Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care ati schimbat de curand placutele de frana sa mi zica si mie ce au pus eventual o recomandare pt o firma anume. Are cineva Ferodo cum sunt astea ? :finger:

 

Sunt ok, nu sunt cele mai proaste, nici cele mai bune, insa pretul face diferenta. Eu am pus, e cam 60 RON setul, si decat sa dau 150 RON/set pe Nissin sau alte branduri mai tari, am schimbat toate placutele fata-spate aproximativ la banii astia.

Cica vorbeau unii ca Ferodo ar toci mai tare discurile de frana , insa nu cred sa fie chiar asa, exagereaza.

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ok, nu sunt cele mai proaste, nici cele mai bune, insa pretul face diferenta. Eu am pus, e cam 60 RON setul, si decat sa dau 150 RON/set pe Nissin sau alte branduri mai tari, am schimbat toate placutele fata-spate aproximativ la banii astia.

Cica vorbeau unii ca Ferodo ar toci mai tare discurile de frana , insa nu cred sa fie chiar asa, exagereaza.

 

:finger:

Ms pt raspuns si eu tot din astea cred ca o sa pun :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazand cat de importante sunt franele pune niste placute de calitate. daca ai bani pune braking cm55, sbs, carbone lorraine SBK5, brembo rosii (cam agresive pe discuri), PF -performance friction, Lucas SRQ.

 

la noi cel mai usor gasesti Lucas SRQ care sunt bunicele, nu trebuiesc incalzite ca sa functioneze bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ferodo, mi se par de (cuvant urat)..

 

am mers cu un gsxr din 2001, nu stiu ce placute avea, dar avea frana NET SUPERIOARA MIE

 

--- Mesaj completat în 27 Nov 2007 21:31 -------------
Cum vi se par nissin ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nissin sau Lucas sunt foarte bune, am avut Ferodo si mi s-au parut oribile. In cazul asta zvonurile se confirma, Ferodo sunt tari ca piatra si trebuie sa pui foarte multa forta pe frane sa tina.

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silenti, total de acord.. nu au "sensibilitatea" celorlalte, daca intelegi ce vreau sa zic.. in sensul ca ai o plaja mai mare de franare la levier, asta incerc sa explic, astea ori franezi usurel, ori apesi mai tare si e frana de (cuvant urat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am un Suzuki GSX R600 din '97. Are cineva vreun far desfacut ca sa-mi zica si mie diametrul celor doua ochiuri? Adica ma intereseaza ce e trecut cu rosu in poza atasata. Vreau sa-i cumpar niste angel eyes-uri si imi trebuie dimensiunea exacta in milimetri.

Va multumesc anticipat!

post-24374-1196262899_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut eu nu exista nici un topic pentru noi(daca exista rog admini sa stearga topicu) asa ca am

facut eu unul :lol: .Sper sa ne adunam cati mai multi si sa povestim fiecare despre motorul lui, sa aflam pareri,sa ne povestim problemele si poate impreuna reusim sa le dam de cap :D

Cum eu am deschis topicu tot eu tre sa pun si primele poze :D

 

Suzuki GSX-R 600 98(carburator), undeva la 16xxxKm :lol: in talon are 98 de cai da eu toate care le-am mai vazut au 110,nu stiu care ii treba, poate ma ajuta cineva :)

 

 

..........la 5000 km cati are motorul meu.........numai cuvinte de lauda pt suzuki gsxr.............am avut si model srad '98 ......si am fost foarte multumit .

post-16163-1196418346_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........la 5000 km cati are motorul meu.........numai cuvinte de lauda pt suzuki gsxr.............am avut si model srad '98 ......si am fost foarte multumit .

Eu tocmai i-am facut revizia de 12.000 si l-am bagat in casa la caldura. Cuvinte de lauda la tot mai putin finisaje. A cam inceput sa zdrangane plasticaraia pe el si s-a dus vopseaua neagra de pe cadru unde ating cu cizma si cu genunchiul.

De asemenea n-am reusit sa ma obisnuiesc cu zgomotul motorului, mai ales de la plecarea de la rece, dupa prima suta de km zici ca s-a si stricat :lol:

Oricum, motoare foarte bune, vechiul meu srad a mai facut vreo 7k km de cand l-am vandut si merge de n-are greata.

 

PS: Da si tu un telefon cand incepeti sezonul de amckart la anul :)

post-7068-1196430127_thumb.jpg

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superbe gsxr-urile de dupa 2003....le ador

mi se par ca design cele mai reusite...astea si cbr-urile

 

Tradatorule :lol:

(acum ca am si kawa si suzuki eu cu cine mai tin? :lol: )

 

--- Mesaj completat în 30 Nov 2007 18:33 -------------

Da si tu un telefon cand incepeti sezonul de amckart la anul :)

post-7068-1196430127_thumb.jpg

 

Anul asta am inceput sezonul la Amckart pe 12 ianuarie :D ...cine stie poate in 2008 o sa avem vreme buna si incepem la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sa vad B-Kingul la Suzuki din Stefan cel Mare si am aflat ca au reduceri la miar. Fain GSXR de-o mie, dar mai mult imi place B Kingul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sa vad B-Kingul la Suzuki din Stefan cel Mare si am aflat ca au reduceri la miar. Fain GSXR de-o mie, dar mai mult imi place B Kingul. :)

 

 

Da pai pe astea noi de 2008 nu le-ai vazut? Am fost la NEC show si am dat si eu de GSX-ul K8... wow a schimbat fata, arata ca un vultur.

post-14874-1196776143_thumb.jpg

post-14874-1196776172_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pai pe astea noi de 2008 nu le-ai vazut? Am fost la NEC show si am dat si eu de GSX-ul K8... wow a schimbat fata, arata ca un vultur.

salut

vad ca esti in londra , deci acolo l-ai vazut expus?

arata mai bine decat modelul de 2007 ?sunt in dubiu , daca sa cumpar unul 2007 sau unul 2008,in poze imi place cel de 2008 si parca arata mai bine decat cel actual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are careva nevoie de manere stanga dreapta ptr gsxr 600 din 97-03 sa ma contacteze wink.gif

le'am comandat gresit ptr suzuki'ul meu

pret foarte bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai fratilor! un owner's manual pt gsx-r 600 k4... chiar nu are nimeni? nu pot sa cred ca nu are nimeni motocicleta cumparata din reprezentanta... la ce imi trebuie? imi trebuie sa vad niste chestii... DECI IMI TREBUIE, CA DE-AIA INTREB DE EL :crack: .

 

ms :crack:

 

gasesti manualu aici:

http://thepiratebay.org/tor/3617599/Suzuki_GSXR_600_K4__amp__K5_Full_Manual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...