Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Din ce spuneti voi se pare ca el a condus motocicleta, dar este posibil ca si Madalina sa o fi condus. Ceea ce este mai putin important fiindca in ambele cazuri, tragedia ramane neschimbata. Parerea mea este ca au avut ghinion.

 

Am un amic in Alexandria care a cazut cu un RR la 240 km/h: l-a luat vantul in varful unui deal (tipul este extrem de slab) si s-a dus taras, pe fund, pana s-a oprit. Motocicleta lui s-a rupt in 3 cand s-a izbit de un parapet. El, n-a avut nimic.

 

Si ce intereseaza pe cineva ca amicul tau e (cuvant urat) si cazut cu motorul la 240. Vrei sa faci posturi aiurea in tramvai, du-te pe alta sectiune a forumului, nu aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R.I.P.-fara cuvinte.... :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa faci cate campanii vrei daca dupa ce pleci de la mars motociclistii fac campanie antimotociclisti prin comportament in trafic. si asta poate vedea oricine.

Nu mai devreme decat sambata, doi motociclisti cu bmw-uri sport au venit pe 1 mai de la victoriei si apoi dreapta la turda spre arc. Cel din spate a luat toate stopurile pe rosu, printre masini a trecut si pe unde era cazu sa treaca si pe unde nu era intr-un echilibru atat de instabil incat aproape inchideam ochii in spatele lui numai sa nu-l vad cand o sa ia oglinzile oamenilor care trageau de volan ingroziti la vederea mersului serpuit, pentru ca in final, victorios, pe culoarul liber de la arc la piata presei....sa-i dea in goarna..uitand sa miste in prealabil incheietura maini drepte ptr a putea roti mansonul cum trebuie incat am avut inpresia ca se uita la roata din fata sa numere spitzele la cat de aplecat pe-o parte era in dorinta lui de a scoate timp bun pe circuitul Pta Victoriei - Pta Presei Libere.

Asta vad oamenii.....zilnic..continuu. In marsurile motociclistilor nu crede nimeni, atat ca nu vor sa fie acuzati ca incalca drepturile motociclistilor si primaria aproba organizarea, Ciocan se plictiseste vb cu cate o purtatoare de cuvant care spune raspicat la TV ca motociclistilor le place viteza (ca sa nu zica cineva ca ne ascundem dupa deget) si asha mai trece o actiune ptr care se cotcodaceste pe acest forum aiurea.

 

Buna

 

permite-mi sa scriu citeva vb legat de ce ai scris

 

pina sa devin membru,m-am tot uita timp de 5 ani ce se posteaza cind vine vb despre accidente si nu numai,am vazut ca esti membru de mult timp si ai postat ff mult si bine

nu pot spune acelasi lucru de alti membrii care au postat ca si tine si sint logati de fff mult timp, vis avis de accidentul din Bucuresti am postat ce am scris pe Facebook,bine inteles ca am fost luat in suturi

am fost acuzat ca postez pt prima oara si scriu prostii,ca nu stiu ce-i pasiunea moto etc

citesc cu mirare ca esti unul dintre putinii care spune lucrurilor pe nume, legat de adevaratii motociclisti si maimutoii pe 2 roti,care circula in tricouri,in slapi,castile pe virful capului,nelegate,cu pasageri care sint la fel de imbrcacati ca si ei (costume din piele naturala) cu anvelopele pe sirma,care serpuiesc printre masin fara sa se asigure si pateaza adevarata identitate a motociclistilor

 

este o rubrica urita aceasta a Accidentelor,dar cei ce cunosc adevarata "pasiune moto " ar trebuii sa scrie adevarul sa impartaseasca din aexperienta lor incepatorilor si sa defalce fiecare accident indiferent cine este vinovat sau nu,trebuie spus adevarul ori cit de macabru este el sau de urit

 

acesti Jedi ai ghidonului trebuie sa inteleaga ca adevarata pasiune pt moto nu-s numai intrunirile,unflatul burtiilor cu bere,o vesta al unui club sau un combinezon colorat si niste ani pe 2 roti sau ca au postat de sute de ori sau mii,ca sint membrii de ani buni,nu vreau sa jignesc pe nimeni in special pe cei ce organizeaza intruniri si actiuni caritabile si am maxim respect pt ce-i adevarati care au pasiune si continuitate care inpartasesc din experienta care ajuta atit material si psihic pe ace-i ce vor sa devina motociclisti,sa stie ca avem legi spuse ,neamendabile (sintem amendati cu viata sau ologiti,paralizati)sa poti sa spui din experienta si din pasiune cind cineva greseste (cum ai relatat despre ce-i 2 maimutoi in trafic si multe alte situatii)cum au gresit cei din Bucuresti,iei si-au incheiat socotelile aici,au ramas parintii si prietenii devastati de durere

sint de 5 ani pe 2 roti si cred ca am mai multi KM decit au unii in 10/15 ani in toate conditiile meteo,sint inca incepator dar nu atit de incepator incit sa fiul luat la p...a de niste frustrati care au uitat de mult ce-n seamna pasiune moto,nu atit de incepator incit sa am incredere in culoarea verde si semnul prioritate,nu atit de incepator incit sa nu anticipez orice miscare in trafic,atit de incepator incit sa ma urc neechipat indiferent de anotimp,nu atit de incepator sa observ motococlisti fara experienta si sa nu le trag atentia unde gresesc si sa-i critic pe cei ce ne pateaza identitatea

 

le transmit acestor Jedi ai ghidonului sa posteze ce trebuie postat si sa-si schimbe atitudinea fata de cei ce se logheaza sau sint incepatori si sa se gindeasca ca sint pers care nu posteaza datorita modului gresit in care sint abordati

 

repet - la fiecare accident (indiferent de urmari)ar trebuii postat adevarul depre ceea ce s-a intimplat ca acei fara experienta sa invete si nu numai - si ASTA INSEAMNA PASIUNEA MOTO

nu numai senzatii frumoase

 

imi cer scuze ca m-am folosit de ceea ce ai scris si am dat replay la acesta parere ralabila a ta

 

Multumesc ca exista oameni/motociclisti ca si tine care-mi intaresc pasiune petru moto si a celor 7 ani de acasa si daca ai bun simt si respect nu conteaza din ce parte a Romaniei esti

 

 

Merci :rose:

 

Mesaj completat

- noapte.

- zona prost luminata.

- casti sarite.

- gropi in tot Bucurestiul-> previzibil sa fie si prin zona aia gauri.

- inceput de sezon = inca neobisnuiti deplin cu motorul, soferii inca nu s-au obisnuit cu noi

 

Au si edilii partea lor de vina-particica lor. Ca nu isi fac treaba. Totusi, nu ei conduc motoarele care

sunt implicate in accidente generate de starea proasta a drumurilor.

 

Da, in Romania sunt gropi, sleauri, petice pe strazi, mazaga, pietris, balegi.

Toate astea dauneaza motociclismului, mai ales daca DAI IN ELE.

 

Am totusi impresia -poate ma insel- ca din momentul in care sunt la ghidon,

sunt responsabil sa ma uit pe unde merg si sa reactionez in consecinta.

Daca mai am si pasager, RASPUND de viata lui. Si nu ma refer la responabilitate legala,

ci la responsabilitate in fata familiei lui, a celor apropriati, a prietenilor.

De mine depinde daca il aduc intreg si sanatos sau in cosciug sau scaun de rotile, leguma.

 

Repet:

- noapte,zona prost luminata,casti sarite,gropi in tot Bucurestiul,inceput de sezon.

 

Concluzii ?

- Edilii/apa nova/drumarii/politia/etc sunt de vina. Nu pilotul. Never.

- Hai sa mai facem un mars de protest, in loc de hai sa invatam sa conducem mai bine.

 

Condoleante.

DPDV al unui motociclist spun ca indiferent cine conducea motocicleta este vinovat,mai vinovat este ce-l ce s-a urcat in postura de pasager,,indiferent de sosele,trebuie sa ai grija de tine,esti ffff expus atitor factori care-ti percliteaza viata,mai ales fiind motociclist,(in acest caz-intuneric,experienta,calitatea asfaltului,copaci,stilpi,ciini,pisici,trafic,drum luminat,daca evea motocicleta xenon,viziere albe/negre si viteza)am enumerat citiva factori la care eu m-as fi gindit inainte sa accelerez,era sa uit,+ pasager) strada nu este circuit,esti sigurul care ia decizii,nimeni altcineva,eu,personal sa ma urc pe o motocicleta cu cineva care goneste cu 140,150,170,200 KM/H in oras,inseamna ca mi-am semnat sentinta,asa ceva nu se va intimpla niciodata,personal vb.Nu vreau sa vad,aud remarci,precum-motocicleta este sicriu,moarte curata,ecestea sint prostii,repet,esti singurul care ia decizii,atentie distributiva, sa te bucuri de viata de privilegiul de a fi motociclist de comunitate si de andrenalina si senzatiile care le ofera motocicleta, aveti grija de voi smile.gif)

 

Dumnezeu sa-i odihneasca,condoleante famililor si prietenilor

 

 

Buna

 

insfirsit un motociclist carestie despre ce este vb,nu esti singurul dar sintem fff putin

 

acesta este commentul ce l-am lasat pe Facebook si atast ieri pe forum pt care am fost jighnit rau de tot de niste Jedi ai ghidonului

 

o zi buna

 

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand vad ca sunt unii care stiu mai multe dar ca nu spun ca sa se stranga aici 50 de pagini de vaicareli si ca sa se inceapa un protest impotriva unui canal!

 

 

Iti spulber eu misterul. Sunt altii care stiu mai multe.... o sa citez pe cineva: "cine sa stie mai multe ? nu a existat niciun martor"

 

Lamurit cine stie mai multe ?

 

Din ce spuneti voi se pare ca el a condus motocicleta, dar este posibil ca si Madalina sa o fi condus. Ceea ce este mai putin important fiindca in ambele cazuri, tragedia ramane neschimbata. Parerea mea este ca au avut ghinion.

 

 

Ar fi imposibil ca un om de 50 de kg sa tina intre picioare un motor de 200 de kg cu un pasager de 100... IMPOSIBIL. Oricum este un lucru lipsit de relevanta. Singurul lucru relevant in momentul de fata este ca am pierdut doi colegi, doi prieteni.

 

Am un amic in Alexandria care a cazut cu un RR la 240 km/h: l-a luat vantul in varful unui deal (tipul este extrem de slab) si s-a dus taras, pe fund, pana s-a oprit. Motocicleta lui s-a rupt in 3 cand s-a izbit de un parapet. El, n-a avut nimic.

 

 

La acest accident diferenta este ca motocicleta s-a dus tars iar impactul a fost suportat de catre pasageri. Faptul ca amicul tau a cazut la 240 (este oricum o exagerare ca in 200 de metri de dus taras isi rascheta carnea pana la os... ) nu are legatura cu accidentul asta.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos, inainte sa mai postati orice acuza aiurea.. atata timp cat NIMENI, dar absolut nimeni nu poate sa stie care a fost adevarata cauza, totul e doar o mare presupunere, cu sanse de mai mult sau mai putin la suta.. ganditi-va la faptul ca pot citi parinti, prieteni, rude ceea ce voi spuneti cu atata usurinta. Imaginati-va cata durere in plus le pricinuiti gratuit. Nu mai are niciun rost sa aratam pe cineva cu degetul. Ce-a fost a fost, cine a condus, a condus, nu mai conteaza, rezultatul e acelasi.

Cred ca in momentul asta e mai de folos o lumanare aprinsa sau o rugaciune in gand pentru cei ce nu mai sunt. Cred eu, nu stiu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos, inainte sa mai postati orice acuza aiurea.. atata timp cat NIMENI, dar absolut nimeni nu poate sa stie care a fost adevarata cauza, totul e doar o mare presupunere, cu sanse de mai mult sau mai putin la suta.. ganditi-va la faptul ca pot citi parinti, prieteni, rude ceea ce voi spuneti cu atata usurinta. Imaginati-va cata durere in plus le pricinuiti gratuit. Nu mai are niciun rost sa aratam pe cineva cu degetul. Ce-a fost a fost, cine a condus, a condus, nu mai conteaza, rezultatul e acelasi.

Cred ca in momentul asta e mai de folos o lumanare aprinsa sau o rugaciune in gand pentru cei ce nu mai sunt. Cred eu, nu stiu..

 

Buna

 

ai dreptate,dar tin sa te contrazic putin

 

trebuie zis,scris,relatat pt ceilalti sa invete,stiu ca este groaznic ce s-a intimplat si de aceea gindeste de 2,3 ori pina a lua decizia potrivita

 

intotdeauna se intimpla ceea ce acceptam si ne dorim sau decidem pt noi insine sint foarte putine cazuri cind nu mai ai ce face

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu i-am cunoscut, dar observ ca oamenii astia au starnit reactii si au lasat in urma lor orice numai indiferenta nu. Pana si televiziunile au dat-o putin la-ntors. Daca au fost ei vinovati, au platit cu varf si indesat, daca nu, oricat ar plati altcineva nu i-ar intoarce. Daca sunt lacrimi de curs, sa curga. Restul, e tacere.

 

Sa le fie tarana usoara.

Editat de bogdani0405
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante camarazilor de la Dac Motors, prietenilor si familiilor Madalinei si lui QAZ. Mult prea trist si prea nedrept acest accident. Din pacate, nimeni, nicicand nu va umple durerea lasata in urma de aceasta tragedie. Dumnezeu sa'i odihneasca in pace.

Si pe ei dar si pe ceilalti motociclisti decedati pe soselele Romaniei, fie ca a fost vina lor sau nu, fie ca aveau viteza sau nu. Nu conteaza absolut deloc iar comunitatea moto,chiar asa de disipata cum este acuma ar trebui de fiecare data sa treaca peste opinii , divergente sau orgolii, sa puna casca la picior si sa'si plinga camarazii disparuti. Si iara nu conteaza daca este vorba despre un reiser, choperist sau tourer. Tot ce conteaza este unitatea de care trebuie sa dam dovada si modalitatea prin care noi intelegem sa ne exprimam regretele fata de un camarad disparut. Oriunde in lume ( si vreau sa cred ca si la noi ) tragediile de acest gen ar trebui sa uneasca nu sa dezbine. Parerile noastre sunt atat de lipsite de importanta si atat de mici si efemere, incat nu se pot face auzite decat pe acest forum. Pe cand vocile noastre, ale tuturor, la fel ca zgomotele motoarelor noastre reprezinta o forta.

Nu am dorit sa ma exprim printr'un post lung, pentru ca sincer, nu avea rost. Ar fi ajuns un scurt mesaj de condoleante. Insa citind atatea pagini ale camarazilor mei , marturisesc sincer ca am fost impresionat. De tragedie, de stupiditatea accidentului dar si de majoritatea posturilor. Nu vreau sa ma erijez in purtatorul de cuvant al bikerilor, departe de mine acest gand. Doar doua chestiuni as avea de mentionat, cu scuzele de rigoare pentru lungimea postului :

 

Aproape sigur, fiind vorba de Bucuresti, la inmormantarea Madalinei vor veni si echipe de stiri de la televiziunile nationale. Nu'i injurati, chiar daca sinteti suparati pe ei. Sa'si faca treaba, pentru ca ei vor transmite mai departe mesajul madalinei : a plecat prea tanara dintre noi si cel mai probabil din vina infrastructurii . La fel ca si multi, poate mult prea multi motociclisti romani. Organele de decizie ( s'a dovedit din pacate de multe ori ) se misca doar in urma unor presiuni. O presiune constanta ar obliga poate organele de ancheta sa continue cercetarea penala. Ca avocat, sunt convins ca daca nimeni nu va depune o plangere, politia va inchide dosarul. Si asta pentru ca vad ca ei si'au facut deja o parere . O plangere insa, indreptata impotriva companiei Apa sau a societatii care trebuia sa asfalteze gura de canal sau drumul respectiv o pot insa depune doar rudele celor doi camarazi sau Dacii. De ei depinde si doar ei hotarasc. Stiu ca parerea mea este putin importanta insa atatea aspecte ale accidentului sint neelucidate incat ar merita sa se faca lumina in acest caz iar eventualii vinovati ( daca sint, noi nu ne putem antepronunta) sa fie identificati si sa raspunda pentru nesimtirea si indolenta lor.

Pe de alta parte, fiti convinsi ca in Romania, cu mentalitatea noastra, dupa aceasta tragedie, nu se va schimba nimic. Credeti ca printr'o minune, politicienii i'si vor da seama ca infrastructura africana a drumurilor noastre omoara anual romanii pe capete ( si nu neaparat bikeri) si vor aloca bani pentru drumuri ? Credeti ca patronii societatilor gen Apa sau cei ai firmelor care traiesc din banii publici fara sa execute o lucrare buna vor face deodata ce nu au facut pana acum in 20 de ani de zile ? Credeti ca soferii vor fi mai atenti in trafic si se vor uita dupa motociclisti ? Mai mult ca sigur ca nu... Si asta pentru ca, desi ne place sa ne consideram ca membrii ai unei comunitati inchise si speciale, de fapt, atunci cand este nevoie de unitate, prea putini dintre noi suntem dispusi sa ne urnim sa facem ceva pentru a atinge un scop comun : acela ca in Romania sa nu mai moara atatia tineri pe drumuri din cauza gropilor, gurilor de canal sau a santurilor neastupate. Pe de alta parte, resemnarea nu ne ajuta cu nimic. Luand atitudine, avem o sansa. Mica ce'i drept, da' parca merita sa incercam, nu?

Caci problema nu este a Bucurestiului ci a intregii tari. In toate orasele si intre toate localitatile, drumurile arata ca dupa razboi. Si vor arata in continuare . Dar daca motociclistii din Romania ar tine sub presiune autoritatile ? Stiti bine, nu mai sintem ca pe vremuri, cativa... sintem multi. Cu adevarat multi. Si in fiecare an vin altii din spate. Nimeni nu o sa vina sa ne apere. Noi trebuie sa avem curajul sa protestam, chiar daca politia ne va amenda ca turam motoarele in fata guvernului sau a primariilor din tara si chiar daca ceilalti participanti la trafic ne vor injura. Si eu sustin varianta unui protest al motociclistilor. Dar nu doar a unuia singur. Ci a unui protest organizat ( de AMR , de UCMR, de cluburile de la nivel judetean sau local sau de toate la un loc, indiferent ). In aceeasi zi, la aceeasi ora, in Bucuresti si in toate municipiile de judet . Poate repetat la o luna , doua. Mesajul : jumatate din populatia Romaniei are o ruda sau un prieten motociclist. Si pe noi ne asteapta cineva acasa. Inchei cu o intrebare retorica, adresata urbi et orbi, adica tuturor si nimanui : Va bagati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru anuntarea tuturor motociclsitilor membri sau nemembri AMR.

Am depus deja o cerere de mars la Primarie, inca de martea trecuta 16 martie, referitoare la siguranta in trafic a motociclistilor.

textul cererii este urmatorul:

 

Cerere de Avizare a evenimentului social

Marsul Sigurantei Motociclistului in Trafic

organizat de Asociatia Motociclistilor din Romania

 

Am incercat sa vad in cele 1500 de posturi cam cine sunteti dar nu am reusit sa le vad decat pe ultimele, poate nu sunt eu asa de priceput intr-ale calculatoarelor.

 

Poate ar fi bine sa ne aratati unde v-ati prezentat, posturi de-ale dumneavoastra care credeti ca au ajutat motociciclistii inainte de a fi presedinte AMR, cine v-a votat pentru a reprezenta toti motociclistii din Romania, ce s-a intamplat cu acel surogat de salon moto.

 

Si ca exercitiu o sa va rog sa faceti un poll aici pe forum si sa intrebati daca motociclistii considera ca actuala conducere AMR le reprezinta interesele si sunt de acord sa sustina actualul AMR.

 

Si asta inca fara sa fiu rautacios! :rose:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai m-am intors de la Madalina.Am fost la biserica, sa imi iau la revedere.Am avut un mare gol in suflet, cand am vazut-o.Nu am mers si la cimitir; si asa era foarte aglomerat.Am vrut doar sa-i spun ce aveam sa-i spun.Acum, am o poza a ei, pe parbrizul mobrei.Cand ma intorceam, ma gandeam cu e soarta asta: nu se gandea ea nicodata ca va merge pe 'Onditza mea! As fi vrut s-o stiu pe Zuza ei, dar...asa a fost sa fie!

Odihneste-te-n pace, Harley!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de ei...pacat ca erau tineri si aveau atat viata cat si tot sezonul la dispozitie ca sa se dea. Pacat ca au ales sa o faca noaptea pe un drum ca oricare altul din Bucuresti dupa iarna asta asa de grea- adika distrus :rose:

 

Nush daca ati vazut dar ieri a murit stupid un biciclist din cauza unei gropi.

 

Ajungem oricum mai repede ca oricare la destinatie...nu vad rostul vitezelor nebunesti pe strazile astea de toata rusinea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa vad in cele 1500 de posturi cam cine sunteti dar nu am reusit sa le vad decat pe ultimele, poate nu sunt eu asa de priceput intr-ale calculatoarelor.

 

Poate ar fi bine sa ne aratati unde v-ati prezentat, posturi de-ale dumneavoastra care credeti ca au ajutat motociciclistii inainte de a fi presedinte AMR, cine v-a votat pentru a reprezenta toti motociclistii din Romania, ce s-a intamplat cu acel surogat de salon moto.

 

Si ca exercitiu o sa va rog sa faceti un poll aici pe forum si sa intrebati daca motociclistii considera ca actuala conducere AMR le reprezinta interesele si sunt de acord sa sustina actualul AMR.

 

Si asta inca fara sa fiu rautacios! :rose:

 

Hai sa nu transformam acest topic destul de trist in altceva.

 

Astazi e o zi trista. Doi oameni vor fi inmormantati in acelasi timp. Pana si cerul plange pentru ei.

Astazi ne vom gandi la ei. Maine vom incepe sa ne gandim la noi, la vietile noastre si la ce vom face sa nu ajungem si noi sa ne plangem prietenii or sa ne planga ei pe noi.

 

Mai vorbim maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM STAT MULȚI ANI ÎN ZONĂ.

 

IN REPORTAJELE TELEVIZATE APARE EVIDENTA CAUZĂ A ACCIDENTULUI NEFERICIT.

 

ESTE VORBA DESPRE O DENIVELARE PE BANDA 2 IN PARTEA STANGĂ. Este vorba despre o bordură care ar răsturna și o mașină.

Mereu când trec pe acolo cu mașina trebuie să evit acea deniveare (brdură în toată regula).

 

Mă aștept ca zilele astea să se dispună repararea zonei rapid și eventual noaptea.

Intervenții la starea drumului ar trebui să fie ilegale pană la definitivarea cercetărilor locul fiind un loc al unei crime.

 

Exclud din start canalul. Nu aveau ce căuta pe lângă bordură. Estimez că aveau viteză de aproximativ 80 km/h. Nu condamn acest lucru.

Sper ca vinovații (autoritatea rutieră, poliția rutieră care nu a făcut nici o adresă spre primărie, firme de asfaltări, guvern, parlament, președinție)

SĂ PLATEASCĂ !

 

Condoleanțe părinților lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez: "Treaba cu fata conducea motorul e scoasa de presa. Noi n-am dat asa ceva "

 

Vine din partea organelor abilitate sa cerceteze accidentul. Desi sustin in continuare ca nu are nicio relevanta.

 

LE:

 

Inchei cu o intrebare retorica, adresata urbi et orbi, adica tuturor si nimanui : Va bagati ?

 

Logic.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute tocmai a trecut cortegiul funerar pe Brancoveanu. Cred ca e vorba despre inmormantarea ei. M-am uitat de la balcon cu fi-miu, care are 5 ani. Plangea si ma-ntreba: Si tu o sa mori daca mergi cu motocicleta? M-a rupt in doua, mai ales ca ma chinui sa-mi revin de vreo 4-5 luni dupa un accident moto.

 

Cat despre parerile profesioniste ale militienilor am sa scriu la rubrica accidente. In special pentru cel mai experti dintre experti: NIGHTWOLF.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce intereseaza pe cineva ca amicul tau e (cuvant urat) si cazut cu motorul la 240. Vrei sa faci posturi aiurea in tramvai, du-te pe alta sectiune a forumului, nu aici.

 

 

Ok ... greseala mea. Scuze pentru offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Estimez că aveau viteză de aproximativ 80 km/h.

 

Actualele teste euroncap masina vs. stalp se fac la 29km/h. Acum cativa ani miza era sa ramai in viata la un astfel de accident macar IN MASINA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un trup calm ,linistit, scapat parca de grijile de zi cu zi ,statea intins astazi la capela.30 de ani a fost animat de spiritul Madalinei dar acum isi asteapta intoarcerea in tarana.De jur imprejur lumea plange,afara din biserica lumea plange.Pana si Dumnezeu plange si ne arata asta prin ploaia care cade necontenit.De undeva de sus Madalina priveste.Poate ar vrea sa ne spuna sa nu fim tristi ,ca acolo sus e cald si bine iar ea se simte minunat.Poate vrea sa ne spuna sa fim mai atenti,sa avem grija cum mergem,sa avem grija de viata noastra sau a pasagerului.Apoi slujba,si procesiunea spre locul despartirii.Prieteni dragi ,familia,dar si necunoscuti o conduc pe ultimul drum.Toti au lacrimi in ochi.E ultima oara cand o mai vad pe Mada.Poate pe lumea cealalta ne vom revedea intr-un tarziu,dar acum,singura legatura care a mai ramas intre noi si spiritul ei,acel trup,va cobora in intuneric.Trebuie sa uitam repede aceasta imagine si sa o pastram in inimile si in mintea noastra asa cum era ea de obicei.

Te rugam Mada,daca-l vezi pe seful cel mare,spune-i sa se milostiveasca de noi cei ramasi si sa ne apere de tot ce-i rau.

Editat de strumfuadi
video sters. sper ca nu vrei sa il vezi pe la televiziuni, nu?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este tragic si urat ce s-a intimplat...din pacate si la fiecare accident de genul asta, nimeni nu a inteles un lucru:

 

-noaptea Bucurestiul este criminal...mai bine va taratzi cu 40km/h decat sa trage-ti si apoi sa numai fie drum de intoarcere....a nu se uita ca noaptea si conservarii sant plini de adrenalina....

 

pacat de ei, nu meritau asa ceva....sa le fie tzarana usoara si cei de pe forum sa mai baga ceva la cap decat sa se certe intre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...