Sari la conținut

20 Iunie Accident Pe Jiului


danieltase
 Share

Postări Recomandate

UN DUCATI GALBEN, N-AM VAZUT NUMARUL, GEACA DE PIELE CU MOTOMOBIL, A OMORAT O BABA PE TRECEREA DE LA POD, BIKER FIZIC OK, PSIHIC ???

 

VITEZA UCIDE, NU E GLUMA !

 

 

Detalii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si nu a putut s-o ocoleasca pt ca era ud asfaltul nu? Cum naiba s-a intamplat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice pieton care traverseaza aiurea se expune constient la niste riscuri

strada este strict pentru autovehicule

si urmatorul cod rutier o sa specifice mult mai clar treaba asta

 

si eu am intrat acu vreo doo saptamani intr-unul care s-a gandit sa traverseze prin fata mea fara sa schiteze nici cel mai mic gest de asigurare (adica traversa cu spatele la mine). noroc ca mergeam incet, dar totusi de lovit s-a lovit el ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa omori pe cineva si mergang cu 40kmph.

 

Inainte sa dati cu parul in om, aflati toate imprejurarile:

 

1. a trecut baba prin loc permis?

2. viteza

3. poate baba a iesit "de" dupa un camion si nu avea ce sa mai faca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa omori pe cineva si mergang cu 40kmph.

 

Inainte sa dati cu parul in om, aflati toate imprejurarile:

 

1. a trecut baba prin loc permis?

2. viteza

3. poate baba a iesit "de" dupa un camion si nu avea ce sa mai faca

 

korect, multzi pietoni pur si simplu sar pe trecere fara sa se uite macar pe strada.

Nu mai tragetzi concluzii inainte sa shtitzi detali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era mama sau bunica ta, mai era o "baba"?

 

Radu

 

Ai dreptate am fost cam badaran, n-am vrut sa jignesc pe nimeni, imi pare rau de amandoi asa ceva nu trebuie sa se intample......................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

woww!sper sa nu fie italianul acela care are doua Monster galbene!in jurul pranzului l-am vazut pe la universitate;era imbracat in tricou si avea numar lung si rosu(provizoriu) pe motor;stii mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut pe acolo pe sensul opus, cand masurau politistii, mai era salvarea dar nici un semn de biker sau victima. Oricum accidentul nu parea in dreptul vreunei treceri de pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de amandoi asa ceva nu trebuie sa se intample......................

 

aici ai pus punctul pe i

in situatii de genul asta au de suferit doi oameni... fara intentie din partea niciunuia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UN DUCATI GALBEN, N-AM VAZUT NUMARUL, GEACA DE PIELE CU MOTOMOBIL, A OMORAT O BABA PE TRECEREA DE LA POD, BIKER FIZIC OK, PSIHIC ???

 

VITEZA UCIDE, NU E GLUMA !

 

 

 

Adica ai vazut accidentul live?

 

Trebuie sa fie groaznic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca au scapat cu bine amandoi, dar se faceau masuratori daca nu era accident cu victime??? Sincer nu cred. Mai multe detalii. Sa auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca au scapat cu bine amandoi, dar se faceau masuratori daca nu era accident cu victime??? Sincer nu cred. Mai multe detalii. Sa auzim numai de bine.

 

daca a avut rani batrana atunci e accident cu victime si se fac masuratori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a avut rani batrana atunci e accident cu victime si se fac masuratori.

Ai dreptate, sunt si situatii in care se fac masuratori, chiar daca nu sunt decedati, dar doar atunci cand sunt consecinte grave. Sa speram ca batrana va avea cat mai putine zile de spitalizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice pieton care traverseaza aiurea se expune constient la niste riscuri

strada este strict pentru autovehicule

si urmatorul cod rutier o sa specifice mult mai clar treaba asta

Strada nu este strict pentru autovehicule , trecerile de pietoni ce sunt?

Noul cod rutier te va disculpa daca accidentul are loc pe carosabil in zonele interzise pietonilor dar numai daca intrunesti conditiile legale, adica viteza legala,exclus consum bauturi alcoolice,exclus droguri!

si eu am intrat acu vreo doo saptamani intr-unul care s-a gandit sa traverseze prin fata mea fara sa schiteze nici cel mai mic gest de asigurare (adica traversa cu spatele la mine). noroc ca mergeam incet, dar totusi de lovit s-a lovit el ceva

Daca nu ai putut sa eviti contactul esti OK,dar daca puteai si n-ai facut-o ai o problema :cheers:

 

Poti sa omori pe cineva si mergang cu 40kmph.

 

Inainte sa dati cu parul in om, aflati toate imprejurarile:

 

1. a trecut baba prin loc permis?

2. viteza

3. poate baba a iesit "de" dupa un camion si nu avea ce sa mai faca

Si pe noi ne poate ucide o masina care circula cu 40, Pe Alex l-a ucis o masina care circula cu 10 km,problema nu este viteza neaparat (ea doar te poate incrimina daca o depasesti dar cu siguranta nu te va disculpa daca alta este vina accidentului).

1.Se pare ca a fost lovita pe trecerea de pietoni (Spun se pare pt ca marcajul nu se mai vede iar semnalizarea este doar pe dreapta nu si pe stanga in scuarul cu iarba)

2.daca motorul s-a oprit la peste 100 de metri de locul impactului estimeaza si tu!?

3.N-a iesit dupa camion ci a iesit in drumul cui nu trebuia!

korect, multzi pietoni pur si simplu sar pe trecere fara sa se uite macar pe strada.

Nu mai tragetzi concluzii inainte sa shtitzi detali.

Conform regulamentului nou sau vechi esti obligat sa reduci viteza in aproprierea trecerilor de pietoni (sa reduci viteza din cea legala) si conform aceluiasi regulament in momentul in care un pieton aflat pe trecere a calcat pe carosabil esti OBLIGAT sa opresti indiferent de sensul de deplasare daca este strada cu o singura banda pe sensul de mers,iar daca este cu cel putin doua benzi esti obligat sa opresti daca a pasit pe sensul tau de mers!

 

Si eu am trecut pe acolo pe sensul opus, cand masurau politistii, mai era salvarea dar nici un semn de biker sau victima. Oricum accidentul nu parea in dreptul vreunei treceri de pietoni.

 

 

femeia care a fost accidentata NU A MURIT

are o leziune la tibie NU MAI VA GRABITI SA DATI ASA REPEDE VERDICTE DACA NU SUNTETI SIGURI PE CE DECLARATI

 

SI IN NICI UN CAZ SA NU VA GINDITI CA AR FI FOST VINA MOTOCICLISTULUI

DACA FRACTURI DE PICIOARE SI ALTE LEZIUNI GRAVE este corespondentul lui LEZIUNE LA TIBIE este cum spui tu dar daca nu este asa ori nu stii cu adevarat ce s-a intamplat ori intelegi gresit solidaritatea de clan care am vazut-o la multi in acest caz si nu numai in acesta.

 

Cel care loveste sau omoara un om pe trecerea de pietoni , ca este ,,baba" sau nu , nu trebuie sprijinit si aparat doar pentru ca ar apartine unei comunitati,parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...