Sari la conținut

TURCIA 2010


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Vizitator corleone

Cel mai tare e Zumo, am avut ocazia sa merg pe o mobra cu un Zumo si m-a incantat. E net superior fata Legendul meu dar e normal, Legend e de fapt un model outdoor cu valente rutiere. Pe de alta parte si Legendul are avantajele lui clare (posibilitatea incarcarii de track-uri, mai multe rute customizabile, e foarte rezistent, etc). Cei care folosesc PDA-uri pe moto cred ca inca au cosuri pe fata si mai mult joaca solitaire pe el.

:crack: :rock: :D

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am un Mio 520 de prin 2007.

Pentru auto.Cu ecran de 4,3 inch.

 

Mio n-au mai scos upgrade-uri de harti..cel putin eu nu m-am descurcat.

 

Am 2 variante pentru moto:

1.sa-mi iau BMW Navigator IV ,pe platforma Garmin 660...ma costa de ma ruuuupe

2.sa folosesc actualul MIO in care am bagat (nu eu ca sunt afon) un card de 4Gb ,in care au intrat frumusel (suplimentar) : Igo ,TT ,toate cu hartile europei inclusiv Turcia ,varianta 2008,iulie.Asa ca voi avea un GPS marca "3 in 1".

 

Problema de intemperii o rezolv cu 80 de euro cu un Waterproof GPS Case cu membrana flexibila care primeste comenzile touch-screen.

 

Mio are si blustutz ,are si mp3,are si functie de hands-free pentru cell-phone,...,scap de fire.

O sa mai am nevoie de un Mount Ram...(asa-i zice ?)..pe care pot sa-l gasesc pe la Touratech sau pe la..altii.

 

Si in loc sa dau vreo 40 de bulioane celor de la ABV ,sau sa iau cu 750 de euro din jermania navigator IV ,ies cu totul la o investitie suplimentara de maxim 3 bulioane in actualul sistem (pe care ma manca-n dos sa-l vand cu 7 milioane) .

 

 

O merge ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in loc sa dau vreo 40 de bulioane celor de la ABV ,sau sa iau cu 750 de euro din jermania navigator IV ,ies cu totul la o investitie suplimentara de maxim 3 bulioane in actualul sistem (pe care ma manca-n dos sa-l vand cu 7 milioane) .

...si tot fara gps esti.

platiti frate care aveti si luati ce trebuie. care nu, nu-i nici o rusine umblati cu ce aveti, dar nu spuneti ca-s mai bune ca nu sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa dau 750 euro pe un gps? este exorbitanta suma asta, tdm-ul meu a costat 1700 de euro, acum e vreo 1500E.

 

e jumate din mobra :crack:

 

daca m-ar da banii afara din casa da mi-a lua un zumo 550.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Am un Mio 520 de prin 2007.

Pentru auto.Cu ecran de 4,3 inch.

 

Mio n-au mai scos upgrade-uri de harti..cel putin eu nu m-am descurcat.

 

Am 2 variante pentru moto:

1.sa-mi iau BMW Navigator IV ,pe platforma Garmin 660...ma costa de ma ruuuupe

2.sa folosesc actualul MIO in care am bagat (nu eu ca sunt afon) un card de 4Gb ,in care au intrat frumusel (suplimentar) : Igo ,TT ,toate cu hartile europei inclusiv Turcia ,varianta 2008,iulie.Asa ca voi avea un GPS marca "3 in 1".

 

Problema de intemperii o rezolv cu 80 de euro cu un Waterproof GPS Case cu membrana flexibila care primeste comenzile touch-screen.

 

Mio are si blustutz ,are si mp3,are si functie de hands-free pentru cell-phone,...,scap de fire.

O sa mai am nevoie de un Mount Ram...(asa-i zice ?)..pe care pot sa-l gasesc pe la Touratech sau pe la..altii.

 

Si in loc sa dau vreo 40 de bulioane celor de la ABV ,sau sa iau cu 750 de euro din jermania navigator IV ,ies cu totul la o investitie suplimentara de maxim 3 bulioane in actualul sistem (pe care ma manca-n dos sa-l vand cu 7 milioane) .

 

 

O merge ?

 

Waterproof gps case gasesti si in Romania si este mai ieftin, cu 80 de euro iei configuratia completa (asta plus asta). Multi nu stiu dar exista dealer RAM-Mount si in Romania.. Din lene nu se informeaza si prefera sa se chinuie sa ia de afara.

Mesaj completat

sa dau 750 euro pe un gps? este exorbitanta suma asta, tdm-ul meu a costat 1700 de euro, acum e vreo 1500E.

 

e jumate din mobra :crack:

 

daca m-ar da banii afara din casa da mi-a lua un zumo 550.

 

Oameni buni dati search pe google ca sunt si oferte bune:

 

http://gpsmagazin.ro/GPS_Moto_!!_A...n_Zumo_500.html , factura,garantie, ultimele versiuni de harti.

 

http://www.okazii.ro/catalog/37576021/GPS-...l-2009-map.html , factura, garantie dar nu mi se pare ca este un comerciant axat pe gps-uri iar harta Europei este versiunea 2009. Dar pretul este foarte bun.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesanta intiativa, pacat de topic. asta numai topic de calatorie nu mai e... lasati-o dracu fratilor, daca vreti gps, abs, bbs, sunt topicuri (sau forumuri) dedicate. hai sa vorbim de turcia si calatorie, nu de gigabyte, pixeli si hd ready.

 

am si eu o intrebare, de ce nu merge nimeni in estul turciei? vestul e prea turistic, prea uzat. eu si cu nevasta plecam in turul Turciei, pana la muntele Ararat. ne ducem prin nord, Istanbul, ankara, trabzon, ararat si ne intoarcem pe la sud van, gaziantep, antalya, izmir si in sus. 2-3 saptamani, maxim 10 000 de km.

 

aici e sursa de inspiratie: http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey.html# si aici e traseul http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey_map.html

 

noi mergem 2 pe un motor, eu cu nevasta, la inceputul lui septembrie. cred ca adevarata turcie, inca virgina, e in est. si e lata bine.

 

sa aveti o excursie faina, dar nu uitati, cu cat e grupul mai mare, cu atat apar mai multe probleme. have FUN !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesanta intiativa, pacat de topic. asta numai topic de calatorie nu mai e... lasati-o dracu fratilor, daca vreti gps, abs, bbs, sunt topicuri (sau forumuri) dedicate. hai sa vorbim de turcia si calatorie, nu de gigabyte, pixeli si hd ready.

 

am si eu o intrebare, de ce nu merge nimeni in estul turciei? vestul e prea turistic, prea uzat. eu si cu nevasta plecam in turul Turciei, pana la muntele Ararat. ne ducem prin nord, Istanbul, ankara, trabzon, ararat si ne intoarcem pe la sud van, gaziantep, antalya, izmir si in sus. 2-3 saptamani, maxim 10 000 de km.

 

aici e sursa de inspiratie: http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey.html# si aici e traseul http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey_map.html

 

noi mergem 2 pe un motor, eu cu nevasta, la inceputul lui septembrie. cred ca adevarata turcie, inca virgina, e in est. si e lata bine.

 

sa aveti o excursie faina, dar nu uitati, cu cat e grupul mai mare, cu atat apar mai multe probleme. have FUN !

 

dece nu ne bagam la est ?

pt ca nu avem timp si pt ca nu asta este excursia de baza pe anul acesta

asta este iesirea de 1 MAI

 

so 2 - 3 sapt vor fi in vara prin alte locuri ....daca totul este ok

 

cat despre grup stiu cum este

de aceea si incerc sa fac o triere a celor care vor vor si iar vor dar nu stiu ce si cum e

 

bafta si tie in sept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dece nu ne bagam la est ?

pt ca nu avem timp si pt ca nu asta este excursia de baza pe anul acesta

asta este iesirea de 1 MAI

 

so 2 - 3 sapt vor fi in vara prin alte locuri ....daca totul este ok

 

cat despre grup stiu cum este

de aceea si incerc sa fac o triere a celor care vor vor si iar vor dar nu stiu ce si cum e

 

bafta si tie in sept

 

 

aha, ok. nu am vazut ca e de 1 mai. eu o fac pe aia principala in turcia anu asta :crack:

 

stai linistit, nu te chinui prea mult cu trierea, oricum cand e de plecat nu mai vine nimeni, sau aproape nimeni. asa am patit eu, faceam planuri pentru mai multi si cand era de plecat, plecam singur. de asta mergem noi singuri. poate nu e asa de safe, dar e cel mai fain. mai ales la turele lungi, trebuie sa fi foarte compatibil cu ceilalti ca sa nu apara discutii, certuri, etc. si oricum apar dupa o saptamana pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mio are si blustutz ,are si mp3,are si functie de hands-free pentru cell-phone,...,scap de fire.

/index.php?...p;#entry2123281 - Vezi postul lui Darian in legatura cu conectivitatea unui GPS prin BT. Din pacate cu un PDA ai sanse mici sa scapi de fire, iar daca nu sunt fire de semnal vor fi mai multe de alimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
interesanta intiativa, pacat de topic. asta numai topic de calatorie nu mai e... lasati-o dracu fratilor, daca vreti gps, abs, bbs, sunt topicuri (sau forumuri) dedicate. hai sa vorbim de turcia si calatorie, nu de gigabyte, pixeli si hd ready.

 

am si eu o intrebare, de ce nu merge nimeni in estul turciei? vestul e prea turistic, prea uzat. eu si cu nevasta plecam in turul Turciei, pana la muntele Ararat. ne ducem prin nord, Istanbul, ankara, trabzon, ararat si ne intoarcem pe la sud van, gaziantep, antalya, izmir si in sus. 2-3 saptamani, maxim 10 000 de km.

 

aici e sursa de inspiratie: http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey.html# si aici e traseul http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey_map.html

 

noi mergem 2 pe un motor, eu cu nevasta, la inceputul lui septembrie. cred ca adevarata turcie, inca virgina, e in est. si e lata bine.

 

sa aveti o excursie faina, dar nu uitati, cu cat e grupul mai mare, cu atat apar mai multe probleme. have FUN !

 

Eu imi doresc anul acesta sa ajung pe mobra in Grecia-Alexandropoulis si/sau Ucraina mai exact Odessa. Vreau sa merg prin zone mai salbatice, mai putin titrate.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi doresc anul acesta sa ajung pe mobra in Grecia-Alexandropoulis si/sau Ucraina mai exact Odessa. Vreau sa merg prin zone mai salbatice, mai putin titrate.

 

grecia alexandropolis

super drum si peisaje

 

eu fac 6 ore pana acolo

 

cu inca 3 moto dupa mine am facut 9

 

locuri de plaja ok

baruri super

mancare dementiala

 

cauta.ma inainte sa pleci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si cu nevasta plecam in turul Turciei, pana la muntele Ararat. ne ducem prin nord, Istanbul, ankara, trabzon, ararat si ne intoarcem pe la sud van, gaziantep, antalya, izmir si in sus. 2-3 saptamani, maxim 10 000 de km.

 

aici e sursa de inspiratie: http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey.html# si aici e traseul http://www.motodiscovery.com/tours/europe/turkey_map.html

Turcia tot cu nevasta am vazut-o pe 4 roti, e imposibil sa gasesti kamarazi de calatorie pentru asemenea trasee. Ori vor doar lafaiala la cea mai apropiata plaja, ori vor numai situri arheologice si manastiri, ba nu pot sa-si ia concediu decat in sezonul ploios sau pe canicula maxima, ba n-au bani de benzina dar au de "shopping", etc.

 

Daca ajungeam asa departe in estul Turciei eu as fi vizitat si Teheranul. :crack:

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungeam asa departe in estul Turciei eu as fi vizitat si Teheranul. :crack:

 

mai mananci o paine buna din turcia pana la teheran. plus ca intrarea in iran e complicata, viza, carnet de passage pt moto, carnet international, prea multa birocratie si prea islamisti. plus ca nu avem decat maxim 3 saptamani. dar e interesanta destinatia, pt viitor :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
eu fac 6 ore pana acolo

 

cu inca 3 moto dupa mine am facut 9

 

tocmai din acest motiv nu e bine sa pleci cu oricine la drum, ori mergi cu cineva care tine ritmul ori mai bine pleci singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bazar, bazar...

 

how bizzare! cand aveam eu gps-uri la taraba, nu vroia nimeni sa cumpere. poate nu avea lumea destule BMW-uri pe vremea aia...

 

btw., eu de aici si pana la Marmaris fac ~2 minute. Cu gandul :crack:

 

cumpar crema de plaja cu factor de protectie 13! sa tina si la apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Am aflat de la fratimiu' de propunerea lui Ianachim.

Tot in Aprilie, cam pe la jumatea lunii, vreau sa plec in Turcia, cam pe aceeasi ruta.

Dilema:

1. tura stabilita este de 3 saptamani, bazata si pe vizitat obiective, si pe relaxare si pe mers - este mai mult ca un concediu pe doua roti, ceea ce pe mine ma cam dezavantajeaza (trei saptamani sunt cam mult, multe obiective le-am vazut..........)

2. tura propusa de Ianachim suna mai mult a tura de maraton cu motocicleta decat de vazut Turcia - o saptamana este cam putin pentru a putea si vedea ceva in cei cca 4500km.

 

Ambele ture sunt tentante, in ambele merg prieteni cu care am mai fost si a fost bine, dar cel mai mult m-ar tenta o tura de doua saptamani, cu vazut ceva din Turcia, adica excursia de trei saptamni condensata in doua saptamani.

Ideea este ca trebuie sa fiu acasa undeva pe 28-29.04 pentru a putea merge de 1Mai cu familia.

Ce spunet baieti, lungiti excursia la doua saptamani?

Pana la Bodrum am fost de doua ori (cu masina), iar de la Bodrum la Marmaris o data(cu autocarul), iar spre Antalia nu am fost. Nu sunt probleme de orientare

GPS-ul este foarte bun in Istanbul, iar in rest cu o harta buna mergi oriunde, iar daca chiar vrei harta pentru garmin o poti cumpara din Edirne

Istanbulul merita de facut cu doua-trei nopti de cazare, iar din Istanbul in Bucuresti se fac cam 9-10 ore.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Am aflat de la fratimiu' de propunerea lui Ianachim.

Tot in Aprilie, cam pe la jumatea lunii, vreau sa plec in Turcia, cam pe aceeasi ruta.

Dilema:

1. tura stabilita este de 3 saptamani, bazata si pe vizitat obiective, si pe relaxare si pe mers - este mai mult ca un concediu pe doua roti, ceea ce pe mine ma cam dezavantajeaza (trei saptamani sunt cam mult, multe obiective le-am vazut..........)

2. tura propusa de Ianachim suna mai mult a tura de maraton cu motocicleta decat de vazut Turcia - o saptamana este cam putin pentru a putea si vedea ceva in cei cca 4500km.

 

Ambele ture sunt tentante, in ambele merg prieteni cu care am mai fost si a fost bine, dar cel mai mult m-ar tenta o tura de doua saptamani, cu vazut ceva din Turcia, adica excursia de trei saptamni condensata in doua saptamani.

Ideea este ca trebuie sa fiu acasa undeva pe 28-29.04 pentru a putea merge de 1Mai cu familia.

Ce spunet baieti, lungiti excursia la doua saptamani?

Pana la Bodrum am fost de doua ori (cu masina), iar de la Bodrum la Marmaris o data(cu autocarul), iar spre Antalia nu am fost. Nu sunt probleme de orientare

GPS-ul este foarte bun in Istanbul, iar in rest cu o harta buna mergi oriunde, iar daca chiar vrei harta pentru garmin o poti cumpara din Edirne

Istanbulul merita de facut cu doua-trei nopti de cazare, iar din Istanbul in Bucuresti se fac cam 9-10 ore.

 

Bafta!

 

salut,

vezi ca tura are max vreo 3500 km si avem prevazute 2 nopti in istanbul.

din pacate eu nu pot 2 spatamani pt. ca mai avem in intentie 2 saptamani in alpii francezi si pe riviera franceza.

manuel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Am aflat de la fratimiu' de propunerea lui Ianachim.

Tot in Aprilie, cam pe la jumatea lunii, vreau sa plec in Turcia, cam pe aceeasi ruta.

Istanbulul merita de facut cu doua-trei nopti de cazare, iar din Istanbul in Bucuresti se fac cam 9-10 ore.

 

Bafta!

 

plecarea este clar pe 1 MAI

2 sapt ies automat din discutie pt TURCIA

2-3 nopti in istambul?????? mie si o zi intreaga in aglomeratia aia imi e de ajuns

 

in general cand ies sa ma dau cu moto ...ma dau cu moto

daca am ceva cu un oras anume merg acolo si stau 3-5 zile, nu combin

Mesaj completat

TURA DE TURCIA NU ESTE EXCURSIE....ESTE TURA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

vezi ca tura are max vreo 3500 km si avem prevazute 2 nopti in istanbul.

din pacate eu nu pot 2 spatamani pt. ca mai avem in intentie 2 saptamani in alpii francezi si pe riviera franceza.

manuel

 

Salut

 

Tura pe care o stabilisem cu ceilalti avea 4500km (chiar vezi Tucia in cei 4500km), iar si 3500 daca-i imparti in 7 zile fac 500km/zi si pe alocuri sunt greu de facut.

Drumurile sunt destul de anevoioase pe coasta, viteza mica de deplasare din cauza radarelor si a criblurii de pe asfalt. De multe ori apare criblura in curbe, in capete de rampe urmate de curbe si de coborari, e destul de periculos.

 

In Aprilie nu prea este aglomerat de turisti ci doar de camioanele cu marfa.

 

Nu prea poti face baie in mare pana la Marmaris sau chiar pana in Antalya asa ca AquaPark-ul din Kusadasi e cu ????.

In zona centrala a Turciei poti da si de zapada, chiar inca se schiaza in perioada aia langa Bursa sau chiar langa Antalya

 

In Alpi faceai 300-350km in cca 10 ore, e adevarat erau numai viraje, dar si pe coasta turca ai portiuni de viraje.

 

Din cauza ca Alpii francezi si riviera se va face mai tarziu ca Alpii de anul trecut, s-ar putea sa spun pas, se intra in perioada de concedii cu familia.

 

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza ca Alpii francezi si riviera se va face mai tarziu ca Alpii de anul trecut, s-ar putea sa spun pas, se intra in perioada de concedii cu familia.

Tura de anul trecut a inceput pe 27 iunie, anul asta va incepe pe 18 iunie... :wacko:

Intr-adevar, vor fi cateva zile in plus dar tot nu va depasi perioada de anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TURA DE TURCIA NU ESTE EXCURSIE....ESTE TURA

 

Ca sa mergi in Tucia numai ca sa te dai cu motorul fara se vezi nimic este ca si cum intri la femei si acolo dai de wc-uri :-)

Poti face o tura in sens orar si una in sens antiorar in jurul Romaniei si atunci chiar te dai cu motorul si nici nu trebuie sa te uiti decat la asfalt;-)

 

Vorbesc si cu Dan (fratimiu') si vedem la care trupa ne lipim.

Tinem legatura.

 

Bogdan

Mesaj completat

Tura de anul trecut a inceput pe 27 iunie, anul asta va incepe pe 18 iunie... :wacko:

Intr-adevar, vor fi cateva zile in plus dar tot nu va depasi perioada de anul trecut.

 

Scuze, dar asa tineam minte de la intalnire de la Jado.

Pe forum nu am intrat de atunci.

Cred ca se suprapune cu perioada de bacalaurat si de de ceva examene sau de optiuni de facultate si am treaba cu fimea.

 

 

Bafta!

Mesaj completat

Veste buna

 

Pentru calatorii care merg in Turcia, banii pusi deoparte pentru viza puteti sa-i beti, nu mai trebuie viza si atunci nici taxa nu se mai percepe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veste buna

 

Pentru calatorii care merg in Turcia, banii pusi deoparte pentru viza puteti sa-i beti, nu mai trebuie viza si atunci nici taxa nu se mai percepe.

 

 

iupiii bani de gaz si de intrat in wc turcesti la liber iupiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Tura pe care o stabilisem cu ceilalti avea 4500km (chiar vezi Tucia in cei 4500km), iar si 3500 daca-i imparti in 7 zile fac 500km/zi si pe alocuri sunt greu de facut.

Drumurile sunt destul de anevoioase pe coasta, viteza mica de deplasare din cauza radarelor si a criblurii de pe asfalt. De multe ori apare criblura in curbe, in capete de rampe urmate de curbe si de coborari, e destul de periculos.

 

In Aprilie nu prea este aglomerat de turisti ci doar de camioanele cu marfa.

 

Nu prea poti face baie in mare pana la Marmaris sau chiar pana in Antalya asa ca AquaPark-ul din Kusadasi e cu ????.

In zona centrala a Turciei poti da si de zapada, chiar inca se schiaza in perioada aia langa Bursa sau chiar langa Antalya

 

In Alpi faceai 300-350km in cca 10 ore, e adevarat erau numai viraje, dar si pe coasta turca ai portiuni de viraje.

 

Din cauza ca Alpii francezi si riviera se va face mai tarziu ca Alpii de anul trecut, s-ar putea sa spun pas, se intra in perioada de concedii cu familia.

 

 

Bogdan

 

in prima si ultima zi vor fi aproximativ 650 km/zi, 1 zi in istanbul si 5 zile cu aprox. 350-400 km/zi. Deci sunt 8 zile si 3200 km. va fi o tura moto imbinata cu vizite pe la diverse obiective si timp de socializare.

oricum Bogdane bafta la bac fetei tale!

poate mai facem niste weekenduri dar nu asa ca atunci cu thasosul!

sa ai un an bun!

manuel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, intre Garmin si BMW e contract worldwide, numai in Romania vin masinile fara GPS, ma rog, o costa ceva in plus "optiunea" :) La motorete vine obligatoriu ZUMO, daca iei motorul din Germania. NU e bonus, e pur si simplu inclus. Da deh! ca la noi la Bavaria, la nimenea...!

 

:wacko: :lol: :D :crack:

 

de unde le scoateti, frate??

 

(scuze de off-topic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...