Sari la conținut

Accident Calea Vacaresti


billabong
 Share

Postări Recomandate

offf doamne....in 2-3 zile , deja este prea mult....atatea accidente, printre care si unul mortal.

Aveti grija ca strazile arata ca dupa razboi. Am iesit in weekend la plimbare dar mai mult de 60-65 nu i-am dat pentru ca nu aveam unde (gropi multe).

Nu stiu ce sa mai zic decat ca am un gust amar.

 

Insanatorise bikerului si celorlalti despre care am mai citit!

Editat de q_simi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la magazinele de instalatii.... Cred ca pe el l-am auzit cand incerca sa o ridice p-o roata. N-a reusit, si (de nervi cred) a dat 2-3 trepte pana in rosu. :rose: Asta pe la 5-6... era ceva trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Vacaresti sunt mai multi motociclisti, nu prea ai de unde stii ca el a fost. Da' important este ca astfel de cretini (de care zice ZLI) inca mai umbla printre noi, o vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la magazinele de instalatii.... Cred ca pe el l-am auzit cand incerca sa o ridice p-o roata. N-a reusit, si (de nervi cred) a dat 2-3 trepte pana in rosu. :rose: Asta pe la 5-6... era ceva trafic...

 

 

Ce-si face omul cu mana lui se numeste.... :rose: eu sincer am vazut multi viteji si nu ma inmoi deloc cand ii vad prin spitale fara dinti...cum iti asterni asa dormi . Cine baga la cap si stie sa combine drumul varza , cu soferii care au uitat cum arata motocicletele pe strada si cu experienta pe care o detine (pe scurt se adapteaza la condiile de trafic) ajunge sa invete sa dea si mobra pe o roata...cine e semi-zeu si schimba in rosu printre masini are vizita asigurata la spital cu cazare inclusa si beneficiaza de cele mai bune conditii ale unei vacante de neuitat... Sa aveti un sejur placut domnilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta este rupt la pasajul de ram air dar sunt cazuri unde se rupe sudura - fisura creste, creste, creste si pac, se rupe in mers precum aici:

http://bikepics.com/members/14kawa/07gsxr1000/

Iar in cazul de fata, s-a rupt exact in locul de tensiuni maxime introdus de acea gaura. Stii discutia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la magazinele de instalatii.... Cred ca pe el l-am auzit cand incerca sa o ridice p-o roata. N-a reusit, si (de nervi cred) a dat 2-3 trepte pana in rosu. :rose: Asta pe la 5-6... era ceva trafic...

Conform martor ocular: accidentul s-a produs la trecerea de pietoni de la statia Costache Stamate(cred ca s.m.)

Conservele au oprit la trecere, inclusiv un autobuz, iar moto a venit cu viteza pe banda 3 si in incercarea de a evita o fata pe trecerea de pietoni a virat brusc spre refugiu."Pilotul" am inteles ca a sarit oarecum de pe motor <care s'a facut praf in refugiu> si apoi singur s-a ridicat si a mers pe propriile picioare sa dea declaratii.

De data asta fara victime!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, ne lasam de motoare si trecem pe masini..... :rose:

 

no, not really. :rose: doar ca ne obisnuim mai des cu costumele de ploaie si o lasam mai moale cu inmormantarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frigul si ploaia pana acum au fost cea mai eficienta campanie anti-accidente.

Bine ai grait, nici nu se putea mai bine de atit, azi nici n- am mai venit cu moto la munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul se vanduse si accidentul e facut de "noul" propietar... stiu si eu anuntul dupa pro-bike, ba chiar am vazut si motorul in parcare la victoria intr-o seara cand eram in trecere :rose:. probabil a trecut de la 600 la 1000...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca este o dorinta a unora ,in general incepatori de a brava ,de a capta atentia celor care ori circula pe jos ori in auto.Pe motor putand uza de trei lucruri ;ori ture pana ii sar pistoanele ,ori viteza si treceri la omoratul mustei,ori pe o roata ,ori toate trei.Din fericire ,nu mai uimeste pe nimeni toata zarva ,viteza sau celelalte lucruri pe care le poti face doar cu un motor.In acest fel nu am facut altceva ,decat sa ni-i punem in cap pe toti si sa fim faultati care pe unde suntem inghesuiti.Din pacate ceea ce trebuia sa fie un lucru frumos ,exclusivist chiar,a ajuns o belea pt multi.(la motociclism ma refer)Sa nu mai pomenesc si de accidente ,cu vinovati sau nevinovati.Daca o vom tine tot in ritmul asta cred ca putem chiar deveni o tara aflata pe primul loc la exportul de organe umane.Nici nu a dat firul ierbii si deja ,am devenit subiecte zilnice si normale pe la tv.Desigur sunt si evenimente nefericite,dar scuzati-ma, inceputul este tot in comanda motocicletei si in capul de sub casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul de fata intradevar este un impact de a crapat cadrul asa dar ganditiva bine inainte cum au zis si ceilalti mai sus : au o problema cu cadru modelele acelea si ca sa mai aduc un argument postez inca 2-3 poze cu acelasi model cu cadru rupt cand a facut un wheelie . motorul s`a transformat intr`un chopper .

 

not funny !

post-36250-1269371433_thumb.jpg

post-36250-1269371444_thumb.jpg

post-36250-1269371472_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este chiar asa de sensibil cadru precum credeti voi..stiu pe cineva care detine un k5 luat de nou,forjat pe circuit 3 ani apoi facut de stunt si abia luna asta a fost la verificat cadru& no problem :rose: este bine ca toti detinatorii de k5 k6 sa se prezinte la recall.cand am fost eu cu al meu adica anu trecut in vara s-au verificat deja in jur de 900 k5 si k6 si nu au gasit nici o fisura dar pt orice eventualitate se adauga o intaritura la cadru. mobra cu pricina mai mult ca sigur a mai suferit cel putin inca un accident altfel numi explic culoarea& din ce vad in poze nici semn de recall

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...