Sari la conținut

accident pe fizicienilor


augustyn
 Share

Postări Recomandate

aseara am fost sunat de un prieten ca a vazut pebd fizicienilor un kawasaki ce se pare ca intrase intr-o duba.se pare ca era un zx 6r,iar pilotul era o domnisoara.daca stiti cumva starea ei si circumstante mai amanuntite,va rog sa postati.insanatosire grabnica si sa speram ca nu e nimik grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aseara am fost sunat de un prieten ca a vazut pebd fizicienilor un kawasaki ce se pare ca intrase intr-o duba.se pare ca era un zx 6r,iar pilotul era o domnisoara.daca stiti cumva starea ei si circumstante mai amanuntite,va rog sa postati.insanatosire grabnica si sa speram ca nu e nimik grav.

 

 

Invers: duba a intrat in motocicleta. Neacordare de prioritate.

Este vorba de o utilizatoare a acestui forum, dar nu ii voi da nick-ul. O sa posteze ea daca vrea.

 

Ea este internata la spital, cu fractura dubla la mana.

Motorul este dauna totala, la prima vedere: cadrul indoit in 2-3 locuri, bascula indoita, carenele complet sparte, rezervor indoit cu bazinul, carterul probabil spart, etc. Este un ZX4R.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am fost sunat de un prieten ca a vazut pebd fizicienilor un kawasaki ce se pare ca intrase intr-o duba.se pare ca era un zx 6r,iar pilotul era o domnisoara.daca stiti cumva starea ei si circumstante mai amanuntite,va rog sa postati.insanatosire grabnica si sa speram ca nu e nimik grav.

 

 

in urma accidentului ....nu mai e DOMNISOARA

 

in ale accidentelor...... ma refer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am fost sunat de un prieten ca a vazut pebd fizicienilor un kawasaki ce se pare ca intrase intr-o duba.se pare ca era un zx 6r,iar pilotul era o domnisoara.daca stiti cumva starea ei si circumstante mai amanuntite,va rog sa postati.insanatosire grabnica si sa speram ca nu e nimik grav.

 

Este o fata cu care m-am tot intalnit in trafic. E scunda, si avea discuri ZX6R de prin 98 -2000 si cu discuri Galfer. E printre putinele fete pe speed. Acum am vazut reportajul. Motociclete pare avariata frontal.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o fata cu care m-am tot intalnit in trafic. E scunda, si avea discuri ZX6R de prin 98 -2000 si cu discuri Galfer. E printre putinele fete pe speed. Acum am vazut reportajul. Motociclete pare avariata frontal.

 

Dragos

 

Repet: motocicleta e un ZX4R.

Pe ce post a fost reportajul?

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet: motocicleta e un ZX4R.

Pe ce post a fost reportajul?

 

A fost ceva scurt. Imagine cu motocicleta, a spus Leo cum s-a intamplat si inca un tigan care dadea vina pe fata...cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maximima domnitei.

Are nevoie, am vorbit cu ea acum cateva minute. Este cat de cat ok, asta daca se poate spune despre o persoana care are dubla fractura, dar era constienta ca putea sa iasa mai rau. Era somnoroasa de la calmante si o dureau picioarele din cauza loviturii la bazin.

 

 

Sa auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma pis pe cretinii care au voie sa circule pe drumurile publice. e sport extrem sa ii eviti si atunci cand circuli cu masina, daramite cu motorul.

 

 

si nu sunteti de acord ca unii iau carnetul prea usor? (si de B dar si de A - exista numeroase exemple)

eu nu inteleg ceva, cum se poate sa iei sala daca nu ai raspuns corect la toate intrebarile - poate iti pica una cu prioritate de dreapta, o gresesti ca tu stii ca se da de stanga :angry:, este singura gresita, iei carnetul si apoi dai prioritate de stanga

pot parea stupid dar uneori mai dau cate un ochi pe legislatie, chestiile cu care nu te intalnesti in trafic se uita

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu sunteti de acord ca unii iau carnetul prea usor? (si de B dar si de A - exista numeroase exemple)

eu nu inteleg ceva, cum se poate sa iei sala daca nu ai raspuns corect la toate intrebarile - poate iti pica una cu prioritate de dreapta, o gresesti ca tu stii ca se da de stanga :(, este singura gresita, iei carnetul si apoi dai prioritate de stanga

pot parea stupid dar uneori mai dau cate un ochi pe legislatie, chestiile cu care nu te intalnesti in trafic se uita

 

And your point is?!? :angry:

 

Stiu oameni care cunosc legislatia perfect, dar au picat la ptoba practica de multe ori...

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu sunteti de acord ca unii iau carnetul prea usor? (si de B dar si de A - exista numeroase exemple)

eu nu inteleg ceva, cum se poate sa iei sala daca nu ai raspuns corect la toate intrebarile - poate iti pica una cu prioritate de dreapta, o gresesti ca tu stii ca se da de stanga :angry:, este singura gresita, iei carnetul si apoi dai prioritate de stanga

pot parea stupid dar uneori mai dau cate un ochi pe legislatie, chestiile cu care nu te intalnesti in trafic se uita

 

Carnetul nu se ia prea usor neaparat (vorbesc de :(. Problema cea mai mare ca se ia prin spaga. Aici trebuie lucrat. La treaba cu intrebarile nu sunt de acord cu tine, e firesc sa ti se acorde dreptul la una, doua, trei greseli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul este dauna totala, cadrul indoit in 3 locuri ,furca cu jambele deplasate din juguri, bascula indoita, carenele, semnale, oglinzi+ bord complet sparte,manete ambreiaj si frana indoite, codita sparta, toba sparta, radiator indoit, rezervor indoit cu bazinul, carterul probabil spart, etc. Este un ZX4R.
Editat de DKWraith2Anen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i aduca Mosul sanatate si refacere totala ,pacat si de motocicleta pentru ca era printre cele mai deosebite zx4 existente la noi in tara,mai ales ca sunt rare

 

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles pana la urma... cica Fizicienilor cu Ambrozie...semafor... unde, frate, ca io nu pricep? N-am auzit de STRADA Ambrozie. E vorba de singurul semafor de pe Fizicienilor, si anume cel de la intersectia cu Camil Ressu?

S-a zis ca neacordare de prioritate. Pana la urma cineva a trecut pe rosu (sau galben) sau nu a fost in intersectia aia? Ceva martori?

Suferinta usoara fetei. Daca e de prin zona poate o ajutam cumva cu mobra sau cu altele...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de intersectia Fizicienilor x Camil Ressu, la P-ta Matei Ambrozie. Ea venea dinspre Salajan, tiganul daca venea dinspre Fizicienilor a intrat pe rosu in intersectie. Daca venea dinspre Dristor e neacordare de prioritate...Fata sta in Ghencea, de motor au avut grija prietenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...