Sari la conținut

13 iunie 2006 - Purtati Casca Si Echipament


vlad_ninja
 Share

Postări Recomandate

Alaltaieri a cazut un prieten cu motocicleta. Si am pus niste poze cu casca lui ca sa se lamureasca cei care fac pe grozavii mergand fara casca si le mai spun si altora ca n-au nevoie.

Nici nu vrea sa ma gandesc unde era prietenul meu acuma daca era cu capul gol...

post-8320-1150196553_thumb.jpg

post-8320-1150196594_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Eh...acolo niste pietricele si niste asfalt. Se trage un pic pielea de pe cap, se rascheteaza pana la os, o frunte de bordura, dintisorii si-asa erau cariati...de un ochi oricum n-avem nevoie. Pun placa de argint, peruca, niste dinti de gaudent si stau leguma in pat pana ii plictisesc pe toti si euthanasia devine legala"...

 

Brrrrr :banana: :D . In afara de zgarieturile alea, casca a ramas intreaga sau s-a crapat?

Alte rani a mai suferit tovarasul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrr :banana: :D . In afara de zgarieturile alea, casca a ramas intreaga sau s-a crapat?

Alte rani a mai suferit tovarasul tau?

[/q]

 

Probabil ca nu ai observat da casca ii gaurita aproape pana la cap. Era un camion parcat cu o roata data jos si el a lovit cu casca un prezon. Mai avea o crapatura in zona unuia dintre aeratoarele frontale, acolo a dat de bara.

Nu are rani majore, vanatai si julituri. Pe partea de sus avea geaca cu protecii, mai rau ii la picioare ca era in blugi. Sa-l vezi saracu cum ubla.... un pic anchilozat :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci asta ar putea pati cocalarii care au inceput sa isi ia vitezane si se dau in week-end prin oras fara casca??? Gooooood........ :banana:

 

Detalii despre accident?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul nu era pe drum era in piata de masini. A facut un wheelie si cand a pus-o jos (el asa zice) i-a alunecat mana pe acceleratie si s-a ridicat din nou. Si nu a mai avut destul spatiu de franare cand motoru a revenit jos. Motoru (gsxr 750 2002) nu ii cine stie ce avariat, partea din fata putin. Va rog sa nu-l condamati sau ceva de genu, ca si asa si-a auzit destule de la nevastasa, maicasa, taicasau, matusa, bunica, etc. Eu am pus pozele aici mai mult pentru a da un subiect de gandire unora, mai ales pentru faptul ca nu era pe drumurile publice. Si stim noi cum ii in spatii necirculate sau fara politie: "nu-mi iau casca ca nu ma prinde nimeni aici...; "da mai si mie motoru ala la o tura, nu-mi trebuie echipament aici..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arssssssssssssssssssss cam ce viteza avea??? si eu am tot casca probike de la luis de 40 de euro

 

Casca nu e Probiker ci Streetfighter.

 

Viteza nu avea, ca nu era loc unde s-o traga. Baiatu merge de mai bine de 10 ani pe 2 roti, si a avut mobre si mai mari ca asta. Doar ca a fost Duminica, si Cineva s-a uitat "de sus" urat la el, ca vrea sa faca prostii...

 

Vlade, tre sa vi sa te invat sa faci poze.........am vazut exact dupa ce ai pus topicu, da n-am vrut sa zic nimic.......dar nu se vede gaura aia cat ii de adanca :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vlade, tre sa vi sa te invat sa faci poze.........am vazut exact dupa ce ai pus topicu, da n-am vrut sa zic nimic.......dar nu se vede gaura aia cat ii de adanca :banana:

 

Offtopic: Vai scuza-ma, o sa vin la scoala ta de arte si meserii :D. Pozele au fost facute in graba si cu retinere, pentru ca fiecare vrea sa uite chestiile astea cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez o poza in care oamenii sint increzatori in "echipamentul" lor respectiv doar 2 casti Arai Replica Kevin Schwantz. Ce urmeaza oare?....

 

post-9107-1150276057_thumb.jpg

 

Deci, merge si fara echipament, doar cu casca, dar pina la cafenea si inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e pt prima oara, cand se pun poze de genul asta tocmai in ideea ca toti vom baga la cap importanta echipamentului. pfff ti-ai gasit... mai mereu ne gasim scuze de tot felul si unele puerile rau de tot. la un mom dat se punea problema sa se puna poze soc, ca de , poate alea vor lasa alta impresie, insa s-a zis ca sunt prea traumatizante. pai de... mai bine asa , decat sa te uiti la cele cu cunoscuti, nu ? si cu toate astea, te crucesti, de ce vezi pe motoare... am 150 de cai, dar nu imi pun manusi si genunchiere, ca de nu mai imi flutura parul de pe picioare... aaa... sa mai pun si casca.?. pai de ce , ca parul tre sa fluture.. de ce sa am echipament complet, ca doar merg pe o roata... si aud din astea cate in luna si in stele, ca apoi sa vine unul sa zica "la ce imi tre echipamnet, ca oricum la jjjj km/h, tot a busuioc miros"

daca nu constientizezi singur si din prima clipa, restul sunt vorbe in vant. sa nu dea domnul sa devina realitate pe pielea proprie!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gsxr 2002 si casca de 50 euro. lol.

 

Tu de unde sti cat a fost casca ? Crezi ca un Shoei de 400 de euro nu se gaurea la impactul ala ?

Analogia ta e foarte puerila.

 

Postez o poza in care oamenii sint increzatori in "echipamentul" lor respectiv doar 2 casti Arai Replica Kevin Schwantz. Ce urmeaza oare?....

 

 

Deci, merge si fara echipament, doar cu casca, dar pina la cafenea si inapoi.

 

Mai ai poze din astea de pe eneternet ca la mene nu merge google-ul ? :banana:

 

nu e pt prima oara, cand se pun poze de genul asta tocmai in ideea ca toti vom baga la cap importanta echipamentului. pfff ti-ai gasit... mai mereu ne gasim scuze de tot felul si unele puerile rau de tot. la un mom dat se punea problema sa se puna poze soc, ca de , poate alea vor lasa alta impresie, insa s-a zis ca sunt prea traumatizante. pai de... mai bine asa , decat sa te uiti la cele cu cunoscuti, nu ? si cu toate astea, te crucesti, de ce vezi pe motoare... am 150 de cai, dar nu imi pun manusi si genunchiere, ca de nu mai imi flutura parul de pe picioare... aaa... sa mai pun si casca.?. pai de ce , ca parul tre sa fluture.. de ce sa am echipament complet, ca doar merg pe o roata... si aud din astea cate in luna si in stele, ca apoi sa vine unul sa zica "la ce imi tre echipamnet, ca oricum la jjjj km/h, tot a busuioc miros"

daca nu constientizezi singur si din prima clipa, restul sunt vorbe in vant. sa nu dea domnul sa devina realitate pe pielea proprie!!!!

 

Cand pica cate unu te doare si pe tine ? Iarasi incep discutiile nesfarsite cu, capra vecinului, ca de ce nu poarta unii echipament. E alegerea fiecaruia. Zici ca pe banii vostri s-ar da pe motociclete......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand pica cate unu te doare si pe tine ? Iarasi incep discutiile nesfarsite cu, capra vecinului, ca de ce nu poarta unii echipament. E alegerea fiecaruia. Zici ca pe banii vostri s-ar da pe motociclete......

 

nu doare si pe altii... dar e bine sa se vada ce produce lipsa echipamentului... imagineaza-ti cum ar fi aratat gaura aia din casca in craniu :banana:

 

eu am stat pe tusha o saptamana pana mi-a venit casca... ca urmare a acestor tip de topicuri. Dak nu vedeam ce se poate intampla fi sigur ca mergeam si atunci pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu doare si pe altii... dar e bine sa se vada ce produce lipsa echipamentului... imagineaza-ti cum ar fi aratat gaura aia din casca in craniu :banana:

 

eu am stat pe tusha o saptamana pana mi-a venit casca... ca urmare a acestor tip de topicuri. Dak nu vedeam ce se poate intampla fi sigur ca mergeam si atunci pe motor...

 

Am vazut casca, am tinut-o in mana.....stiu ce s-ar fi intamplat daca nu o avea. Daca ai dificultati in a intelege ce am scris, te rog reciteste. Nu am zis nimic de pozele cu casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu de unde sti cat a fost casca ? Crezi ca un Shoei de 400 de euro nu se gaurea la impactul ala ?

Analogia ta e foarte puerila.

Mai ai poze din astea de pe eneternet ca la mene nu merge google-ul ? :banana:

Cand pica cate unu te doare si pe tine ? Iarasi incep discutiile nesfarsite cu, capra vecinului, ca de ce nu poarta unii echipament. E alegerea fiecaruia. Zici ca pe banii vostri s-ar da pe motociclete......

 

Prietene, am gresit noi, aia care am cazut cu si fara echipament, aia care au semne pe corp numai unde nu erau protejati...

 

Da frate, e beton sa mergi neprotejat, nu-tzi mai face griji.

 

PS. Pentru tine o sa postez numai poze exclusive dar trebuie sa imi spui dinainte pe ce topicuri navighezi ca sa nu te mai supar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, am gresit noi, aia care am cazut cu si fara echipament, aia care au semne pe corp numai unde nu erau protejati...

 

Da frate, e beton sa mergi neprotejat, nu-tzi mai face griji.

 

PS. Pentru tine o sa postez numai poze exclusive dar trebuie sa imi spui dinainte pe ce topicuri navighezi ca sa nu te mai supar.

 

Deocamdata nu ne cunoastem, deci prieteni nu suntem, frati nici macar atat.

 

De mine posteaza unde si ce vrei, e un forum public.

 

De suparat nu m-ai suparat, dar ma enerveaza cei care vorbesc fara sa stie ce si cum.

 

Cu asta eu am terminat cu topicul asta.

 

Bafta in continuare si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot ssaspun ca dupa ce am vazut pozele alea mai shockante in ziua cand mi-am luat motocicleta -in ciuda emotiilor si a nerabdari - nu -am indurat sa merg cu ea de pe centura de la bavaria pana in otopeni fara echipament. better safe then sorry

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce urmeaza oare?....

 

post-9107-1150276057_thumb.jpg

 

 

 

 

Intrebarea ai pus-o doar asa sau chiar ai observat anomalia poza?

 

Din ce vad io, si din ce ma pricep(pacat ca prea putin,nu cat as vrea io) pot sa-ti zic ca acolo urma o cazatura.

Roata fata e prea mult bracata stanga.Asta fara sa fie nevoie pentru ca din inclinatia motocicletei ne dam seama ca are viteza maricica deci clar n-are de ce sa vireze atat de mult.Io cred ca urmatoarea faza era "inodatul fetei".

 

 

 

 

 

Pana si numele pozei zice ceva...

post-4478-1150366125_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...