..si altele..ptr care va voi afisa si ceva poze pe parcurs..

acum,de aici incep intrebarile..di lipsa de "fonduri "majoritatea vor fi concepute si construite "in private",exceptand acel scut motor aluminiu,care nu cred ca-mi iese... :disappointed: poate s-a mai discutat,eu acu nu am avut rabdare sa rasfoiesc topicul asa ca va intreb de unde,cum si cat se poate lua unul din acela????

va multu anticipat,si ptr parerile si sfaturile ce vor urma privind aceasta mobra..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

akruno, un scut motor foarte misto s-a facut florin.radu de aici de pe forum. mi-sa parut foar bun si masiv si rezistent tot odata. acopera excelent filstrul de ulei si e facut dintr-o tabla de 2mm cu perforatii circulare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Akruno@, cea mai traznita idee ,gasita pe net, pt confectionarea unui scut, este folosirea unei lopeti de aluminiu pt zapada, potrivite. Se taie coada, se dau cateva gauri, se mai decupeaza daca este cazul si cu 3-4 urechi se prinde sub motor. Cu un minim de scule si ceva pricepere toate acesoriile moto se pot confectiona artizanal. Costa intre 10-30% din cat ar face unele de firma, dar si multe ore de gandeala si munca. Oricum iarna este lunga si lucrul pe langa motor face asteptarea primaverii mai usoara. :disappointed: Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente. Sant curios cat off-road vei face cu el.

Mesaj completat

Gasesti cateva poze si idei cu acesoriile facute de mine la V-Strom acum 2 ani in paginile 25-29. Sper sa-ti foloseasca.

 

Mesaj completat

Maine, o tura scurta, ceva ?

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Maine, o tura scurta, ceva ?

 

Salut, eu ma bag la o tura maine si daca mai sunt doritori sa dea de veste. Asa ca astept propuneri de traseu.

Editat de mki79r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma as veni si eu maine la o tura, daca v-ati hotarat scrieti aici sau dati-mi si mie un telefon maine dimineata, la orice ora.

 

Cred ca tot prin Bulgaria ar fi cel mai ok (dar NU Veliko Tarnovo, ca m-am saturat! :disappointed: ). La munte la noi nu prea am chef, DN1 duminica seara e ceva de cosmar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma as veni si eu maine la o tura, daca v-ati hotarat scrieti aici sau dati-mi si mie un telefon maine dimineata, la orice ora.

 

Cred ca tot prin Bulgaria ar fi cel mai ok (dar NU Veliko Tarnovo, ca m-am saturat! :disappointed: ). La munte la noi nu prea am chef, DN1 duminica seara e ceva de cosmar.

 

Da , ATW si eu tot la o plimbarica prin Bulgaria ma gandeam, daca mai vrea cineva sa ma sune sa stabilim 0735906196.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut scutul artizanal,si da cu putine idei scule si pricepere se poate confectiona,chiar si din lopata... :disappointed: cu conditia s-o gasesti...(sau tabla de alu..striata 2.5-3mm)

oricum iarna va fi lunga..

deocamdata,a primit incaltari noi,si saptamana asta voi incerca fenta cu ridicatul..sa vad cat se poate castiga din garda..va tin la curent cu ce urmeaza..

post-27104-1255281399_thumb.jpg

post-27104-1255281411_thumb.jpg

post-27104-1255281421_thumb.jpg

post-27104-1255281430_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Acum am vazut si pozele lui Adrian din Alpi... mmmm... MMmmm... :disappointed:

 

:cheers: , 10x

 

 

pentru cei care nu se dau mult pe forum nu ma pot abtine sa nu scot in evidenta ce-a facut doamna:

 

/index.php?...t&p=2141100

 

http://fiindcapot.blogspot.com/2009/10/dru...a-ziua-1-2.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va plimbati nu gluma. Dar pe ploaie nu a vrut nici unul sa-si murdreasca motorul.

Hai poate mai organizam o tura anul asta, daca o fi si vremea OK.

 

Stai linistit ca m-a plouat pe mine azi. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut scutul artizanal,si da cu putine idei scule si pricepere se poate confectiona,chiar si din lopata... :cheers: cu conditia s-o gasesti...(sau tabla de alu..striata 2.5-3mm)

oricum iarna va fi lunga..

deocamdata,a primit incaltari noi,si saptamana asta voi incerca fenta cu ridicatul..sa vad cat se poate castiga din garda..va tin la curent cu ce urmeaza..

E plin Metro, Bricostorre si Hombacher de lopeti. De inaltat se face usor prin confectionarea celor 2 piese identice de sub amortizorul spate. Micsorand distanta intre gauri cu 1 mm ridici spatele cu 2,4 mm. Cu cat mai scurte cu atat iese mai inalta . In fata poti cobora jambele dar nu cred ca se poate mai mult de 6-8 mm. Una peste alta fara sa strici ciclistica motorului se poate ridica 25mm masurati in dreptul sei. Ce cauciucuri ti-ai pus?

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...