Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum o intrebare care cu adevarat ma intereseaza, GSX-R din 2004-2005 are injectie EFI sau DFI ?

Ce anume te intereseaza atat de mult?

Ce anume face diferenta pentru tine, si ce cauti tu de la o mototcicleta,respectiv la gsxr?

 

Incep sa cred ca nu stii ce vrei ...

 

DFI banuiesc ca te referi la Direct Fuel Injection,daca este asa nici o motocicleta "normala"nu are asa ceva.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Iar a aparut asta si polueaza si alte topicuri. A deschis topic, i-a spus lumea de toate acolo,dar el e prea destept pt sfaturile altora...nu stiu de ce va bateti capu' cu el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, imi cer scuze ptr "poluare". Ma retrag atunci !

Asfalt uscat !

Din punctul meu de vedere,nu o consider poluare"intrebarea ta,dar:

O data ce pui o intrebare destul de tehnica legat de echiparea unui motociclete cu un anumit sistem de injectie,si mentionezi ca,conteaza pentru tine destul de mult,si lasi impresia de avizat in domeniu mecanic/tehnic.

Dar in acelasi timp te desconspiri, pentru ca intrebi de un sistem de injectie care nu se regaseste pe moto...

 

Cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intereseaza pe cineva, vand urmatoarele pt gsxr 1000 k7 k8 : scarite multireglabile Gilles vcr 38 gt negre , pereche tobe carbon Mivv GP cu tot cu inlocuitorul de catalizator ,prinderi si decibelikiller ,quikshifter cordona pq8 . pt intrebari lasati pm

mai adaug discuri de frana flotante merg pe gsxr k5 -k8 1000 si gsxr k6 k7 600 si 750,uzura f mica ,100 eur perechea , capac protectie ambreiaj carbon kevlar ,si protectie capac alternator gsxr 1000 k5 -k8 ,100 lei bucata .

post-53013-0-68955900-1415788967_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut TNG, sunt relativ nou pe forum iar de la inceputul acestui an detin un gixxer k6 pe care l-am luat de la Costin daca il cunosti, motoreta cand am cumparat-o avea pe ea o yoshimura trioval si din cate am observat eu si mi-a fost confirmat si de fostul proprietar ca exup-ul a fost inlaturat si facuta o resoftare (de catre tine sau altcineva asta nu stiu) pentru a ii inlatura F1 din bord (banuiesc), ma poti lamuri si pe mine in ce consta aceasta resoftare sau de ce este inlaturat exup-ul de pe modelul asta..am vazut ca se practica.Mersi mult!


» Post actualizat in 12 Nov 2014 17:43

Si o alta intrebare pentru cei ce au carene de circuit pe mobre, am montat codita la locul ei, insa intre carena si baterie ramane un spatiu, in acest spatiu venea un set de bucse de cauciuc de la sa care facilitau asezarea acesteia pe cadru, in cazul de fata, ce pot monta sau ce pot face ca atunci cand ma asez pe seat pad/codita din fibra aceasta sa nu se crape datorita greutatii?

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici o idee

post-33534-0-64253100-1415815652_thumb.jpg

» Post actualizat in 12 Nov 2014 18:13

post-33534-0-18114900-1415815951_thumb.jpgpost-33534-0-59226800-1415815816_thumb.jpgpost-33534-0-08693800-1415815873_thumb.jpg

» Post actualizat in 12 Nov 2014 18:16

pune ceva distantiere intre codita de fibra si cadru de codita

» Post actualizat in 12 Nov 2014 18:26

da tablita jos care se afla deasupra ECU'lui ,acolo poti prinde 2 distantiere in gaurile ramase libere si inca 2 distantiere unde sunt gaurile mele din poza urmatoare

 

post-33534-0-55632700-1415816748_thumb.jpg

 

scz,e foarte greu de pe telefon

» Post actualizat in 12 Nov 2014 18:29

stiu despre ce vorbesti si o sa mearga perfect,mai e o faza :distantierele poti sa le lipesti de carena pe interior cu ceva dar sa le pui in asa fel incat sa se sprijine de acele puncte de pe cadru codita

» Post actualizat in 12 Nov 2014 18:31

eu ti-am dat o idee,sper sa rezolvi ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el sigur nu are piciorusele acelea(el trebuie sa le faca),neaparat trebuie o adaptare sau cum ai zis tu Theo un "scaun",fara sa vedem ce codita este,cum arata,ce se poate face ,noi ii dam cateva solutii "din cap",sper sa o rezolve,eu am vrut sa punctez acele puncte de sprijin atunci cand nu exista acel scaun

» Post actualizat in 12 Nov 2014 19:40

Spor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate bunatatile acestea vin cumva de pe motocicleta lui Razvan? E doar o curiozitate personala. :P

Preturile sunt bune, bafta la vanzare!

da , sunt de pe SBK-ul lui razvan

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut TNG, sunt relativ nou pe forum iar de la inceputul acestui an detin un gixxer k6 pe care l-am luat de la Costin daca il cunosti, motoreta cand am cumparat-o avea pe ea o yoshimura trioval si din cate am observat eu si mi-a fost confirmat si de fostul proprietar ca exup-ul a fost inlaturat si facuta o resoftare (de catre tine sau altcineva asta nu stiu) pentru a ii inlatura F1 din bord (banuiesc), ma poti lamuri si pe mine in ce consta aceasta resoftare sau de ce este inlaturat exup-ul de pe modelul asta..am vazut ca se practica.Mersi mult!

» Post actualizat in 12 Nov 2014 17:43

Si o alta intrebare pentru cei ce au carene de circuit pe mobre, am montat codita la locul ei, insa intre carena si baterie ramane un spatiu, in acest spatiu venea un set de bucse de cauciuc de la sa care facilitau asezarea acesteia pe cadru, in cazul de fata, ce pot monta sau ce pot face ca atunci cand ma asez pe seat pad/codita din fibra aceasta sa nu se crape datorita greutatii?

Mersi!

Salut!

Eliminarea EXAP.se face pentru a castiga o eliminare mai rapida a gazelor de evacuare,in regim de curse.O data cu eliminarea este bine dar nu este obligatoriu,sa se coreleze si amestecul carburant,prin softare sau doar prin remaparea harti de benzina.

Legat de moto nu stiu despre care este vorba,,daca afisezi o poza atunci cand ai cumpara-o posibil sa-mi dau seama daca eu am lucrat la ea sau altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cautam acum, amanasem pentru primavara dar le-am gasit pe-astea la pachet la un pret bun. Eu doream brembo 19-20 dar... asta e... oricum este mult mai bine fata de ce aveam. O sa trebuiasca sa-mi iau placute dual carbon.

 

ps: nu se zice "bre" ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai adaug discuri de frana flotante merg pe gsxr k5 -k8 1000 si gsxr k6 k7 600 si 750,uzura f mica ,100 eur perechea , capac protectie ambreiaj carbon kevlar ,si protectie capac alternator gsxr 1000 k5 -k8 ,100 lei bucata .

vin si cu un filtru aer k&n merge de la k5 la k8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...