Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ma pot gandi decat la faptul ca ar trebui sa ne aducem mai des aminte de prieteni, sa nu ne aminteasca de ei un moment din asta. Si sa va rog sa aveti grija.. va vreau pe toti langa mine. O pierdere e mai mult decat de-ajuns. Dumnezeu sa-i odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.au dat acum pe pro-tv un reportaj mai aproape de adevar..in care s-a dat vina pe starea drumului .Nu m-as mira ca tot motocilistii sa fi contactat pro-tv-ul ,pentru ca ieri ,tot acelasi post a dat un reportaj gen antena1 .

 

Si au spus ca Madalina era la ghidon (!?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dumnezeu sa-i ierte!

Ce am remarcat intodeauna la fata asta, la arc, ca era tot timpul echipata corect, chiar vara fiind, cu genunchere..

Aveti grije, mai ales cei cu vitezane care mergeti noaptea..aveti grije la gropile care sunt in asfalt, mai ales acum,la iesirea din iarna..

Personal cunosc citiva motociclisti cu experienta care NU MERG NOAPTEA!!

Cuvintele sunt de prisos..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca reporterii ProTv s-au documentat mai mult pentru stirile de la ora 19.00. Acum si-au adaptat reportajul luand in calcul si alti factori care au dus la producerea tragediei pe care n-o vom uita. Au vorbit de eternele gropi care ne pasc la tot pasul in timp ce dimineata vorbeau de viteza excesiva si o oarecare denivelare. Spre deosebire de stirile de la 18.00 de pe Prima, unde respectivii reporteri au spus ca " motociclistul a apasat mult prea tare pedala de acceleratie", ProTv s-a comportat corect. ( Am venit cu o completare la ceea ce am scris anterior). Totusi, ramane o nedumerire. Cineva a afirmat ca i-a vazut legandu-si castile. Cum se face, ca ambele casti erau desprinse ? Castile nu-s oale, sunt create special pentru a proteja. Cum oare s-au desfacut ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce vad pe protv canalul era totusi la bordura si nu cred ca putea cineva sa mearga totusi atat de aproape...macar sa spuna pe fata ce s-a intamplat

 

Dumnezeu sa ii odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rip :D

Pentru ei nu se mai poate face nimic din pacate, dar restul sa nu uitati ca praful e inca pe drum, gropile s-au inmultit mai rau ca ciupercile dupa ploaie din cauza la nenorocita asta de iarna si de asfalt turnat ca pe vremuri cand venea in vizita conducatorul prea iubit :D

Inca un lucru foarte enervant: Cine naiba angajaza stiristele astea de 2 lei cu gunoaiele lor de stereotipuri cu tot.... cica "a apasat pedala de acceleratie prea tare" :wink: :drink: .....ar trebui dat afara numaidecat habarnistul(a) responsabil de exprimarea asta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Antena1 a dat la 19 un reportaj pe un ton mai putin "senzational" si au aratat ca posibile cauze ale accidentului starea deplorabila a respectivului drum. Au prezentat-o pe Madalina in cuvinte care o faceau sa aduca a persoana pierduta de familie si prieteni si nu doar a cadavru de dus la IML asa cum rezultase din reportajul de dimineata. Au citat-o din materialul de pe "Ce se intimpla doctore?"... cind vorbea de pasiunea ei pentru moto... au spus ca mobra nu era de viteza si ca cei doi motociclisti erau experimentati si militau pentru mersul potolit si in siguranta.

 

Ba chiar au pomenit de forumul nostru... si de discutia de aici... ha... sa vezi si sa nu crezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul lucru la care m-am gandit dimineata, era ca n-aveau cum sa circule pe langa bordura. Au evitat un obstacol ( groapa ori un caine maidanez). Ma mai gandesc la o mica scapare, o neatentie, zona fiind neiluminata, sa fi iesit de pe traiectoria normala, sa fi acrosat bodura si de aici impactul. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce vad pe protv canalul era totusi la bordura si nu cred ca putea cineva sa mearga totusi atat de aproape...macar sa spuna pe fata ce s-a intamplat

 

Dumnezeu sa ii odihneasca

 

Si de ce crezi tu ca s-a spus ceva "pe la spate"?? Mai oamenilor terminati-va cu astfel de supozitii tampite mai ales daca nu ati fost acolo!! E asa usor sa vorbesti din spatele unei tastaturi!! Crezi ca are cineva de ascuns ceva? Ei bine afla ca NU! Pe gatu` meu ca nu are nimeni nimik si cei care ma cunosc de atata timp stiu ca nu vorbesc prostii. Canalul ala nu are nicio tangenta atata tot ca EXISTA ACOLO si POATE FI un factor in dinamica producerii accidentului. Terminati odata cu prostiile si incercati sa ganditi obiectiv nu subiectiv.

Mesaj completat

Cum se face, ca ambele casti erau desprinse ? Castile nu-s oale, sunt create special pentru a proteja. Cum oare s-au desfacut ?

 

A spus cineva ca erau desprinse??? Eu nu mi-aduc aminte... cine a spus ca erau desprinse mananca rahat cu polonicu. SARITE da! DESPRINSE nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am discutat cu ea si era nerabdatoare sa vina weekendu sa poata iesii cu motorul.

In seara asta vorbeam la telefon in timp ce mergeau stirile PRO TV si ii vad poza la stiri in timp ce se vorbea de un accident fatal de motocicleta. Am scapat telefonu din mana!

Nu pot sa cred ca e chiar Mada!!! :D

Sunt in stare de shoc. :P

 

R.I.P. Mada :drink: :wink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca reporterii ProTv s-au documentat mai mult pentru stirile de la ora 19.00. Acum si-au adaptat reportajul luand in calcul si alti factori care au dus la producerea tragediei pe care n-o vom uita. Au vorbit de eternele gropi care ne pasc la tot pasul in timp ce dimineata vorbeau de viteza excesiva si o oarecare denivelare. Spre deosebire de stirile de la 18.00 de pe Prima, unde respectivii reporteri au spus ca " motociclistul a apasat mult prea tare pedala de acceleratie", ProTv s-a comportat corect. ( Am venit cu o completare la ceea ce am scris anterior). Totusi, ramane o nedumerire. Cineva a afirmat ca i-a vazut legandu-si castile. Cum se face, ca ambele casti erau desprinse ? Castile nu-s oale, sunt create special pentru a proteja. Cum oare s-au desfacut ?

 

Te-ai gandit ca e posibil ca cineva sa le fi scos castile????? Chiar sa fi plecat amandoi cu castile nelegate??? Cum o stiam pe Harley (privitor la echipament, vorbesc), sincer, m-as indoi!!!

Eu,de ore bune sunt socata. Nu-mi era prietena, doar...ne cunosteam, atat! Dar este socant sa realizezi ca li se poate intampla ceva rau, chiar cunoscutilor/prietenilor tai.

Sincer, imi pare extrem de rau! Nu am cuvinte!

Dzeu s-o odihneasca in pace! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(sursa quote)

Cei doi motociclisti au petrecut aseara intr-un club in cinstea deschiderii sezonului pentru cei pasionati de doua roti. La 24 de ore distanta, prietenii s-au adunat din nou aici, insa nu mai au nici un motiv de bucurie.

Nu au vrut sa vorbeasca in fata camerei, insa amicii lor afirma ca ar fi consumat si alcool la petrece. Astazi prietenii le-au deplans disparitia pe forumurile de internet ale motociclistilor.

 

Cadavrele celor doi au fost transportate la Institutul de Medicina Legala pentru autopsie. Politistii continua cercetarile pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs tragedia. Adrian, pe care prietnii din clubul Dac Motors il numeau Qaz, va fi condus catre satul natal in cursul zilei de maine.

 

PO-FTIM?!!?! :drink: BA, astia-s tampiti?!?! (la jurnalisti ma refer). Apropos, oarecum offtopic, da' cine dracu' i-a facut pe astia spilbergi, cameroni si regizori, editori, si facatori de filme? DE CE plua cailor e nevoie de "muzica de fond" la stiri?! Sa zica cineva care a facut recent sau face facultatea asta daca asa ii invata acolo! M-apuca si dracii... ieratati-ma.

 

Sa va odihniti in pace, Mada si Qaz. :wink: Trista zi... inca nu-mi vine sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A spus cineva ca erau desprinse??? Eu nu mi-aduc aminte... cine a spus ca erau desprinse mananca rahat cu polonicu. SARITE da! DESPRINSE nu!

Ma rog,desprins sau sarit  (oarecum avand acelasi inteles), dar sa nu ne abatem de la subiect. Intrebarea de fond ramane: de ce ambele casti nu au ramas pe pozitie ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...