Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se prea poate. Il las pe Ripperu sa zica mai multe

 

Nu spun decat Dumnezeu sa ii odihneasca in pace.

 

P.S Nu conducea sigur ea. Madalina era in combinezon pt ca indiferent ca era pasagera sau era ea la ghidon asa se imbraca.

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine nu stie cine e Madalina....

 

 

 

Poza

 

Nu stiu cat e de adevarata faza cu nu au identificat-o... Din cate imi amintesc, avea scris la fermoar la combinezon ceva date de identificare.

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit un mesaj in care m-a anuntat cineva de acest accident, am intrat sa vad despre cine e vorba si acum nu mai stiu cum sa reactionez. Sunt speriata si nu numai. Aseara am ras cu ea la niste poze, la alte party-uri la fel si acum aflu ca totul a disparut in cateva minute... :drink:

 

Dumnezeu sa ii odineasca in pace pe amandoi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, chiar azi noapte am vb cu ea la petrecerea dacilor, avea datele de identificare intr-un plastic atasat de combinezon, in zona gulerului, ma miram de ce si-a ales un combinezon aproape alb.., nu vreau sa par idiot dar parca a fost un semn. Faptul ca a lovit gura aceea de canal care era lipita de bordura, ( cine merge pe o sosea neluminata asa aproape de bordura drumului, cu sau fara viteza?!!!) ma face sa cred ca e posibil ca cineva sa o fi sicanat in mers, mai ales ca prin zona aceea sunt destui pasionati de masini-motociclete-putere, in fine, nu mai conteaza.., Madalina sa te odihnesti in pace, prietenul tau Jean, nu te va uita niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia de la politie si de la stiri cum aud de motociclete neaparat avea viteza prea mare ! Daca avea viteza de ce nu mergea pe mijlocul drumului unde era loc suficient, si in loc mergea la cativa cm de trotuar unde era plin de mizerie ! Ori mai era si alta denivelare decat gura de canal care au aratat-o la stiri ori a mai fost implicat cineva in accident !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine nu stie cine e Madalina....

 

 

 

Poza

 

Nu stiu cat e de adevarata faza cu nu au identificat-o... Din cate imi amintesc, avea scris la fermoar la combinezon ceva date de identificare.

 

 

CONFIRM!!

Mesaj completat

Asa este, chiar azi noapte am vb cu ea la petrecerea dacilor, avea datele de identificare intr-un plastic atasat de combinezon, in zona gulerului, ma miram de ce si-a ales un combinezon aproape alb.., nu vreau sa par idiot dar parca a fost un semn. Faptul ca a lovit gura aceea de canal care era lipita de bordura, ( cine merge pe o sosea neluminata asa aproape de bordura drumului, cu sau fara viteza?!!!) ma face sa cred ca e posibil ca cineva sa o fi sicanat in mers, mai ales ca prin zona aceea sunt destui pasionati de masini-motociclete-putere, in fine, nu mai conteaza.., Madalina sa te odihnesti in pace, prietenul tau Jean, nu te va uita niciodata.

 

NEGATIV!!

Mesaj completat

Astia de la politie si de la stiri cum aud de motociclete neaparat avea viteza prea mare ! Daca avea viteza de ce nu mergea pe mijlocul drumului unde era loc suficient, si in loc mergea la cativa cm de trotuar unde era plin de mizerie ! Ori mai era si alta denivelare decat gura de canal care au aratat-o la stiri ori a mai fost implicat cineva in accident !

 

"Astia de la politie" vor folosi intotdeauna sintagma "pe fondul vitezei excesive SAU neadaptate" atunci cand cauzele accidentului sunt neclare si e doar un singur vehicul implicat.

Mesaj completat

Mie mi se pare suspect accidentul asta.....adica de ce ar merge cineva cu viteza, asa de aproape de marginea drumului ??

Probabil ca au evitat ceva si au nimerit in acel canal, dar ce? un caine, un betiv la volan....??

 

Se prea poate portiunea respectiva e plina de crapaturi in asfalt in banda 2 si pe ax.

Mesaj completat

Deci nu era o "mica denivelare" cum mint din nou cu nerusinare imbecilii de la PR Otv, ci o ditamai gura de canal. Si din nou, viteza e de vina, nu administratorul acelei portiuni de drum (gen portocalii basescieni de la EuroConstruct98) ca au lasat un canal descoperit, nu organele atarnatoare de la Politia Rutiera ca n-au semnalizat canalul, ci mortul e de vina. Si ne mai miram de ce nu se invata nimic din accidente.

 

ba da era o mica denivelare. Care nu a avut nicio treaba. Si era semnalizata :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, chiar azi noapte am vb cu ea la petrecerea dacilor, avea datele de identificare intr-un plastic atasat de combinezon, in zona gulerului, ma miram de ce si-a ales un combinezon aproape alb.., nu vreau sa par idiot dar parca a fost un semn. Faptul ca a lovit gura aceea de canal care era lipita de bordura, ( cine merge pe o sosea neluminata asa aproape de bordura drumului, cu sau fara viteza?!!!) ma face sa cred ca e posibil ca cineva sa o fi sicanat in mers, mai ales ca prin zona aceea sunt destui pasionati de masini-motociclete-putere, in fine, nu mai conteaza.., Madalina sa te odihnesti in pace, prietenul tau Jean, nu te va uita niciodata.

 

daca avea combinezon rosu nu era mai bine?

 

pacat ca mor inconstientii si nu hotii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe 11.30, pe la Semanatoarea am vazut o tipa (cred ca era tipa) pe un fel de cruiser de cilindree mica, cu o casca Nolan care semana izbitor cu casca gagicii asteia. Restul costumatiei era diferit, nu-l mai tin minte in detaliu dar cu siguranta nu avea combinezon Berik.

Daca le-au sarit castile de pe cap ... nu mai este nimic de zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf, poti spune marca si modelul motocicletei? Din filmarea de la ovservator, mi se pare a fi o Yamaha Diversion 600.

 

Nu am avut timp sa ma uit in talon sau sa studiez in detaliu, un coleg s-a ocupat de motor, dupa cum ai vazut la TV eram 4 "oameni de zapada" si fiecare are rolul sau bine stabilit in cadrul unei cercetari, dar din ce tin minte YAMAHA ... 850 ... culoare neagra. Oricum minim avariata in urma evenimentului.

 

Aaaa mi-am adus aminte. Rugaminte MARE pentru toti cei care au costume moto pe interiorul carora exista locul special de a scrie Numele si grupa sanguina: TRECETI SI DATA NASTERII SAU CNP-ul. O persoana nu poate fi identificata DOAR dupa nume si prenume. Asta in cazul in care, lucru tipic romanesc, umblati fara documente la voi.

Mesaj completat

Azi pe 11.30, pe la Semanatoarea am vazut o tipa (cred ca era tipa) pe un fel de cruiser de cilindree mica, cu o casca Nolan care semana izbitor cu casca gagicii asteia. Restul costumatiei era diferit, nu-l mai tin minte in detaliu dar cu siguranta nu avea combinezon Berik.

Daca le-au sarit castile de pe cap ... nu mai este nimic de zis.

 

Am o FOARTE MARE problema cu saritul acelor casti din cap poate ma puteti ajuta voi. Si enumeram urmatoarele intrebari:

- locul de impact casca-asfalt-stalp-pom etc din cate stiu eu din dinamica accidentelor moto se petrece intr-o zona superioara a castii in 99% din cazuri corect?

- casca nu iti sare daca este legata regulamentar asa-i?

- viziera castii sare doar in cazul uni impact EXTREM de violent DAR exista posibilitatea ca acea casca sa nu se crape?

- in cazul in care aduci modificari castii, se intervine asupra coeficientului de siguranta al acesteia?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare atat de rau draga Mada....nespus de rau. Poate visele tale se vor implini mai repede acolo....sus....acolo unde tot ce e frumos e posibil. Te-am pupat aseara cand am plecat de la intrunire si ti-am spus "succes, sper sa iasa bine"...stii tu la ce ma refeream.... Te imbratisez de aici pana "dincolo"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O casca sare la impact daca nu este legata , daca nu e legata bine sau daca are incuietoarea defecta (daca nu este sistem dublu D). Vizierele sar din prinderi cu precadere la impact lateral. Arai si Suomy sar cel mai greu.

Casca nelegata sare prima de pe cap la orice impact care arunca motociclistul peste ghidon. Daca nu este legata are sanse mai mici sa sara la low side. Dar dupa low side pot urma rostogolire, tumbe, impact, etc., unde nu mai este garantat ca nu sare.

Vopsirea cu aerograf nu inrautateste siguranta unei casti. De altfel de modificari la casti n-am auzit.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ascult piesa asta de fiecare data cand aud ca mai moare un motociclist..e si alinare si uitare..zicea cineva ceva de familiile lor..ei ar trebui sprijiniti cel mai mult acum (mi am imaginat cum ar fi maica mea daca mor..nu s cuvinte)

eu nu i am cunoscut..dar pentru cei ce le sunt apropiati..aveti grija de familiile lor

Dumnezeu sa i odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O casca sare la impact daca nu este legata , daca nu e legata bine sau daca are incuietoarea defecta (daca nu este sistem dublu D).

 

...sau daca casca e mult mai mare decat capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...