Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In caz ca ai orbul gainilor, esti pe topicul numit "Culturism si fitness", nu la "BrusLi il bate pe Van Dam si pe Ciac Norris".

Esti mai limitat decat dadeai impresia, esti total offtopic si tot tu zbieri ca esti jignit.

Du te la topicul cu bateriile si contrazice te cu ceilalti sau la alea cu shaolini imbatabili si lasa ne cu fiarele noastre si "proteinele" care ne distrug ficatul.

 

Ne cunoastem ? chiar nu imi aduc aminte te TINE...oricum pe oamenii de genul acesta ii elimin rapide din memorie..Ai sarit calul baiatul... ce crezi ca daca ai 4188 de postari ai dreptul sa te agati de oameni aiurea, vad ca ai tupeu si cu moderatorul...esti tare in "clanta'" .... Vrei sa-ti dau posibilitatea sa-ti demonstrezi capacitatile reale? Eu sunt deschis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.fansshare.com/gallery/photos/10775548/ph-tattoo/

Brock Lesnar, de exemplu.

Sau cam toti profesionistii in MMA, K1 etc. unde conteaza forta si rezistenta, nu coregrafia, trag serios de fiare, nu fac exclusiv circuite de flotari si geno. Plus suplimentatie si medicatie.

Diferenta e ca acesti luptatori apeleaza la cultursm pentru ca au nevoie in sportul lor, pentru a si imbunanati performantele, dar culturistii nu apeleaza la lupte decat daca au chef sa dea bine cu pumnul.

Cat despre aberatiile tale, dedant, cand vii pe aici anunta ma.

post-10515-0-51214200-1426416852_thumb.png

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine da-ne exemple de practicanti de arte martiale cu niste fizicuri impresionante,dar care sa nu fi facut fiare,doar exercitii specifice artelor martiale.Sa vedem cum arata! :D

Cunoste-te, cauta-te pe tine insuti si pe urma imprumuta altceva de la altcineva, a fost deviza lui Bruce Lee, o deviza asiatica veche, maestru s-a antrenat 90%( a folosit bara, scandura inclinata si trepiedul) cu propriul corp..pentru loviturile de picior(Yoko tobi geri, Mae tobi geri, mae geri) folosea papucii grei de lemn cu talpa metalica legati cu sireturi de piele. Corpul lui Lee toti il stim, a fost un maestru cu cele mai rapide lovituri de mana si picior, corp frumos, impresionant d.p.d.v al definirii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunoste-te, cauta-te pe tine insuti si pe urma imprumuta altceva de la altcineva, a fost deviza lui Bruce Lee, o deviza asiatica veche, maestru s-a antrenat 90%( a folosit bara, scandura inclinata si trepiedul) cu propriul corp..pentru loviturile de picior(Yoko tobi geri, Mae tobi geri, mae geri) folosea papucii grei de lemn cu talpa metalica legati cu sireturi de piele. Corpul lui Lee toti il stim, a fost un maestru cu cele mai rapide lovituri de mana si picior, corp frumos, impresionant d.p.d.v al definirii...

 

Tu esti totalmente redus. Pe BrusLi daca il bagi in ring nu rezista nici o repriza in fata unui profesionist actual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti totalmente redus. Pe BrusLi daca il bagi in ring nu rezista nici o repriza in fata unui profesionist actual.

Vezi, exact ce ti-am spus la inceput si te-am intrebat...ai vreo legatura cu sporul acesta, ai intrat vreo data in viata ta intr-o sala de arte martiale, ai participat macar ca spectator la un antrenament? Iti place sa te faci vazut...te rog inceteaza...oricum nu te mai reabilitezi in fata mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ce reabilita in fata unei nulitati.

Spre fericirea ta, da, mi am pierdut cativa ani cu Karate traditional, zic pierdut pentru ca in afara de coregrafie, timing (sper ca stii ce e ala, ca la nivelul tau...) si conditie fizica, nimic altceva.

In momentul in care am facut culturism +box s a schimbat situatia.

Ca o paranteza, omul care a vazut tarele sistemului traditional japonez si cat e el de rupt de realitate a fost un coreean, Masutatsu Oyama, intemeietorul Kyokushinkan Kaiului.

Dar nici chiar el nu a putut sa deschida complet mintile obtuze ale japonezilor, fiind obligat sa introduca, pe langa spargeri si elemente de forta si coregrafia (kata) si o regula nenaturala in lupta de contact, sa nu lovesti cu mana la cap, spre a putea fi acceptat de japonezi ca arta martiala.

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burce Lee a facut artele martiale cunoscute publicului larg prin filmele sale.Tot de acolo vedem care era nivelul oponentilor la vremea aceea.Chiar si el folosea exercitii de izometrie si hipertrofie.Nu toti consideram ca acela este fizicul dorit,scopul modeleaza fizicul foarte mult. Luptatorii moderni nu neglijeaza deloc partea de forta/fiare,nu ar mai avea nicio sansa doar cu flotari,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ce reabilita in fata unei nulitati.

Spre fericirea ta, da, mi am pierdut cativa ani cu Karate traditional, zic pierdut pentru ca in afara de coregrafie, timing (sper ca stii ce e ala, ca la nivelul tau...) si conditie fizica, nimic altceva.

In momentul in care am facut culturism +box s a schimbat situatia.

Ca o paranteza, omul care a vazut tarele sistemului tradiotional japonez si cat e el de rupt de realitate a fost un coreean, Masutatsu Oyama, intemeietorul Kyokushinkan Kaiului.

Dar nici chiar el nu a putut sa deschida complet mintile obtuze ale japonezilor, fiind obligat sa introduca, pe langa spargeri si elemente de forta si coregrafia (kata) si o regula nenaturala in lupta de contact, sa nu lovesti cu mana la cap, spre a putea fi acceptat de japonezi ca arta martiala.

in iunie sunt la Baia Mare cu 6 elevi pentru examene grade/centruri si demostrati (Guju Ryu)..ce zici de o intalnire in pauza, sa stam putin de vorba sa ne cunoastem... putem sa ne plimbam si prin "dojo" ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iunie sunt la Baia Mare cu 6 elevi pentru examene grade/centruri si demostrati (Guju Ryu)..ce zici de o intalnire in pauza, sa stam putin de vorba sa ne cunoastem... putem sa ne plimbam si prin "dojo" ce zici?

Ce sa zic? Ti se pare mare smecherie sa ma chemi pe teritoriul tau cu inca 6 catelusi dupa tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genial :)))

Dupa parerea mea nu stiu de ce exista discutia asta..pe bune de ce tot timpul simte nevoia lumea sa compare merele cu perele? culturismul are un obiectiv, artele martiale au alt obiectiv. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic? Ti se pare mare smecherie sa ma chemi pe teritoriul tau cu inca 6 catelusi dupa tine :)

Facem o "smecherie" iti alegi din cei sase unul , sunt intre 17-19 ani si intri pe spatiu de lupta el..echipati. ..sa vedem cine puncteaza mai mult, punctam sportiv cu arbitru...sau tu vrei cu mine, chiar ar fi o zi frumoasa pentru mine.. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi amice, te bagi intr-o discutie in care nu ai nicio treaba, la fel faci si cu altele pe forum, ii dau dreptate moderatorului 100%, arunci cu mizerii si insulte...vad ca te lauzi ca ai facut arte martiale, box, culturism..deci esti sportiv, hai sa jucam sportiv, aici virtual esti tare in gura..stii tot, nu se da cu pumnul...ce ai?, totul este protejat, nu se intampla nimic, doar spui ca ai facut arte martiale, deci cunosti regulile...Nu te cunosc, nu am nimic cu tine, dar stai in banca ta si nu mai te arunca pe oameni... a fost un sfat prietenesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti in lumea ta.

Hai la Pestera Ursilor, eu acum merg cu moto, ca totusi e un forum de profil.

Vii?

 

Aaaa ai revenit la realitate, inseamna ca ai invatat ceva...o sa-ti mai dau lectii si pe topicul service, am vazut ca intri si acolo si postezi total aiurea, numai sa jignesti ... calatorie placuta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii cu testeosteron marit, hai sa ne respectam putin, ca niste colegi de forum.

 

Fiecare are propriul de antrenament. Asta nu inseamna ca trebuie sa il condamni sau sa razi de el.

 

Discutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva e TOTAL off topic pe un thread de culturism.

nu face nimeni un thread de arte martiale sa se refuleze baieti tari pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care credeam ca topicul cu UK e funny :)))))

Revenind: ceva idei pt program de forta-anduranta? Eu fac BJJ si ca antrenament de forta bag circuit, mai nou. Gen indreptari+impins orizontal+tractiuni intr-un set si fac cam 5 seturi.

Faza cu antrenamentul gen bodybuilding nu tine py mine; am nevoie de forta si anduranta in acelasi timp. Imi merge bine asa, am mai facut circuite gen in trecut, dar parca lipseste ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care credeam ca topicul cu UK e funny :)))))

Revenind: ceva idei pt program de forta-anduranta? Eu fac BJJ si ca antrenament de forta bag circuit, mai nou. Gen indreptari+impins orizontal+tractiuni intr-un set si fac cam 5 seturi.

Faza cu antrenamentul gen bodybuilding nu tine py mine; am nevoie de forta si anduranta in acelasi timp. Imi merge bine asa, am mai facut circuite gen in trecut, dar parca lipseste ceva.

nu prea se pupa una cu alta, si ca sa-ti dau si explicatia:

pana in 5 repetari/serie = forta

intre 5 si 10 repetari/serie = masa

15 repetari/serie = anduranta

sa ma corecteze cineva daca am gresit numarul de repetari, cam astea ar fi aproximative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Tu esti totalmente redus. Pe BrusLi daca il bagi in ring nu rezista nici o repriza in fata unui profesionist actual.

 

Bruce Lee, daca ar fi trait in zilele noastre, ar fi rupt cam tot ce intalnea in categoria lui.

» Post actualizat in 24 May 2015 07:46

cineva e TOTAL off topic pe un thread de culturism.

nu face nimeni un thread de arte martiale sa se refuleze baieti tari pe acolo?

 

...Culturism si Fitness. Fitness-ul si karatele sunt in stransa legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bruce Lee, daca ar fi trait in zilele noastre, ar fi rupt cam tot ce intalnea in categoria lui.

...pana dadea de George St-Pierre in UFC si se incheia povestea.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...