Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Arata foarte bine, felicitari!

Ceva de genul acesta imi doresc si eu. Poate ne ajuti cu niste dimensiuni si cu desfasurari ale lateralelor si fundul cutiilor.

Multumim anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deseara le primiti (dimensiunile) si spor la munca.!!

Mesaj completat

Deci nu am avut timp pt desen o sa adaug mai tarziu dar laterala are 1480x300mm.Se indoaie in urmatoarea secventa 20-450-60-160-60-450-60-160-60 Capacul si fundul au dimensiunea 340x630mm din dreptunghi se decupeaza din fiecare colt 90mm.Apoi pe toate lateralele se indoaie in secventa 30-60mm mijlocul ramanand de 450x160.Am sa revin cu un desen totusi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deseara le primiti (dimensiunile) si spor la munca.!!

Mesaj completat

Deci nu am avut timp pt desen o sa adaug mai tarziu dar laterala are 1480x300mm.Se indoaie in urmatoarea secventa 20-450-60-160-60-450-60-160-60 Capacul si fundul au dimensiunea 340x630mm din dreptunghi se decupeaza din fiecare colt 90mm.Apoi pe toate lateralele se indoaie in secventa 30-60mm mijlocul ramanand de 450x160.Am sa revin cu un desen totusi....

;)

desen totusi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce profil ai la marginea de sus?

Mesaj completat

n-am prins edit:

eu m-am jucat cu un soft gratis pentru chestii 3D (3DVIA) si rezultatul se poate vedea aici http://www.3dvia.com/models/C2D71FF8CADCEEC0/cutie-aluminiu (cred ca trebuie un plugin)

am gandit ca fiecare culoare sa fie o bucata de tabla. nu cred ca e asa greu de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, poate puerila din punctul de vedere al unora...dar...de ce nu se fac cutiile astea de aluminiu ceva mai aerodinamice?

ps: mare bdreptate ai la faza cu sculele!

pentru ca plasticul este mai usor si mai ieftin de modelat ;)

Uite aici o "chestie" aerodinamica http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://...ved=0CDEQ9QEwAw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le vopsesti negru mat sau reusesti sa le eloxezi sigur vor fi cele mai reusite cutii home made care s-au facut la noi. Negru mat electrostatic estompeaza zgarieturile tablei si face mai putin vizibile niturile. Sudurile la colturi le mai ajustezi? Sunt curios la sfarsit, cu balamale si incuietori, eventual montate pe motor, cum vor arata. Spor la lucru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...