Sari la conținut

Toti Ati Picat?


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

am citit acum aproape tot de la accidente si vad ca foarte multi dintre voi ati picat.

eu sunt incepator am mers maxim 50 de km la mine pe strada (fara acte) si nu am picat.

mi se pare ca sunt specimen rar. sa scrie cine nu o picat niciodata si cati km are pe moto..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. Prima data in Bucuresti pe fostul Ilie Pintile, in dreptul depoului de tramvaie, camionul pleaca de pe loc fara sa se asigure, eu prins nepregatit virez stanga sa evit, ating macazele cu ulei si eu raman in poponet si Mobra o ia inainte. Sar in sus si ma uit in spate sa vad daca ma ia vreo masina in bot. NU. Am fost norocos. Numai o pata de ulei pe pantaloni si o vanataie pe buca stanga. Mobra a ramas intreaga. Aveam Mobra de un an si facusem cam 15.000 km pana atunci.

2. La coborare de la Ranca, tot pe Mobra (a doua), cu nevasta si bagaje, printre pietre, la viteza foarte mica (aproape stand pe loc) pierdut fata si lasat Mobra pe jos. Eu si nevasta in picioare, fara zgarieturi, Mobra cu o zgarietura pe aripa fata si cu mansonul de cauciuc pe stanga rupt. La vremea aia probabil ca aveam 40.000 km pe doua roti.

De atunci nu s-a mai intamplat (CZ, Suzuki Savage, Honda PC800) si sper sa ramana asa ca nu-i placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 1200 km am picat, primul meu motor gixxer 600 cmc ... mare prostie ( dupa aceea o perioada a stat pe tusa gixxerul si mi-am tras un jawa smeker=)) care hai cu hartoaga prin gropi si fara mila .. ) dupa un timp m-am intors la dragostea mea :)

 

Si cum am picat ? din cauza unui pieton care a traversat neregulamentar.

 

 

P.S. Mai uitai un lucru amanunt , cu Jawa nu se pune:D .... cu aia am cazut de cateva ori intentionat ,alteori din prostie :) dar serios ,nu .

Editat de Valmotor2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am picat de vro 3 ori in 13.500 km:

 

- sina de tramvai uda :)

- nisip lasat de cretinii de la drumuri intr-o curba de 90 de grade, io am franat brusc :crack:

- conservat tampit care mi-a taiat fatza "neshtiind" ca semnul de pe drumul lui indica cedeaza trecerea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai relevanta e varsta la care ai cazut, anii si kilometrii de experienta pe doua roti decat mototcicleta. Daca n-ai minte cazi si mori si pe bicicleta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. cei care se cred profesori si/sau nu au aflat inca:

 

Exista 2 tipuri de motociclisti:

1. Cei care au cazut

SI

2. Cei care urmeaza sa cada.

 

It's a matter of time.

Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt incepator am mers maxim 50 de km la mine pe strada (fara acte) si nu am picat.

mi se pare ca sunt specimen rar.

 

 

Deci ai mers 50 km pe strada fara acte?

 

1. Cati km are strada ta?

2. esti specimen rar.

 

If("fara acte" == "fara carnet")

printf("%s", "Un specimen care ar trebui sa fie impuscat. Daca loveai un copil?. Ce e in capul tau?");

If("fara acte" == "fara talon/numar")

printf("%s", "Tine de noroc daca te intalnesti cu politia");

 

PS: poti sa mergi si 50.000 de km la tine pe strada si sa nu cazi. Incearca si tu sa schimbi strada. Par examplu: dorobanti sau radu beller. Pe radu beller nu supravietuiesti nici 2 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deci ai mers 50 km pe strada fara acte?

 

1. Cati km are strada ta?

2. esti specimen rar.

 

If("fara acte" == "fara carnet")

printf("%s", "Un specimen care ar trebui sa fie impuscat. Daca loveai un copil?. Ce e in capul tau?");

If("fara acte" == "fara talon/numar")

printf("%s", "Tine de noroc daca te intalnesti cu politia");

 

PS: poti sa mergi si 50.000 de km la tine pe strada si sa nu cazi. Incearca si tu sa schimbi strada. Par examplu: dorobanti sau radu beller. Pe radu beller nu supravietuiesti nici 2 km.

 

 

 

:) scrie si tu codul corect, n-ai nevoie de "%s" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai calm k nu omor pe nimeni. strada mea are 100 de metri. si este FOARTE SLAB CIRCULATA. ok? adica trece in jur de o masina pe zi. stau la periferie in timisoara. am carnet. stiu sa conduc (ca un incepator). actele sunt la politie astept sa vina numerele. asta inseamna fara acte :) sorry daca nu m-am exprimat corect. am zis si yo cat am mers fara sa pic ca eu am inceput topicu :crack: si da tine de noroc daca ma intalnesc cu politia dar cum numa o masina trece pe zi.. slabe sanse. si avem casca si carnet. astept scuze publice :)

 

EDIT: nu pot sa schimb strada pana nu primesc numerele si oricum am lasat-o mai moale sa nu ma risc cu politia. tu daca nu ai avut motor pana acum si maine iti cumperi nu vrei sa dai o tura sa vezi cum ii?

Editat de mariusweed_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai calm k nu omor pe nimeni. strada mea are 100 de metri. si este FOARTE SLAB CIRCULATA. ok? adica trece in jur de o masina pe zi. stau la periferie in timisoara. am carnet. stiu sa conduc (ca un incepator). actele sunt la politie astept sa vina numerele. asta inseamna fara acte :) sorry daca nu m-am exprimat corect. am zis si yo cat am mers fara sa pic ca eu am inceput topicu :crack: si da tine de noroc daca ma intalnesc cu politia dar cum numa o masina trece pe zi.. slabe sanse. si avem casca si carnet. astept scuze publice :)

 

EDIT: nu pot sa schimb strada pana nu primesc numerele si oricum am lasat-o mai moale sa nu ma risc cu politia. tu daca nu ai avut motor pana acum si maine iti cumperi nu vrei sa dai o tura sa vezi cum ii?

 

Mi-ai lasat impresia ca nu ai carnet. Era din exprimare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumea rade de tine pentru ca e "nitel" infantil sa spui ca ai facut 50km si nu ai cazut. Mai ai extrem de mult timp, crede-ma. Si nu depinde atat de mult de mobra cum s-ar crede la prima vedere. Doua la activ: din prostia mea (plecat in forta cu ghidonul bracat la maxim, ce dracu oi fi avut in cap nici acum nu stiu) si una cu un pic de ghinion (plecat tot in mare forta, alunecat pe pata de ulei). De atunci am tot plecat in forta, dar n-am mai patit-o :) Stai linistit, ca ai 90%+ sanse sa pici ca toata lumea :crack: Nu e obligatoriu sa se termine (prea) rau, dar cel mai probabil tot o iei. Asa ca mai bine accepta chestia asta, nu merge timorat de gandul "mama, sa vezi ca pic", ca atunci o sa pici de 10 ori mai usor. Bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat scoala, n-am mers niciun KMvreo doua -trei luni si mi-am luat Ij-ul. Am vrut sa-l incerc desi era zapada de juma' de metru.Asa ca m-am dus in curtea unui service unde era zapada data.AAm dat vreo dua ture a cate 50 de metri si apoi am prins o limba mica de gheata pe frana fata si am pus-o jos.Aveam cam 10 la ora. Cred ca e record, s-o tavalesti in primul Km din viata ta... :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cazut o singura data acum 2 ani cu scuterul ,adica a cazut el ca eu am ramas in picioare...de atunci si pana acuma n`am cazut si am mers pe aproape orice se conduce cu A1 :) ...peste 10mii km oricum , o sa fac o socoteala exacta si iti zic :)

asa ca sa intelegi fac cam 100km pe zi (weekend si vacanta) + iesiri mai lungi iar in timpul saptamanii cand merg la scoala fac doar vreo 80 km sa zicem pe zi...si inca n`am cazut ...dar era so fac de multe ori la vit mici si mari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15.000 km

 

Cu Nipru

1. In curtea caminului , dupa 2 beri, virat direct printr-o balta -> jos (o pun pe seama berii) - n-am patit nimic (viteza 10km/h)

Cu V-MAXu

2. Un (cuvant urat) cu conserva mi-a taiat fata intr-o intersectie cand deabia plecasem de la semafor (viteza 40km/h) - eu julit un pic pe sold si genunchi, motoreta scarita rupta si polizat tobe si rezervor de lichid de la ambreiaj - speriat conservaru cu dosar penal, mi-a dat 20 de mil. pe loc (mi-am luat tobe mai faine :))

3. Fiind erou am crezut ca pot fanda peste o sina de tramvai uda - prostia mea - n-am reusit :) - indoit maneta de frana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...