Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Daca o iei pe baza ca mori pana termini contracul e jale omule....inseamna ca tie frica si de umbra ta.Dar daca te duci la o firma de leasing si le dai avansu si iei motoru......si dupa aia mori si motocicleta e paket de fiare.....aia ce mai fac atunci?? Incearca sa gandesti altfel si realist.......nu ca daca ........ca parca...........!! Deci numai iesim de acum din casa ca.....murim....cam asa suna ce ai zis tu.Eu vreau moto sa ma relaxez si e o pasiune........nu mi`o iau cu gandu ca mor cu ea ......e clar ce fel gandesti.

avand in vedere ca esti incepator si nu ai mers decat o luna pe una de 400 ... :wacko: nu stiu cine iti da in rate un SS

Mesaj completat

Pune deoparte in fiecare luna,si asa nu ai unde sa te plimbi acum.Iar iarna asta cred eu ca o sa o tina cu timpul nasol,mult si bine.Ti strangi,si in 4 luni este exact vreme frumoasa.

te inseli - vreamea este si acum buna - asfaltul este uscat a dat un pic soarele e numai bine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca o iei pe baza ca mori pana termini contracul e jale omule....inseamna ca tie frica si de umbra ta.Dar daca te duci la o firma de leasing si le dai avansu si iei motoru......si dupa aia mori si motocicleta e paket de fiare.....aia ce mai fac atunci?? Incearca sa gandesti altfel si realist.......nu ca daca ........ca parca...........!! Deci numai iesim de acum din casa ca.....murim....cam asa suna ce ai zis tu.Eu vreau moto sa ma relaxez si e o pasiune........nu mi`o iau cu gandu ca mor cu ea ......e clar ce fel gandesti.

 

Eu pentru motocicloanta mea am muncit doi ani si nu am cerut nimanui bani

Daca esti sigur ca nu o sa se intample nimic fa tu un credit in banca si pune casa gaj...asta daca nu iti e frica de umbra ta bineinteles SI nu cersesti la nimeni nimic

 

 

Atitudinea ta e cel putin bizara(sa nu spun ,,ciudata''),nu ai 2000E sa cumperi motor in schimb iti ,,pemiti'' sa achiti rate de 400E pe luna.Stiu eu o gramada de oameni care sunt bine intentionati merg pina in panzele albe(adica la notar)fac acte sa prezinte credibilitate,platesc prima rata dupa care.....,,uita'' sa mai plateasca,nu mai au bani si N motive

Ce e de facut? Angajezi un avocat il dai in judecata pe jepcar te judeci mult si bine cu el,intr-un final castigi dar el sigur isi bate joc de motor si nu prea mai ai ce face cu el.Jepcarul nu are bunuri mobile/imobile ca sa il executi si mai pierzi si alti bani pentru onorariul avocatului

Oameni de aici ti-au spus politicos cum sta treaba dar tu continui pe acelasi ton si e foarte posibil sa inceapa sa iti dea peste nas daca continui MAI ales ca topicul asta nu e unul pentru cersit ci unul al detinatorilor de GSX-R

LASA-NE LASA-NEEEEE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pentru motocicloanta mea am muncit doi ani si nu am cerut nimanui bani

Daca esti sigur ca nu o sa se intample nimic fa tu un credit in banca si pune casa gaj...asta daca nu iti e frica de umbra ta bineinteles SI nu cersesti la nimeni nimic

 

 

Atitudinea ta e cel putin bizara(sa nu spun ,,ciudata''),nu ai 2000E sa cumperi motor in schimb iti ,,pemiti'' sa achiti rate de 400E pe luna.Stiu eu o gramada de oameni care sunt bine intentionati merg pina in panzele albe(adica la notar)fac acte sa prezinte credibilitate,platesc prima rata dupa care.....,,uita'' sa mai plateasca,nu mai au bani si N motive

Ce e de facut? Angajezi un avocat il dai in judecata pe jepcar te judeci mult si bine cu el,intr-un final castigi dar el sigur isi bate joc de motor si nu prea mai ai ce face cu el.Jepcarul nu are bunuri mobile/imobile ca sa il executi si mai pierzi si alti bani pentru onorariul avocatului

Oameni de aici ti-au spus politicos cum sta treaba dar tu continui pe acelasi ton si e foarte posibil sa inceapa sa iti dea peste nas daca continui MAI ales ca topicul asta nu e unul pentru cersit ci unul al detinatorilor de GSX-R

LASA-NE LASA-NEEEEE

 

 

Auzi prietene tu vezi-ti de treaba ta ca nu ti-a cerut nimeni parerea.Nu ma compara pe mine cu japcarii tai si cu cine mai vrei tu da??? Eu pot oferi rata asta ca atat am salariu ....nu`ti dau eu tie explicatii.....ca nu esti un VIP.Am gasit un suzuki gixer spre dezamagirea ta.....ma duc sa`l iau la sf lunii.Ce ma iei pe mine cu tribunalu........si cu prostii de genu.Nu ma intereseaza pe mine de motorul tau....si masoara`ti vorbele.Eu nu am cersit mai "prietene" suzuki.......il iau cu banii mei.....kiar daca am oferit rate....asa ca nu te mai baga in seama aiurea daca nu stii.Nu`s cine crezi tu.....asa ca tine`ti opiniile ptr pers ta.Punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan de ce esti insistent? Vezi ca nu esti bine primit pe aici! Incearca pe forumul detinatorilor de Ducati poate sunt mai "amabili"!

Acum revin si eu cu o problema!Defapt este un dubiu dupa o plimbare bine meritata astazi ca de a fost prea mult soare si am profitat m-am gandit sa fac un schimb de ulei! Acum intrebarea este urmatoarea... m-am tot uitat pe net... dar tot nu m-am decis! Pentru un Gsx-R model srad din 1999 ce se preteaza Motul 300V, 5100 sau 7100. Mentionez ca motorul este cumparat in toamna asta si nu stiu cand a fost facut ultimul schimb iar momentan are fix 33000km.

Asadar astept o parere, sugesti, impresie, orice este bine venit!

Mesaj completat

Scuze dar nu merge sa editez... am mai citit cate ceva... si m-am gandit ca as putea sa pun un ulei ieftin dar care sa il schimb la sfarsitul fiecarui sezon! sau la maxim 5000km! S-ar merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum intrebarea este urmatoarea... m-am tot uitat pe net... dar tot nu m-am decis! Pentru un Gsx-R model srad din 1999 ce se preteaza Motul 300V, 5100 sau 7100. Mentionez ca motorul este cumparat in toamna asta si nu stiu cand a fost facut ultimul schimb iar momentan are fix 33000km.

Asadar astept o parere, sugesti, impresie, orice este bine venit!

Mesaj completat

Scuze dar nu merge sa editez... am mai citit cate ceva... si m-am gandit ca as putea sa pun un ulei ieftin dar care sa il schimb la sfarsitul fiecarui sezon! sau la maxim 5000km! S-ar merita?

 

 

Si daca pui ulei bun,nu este recomandat sa stai cu el in motor mai mult de 6000 km ! Si asta o zice producatorul ! Asa ca baga un ulei bun in mobra ,cum ar fi 7100 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am incercat sa schimb roata fata la k7 , si am intrebat tot aici pe topic daca se potriveste roata de k 8 .. mi sa spus sa da... dar cand am dato jos am avut surpriza sa vad ca nu se potrivesc discurile frana :wacko: acum daca stie cineva de pe aici (dar sa fie sigur) daca se potrivesc rulmenti de pe roata de k7 pe cea de k8 , maine primesc discuri pt acea roata si sper sa o rezolv ,, mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am incercat sa schimb roata fata la k7 , si am intrebat tot aici pe topic daca se potriveste roata de k 8 .. mi sa spus sa da... dar cand am dato jos am avut surpriza sa vad ca nu se potrivesc discurile frana :wacko: acum daca stie cineva de pe aici (dar sa fie sigur) daca se potrivesc rulmenti de pe roata de k7 pe cea de k8 , maine primesc discuri pt acea roata si sper sa o rezolv ,, mersi

rulmenti gasesti in comert cati vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da PM am gasit diverse preturi diverse materiale inclusiv fibra (150 de lei)

 

eu pana o sa am bani de lat far, l-am lipt cu fibra.

partea din spate era crapata, si lipseau din ea cateva bucati, unde am completat cu fibra.

mai tb sa intaresc stifturile in care este prins farul de carena, ca s-au rupt si alea, dar am recuperat 3 din ele,

dara asta o sa fie ceva usor.

daca mai ai bucatile din carena fata, te ajut sa ti le lipesti.

Mesaj completat

inainte si dupa

Editat de mandibula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut filtru de ulei pentru srad din 1999 unde gasesc si eu?

 

la orice magazin de piese auto.de ex: este champion si scrie pe el suzuki (pe cutie) ala ii bun pt srad.te costa vreo 30 35 de lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de stickerele cu gsxr de pe carenele laterale. Pe unde se gasesc? Originale? Neoriginale?

Nu stiu daca e mare diferenta intre modele....

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,asa am luat motorul ...asta e ..nici eu nu ma omor dupa ele! Le dau la juma de pret daca e cineva interesat...

Am si filmat un pic jucaria...din pacate sunetul e pur si simplu teribil....film1 :cheers:

 

Doua intrebari rapide:

 

1.Stie cineva cum se seteaza luminita alba pt turatie la k4 600?

 

 

2.A pus cineva motor de 750 k4 ,pe cadru de 600 k4? Merge fara modificari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intelege gresit, acelasi model am si eu (negre) si chiar cred ca sunt mansoanele perfecte.

Le vazusem pe un r1 cred prin service si mi-au placut mult.

Probabil fostului proprietar ii placea

dar nu cred ca e chiar asa fashion crime incat sa le dai...

Recunosc ca nici eu nu sunt intotdeauna asortat cu motocicleta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,asa am luat motorul ...asta e ..nici eu nu ma omor dupa ele! Le dau la juma de pret daca e cineva interesat...

Am si filmat un pic jucaria...din pacate sunetul e pur si simplu teribil....film1 :cheers:

 

Doua intrebari rapide:

 

1.Stie cineva cum se seteaza luminita alba pt turatie la k4 600?

 

 

2.A pus cineva motor de 750 k4 ,pe cadru de 600 k4? Merge fara modificari?

daca mai tin bine minte trebuie tinut apasat pe butonul de langa beculet si apoi pus contactul cu cheia ,dar nu mai stiu sigur ,sigur pot sa spun ca merge motorul de 750 cadrele sunt identice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...