Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumenezeu sa-i odihneasca in pace. Nu am reusit sa citesc tot dar oricum e socant, pacat pentru a inceput asa sezonul. trebuie facut ceva.

Ar fi o idee buna sa se organizeze un miting de amploare dar ar fi buna si o educare mai buna a celor mai putin experimentati. In schimb prieteni atentie marita si sa stati departe de incidente.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membri Dac Motors se vor aduna incepand cu ora 8:30 si vor pleca la ora 9:00 spre satul natal a lui Qaz.

Locatia o voi comunica mai pe seara, nu a fost stablita inca. ( va fi undeva in zona iesirea din bucuresti spre popesti leordeni).

Cine doreste sa ni se alature e bine venit.

 

Am vorbit cu DMW-ul la telefon si m-a rugat sa postez locatia de plecare:

 

- Cei din DAC MOTORS se vor aduna incepand cu ora 8:30 dimineata in parcarea de la IRA (actual Romprim SA) - am atasat harta - si plecarea va fi la ora 09:00 FIX

 

 

In paralel se face un al doilea grup, format din masini si cateva moto, care se vor strange intre 08:30-09:00 in bezinaria AGIP de la Piata Sudului, iar plecarea va fi la maxim ora 09:15

 

E preferabil sa se plece asa, si nu intr-un singur grup mare, deoarece e foarte greu de mentinut si oricum drumul este prost prost, deci ar exista riscul inutil de incidente.

 

locatii.jpg

 

post-7333-1269285908_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l cunosteam nici pe baiat nici pe fata. Am aflat de acest accident tragic de la un prieten motociclist in seara asta exact cand ma indreptam spre casa fiind pe splai. M-am cutremurat. Am vazut imediat lumanarele aprinse pe partea dreapta a drumului si am inghetat. Doua doamne m-au lasat sa aprind o cateva lumanari. Pentru Madalina. Pentru amandoi. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti maaa???Canalul ala e (cuvant urat)..nici nu stiti cine a condus mototu` Ce viteza aveauetc...Asa ati facut si cand am avut eu accident..1000 de idioti cu chestii din alea avea costum ..dc aveam plm ..daca daca daca...D-zeu sai odihnesca in pace!

dar problema e ca 99% dintre motociclistii cu moto sport sunt sifilitici (inclusiv eu)..mergi cu 100-150 in Bucuresti..la ce te astepti? Apari la tv numai ca s-ar putea sa ai nesansa ca tu sa nu`ti vezi reportaju

Numai prostii debitati

 

Felicitari ai facut un post, luandu-te de altii cand tu habar n-ai de tine si nici pe ce lume traiesti. Esti decat un alt wanker care si-a luat motor sport sa impresioneze pitzipoancele si n-are nici o treaba cu motociclismul. Daca pt tine Yamaha TDM 850 este un motor sport...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... da..... nasol , nu am cuvinte....sa se odihneasca in pace....

da` parca e cusuta cu ata alba....cum sa mergi asa aproape de bordura...am trecut si io pe acolo de zeci de ori (stau in berceni...)si la ora aia..fiind liber..cine stie...? :rose:

oricum...condoleante familiilor... :rose: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipic. Isi acopera rahatul precum pisica. Sper ca a fost cineva care sa faca poze portiunii respective de drum inainte sa vina astia cu asfaltul. Nu de alta, dar chiar ar merita intentata o actiune legala contra administratorului drumului.

Pai unul din aia 4 in galben fosforescent care faceau poze oficiale e forumistul Nightwolf, asa ca poate sa faca rost de la servici de poze facute cu aparatura omologata si verificata metrologic...

 

RIP si tarie de otel familiei

 

inafara de faptul ca ar trebui sa se organizeze ceva pe tema gropilor din bucuresti, adaug si faptul ca Antena1 precum si celelalte posturi de stiri ce au avut reportaje ar trebui sa prezinte un drept la replica al nostru si anume, nu viteza ucide ci drumurile si conducatorii patriei iubite.

 

la 40 km/h daca ai pus motorul jos se duce mai mult de 40m asa ca sa nu ne mai spuna ca viteza ucide! PROSTIA UCIDE SI LIPSA INFRASTRUCTURII UCIDE

 

acolo este un tronson de drum marcat cu limita de 60km pe ora si nu poti sa mergi mai repede decat daca vrei sa mori

 

coincidenta face sa merg zilnic pe acel sector de drum si pot spune urmatoarele:

 

1. lumina este inexistenta (adica nu este luminat slab - NU ESTE LUMINAT CLAR) cu toate ca sunt stalpi montati doar ca nu ii aprinde nimeni, doar pe partea cealalta de chei merg lampile

2. capcanele sunt capcanele gurilor de canal care nu sunt la nivel si pe deasupra s-a mai taiat si asfaltul in jurul lor fara a fi semnalizate de nici un fel de catre cei care se ocupa de drumuri sau APA NOVA, nu stiu.

3. asfaltul este deteriorat intre benzi (cratere de tip sant cam pe o portiune de 300m dinspre vacaresti spre vitan) deoarece nu s-a ingrijit nimeni sa le astupe dupa dezapezire.

4. exista niste denivelari de ciment care se manifesta urat daca nu le vezi (adica au sapat unii si au pus mai mult ciment decat trebuie, se vede si pe reportaj, aceste denivelari fiind adevarate trambuline si la 40 km/h - vezi banda 2)

5. aprope de targul vitan soseaua este denivelata, adica asfaltul este numai valuri de la calitatea deosebita a acestuia

 

ce sa mai, trebuie sa luam atitudine, sa iesim in strada si sa cerem justificare banilor pe care ii dam in benzina, roviniete, impozite, altfel nu se poate.

 

DOAR MISCARI DE STRADA FRATILOR, chiar si VANDALISM CA LA GRECI, numai miscarea de masa poate face ceva, iar daca ne strangem ati vazut ce iese la EXISTAM IN TRAFIC

 

COMUNITATEA MOTOCICLISTICA NU FACE NIMIC?

Propun accidentul asta ca tema la demonstratia de primavara. Ar trebui facut un topic pe la sub-topicul de "Campanii anti-accidente" si sa-i dam bataie (prin contactarea autoritatilor, cerut aprobare, etc.), ca din cate am vazut eu din anii trecuti o sa avem sprijin total din nou de la Brigada de Politie Rutiera pentru asa ceva (anul trecut a venit pe un chopper chinezesc chiar si super-vedeta politiei Christian Ciocan la doua evenimente).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. cai care vor sa plece in grup din sectorul 5 noi ne strangem la intersectia buzoieni cu margeanului(rahova;pe linia masini 139 o statie dupa piatza rahova in directia 13 sept.)

 

LA ORA 10.00 oricine vrea sa vina este binevenit. jhn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat... Am tot citit, am vazut si pozele lor - niste tineri plini de viata...

Moartea nu discrimineaza, iar accidentele de genul asta te fac sa iei in considerare serios varianta de a nu mai pune mana pe ghidon...

 

Imi pare foarte rau... nu se poate exprima in cuvinte ceea ce simt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. cai care vor sa plece in grup din sectorul 5 noi ne strangem la intersectia buzoieni cu margeanului(rahova;pe linia masini 139 o statie dupa piatza rahova in directia 13 sept.)

 

LA ORA 10.00 oricine vrea sa vina este binevenit. jhn

Mesaj completat

pt. cai care vor sa plece in grup din sectorul 5 noi ne strangem la intersectia buzoieni cu margeanului(rahova;pe linia masini 139 o statie dupa piatza rahova in directia 13 sept.)

 

LA ORA 10.00 oricine vrea sa vina este binevenit. jhn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cu ata alba toata povestea... fiecare calatorie are un sfarsit si din pacate pentru unii vine prea devreme.

nu i-am cunoscut personal pe cei doi dar informatiile culese din topic imi dau de gandit... 30 de metri de la locul producerii impactului inseamna ceva viteza dar nu exagerat...poate suta... cine stie(militia ar trebui ca doar de aia au atatia experti platiti din banii nostri), urmele de cauciuc dealungul bordurii ma fac sa ma gandesc la o tentativa de depasire pe dreapta si daca s-a lipit cu roata de bordura e nevoie de ceva experienta si calm s-o scoti la capat fara tavaleala...dar pe cine sa depaseasca noaptea pe splai unde sunt trei benzi??? poate masina urcata pe platforma de care amintea cineva mai devreme...

este normal sa se izoleze zona accidentului pentru a nu se contamina probele.

 

poate ca s-a intamplat asa de repede ca nu au inteles nimic, poate ca inca se plimba pe splai, mie asa imi place sa cred!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un buchet mare de lacrimi pe trupurile lor tinere si reci din partea motociclistilor gorjeni si implicit a mea, minerul-motociclist...Dumnezeu sa va ia sub paza Lui si sa ne vegheati de-acolo din ceruri pe noi, pacatosii-roakeri-violatori de babe-motociclisti nebuni...intr-o tara nebuna...

Dumnezeu sa va ierte, copiii mei! :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU ACEL CANAL LASAT ASA CINEVA TREBUIE SA PLATEASCA.

DAC MOTORS DACA INTRADEVAR VRETI SA FACETI CEVA IN ACESTE SENS DIN BANII STRANSI LA EVENIMENTUL VOSTRU VA RECOMAND SA ANGAJATI UN AVOCAT SI IMPREUNA CU DOVEZILE STRANSE ACTIONATI IN JUDECATA VINOVATUL.VA PLATI CU VARF SI INDESAT CU SIGURANTA.

ACUM SE VA VEDEA DACA FACEM CEVA.DACA NU, IN CONTINUARE VOR FI COVOARE DE MOTOCICLISTI DECEDATI DIN CAUZA NEPASARII SI NESIMTIRII.

 

PENTRU ACEST LUCRU O SA INCEP EU:

DATI-MI UN CONT SI FAC PLATA MAINE LA 2 MILIOANE PENTRU ANGAJAREA UNUI AVOCAT CARE SA DESCHIDA PROCES PENTRU OMOR DIN CULPA.

 

Un motociclist roman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere nr. mare de ipoteze,speculatii, am decis astazi sa merg la fata locului si sa vad cu ochii mei daca acea gura de canal putea sa-i dezechilibreze pe cei doi. M-am uitat foarte atent la locul cu pricina si dupa cateva minute bune am fost convins de doua lucruri:

 

1. Ori au dat cu roata intr-o groapa care se afla inaintea gurii de canal si care era destul de adanca sa provoace voblajul motocicletei care ulterior si-a schimbat directia de mers spre dreapta, lovind trotuarul in dreptul gurii de canal....

2. Ori au fost sicanati/acrosati de o masina care i-a impins inspre trotuar, respectiv gura de canal, deoarece trotuarul prezinta urme de anvelopa si frecare care incep cu acel canal si de opresc in dreptul stalpului.

 

Cred ca a doua varianta este corecta,acest lucru mi-a fost confirmat de un motociclist care a ajuns imediat la locul accidentului, o duba/masina alba urcata pe platforma si politia in tot acest timp a interzis accesul in zona cu pricina.

 

Nu i-am cunoscut pe cei doi, dar acest accident m-a cutremurat si refuz sa cred ca au murit doi oameni foarte iubiti, din cauza unei mici adancituri in asfalt, aflate exact langa trotuar, pe un drum foarte liber.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca

 

Desi nu-mi place sa fac pe detectivul pe topicul asta, cam acelasi lucru simt si eu. Sunt de acord cu cei care spun ca ceva nu miroase bine in cazul asta.

 

A mai auzit cineva de masina aia? Cine erau politistii care au ajuns primii acolo?

 

Canalul ala nu te poate face sa faci accident de motor...cel putin eu asa cred. Plus noaptea la ora aia daca era liber ce sa caute pe langa bordura?

 

Imi pare rau dar nu pot sa-mi scot din cap intrebarile astea! :rose:

 

Celanimoto!Intotdeuna mi-a placut cand oamenii s-au mobilizat pentru o idee...e foarte rau ca ne bate gandul sa ne mobilizam doar acum cand s-a intamplat o nenorocire, DAR EU CRED CA PROBLEMA ESTE FALSA! NU CRED CA AM SA DEMONSTREZ PENTRU ASA CEVA!

 

Atunci ar trebui sa demonstram pentru ca sa dam jos guvernul, pentru ca pestele de la cap se impute si din cauza caracatitei asfaltangiilor nu se repara drumurile!

 

IMPOTRIVA CUI DEMONSTREZI?

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 2 zile ma tot uit aici si numarul celor care citesc acest topic e constant in jurul a 200 de oameni... Cred ca se poate face ceva cu numarul asta, cine are urechi de auzit...

In rest... odihna usoara Qaz si Mada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citisem undeva mai in urma ,ca a existat un conducator auto ,martor,care ar fi vazut un far tremurand sau luminand aiurea.A mai vazut cumva si alte faruri in acelasi timp?Daca exista camere care monitorizeaza intersectia se pot vedea imaginile momentelor trecerii motorului prin intersectie precum si al altor autovehicule imediat dupa el sau cu f putin timp inaintea lui.Probabil au si nr de inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumenezeu sa-i odihneasca in pace.

Ar fi o idee buna sa se organizeze un miting de amploare. In schimb prieteni atentie marita si sa stati departe de inciden

 

 

Condoleante familiilor celor doi. :rose: Pacat ca trebuie sa moara cineva sa fie facut ceva in tara asta. Cum era de asteptat nu e nimeni vinovat de starea proasta a drumurilor, la care cotizam pana peste cap prin taxe, noi suntem vinovati ca inca respiram si mai avem curaju sa deschidem gura :rose:

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce vor sa o conduca pe Madalina pe ultimul drum, maine la ora 11:30 se face adunarea la Biserica de la intersectia B-dul C-tin Brancoveanu si strada Huedin ( numele Bisericii a fost amintit mai sus )...

Mai multe detalii trebuiau, am adaugat eu harta

 

Locatia pentru cei care se vor strange pentru Madalina maine, sa stiti cum ajungeti

 

locatie2.jpg

 

post-7333-1269290019_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tot gandesc si ma tot intreb cum se intampla chestii de genul asta..

nu il cunosc personal pe tip ..si nici pe tipa ... dar ii stiu pe amandoi din vedere, iar cu respectivul am dat mana de 2-3 ori prin diverse locuri...

insa ce ma seaca pe mine cel mai mult este faptul ca vezi intr-o zi un om zambind ..glumind si simtandu-se bine, iar a doua zi cand te duci in acelasi loc unde l-ai vazut facand acele lucruri ....afli ca nu mai este acolo si ca s-a dus ... ...pur si simplu asta ma depaseste ....indiferent daca il cunosti pe om sau nu ...e peste puterea mea de intelegere ...si da asta e viata dar ....nu pot pricepe unele chestii

orice chestie scrisa ..spusa sau orice altceva..este oricum degeaba ....

condoleante familiilor celor doi ..

si condoleante dacilor ptr pierderea suferita ..

desi nu ii cunosteam (si ma repet) .. sunt sigur ca erau niste oameni buni care nu meritau asa ceva....sau cel putin nu acum si nu in felul asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...