Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aseara la party, cineva i-a facut poze Madalinei cu Qaz si inca cineva din Dac...un moment fericit si amuzant inainte de tragedie. Ar fi o idee sa le vada toata lumea, amintirea unor chipuri zambitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut azi pe acolo, si stiu drumul, este pe splaiul unirii intre mihai bravu (reprezentanta mercedes) si targul autovit. Trec zilnic pe acolo si s-au cam facut gropi mai ales pe banda dreapta, si e de ajuns sa te fure si un sant ingust daca prinzi pe lungimea lui si sa nu mai poti controla motocicleta, iar cum era cananlul din imagine, patrat, este posibil, insa daca vii pe mijlocul lui doar simti ca o denivelare. Asta este o parere personala.

 

Si mie mi se pare ciudat faptul ca mergeau foarte aproape de bordura, daca este vorba de canalul aratat in imagini.

 

Vroiam sa spun ca e un portiune de drum foarte proasta, si in imaginile unde se vede motocicleta pe jos, pe partea stanga a drumului este o inaltare a asfaltului venita dinspre bordura stanga spre centrul drumului aproximativ 50-70 cm, si inalime cam cat bordura din acea zona, si eu de vre-un an jumate de cand stau in zona o stiu acolo.

 

Aveti grija cu drumurile pline de gropi dupa iarna asta.

 

Despre motociclisti, Dumnezeu sa ii odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E socant si cutremurator ceea ce s-a intamplat aseara,iar necunoscutele din acest caz sunt la fel de tulburatoare ca si incompetenta jurnalistilor care arunca cu noroi in necunostinta de cauza. Stiu de la un echipaj de pe o ambulanta care a trecut in zona ca accidentul a fost destul de brutal, iar prima impresie a fost ca nu au fost purtate casti...deci va imaginati cat de oribil a fost.

 

Odihneasca-se-n pace :drink: :wink: :D :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=y3QSkux3vcQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca doua suflete care au fost luate prea devreme de langa noi :drink:... odihneasca`se in pace

 

sper sa ajungeti intr`un loc mai bun lipsit de griji si probleme ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca.... :wink: :D :D

si nu incercati sa ii scoate-ti vinovati, cei care i-au cunoscut stiu ca nu ei sunt de vina...

ati aflat ca au fost la un party asta nu inseamna ca au consumat alcool... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 de ipoteze, teoria conspiratiei si un canal aruncat la plezneala de domnii jurnalisti.

 

Martorii spun clar ca motocicleta a intrat in voblaj dupa ce probabil a intrat intr-un "transeu" artizanal de pe mijlocul drumului si cel mai probabil canalul-bordura au fost doar o piesa din puzzle. Gluma aia de canal din filmul prezentat nu avea cum sa afecteze un motor la impactul direct incat sa-i arunce din sa pe ocupanti. Nu mai vb de faptul ca era aproape lipit de bordura.

 

Castile se pare ca au sarit amandoua iar cand au ajuns baietii au gasit cel putin una din ele cu bretelele in interior.

 

Nu sunt urme de franare.

 

Aia e o portiune in care cu totii mergem cateodata mai tare, este aproape dreapta si din amintiri stim ca drumul e decent.

 

Dumnezeu sa-i ierte, pe Madalina am vazuto chiar inainte sa plec de la chindie, costumul ala alb sarea in ochi de la 100m, pe Qaz din pacate nu-l cunosteam dar dupa cat de afectati sunt prietenii cel mai probabil a fost un om bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extrem de tragic acest eveniment.

Nu pot sa zic ca intamplarea aceasta nefericita ar trebui sa ne faca ceva mai atenti in viitor.

Mai trebuie luat in calcul si praful abundent ce se gaseste pe marginea drumului pana aproape de jumatatea benzii.

 

Sa avem grija la gropi si la praf de acum in colo. Multa grija.

Nu e nevoie de alte tragedii ca sa ne intre in cap ca putem muri usor oricand.

 

Aveti grija cand mergeti cu pasager. Raspundeti pentru viata persoanei din spatele voastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 de ipoteze, teoria conspiratiei si un canal aruncat la plezneala de domnii jurnalisti.

 

Martorii spun clar ca motocicleta a intrat in voblaj dupa ce probabil a intrat intr-un "transeu" artizanal de pe mijlocul drumului si cel mai probabil canalul-bordura au fost doar o piesa din puzzle. Gluma aia de canal din filmul prezentat nu avea cum sa afecteze un motor la impactul direct incat sa-i arunce din sa pe ocupanti. Nu mai vb de faptul ca era aproape lipit de bordura.

 

Castile se pare ca au sarit amandoua iar cand au ajuns baietii au gasit cel putin una din ele cu bretelele in interior.

 

Nu sunt urme de franare.

 

Aia e o portiune in care cu totii mergem cateodata mai tare, este aproape dreapta si din amintiri stim ca drumul e decent.

 

Dumnezeu sa-i ierte, pe Madalina am vazuto chiar inainte sa plec de la chindie, costumul ala alb sarea in ochi de la 100m, pe Qaz din pacate nu-l cunosteam dar dupa cat de afectati sunt prietenii cel mai probabil a fost un om bun.

 

Amandoi au avut castile in cap si legate cand au plecat de la petrecere. Eu eram la poarta si i-am vazut pe amandoi cand si-au legat castile si au plecat pe motor. El conducea. Qaz nu bause nimic si nici nu au stat mult la petrecere pentru ca astazi de dimineata trebuia sa plece la Timisoara. DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-L ODIHNEASCA IN PACE. ERA SI VA RAMANE FRATELE NOSTRU.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP Qaz, ne vei lipsi mult prietene :drink:

 

 

2it1nis.jpg

 

 

R.I.P. si fetei, condoleante familiilor.

 

E un risc pe care ni-l asumam. Riscul de a muri, sau si mai rau: de a ne muri prietenii

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le fie tarana usoara. Nu vreau sa creez nicio discutie, dar la mine e lege, banda 1 doar in caz de urgenta si atunci cat mai aproape de axul drumului.

 

Pacat de ei, erau tineri, ca noi toti.

 

Ii stiam doar din vedere dar este pt prima oara cand aud de un accident si simt ca s-a rupt o particica din mine... trecusem pe acolo inainte de accident.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice comentariu este din pacate mult prea tarziu pentru cele doua vieti pierdute, sinistru, stupid, nu am cuvinte sa definesc plecarea lor din viata, curios pentru mine este, asa cum au mai afirmat si altii este distanta fata de bordura foarte mica, nici un motociclist cu state vechi, cu experienta celor doi nu ar fi mers asa de aproape si mai ales pe timp de noapte, mai ales ca TDM-ul nu este foarte deranjat de gropile din asfalt.....nu vreau sa fac supozitii dar, din perioada anilor '89 de cand merg pe doua roti, dupa parerea mea sunt mari sanse ca cei doi sa fi fost stransi de frun dezaxat pe 4 roti.

Pacat ca a trebuit sa se mai iroseasca inca doua vieti.

Suntem alaturi de voi, chiar daca poate nu va vom putea conduce pe ultimul vostru drum, veti fi alaturi de noi la fiecare km facut de acum inainte.

Drum bun.

 

Condoleante familiilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh Doamne...de ce iei la tine mereu oamenii buni?

Si eu mi-am pierdut cele mai iubite fiinte din viata mea si durerea nu mai are cuvinte,te marcheaza si te lasa pur si simplu mut...

Condoleante parintilor si prietenilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice comentariu este din pacate mult prea tarziu pentru cele doua vieti pierdute, sinistru, stupid, nu am cuvinte sa definesc plecarea lor din viata, curios pentru mine este, asa cum au mai afirmat si altii este distanta fata de bordura foarte mica, nici un motociclist cu state vechi, cu experienta celor doi nu ar fi mers asa de aproape si mai ales pe timp de noapte, mai ales ca TDM-ul nu este foarte deranjat de gropile din asfalt.....nu vreau sa fac supozitii dar, din perioada anilor '89 de cand merg pe doua roti, dupa parerea mea sunt mari sanse ca cei doi sa fi fost stransi de frun dezaxat pe 4 roti.

Pacat ca a trebuit sa se mai iroseasca inca doua vieti.

Suntem alaturi de voi, chiar daca poate nu va vom putea conduce pe ultimul vostru drum, veti fi alaturi de noi la fiecare km facut de acum inainte.

Drum bun.

 

Condoleante familiilor.

 

Repet, hai sa incercam sa nu mai aruncam cu teorii ale conspiratiei

 

Cel care era in fata a vazut farul lor 'jucand" in oglinda inainte sa dispara,voblaj cu alte cuvinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Qaz-ule, Timisoara o sa fie trista fara tine, frate !

O sa imi ramana mereu in minte discutie de Vineri, cand te-am sunat sa te intreb ce faci de nu mai vii "acasa".

Mai devreme sau mai tarziu o sa ne intalnim din nou in locul unde soselele sunt drepte si-nsorite. Sa mai bem o bere rece, sa mai stam la o tacla si sa mai radem impreuna !

Ramai cu bine, prietene !

 

post-3763-1269189137_thumb.jpgpost-3763-1269189144_thumb.jpgpost-3763-1269189149_thumb.jpgpost-3763-1269189158_thumb.jpgpost-3763-1269189168_thumb.jpg

 

 

 

Condoleante familiilor celor doi :drink: :wink: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...