Sari la conținut

Accident Haios


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

:goodposting:

:angryfire:

:blbl:

:lol:

 

Voi ati vazut ce noroc chior a avut ala? Daca se ducea fix in stalp? Dadea un cap de volan si de parbriz de mama dracu' il lua.

Sper ca s-o invatat minte. Never mess with a betoniera :box:

 

PS: sunt curios cum se comenteaza filmuletzu asta pe forumurile de soferi ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus filmul ca sa stiti ca va puteti astepta la asa ceva .. fiind cu motorul. Adica sa iasa o _pizda cu masina si sa nu se asigure.

 

Deci mare atentie cu banda 1. Multi ies cu botul masinii mult in strada pentru ca nu au vizibilitate din cauza masinilor parcate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur a vrut sa depaseasca prin dreapta si a agatat bordura si a pierdut controlul.

groaznici soferii astia cu matizuri si ticouri de firma.. le rup vai de mama lor..

 

Deci mare atentie cu banda 1. Multi ies cu botul masinii mult in strada pentru ca nu au vizibilitate din cauza masinilor parcate.

 

stiu, in cazul meu asa a fost. :blbl: :goodposting: :angryfire:

si nu ies asigurandu'se, ci ies ca idiotii pana unde au EI vizibilitate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat de enspee mii de ori si n-am reusit sa inteleg ce cauta maitzul acolo. depasea pe dreapta ?!? in cazul asta e idiot si si-a meritat soarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil ca Matizul să fi mers pe banda 1 Âşi betoniera să o ia uÂşor preste benzi de pe banda 2? Că nu e clar, dar cu o betonieră e chiar posibil. Poate Matizul a circulat corect Âşi betoniera l-a agățat, că era cam între benzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca depasea "pe dreapta" ..... :goodposting:

Asa sunt soferii astia de matiz, cred ca au loc peste tot ... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce ma mira este ca spectatorii nu s-au uitat la omul din matiz ci la circul facut ..

adica se opresc cu mainile in buzunar si nu se uita daca nenorocitul/nenorocita din masina e intreag. nu stiu dar mereu tre sa ai putina grija la ce se intampla cu omul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca depasea "pe dreapta" ..... :goodposting:

Asa sunt soferii astia de matiz, cred ca au loc peste tot ... :angryfire:

 

Asa sunt si unii motociclisti. Asta a avut noroc, dar avea si fieratanie in jurul lui.

 

 

Uite cum se discuta accidentul pe forum de conservari: http://www.chevroletclub.ro/forum/index.ph...ndpost&p=162554

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizionati cu atentie!

 

Betoniera a vrut sa schimbe banda,in fata lui se vede ca s-au oprit masini pentru manevra de stanga,el avrut sa depaseasca pe dreapta si nu s-a asigurat.Probabil Matizul se afla in unghiul mort,al betonierei,restul e istorie.Se vede clar ca Matizul venea lansat.Daca ar fi iesit de pe lateral,nu ar fi avut viteza aceea.

 

Cand am zis intr-un topic,anul trecut, ca soferii de camioane sunt cei mai periculosi,multi mi-au sarit in cap,dar "voi" nu si nu "Batman!Batman!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Satori: au dreptate pe forumul daewoo

 

Am revazut filmul cadru cu cadru de vreo 6 ori.

 

Basculanta a evitat o dacie "FARA SA SE ASIGURE". - CLAR VINOVAT

Dar nu imi dau seama de unde iese matizul. De pe laterala sau a depasit prin dreapta!!!

 

Daca a depasit prin dreapta, e si el vinovat -> CULPA COMUNA

Daca matizul mergea pe banda lui si a ferit basculanta -> BASCULANTA VINOVATA

Daca a iesit de pe straduta, neacordare de prioritate (basculanta intra pe banda 1, manevra se efectua deja) -> MATIZUL VINOVAT

 

Sunt prea multe lumini si nu inteleg din film, pozitia originala a matizului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Satori: au dreptate pe forumul daewoo

 

Da, au dreptate. :blbl: Adica eu am, pe forumul Daewoo. Matizul a depasit pe dreapta, basculanta s-a jucat pe banda ei. Matizolul e vinovat si a avut noroc ca a tras stanga si a accelerat altfel face cunostiinta cu stalpii :angryfire:

Zona respectiva e langa mine si stiu prea bine cum se procedeaza acolo. :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...