Sari la conținut

Accident mortal Bucuresti - Pasajul Unirii


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A dat la tv un motociclist a intrat in pasaj si s-a lovit de parapet

Accidentul a fost mortal din pacate daca stie cineva cine era

 

 

habar nu am, dar am inteles ca se aduna astazi motoristii la manifest si nu gasesc nimic in tot forumul asta

 

 

 

a gata, am gasit

/index.php?showtopic=500058

Editat de Pantera Neagra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, avea 18 ani si conduce o Cagiva Mito 125 (cred). Din constatari, se pare ca tot din cauza unei gropi de pe mijlocul soselei, s-a intamplat nefericitul accident.

Dumnezeu sa-l odihnesca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum naiba a pierdut controlul in pasaj ? la la tv era soferul din fata motociclistului care a auzit o bufnitura si a vazut casca in aer. point fixation or wht ?

r.i.p kid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum naiba a pierdut controlul in pasaj ? la la tv era soferul din fata motociclistului care a auzit o bufnitura si a vazut casca in aer. point fixation or wht ?

r.i.p kid

Cica a luat o groapa care l-a proiectat in parapet... Odihneasca-se-n pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu sa va vad ce mai ziceti ,ca prea batea majoritatea apa in piua cu motociclete prea mari si experienta putina...acu depinde si ce model de mito era...cele mai noi au amortizor de ghidon.

R.I.P. ... sa speram ca vad si politicienii curului ce se intampla din cauza gropilor si a denivelarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://webtv.realitatea.net/actual/acciden...-pasajul-unirea

 

E un mito de 125 bagat pe numere de primarie , model mai vechi pana in 93. Din proprie experienta va spun ca la viteze de peste 70 la ora daca iei damburi , denivelari , gropi intra instant in voblaj ( nu are amortizor de directie ) mai ales pe viraje.

 

Rip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"avea peste 100 de km la ora" :cheers: astia de la stiri sunt retardati, toate accidentele pe 2 roti sunt la peste 100 km/h, mi-e frica sa mai si ies cu bicicleta

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca nu e chiar imposibil...mito-ul era inscris pe nr de primarie manevrate...deci foarte probabil tanarul nu avea permis. a zis sa-i dea tare pe pasaj dar...n-a fost in stare sa il redreseze din voblaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"avea peste 100 de km la ora" :cheers: astia de la stiri sunt retardati, toate accidentele pe 2 roti sunt la peste 100 km/h, mi-e frica sa mai si ies cu bicicleta

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/vit...iclistilor.html

Aici gasiti stirea...si pe mine ma trezit mama de dimineata si a inceput sa imi faca capul calendar....a mai murit unul astazi.;) o veste trista de dimineata ;)

Asfalt Uscat si grija la Gropi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca nu e chiar imposibil...mito-ul era inscris pe nr de primarie manevrate...deci foarte probabil tanarul nu avea permis. a zis sa-i dea tare pe pasaj dar...n-a fost in stare sa il redreseze din voblaj.

 

iti poti lua linistit permisul A fara sa ai habar despre termenul "voblaj"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azinoapte pe la 4 cand am plecat spre casa cu taxiul(prin pasaj), mi-a povestit taximetristul ca a trecut la scurt timp dupa accident prin pasaj, zicea ceva de o duba alba care era acolo pe langa motorul cazut si parea sa faca parte din accident, mi-a zis ca parea nasol tare accidentul dar nu credeam ca va fi tot unul mortal.

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va aprindeti fara rost. In reportaj politistul de la circulatie spune clar ca pustiul a pierdut controlul in curba.

 

Motorul este un "manelobaic" inmatriculat cu numere de primarie "fictiv", casca e de o calitate f indoielnica si sunt sanse f mari sa fi fost pusa de forma pe cap.

 

Aseara a fost racoare,in pasaj asfaltul nu este de circuit iar limita de viteza era 40 kmh ultima oara cand am trecut pe acolo, nu spun ca o respect sau ca e cineva care sare pe frana in pasaj dar de fiecare data o faci pe barba ta.

 

Cauciucurile de pe mobra aia mai mult ca sigur aveau 1000 de ani, deci erau de plastic.

 

Contrar aparentelor motoreta aia chiar atinge 100 kmh, chiar peste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IARASI VITEZA EXCESIVA,CU 125..... :cheers:

 

Da da chiar si asa daca intrase in pasaj cu 100 si din orice cauza ar fi a intrat in parapet rezultatul e asta, eu zic ca e foarte probabil sa fi intrat cu viteza mai mare in pasaj fiind noapte si liber pe strazi, si oricum cica motorul era cam praf. Altfel nu imi explic moartea, bine defapt putea sa aiba si 60 si sa ii fi zburat casca si sa fi dat cu capul de parapet...

 

Urat, mai ales ca era asa tanar... a inceput sezonul "minunat"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

d-zeu sa-l ierte. oare cat timpt vom mai fi jertfe pt grobile astea? sper sa aiba in impact foarte bun marsul ci campania groapa ucide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d-zeu sa-l ierte. oare cat timpt vom mai fi jertfe pt grobile astea? sper sa aiba in impact foarte bun marsul ci campania groapa ucide.

 

Victima esti daca ai motorul inmatriculat normal, daca ai permis si daca circuli normal.

 

El a cazut in curba, faza cu groapa e pt presa. Cititi inainte de a scrie posturi aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...