Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

salutari

 

in curand sper sa ma alatur grupului detinatilor de GSX-R (ar fi una mica de 600) din 2002

din pacate momentan necesita ceva reparatii - iar inainte de a o cumpara vreau sa imi fac o idee de cat m-ar ajunge niste piese

 

aripa fata - far si parbriz - vinde cineva?

 

astept PM :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asa la primul ochi as zice vreo 300E daca gasesti piese second...

eu am dat pe far sh 200E anul trecut, parbriz stoc cred ca gasesti pe la 30-50E, iar aripa fata pe la 60E fibra de sticla sau 150E fibra de carbon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa la primul ochi as zice vreo 300E daca gasesti piese second...

eu am dat pe far sh 200E anul trecut, parbriz stoc cred ca gasesti pe la 30-50E, iar aripa fata pe la 60E fibra de sticla sau 150E fibra de carbon...

sarumana

 

far am gasit la 200

aripa la 40 - parbizul 30

iar carena fata (150-200) in functie de stare

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot decat sa te felicit pentru alegere :o heheh

pune niste poze cu o blonda in costum de baie pe motor :D

e buna?

Mesaj completat

nu pot decat sa te felicit pentru alegere :D heheh

pune niste poze cu o blonda in costum de baie pe motor :P

 

referitor la alegere - ei bine nu e chiar o alegere

dupa ce m-am trezit intr-o dimineata de octombrie :D cu top-case-ul in mana si fara motoreta (il cumparase cu o zi inainte)

a cum ideea de a cumpara un motor nu mai tine de preferinte - dorinte - vise - mai degraba necesitate

vin de pe ZZR - fiind sport touring - am evitat sa ma sui pe GSX-R - pe motivul este SS

am inceput la 125 - am trecut la 250 - apoi la 400 - si as fi vrut sa trec pe un 600 dar tot aceeasi categorie (mai domoala)

desi am fost mereu am vrut un GSX-R de 750 (k3 parca)- asa cum vedeam pe circuit nu am avut niciodata curajul sa ma sui pe un SS din lipsa de experienta (am conceptul - incet si bine)

post-42515-1262777674_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe, da, e buna poza :o

 

Daca mergi pe un ss nu trebuie neaparat sa mergi (ca) pe circuit... Alegere sau intamplare sigur o sa iti placa gsxr.

 

Despre pirelli astea eu stiu ca ar fi mai dure. Adica banuiesc ca sunt ok atat timp cat nu faci curse sau mergi prea agresiv.

Plus ca probabil se uzeaza mai greu. Sincer desenul ala nu mi se pare nici prea evident nici prea interesant.... Adica nici nu cred ca il vede nimeni si chiar daca l-ar vedea....

 

Eu am dunlop d208rr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe, da, e buna poza :rock:

 

Daca mergi pe un ss nu trebuie neaparat sa mergi (ca) pe circuit... Alegere sau intamplare sigur o sa iti placa gsxr.

 

Despre pirelli astea eu stiu ca ar fi mai dure. Adica banuiesc ca sunt ok atat timp cat nu faci curse sau mergi prea agresiv.

Plus ca probabil se uzeaza mai greu. Sincer desenul ala nu mi se pare nici prea evident nici prea interesant.... Adica nici nu cred ca il vede nimeni si chiar daca l-ar vedea....

 

Eu am dunlop d208rr.

 

 

Record mondial :D ,rezista 15.000 km anvelopele :crack: Suzuki is the best Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Delu am eu parbriz OEM suzuki k1-k3 600/750 posibil si 1000 k1-k2 .Fara zgarieturi , negociabil .

Nu mai vand nici eu motorul si in 2010 merg pe Suzuki :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Delu am eu parbriz OEM suzuki k1-k3 600/750 posibil si 1000 k1-k2 .Fara zgarieturi , negociabil .

Nu mai vand nici eu motorul si in 2010 merg pe Suzuki :D

multumesc ai PM

 

referitor la mers ca pe circuit - nu asta e problema :crack::rock:) e vorba de diferentele de clasa - nu am pers pe SS pana acum

si nu pot nega ca am mers mai agresiv pe ZZR - in mare parte imi place - dar imi este teama de el

1 momentan nu il cunosc

2 putere prea mare pentru nivelul meu de cunostinte (prefer treptat)

3 acceleratie mai agresiva

4 pozitia relativ mai incomoda fata de sport-touring

 

in fine sper sa fiu multimut sufleteste si finaciar (piese intretinere), de el

stiu ca erau ceva probleme la K1-2 la cutia de viteze - treapta a doua (bine fiecare motor are hibele lui)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Record mondial :D ,rezista 15.000 km anvelopele :rock: Suzuki is the best

 

Pai rezista pentru ca sunt 'lemne' :crack: ... si BT 016 rezista, asta nu inseamna ca sunt gume bune. Recomand cu caldura Supercorsa Pro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am facut oferta asta.

 

Nu stiu de ce ma mai intrebi de piese pe mess cand oferta de la dealerul suzuki este mult mai buna decat dezmembrari.

 

210 euro +tva este un pret super avand in vedere ca am avut 2 faruri si ambele le-am dat cu 180-200 euro second intr-o saptamana de cand le-am pus la vanzare. esti sigur ca nu te-ai uitat la pretul la cauciucuriile din spate de la far?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te intrebam pt ca am crezut ca sunt preturi la Sh mai mici. Pretul la reprezentanta Suzuki asta, e 210 euro fara TVA pt FAR, livrabil in 2 saptamani.

 

Am devizul facut la ei pt asigurari. Vroiam sa imi iau piesele Sh ca sa nu mai platesc totul de nou pt ca o sa iau banii in regie proprie.

 

O aripa este 120 euro fara TVA ,carena fata 310 euro fara TVA iar parbrizul este 85 euro fara TVA ca exemplu.

Editat de Mad Max1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am nevoie de un bord pt k1-k3 600.

chiar si stricat...nu-mi tb decat geamul, si eventual displayul

Mesaj completat

Eu i-am facut oferta asta.

 

Nu stiu de ce ma mai intrebi de piese pe mess cand oferta de la dealerul suzuki este mult mai buna decat dezmembrari.

 

210 euro +tva este un pret super avand in vedere ca am avut 2 faruri si ambele le-am dat cu 180-200 euro second intr-o saptamana de cand le-am pus la vanzare. esti sigur ca nu te-ai uitat la pretul la cauciucuriile din spate de la far?

 

atat e farul in reprezentanta 10 mil + tva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti capabil sa imi faci un desen la scara iti pot face eu geamul !!!!!!! Am un CNC si iti fac din plexiglass ce vrei tu !!! Si pt altii daca vor stikere sau piese pot decupa metal, carbon , plastic, lemn...... etc. Geam separat de bord nu cred ca vei gasi EVER dar poti sa incerci poate gasesti un bord cu circuitele arse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari

intr-un final ma alaturi si eu grupului posesorilor de GSX-R

dupa multe vizite - intrebari - nelamuriri - clarificari am decis

 

GSX-R 600 K1 :crack: - saru'mana mad-max pt ieri :D

nu mai am decat sa ... pun aripa farul si parbrizul si ne vedem pe :rock: roti :D

aslfat uscat si o iarna cat mai scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti.As vrea sa imi iau si eu o moto dar pot oferi 4-5 rate a cate 400/450 euro/luna cu acte la notar,legalizat,etc.Poate printre voi gasesc un vanzator.Multumesc :crack:

 

Sincer.....nu cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Delu. sper sa fie o afacere buna moto care ai luat-o. Mai ai putin de lucru la ea dar cred ca va arata f bine. Succes cu ea si asfalt uscat !!!

multam - se pare ca am sa rezolv si cu farul - mai raman parbrizul si aripa

mai are careva bucata neagra de la far?(si sparta?) am oglinda si sticla - asta e momentan am fost supt de bani :rock: de catre etnia Rroma :crack:

Mesaj completat

Salut baieti.As vrea sa imi iau si eu o moto dar pot oferi 4-5 rate a cate 400/450 euro/luna cu acte la notar,legalizat,etc.Poate printre voi gasesc un vanzator.Multumesc

si daca o mierlesti in timpul contractului :D

cine plateste? - si daca mierlesti cu motorul ramane ala cu buza umflata rau de tot, nici motor, nici bani, nici sa iti umfle tie buza nu mai poate :D

 

nu te supara pe mine, dar e mai nasol la chestiile astea cand esti pe doua roti :D

 

Asfalt Uscat si fara incidente tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o iei pe baza ca mori pana termini contracul e jale omule....inseamna ca tie frica si de umbra ta.Dar daca te duci la o firma de leasing si le dai avansu si iei motoru......si dupa aia mori si motocicleta e paket de fiare.....aia ce mai fac atunci?? Incearca sa gandesti altfel si realist.......nu ca daca ........ca parca...........!! Deci numai iesim de acum din casa ca.....murim....cam asa suna ce ai zis tu.Eu vreau moto sa ma relaxez si e o pasiune........nu mi`o iau cu gandu ca mor cu ea ......e clar ce fel gandesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...