Sari la conținut

Ddcristi


rfuchs
 Share

Postări Recomandate

Am fost azi dimineata sa il vad, ii dadeau drumul de la spital

Picior rupt in gips pentru 4 saptamini

Un (cuvant urat) a intors fara sa se asigure :) , cristi a incercat sa il evite si i-a prins picorul intre bike si bara masinii....

concluzie mult singe peroneu rupt daca am inteles bine

 

El era destul de alb de la pierderea de singe dar vesel....

o sa incerc sa mai trec zilele astea pe la el

 

 

Keep it safe guys si ochiin 19294949494393-spe .....

 

tfft

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Ce rahat!! ( asta parca e al doilea accident al lui ).

Refacere rapida, fara urmari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi dimineata sa il vad, ii dadeau drumul de la spital

Picior rupt in gips pentru 4 saptamini

Un (cuvant urat) a intors fara sa se asigure :) , cristi a incercat sa il evite si i-a prins picorul intre bike si bara masinii....

concluzie mult singe peroneu rupt daca am inteles bine

 

El era destul de alb de la pierderea de singe dar vesel....

o sa incerc sa mai trec zilele astea pe la el

Keep it safe guys si ochiin 19294949494393-spe .....

 

tfft

 

 

Ma Cristi...ce sa zic...

bine ca ai scapat numai cu atat... ai avut noroc cu beer-bag-ul... :crack: :baldy:

doar nu ai "lucrat" degeaba la el toti anii astia... :)

insanatosire grabnica

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca vorbii shi io cu ddcristi shi imi marturisi ca nu e in nici un spital!

Zace acasa, avand piciorul in ghips, cu fractura de peroneu fara deplasare shi cu 4 copci!

Shi am propus un concurs: Sa vedem care dintre noi o sa ajunga mai iute biped recuperat total!

A acceptat provocarea!

Domnilor........... PARIATI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah.. iara tre' sa scriu la rubrica accidente.. desi as fi preferat sa nu trebuiasca.. :)

 

Sa va povestesc ce s-o intamplat... Ieri ne-am hotarat sa iesim si noi la o plimbarica cu motoarele, pana la Siria, Lipova, prin zona aia... se pare ca ne-am strans destul de multe motoare, deci se anunta o plimbare faina.. Problema e ca n-a fost kiar asa... :)

 

O mare parte din baieti erau deja adunati la locul de intalnire, de la iesirea din tm. spre arad... eu veneam cu inca 2 shi eram cu vreo 50 de metri inainte de locul de intalnire.. acolo se intampla sa fie chiar o iesire dintr-o benzinarie OMV..

 

Cand ma indreptam bucuros catre motoarele stationate, deja incetinisem, deci aveam vreo 40 la ora, numa' ma trezesc cu cretinu' ala in fatza.. ieshise din benzinarie, fara sa se asigure, shi incerca sa faca stanga, deshi era interzis la stanga shi erau shi 2 linii continue... N-am avut nici macar timp sa franez.. tot ce am putut sa fac a fost sa incerc sa-l evit... Astfel am reushit sa nu intru frontal in el, da' totushi l-am agatzat in partea stanga-fatza, chiar langa far.. Am dat in el cu rezervoru' shi scutu' de la motor... shi se pare ca shi cu piciorul meu.... am cazut, m-am rostogolit shi m-am frecat de asfalt destul de urat, da' protectziile de la geaca, manushile shi pantalonii de piele shi-au facut datoria cu varf shi indesat... Cu casca n-am ajuns deloc pe asfalt.. nu are nici o zgarietura..

 

In fine.. pana la urma asta este... am dat in mashina, total din vina lui.. La fel cum am patzit shi in noiembrie anu' trecut, cand mi-o luat ala fatza, tot pe linia continua, in fatza la Politzia Rutiera.. :crack:

 

Oka.. cam atat de la mine, ca am obosit deja....

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima :)

Si piciorul?

Adica intrebam de incaltaminte? Nu te-a protejat?

 

incaltamintea m-a protejat... dar aveam bocanci, nu cizme... iar lovitura este deasupra de bocanci...Problema ii ca nici daca aveam cizme, nu cred ca ma ajutau... ca is lovit putzin sub genunchi...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste aparatori de genunchi care au incluse si aparatoare de tibie, crezi ca ar fi ajutat? Imi cer scuze daca pare aiurea intreabrea (stiu ca nu mai conteaza acum), dar intreb in scop "(auto)educativ"...

Inca odata, refacere rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

batrine sa te faci bine sa nu te obosesti !!

 

:) dupa aia

 

la sofer :) multa

 

btw politia ce a facut cu el ? sau au spalat pe jos ceilalti cu el ? (cei care te asteptau ma refer)

 

 

tfft

Robert

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...