Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Splendit mai gixxer.....jur ca imi dau lacrimile.......si nu o zic din bascalie.......saptamana viitoare ma bag si eu la sala....din nou!huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte bine si cinste tie. :P

tu esti exceptia care intareste regula. :(

acuma ca ai masa musculara pe care ti-ai dorit-o apuca-te si fa un sport adevarat care sa-ti puna in valoare capacitatile dobandite cu atata munca.

cauta un sport care ofera si alte satisfactii decat imaginea din oglinda.

pe langa altele asta detest la culturism: timpul pierdut aiurea.

tu ai muncit 9 ani, probabil 4 zile pe saptamana cu vro' 2 ore de antrenament/zi ( aprox. 4000 ore ) numai ca sa areti "bine"... :P

cunosc baieti care au performat si au avut rezultate notabile cu mai putin timp alocat antrenamentelor.

:rolleyes:

 

:D deja esti pueril...

fac un sport adevarat in care chiar imi pune in valoare capacitatile dobandite.

da frate acum 9 ani m-am apucat de sala ... si de 3-4 ani ma tin de ea serios.ca sa arat bine si sa fiu sanatos.ca tu cunosti baieti si fete cu rezultate notabile este un lucru. si eu cunosc multi ... chiar foarte multi care arata mult mai bine ca mine... intr-un timp mult mai scurt.fie ca au un genetic mai bun fie ca se injecteaza.treaba lor, nu ma priveste.

sportul asta il fac pentru mine insumi.

daca nu iti place culturismul si sportul asta atunci fa bine si nu mai posta aiurea doar ca sa iti impui tu niste pareri din auzite, ce ti-au povestit tie vecinii de ulita mancand seminte.

Cand ai sa vi tu cu rezultatele tale atunci stam de vorba... pana atunci incearca sa fi ontopic ca altfel esti off si pentru offtopic repetat se ia warn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( deja esti pueril...

fac un sport adevarat in care chiar imi pune in valoare capacitatile dobandite.

da frate acum 9 ani m-am apucat de sala ... si de 3-4 ani ma tin de ea serios.ca sa arat bine si sa fiu sanatos.ca tu cunosti baieti si fete cu rezultate notabile este un lucru. si eu cunosc multi ... chiar foarte multi care arata mult mai bine ca mine... intr-un timp mult mai scurt.fie ca au un genetic mai bun fie ca se injecteaza.treaba lor, nu ma priveste.

sportul asta il fac pentru mine insumi.

daca nu iti place culturismul si sportul asta atunci fa bine si nu mai posta aiurea doar ca sa iti impui tu niste pareri din auzite, ce ti-au povestit tie vecinii de ulita mancand seminte.

Cand ai sa vi tu cu rezultatele tale atunci stam de vorba... pana atunci incearca sa fi ontopic ca altfel esti off si pentru offtopic repetat se ia warn.

 

SCUZE, m-am exprimat gresit cand vorbeam de rezultate notabile in timp mai scurt!

vorbeam de alte sporturi, nu de culturism. in alte sporturi deveneai maestru emerit in 9 ani.... :P

tu esti in regula cu rezultatele obtinute la munca depusa.

 

 

ps. rezultatele mele?! pai eu nu trebuie sa mai demonstrez nimic nimanui. cine stie - cunoaste. numai aici se confunda marfa cu ambalajul. si culturismul cu pregatirea fizica. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dexter, [...]

Nu te supara,dar la felul in care arati,[...] ,cind incerci sa pozezi in "crab",si dupa care vi si ne impartasesti din experienta acumulata in timp ce stergeai podelele cu Steven Seagal, sau urcai pe aceasi treapta cu Armstrong, sau impartaseai pareri cu Arnold,dupa un Mr Olympia,ii dadeai lectii lui Mayweather despre miscarea in ring si jocul de picioare, [...]

Repet:nu ai pic de respect pentru munca altuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet:nu ai pic de respect pentru munca altuia.

 

asta e parerea ta.

parerea mea este ca decat sa muncesti degeaba mai bine stai degeaba.

 

eu nu pierd vremea aici incercand sa schimb mentalitati. fiecare cu pasarica lui iar eu cu stolurile mele.

ma gandesc insa la baietii aia care citesc minunile de pe aici si le ofer o alternativa.

sa nu isi imagineze ca daca ai 44 in brat inseamna ca ai pregatire fizica.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi zici o "minune" a mea pe topicul asta si eu consider ca tu ai dreptate , il rog pe admin in genunchi sa stearga ABSOLUT TOT ce am scris aici.

E pacat ca am ajuns sa ne porcaim pt. ca nu putem accepta diversitatea de opinii. Pun pariu ca daca peste 1-2 luni ajung sa dau 2 ore la sac , cu pauze minore , ii depasesc pe multi la condotie fizica si forta. Asta nu ma face mai bun cu nimic , ma face doar mai bun fata de mine.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e parerea ta.

parerea mea este ca decat sa muncesti degeaba mai bine stai degeaba.

 

eu nu pierd vremea aici incercand sa schimb mentalitati. fiecare cu pasarica lui iar eu cu stolurile mele.

ma gandesc insa la baietii aia care citesc minunile de pe aici si le ofer o alternativa.

sa nu isi imagineze ca daca ai 44 in brat inseamna ca ai pregatire fizica.

 

:crack:

culturismul e munca degeaba?

un om care sta ca tine la tastatura are mai multa conditie fizica decat unul care face bodybuilding?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e parerea ta.

parerea mea este ca decat sa muncesti degeaba mai bine stai degeaba.

 

eu nu pierd vremea aici incercand sa schimb mentalitati. fiecare cu pasarica lui iar eu cu stolurile mele.

ma gandesc insa la baietii aia care citesc minunile de pe aici si le ofer o alternativa.

sa nu isi imagineze ca daca ai 44 in brat inseamna ca ai pregatire fizica.

 

:crack:

 

le oferi o alternativa ,la ce?

la ceva ce tu,personal,consideri o timpenie,nu?

la fel de bine,alternativa ta poate fi vazuta ca o timpenie,dar nu vezi pe nimeni ,din cei de aici sa iti spuna asa ceva.

tu esti singurul care ai inceput,si singurul care vrei sa ai dreptate.

si ,in final, esti un exemplu nedemn de urmat,din moment ce , nimic nu te recomanda.

noi,suntem la fel, vorbim,in mare,din ce am incercat pe propriul corp,ca exercitii si experiente ,si nu incercam sa spunem ca detinem adevarul absolut.

tot ce iti cer,e sa respecti decizia fiecaruia ,sa iti vezi de ale tale.

faptul,ca ,nu esti de acord cu ridicatul de greutati/bodybuilding,nu inseamna ca felul tau de miscare/sport (oricare ar fi el),e absolutul.

putin respect ar fi destul pentru ca lucrurile sa reintre intr-un fagas normal.

e ca si cum eu ti-as spune ca endureala e de mare rahat ( nu e ,ca si eu o practic,dar de dragul dicutiei...) si ca pe vitezana e ce trebe.e lipsa de minim respect pentru decizia unui om.

Gestul lui Gixxer,incurajat de unii de aici, e laudabil,in conditiile in care macar ar ajuta 10 copii ce merg la sal,si care mare parte dintre ei fac total aiurea exercitiile,si cu greutati total inadecvate.

Nu doresti sa discutam pe tema asta,sau alte asemena teme,decit sa ne tot faci prosti si idioti (indirect off course) ???

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi zici o "minune" a mea pe topicul asta si eu consider ca tu ai dreptate , il rog pe admin in genunchi sa stearga ABSOLUT TOT ce am scris aici.

E pacat ca am ajuns sa ne porcaim pt. ca nu putem accepta diversitatea de opinii. Pun pariu ca daca peste 1-2 luni ajung sa dau 2 ore la sac , cu pauze minore , ii depasesc pe multi la condotie fizica si forta. Asta nu ma face mai bun cu nimic , ma face doar mai bun fata de mine.

 

TU REPREZINTI ALTERNATIVA, numai ca nu iti dai seama desi ti-am mai demonstrat-o!

 

daca poti sa dai 2 ore la sac cu pauze minore inseamna ca rezisti cu 119 minute mai mult decat majoritatea celor de aici si care nu accepta alte opinii... pe demonstratelea :laugh:

 

:crack:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc sa dau 40 de minute la sac , ca m-am infierbintat. Am inceput de 2 saptamini , deci in 2 luni dau lejer 2 ore pe zi . Azi am tras si de fiare , dar o sa sacrific imaginea pt. propria eficienta. Si miine jur ca pun poze cu umilele mele jucarii de prin curte.

Gixxxere , ce faci cu filmul ala cu picioarele ? Sa nu se inteleaga ca sint Gay. :crack: :laugh: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un om care sta ca tine la tastatura are mai multa conditie fizica decat unul care face bodybuilding?

 

pai eu tastez in timp ce fac pregatire fizica... :laugh:

uite, acuma sar coarda si am o plictiseala de nu mai pot, de aia mai si scriu intre timp

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg care e problema pe care o aveti cu dexter. ofera si omul o opinie. eu de exemplu in seara asta am intrat pe www.anticonceptionale.ro si www.cum.sa-ti.razi.pasaretele.ro si am oferit opinii pertinenete doar pentru ca rasesem o sticla de cabernet si bagasem si eu o slana cu ceapa. ce-i drept nu stiam foarte multe in legatura cu subiectul discutat acolo dar acu' ca toata lumea m-a bagat in seama tin sa perseverez. de exemplu chiar ma gandeam acu un minut la un post interesant care ar suna ceva de genul "cum sa folosesti un castravete ca profilactic".

fiecare are pasaricile lui. unii vor sa fie mai sanatosi , altii mai puternici , altii mai bine facuti , altii sa se recupereze dupa un accident sau o boala.

altii vor sa arate ca o au mai mare. eu il felicit pe dexter pentru ca a reusit clar sa arate ca e nu numai priapic ci mai si drege ca masina de cusut "ileana".

 

eu zic ca topicul asta nu ar trebui sa incurajeze forumistii sa faca mai mult sport. nici sa arate ca orice soi de miscare fizica e buna. ci sa demonstreze definitiv si irevocabil ca daca esti mitica si te pricepi la toate dai cu sula in bunul simt al oamenilor.

 

:crack: felicitari din nou pentru un demers argumentativ excelent.

as vrea sa termin rugandu-l pe gixxeru sa-si scoata filmuletele de pe youtube si pe lil debul sa inceteze cu exemplele lui de exercitii. dextere baga niste poze cu luptatorii MMA ca de pe canapea e usor sa te compari cu ei. :laugh:

 

(acest post se vrea un pamflet)

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carne de porc , cartofi prajiti si salata.

Ciorbe + ardei iute.

Dulciuri.

2-3-4 cafele pe zi.

1 pachet de tigari.

 

eu cu salatele si vinul meu sunt un gay si juma.imi place giugioaca.o iau in fund cum ar veni. tu ca un barbat fatal din cate am inteles esti mediocru in alimentatie (adica faci de fac si ceilalti) si esti fantastic la pat.din nou , nu inteleg ce cauti pe topicu asta .

vrei sa demonstrezi ca o alimentatie proasta poate da rezultate bune?

vrei sa arati ca poti sa ti alimentatia aia proasta 20 de ani fara sa arati ca un porcusor umflat ?hai arata !?dar te rog. arata. pune poze.!!!

vrei sa demonstrezi ca exemplele tale de la tara distrug statistic tot ceea ce medicina a invatat din eroare si experienta ?

hai frate ! hai sa vedem. da studii facute de oameni "in laborator". si daca nu le ai , hai sa te vedem pe tine.

uite , eu pun pariu ca daca mananci asa cum gandesti (prost) esti supraponderal , ai colesterolul ridicat , un pic de aritmie daca ai peste 30 de ani si cel mai probabil daca te-ai cauta ai vedea ca ai carente de vitamine.

 

 

vreau si eu o poza la bustul gol. asa...ca intre un poponar mancator de frunze si un barbat fatal.

 

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot zis ca pun " aparatele " mele sofisticate cu care ma antrenez. In afara de sac , restul e home made , dupa cum se vede. Zici ca ma antrenez pe groapa Glina. :crack:

Cu dala aia lunga de beton fac geno cu ea in brate , cu janta de camion( sau ce o fi ) , fac smuls , o ridic deasupra capului. In sac si in makiwara , normal , dau pumni. Am in plan " ciocanul lui Thor" , adica un megabaros cu care sa dau intr-un cauciuc de masina. In rest , e tacere.

post-5541-1267775548_thumb.jpg

post-5541-1267775574_thumb.jpg

post-5541-1267775594_thumb.jpg

post-5541-1267775645_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot gandesc de cand l-am vazut pe Emelianenko la ce dracu e buna chestia cu datul cu barosu' in cauciucul ala?

 

Daca stau sa descompun miscarea cred ca intareste mult partea mediana, muschii intercostali, il ajuta la ridicarea adversarului in proiectare ca sa dea mai usor cu el de pamant, cam atat ma duce capul ca ar folosi miscarea asta.

 

Am vazut ca folosea si niste elastic legat de un suport cu care facea aproximativ aceeasi miscare, ca si cum facem noi cabluri la aparate. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu eu si din ce am vazut in sala de judo , elasticele simuleaza si intaresc muschi folositi la proiectari. Aveam niste elastice groase in sala , legate de spalier si ne punea sa facem cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot gandesc de cand l-am vazut pe Emelianenko la ce dracu e buna chestia cu datul cu barosu' in cauciucul ala?

 

Daca stau sa descompun miscarea cred ca intareste mult partea mediana, muschii intercostali, il ajuta la ridicarea adversarului in proiectare ca sa dea mai usor cu el de pamant, cam atat ma duce capul ca ar folosi miscarea asta.

 

Am vazut ca folosea si niste elastic legat de un suport cu care facea aproximativ aceeasi miscare, ca si cum facem noi cabluri la aparate. :haha:

 

asta pentru ca esti un culturist adevarat care nu stie sa lucreze decat pe grupe separate de muschi in serii si repetari... :laugh:

 

voi, mai, acestia

vedeti ca nu sunteti in stare sa recunoasteti frumusetea/utilitatea unei paduri pentru ca va incapatinati sa studiati doar tufele.

si macar daca ati studia tote tufele dar va uitati tot la aceleasi si aceleasi ( in 6 serii de cate 8 repetari :crack: ) fara macar sa observati ca exista si copaci... ca de padure in asamblu ce sa mai vorbim.

 

:nono:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa devieze topicul ( sa .....pe cei care intra sa posteze aiurea ...) voi nu le mai raspunde-ti ...ignoranta e cea mai buna.

A intrebat cineva ce suplimente folositi, o sa ii rapspund.

Eu am inceput sa iau proteina de la Scietic labs ....ceva american si amino 5600, dupa 3 ani in care nu luasem nimic si nu prea aveam rezultate din cauza unei alimentatii nepotrivite;

Cam dupa o luna deja se vad schimbari la masa si forta, am tinut cont si de ce s-a spus pe aici ... am trecut pe un antrenament de umeri spus de lil debul si am mai furat si de la gixx-er niste chestii.

Daca ai alimentatie proasta sau nu ai timp ia ceva proteina si amino si de preferabil nu romanesti, orienteaza-te pe ceva american, pentru ca sunt obsedati astia de suplimente si au fost multe dintre ele interzise si studiate indelung acolo, de preferabil din zer. Si daca mai vrei sa si slabesti un pic fara sa arzi din masa trebuie neaparat combinat cu amino.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbeam serios cind am zis ce maninc , dar nu recomand altora. Eu nu trag pt. frumusete , am arderi rapide si cind eram tinar bagam proteine. Dar acum nu ma mai intereseaza fibra , ci doar forta. Totusi , pt. frumusete fizica , proteina e indispensabila. Succesuri maxime si bagati ce mai faceti si voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta pentru ca esti un culturist adevarat care nu stie sa lucreze decat pe grupe separate de muschi in serii si repetari... :laugh:

 

voi, mai, acestia

vedeti ca nu sunteti in stare sa recunoasteti frumusetea/utilitatea unei paduri pentru ca va incapatinati sa studiati doar tufele.

si macar daca ati studia tote tufele dar va uitati tot la aceleasi si aceleasi ( in 6 serii de cate 8 repetari :crack: ) fara macar sa observati ca exista si copaci... ca de padure in asamblu ce sa mai vorbim.

 

:nono:

 

Da eu sunt cultursit adevarat!Multumesc! Cred ca si curcile rad pe marginea drumului! Dar nah, daca zici tu, ma simt bine asa, culturist adevarat! :haha:

 

Vad ca te simti in siguranta pe aici, daca nu putem scapa de tine si-ti place aici n-avem ce face, tre sa te suportam cu aciditatile tale!

 

Ah,ti-am vazut si pozele, ai un trup de amant! :hug:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu,momentan,nu iau decit Omega 3 si am luat L carnitina(super buna).

O sa incep sa iau ,mai ales intre mesele principale.Proteine,aminoacizi,vreau sa incerc ceva xenadrina (din burta am facut burtica,dar acum incepe greul,deci bagam cu cheat-uri :crack: )

OFF TOPIC:credeti ca exista (cu adevarat) o piata pentru suplimente,la noi?Poti trai din asa ceva:comert cu suplimente si accesorii sportive?Vad pe net multe site-uri,dar oare cumpara lumea?

Astept,cele 4-5 pareri,ale "membrilor" fruntasi de pe acest topic

Mersi

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu,momentan,nu iau decit Omega 3 si am luat L carnitina(super buna).

O sa incep sa iau ,mai ales intre mesele principale.Proteine,aminoacizi,vreau sa incerc ceva xenadrina (din burta am facut burtica,dar acum incepe greul,deci bagam cu cheat-uri :laugh: )

OFF TOPIC:credeti ca exista (cu adevarat) o piata pentru suplimente,la noi?Poti trai din asa ceva:comert cu suplimente si accesorii sportive?Vad pe net multe site-uri,dar oare cumpara lumea?

Astept,cele 4-5 pareri,ale "membrilor" fruntasi de pe acest topic

Mersi

 

nu cred. piata e deja ocupata. toate salile ( cu potentiali consumatori ) sunt deja ... maritate cu un distrubuitor care merge mana in mana cu proprietarul/antrenorul etc.

 

adaosul comercial e mic si daca nu o faci in "cantitati industriale" poti cel mult sa-ti rotunjesti veniturile vanzand cateva produse lunar...

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...