Sari la conținut

I-mi Cumpar Ims!


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

Eu de abia astept sa vad cum va zgariati unul altuia masina. :moto:

 

PS: Fac parte din prostii care inca mai cred in vorba buna.

Pe vorba buna si pe neaplicarea legii infloreste precum mucegaiul nesimtirea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am prostul obicei de a retine numere de inmatriculare, si fiind la metro in militari, las masina linga un bmw argintiu parcat pe 3 locuri, toate in spic, el in lungul parcarii. imaginandu-mi ca e posibil ca la talentul lui sa nu poata iesi usor, am retinut nr de inmatriculare. cand ies din metro, ghici ce gasesc? o zgarietura cu cheia cat casa pe aripa mea dreapta, vezi doamne smecherul de el a gasit ca eu il incomodam, nelasandu-i liber al 4-lea loc de parcare intr-o zi destul de aglomerata... numai ca spre ghinionul lui eu sunt curier pe zona militari, unde IN ACEEASI ZI, la 45 de minute ii vad bmw parcat in fata unui bloc... buun. ce trebuia sa fac? sa sun la politie si sa reclam (neavand nici o dovada) ? nu, am oprit masina 50 de metri mai incolo, si dupa ce am trecut o data, la intoarcere i-am lasat nishte urme sanatoase pe toata partea stanga, data viitoare cred ca o sa se gandeasca de 2 ori, si asa e si mai sanatos decat cu bataia, pentru ca oricat de mare si al draq ai fi mai conteaza si cati sunt, si sunt exemple si mai sus de ce se poate intampla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai incercat sa impingi masina inainte/inapoi ? Am mai vazut prin unele locuri metoda asta - parchezi paralel, deci evident blochezi iesirea altora, insa lasi masina scoasa din viteza si fara frana de mana trasa. In felul asta cel care vrea sa iasa, la o adica incearca sa impinga masina, sa-si elibereze culoarul de iesire.

 

Eu unul stiu personal un caz cand din cauza unei altercatii la trecere, cu un pieton, un om a murit (pietonul agresat era nu stiu ce luptator si un pumn in ficat l-a terminat pe soferul agitat) sau un alt caz unde tot asa, un agitat i-a rupt in bataie pe alt doi pentru ca s-au sprijinit de masina lui. Asadar... nu stii peste cine dai, e bine ca intotdeauna sa faci ce zice popa...

 

Ry - nu crezi ca o sa-ti gasesti masina zgariata maine in parcare ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu-mi strica visurile!!! lasa-ma sa-mi imaginez cum intru intr-un audi nou nout pana la cutia de viteza :ok:)))

 

Pana la cutia lui?Sau pana la cutia ta?Ca nu am inteles prea bine...vrei sa mori sau sa te alegi cu un dosar pentru omor?

 

Oricum sunt si eu curios: ce naiba este un IMS? :moto:

 

Imitatie sovietica :)

 

Eu sunt de acord si cu tamponatul usor al cretinilor si cu zgariatul masinilor in astfel de cazuri!

Plus ca daca nu a acordat prioritate sa fiti voi siguri ca el o sa insiste sa nu se mearga la politie.Mai da bani si de o bere(pe langa reparatia masinii).

Din pacate fazele astea nu au succes dpdv moral.Adica ala o sa isi zica in gand ca un bulangiu nu l-a lasat sa se bage...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va fac pofta!!! :moto: :ok: :)

:crack:

 

 

As vrea si eu unul d-ala verde, va rog.... vreau sa ma plimb la ora 17 pe Magheru :blink: :crack:

 

 

 

P.S. Cred ca mi-ar trebui 2, ca pe primul sigur il stric :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: :ok: :)

 

mai baieti, ce bine e sa ne jucam cu gandul...!!!

e mai bun ca sexul!!!

 

na mai rezist cumva pana in august, ca sa-mi expire leasingul si sa pot pune ceva bani la o parte pentru ceva "jeep" frumos romanesc!!!

 

asfalt uscat la toata lumea, si punand gluma laoparte, sa avem grija de noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMS inseamna Intreprinderea Metalurgica de Stat. Cine a spus ca IMS-ul nu merita asa o soarta are dreptate. Primele masini se executau aproape in intregime manual, aripile de exemplu erau ciocanite din foi de tabla puse pe un fel de "matrite". Ar trebui sa vedeti ce stie un IMS pe teren accidentat. Sau sa stiti cate premii au luat masinile astea la concursurile off-road la vremea lor. Nu radeti daca nu ati avut ocazia sa vedeti asta live.

 

Sunt curios cati dintre voi stiu ca IMS a produs si motociclete.

 

 

 

pentru treaba asta e buna orice troaca de acum 20 de ani, care costa 200 de euro si care se poate repara cu ciocanul si surubelnita. eu am facut-o cu un junghi cazut de ford granada, l-am infipt in cateva conserve care voiau sa se urce pe mine. a fost placut.

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Hellryder-daca as prinde un comunist ca tine ca face ceva masinii mele i-as baga cheia aia pe gat :moto: 'Ratzi ai dreacu de bosorogi comunisti! :ok:

Dacă blochezi maÂşina cuiva să nu crezi că e chiar pe gratis. Sau dacă aÂşa crezi tu eÂşti comunistul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Hellryder-daca as prinde un comunist ca tine ca face ceva masinii mele i-as baga cheia aia pe gat :moto: 'Ratzi ai dreacu de bosorogi comunisti! :)

 

Domnu' renegat, ia veniti cu mareata dvs conserva sa blocati iesirea din herastrau la arc, sa vedeti cum vi se intoarce troaca cu rotile in sus. Cu grija , pe iarba, sa nu cumva sa se zgarie capota :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu va doresc sa va gasiti masina vandalizata ca nevasta nu a stiut sa o parcheze corect sau sa intre unu cu papucu intentionat in masina nevestii care a gresit sau nu a vazut un semn de circulatie.

 

Cati ani aveti oameni buni ?!.... Pestera e mult mai aproape se pare decat civilizatia pentru tara asta

 

Pai cei care poseda nevasta pe care nu o prea duce neuronul sa o lase sa circule cu mijloace de transport in comun...de ce sa ma omoare pe mine o proasta ca nu cunoaste semnele de circulatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca voi a-ti fi "taxati " la fiecare greseala ce s-ar intampla?

a.. daca greseste ala.. il omor,il fac zob, dau cu masina in el

daca gresesc eu.. pai ce, asta e..mai greseste omul

Editat de aztec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' renegat, ia veniti cu mareata dvs conserva sa blocati iesirea din herastrau la arc, sa vedeti cum vi se intoarce troaca cu rotile in sus. Cu grija , pe iarba, sa nu cumva sa se zgarie capota :moto:

 

 

Ce sa spun....m-ai spart cu faza asta,nu mai suferi atat varule ca nu e nici un Hells Angel pe aici :finger:Cand pun pensionarii, aurolacii sau copii motoarele cu cracii in sus si rup diverse de pe ele sariti repede...e bunu meu cu ce pm drept iti faci tu singur dreptate pe leasingu meu??

Editat de renegatu'wannabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu se merita sa le paradesti masinile aiurea daca sunt nesimtiti. Mai sigur niste stikere care se iau greu de pe parbrize, cam in genul la cele pe care le punea politia la un moment dat cand parcai aiurea. Frecai la parbriz o jumate de ora garantat. Unul sau doua lipite pe parbriz stanga fata si aia e. A doua oara se va gandi mult mai bine daca a facut ceva corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bunu meu cu ce pm drept iti faci tu singur dreptate pe leasingu meu??

Isi face dreptate pe nesimtirea ta!A zis clar omul ca nu le zgarie de placere si ca a asteptat juma de ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a intrat unu cu o dubita in mine... AR - 12 - MEN.

Eram pe drum cu prioritate, cu conserva (Adica caruta, papuc sau cum vreti sa-i ziceti) si ala pur si simplu a ignorat semnul STOP, si s-a bagat cu nesimtire si tupeu in intersectie.. masinile au facut poc, pe franare... DIN PACATE NU AU RAMAS URME pe masina lui, ci doar pe a mea (da nici alea nu prea se cunosc din cauza jegului :moto: ). Am vrut sa merg la politie sa declar, ala cica "de ce mergi bah cu viteza asta " :ok: - atunci am zis ca io merg la politie... Si la politie coada infernala, asa ca am renuntat. Da mai e timp. Acum nu stiu ce sa fac.. m-as duce, ca sa ramana bou fara carnet o luna. N-am putut sa-l caftesc, ca erau dou mai bine facuti ca si mine. Probabil ca daca am timp azi, iau un ciocan si tramb nitel tabla in stanga fata (acolo s-a produs pocneala) si apoi merg Âşla pulitie sa declar ce s-a intamplat ieri. sincer, imi pare rau ca nu am dat drumu la frane sa ramana urme.. am fost convins ca vor ramane urme si de-aia am tinut picioru pe frana (nu am avut mia mult de 30 la ora in momentul inceperii franarii). Asta e, se pare ca fara urme, politia va inchide dosarul fara sa ii ia carnetu. Data viitoare o sa fiu mai atent, sa DAU MAI TARE in dubitele alea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMG!!! :ok:

 

Let's go back to the rock ... Bedrock ... epoca de piatra tata,sa fim din nou animale!

 

Bravo! :moto:

 

Ai un pic de rabdare sa ti se intample si tie, sa vezi cum o sa fi de partea noastra :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu va doresc sa va gasiti masina vandalizata ca nevasta nu a stiut sa o parcheze corect sau sa intre unu cu papucu intentionat in masina nevestii care a gresit sau nu a vazut un semn de circulatie.

 

 

Eu sincer nu-ti doresc sa te darame de pe motor acea nevasta care nu a vazut "din greseala" indicatorul STOP. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti! :ok:

 

vad ca cativa dintre voi ati confundat treaba rau de tot!

NU am spus, si nici NU am vrut ca topicul asta sa treaca intr-un "razboi" verbal!!!

AM vorbit doar de faptul ca tre' sa iesim pe strazi cu frica in noi "oare cand murim" ca unii cu masini cateodata i-si baga piciorul in linii continu si in table de stop...

 

ceea ce am spus e doar ca i-mi cumpar o masina aproape fara valoare si nu ma mai intereseaza daca cineva se baga in fata mea FARA SA AIBA PRIOROTATE!!! NU am spus ca intru in toata lumea...iar zgariatul cu chei, nici mie nu i=-mi place. masina nu e de vina! daca omul are ceva probleme, sa steie de vorba cu stapanul vechiculului....

 

numai bine la tota lumea!

 

PS: IMS for life :moto:

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt destul de convins ca va intelege,

Daca ar fi inteles, presupun ca ar fi raspuns la "reclamatia" scrisa pe masina lui in acelasi fel. Cum ar fi sa vezi scris, tot cu cheia, pe a ta : "SCUZE ! " :moto:

 

de ce sa ma omoare pe mine o proasta ca nu cunoaste semnele de circulatie?

te omoara proasta ca parcheaza anapoda ? fragil esti frate ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bun orice cu tabla de jur-imprejur de care nu te doare la buzunar. Sincer, eu imi doresc o RABA , pare mai eficienta. :moto:

 

DACA VREI O PIESA TARE... E BUNA DE PROBAT O VOLGA! CRED CA E CONCEPUTA PE SASIU DE TANC. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ceea ce am spus e doar ca i-mi cumpar o masina aproape fara valoare

 

hehehe...mai uita-te si tu pe la anunturi sa vezi cam cat costa un IMS :moto: cel mai ieftin 4000 coco

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...