Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

problema ...Srad de 750 98 pe ferestra de la ulei nu se vede deloc uleiul.ala de la care am luat o zice ca a schimbat uleiul si filtrul.nu scoate fum, merge brici trage de rupe.numai ca ma ingrijoreaza asta cu uleiul si niste zgomote pe care le aud la motor dar de care am auzit ca sunt normale la srad.

VA ROG FRUMOS FRATI PE GIXXER..HELP ME..

 

 

 

Mergi des cu motorul ? sau il ti de pomana in garaj sau in curte..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate zli.......nici eu nu am avut intentia sa ma supar:)) am zis-o la stou

Spuma activa distruge cadrul si oricealtceva din aluminiu.

Uleiul nu neaparat trebuie sa se vada dar daca ti minte ce fel de ulei a fost turnat in el mai pune si tu un pic.....e motor mai vechi s-rad asta poate fix cantitatea aceea iti lipseste care se vede prin gemulet....nu cred ca e problema mare.

Relantiul se regleaza din partea stanga jos de la un surub.....nu trebuie sa desfaci nimic.....

pac pac!

 

Zgomotul ce se aude este de la intinzatorul de lant(distributie) nu e cine stie ce....de fapt este arcul de la intinzator.....dupa ce se incalzeste motorul tace........eu am mers cu s-rad-ul meu 20.000 asa si nu are nimic......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.va supar cu o intrebare care ma framanta de cateva zile. am pe spate un cauciuc fabricat in 2004 si fata fabricat in 2000 sunt destul de bune. :D ca marca sunt pirelli corsa.mentionez ca sunt pe un srad. sunt un risc la aceasta vechime? va multumesc pt raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezmembrare GSXR 600 K2.

 

Nu am vazut-o, insa pe langa ce se vede in poza stiu ca mai exista si carenele laterale, crapate/rupte dar se pot repara, precum si codita completa.

 

Pedala frana si pedala schimbatorului de viteza s-au dat.

 

PM pentru detalii

post-37456-1243671143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.va supar cu o intrebare care ma framanta de cateva zile. am pe spate un cauciuc fabricat in 2004 si fata fabricat in 2000 sunt destul de bune. :D ca marca sunt pirelli corsa.mentionez ca sunt pe un srad. sunt un risc la aceasta vechime? va multumesc pt raspunsuri

 

 

Producatorul da un termen de garantie de 3 ani ! Cauciucul poate sa arate super ok pe afara dar pe interior poate sa fie varza !

 

Eu personal recomand sa le schimbi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.va supar cu o intrebare care ma framanta de cateva zile. am pe spate un cauciuc fabricat in 2004 si fata fabricat in 2000 sunt destul de bune. :D ca marca sunt pirelli corsa.mentionez ca sunt pe un srad. sunt un risc la aceasta vechime? va multumesc pt raspunsuri

recomandat e sa le schimbi .... insa si eu am rulat pe k1 cu michellin power race an de fabricatie 2001 pana le-am terminat , nu am avut nici o problema cu ele si aveau o foarte buna aderenta pe curbe ... depinde unde si cum au fost depozitate ! acum depinde de tine ... daca simti ceva in neregula schimba-le fara ezitare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomandat e sa le schimbi .... insa si eu am rulat pe k1 cu michellin power race an de fabricatie 2001 pana le-am terminat , nu am avut nici o problema cu ele si aveau o foarte buna aderenta pe curbe ... depinde unde si cum au fost depozitate ! acum depinde de tine ... daca simti ceva in neregula schimba-le fara ezitare !

nu ma dau eu f tare mai ales pe curbe dar nu am pierdut niciodata aderenta fata sau spate nici in franari violente,as vrea sa le mai folosesc vara asta si sa le schimb cand o pun la hibernat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti/recomandati pe cineva care vopseste bine (si ieftin eventual :D)?

....as avea de vopsit cam toate carenele si sunt un pic paranoic cu vopseaua proasta care sare daca se indoaie un pic plasticul...

 

...din bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tututor. de curand si eu proaspat posesor de k1. m-ar interesa o aripa spate. nu stiu daca i-am zis bine dar am atasat o poza.

post-36734-1243840810_thumb.jpg

misto treaba

daca gaseste cineva ceva de vanzare vreau si io una pt a mea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tututor. de curand si eu proaspat posesor de k1. m-ar interesa o aripa spate. nu stiu daca i-am zis bine dar am atasat o poza.

post-36734-1243840810_thumb.jpg

 

 

E facuta din fibra !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....sau la fiberglass parts

 

Am vazut intr-un catalog anul trecut. Nu imi amintesc daca era la Kawa Motors sau la reprezentanta Suzuki. Ma gandeam si eu sa cumpar pentru K2, ca arata frumos. Cand am vazut pretul am renuntat, ca doar nu era sa dublez valoarea motocicletei...

 

 

Glumesc putin, pentru ca pretul era de aproape 200 EUR. Pe net se gaseste la 150$. Un exemplu aici pentru K1-K3: http://www.quadcrazy.com/atvstore/product/...gger-98-03.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

psi chestia este in felul urmator, pot face orice din fibra, da la carene am nevoie de matrita ;)

daca vreti de k2, imi sacrific eu carenele sa iau mulaj, da alte matrite nu am (inca), pana acuma am facut mai mult masini...

aripioara aia spate chiar demult vreau sa o fac, da nu am apucat inca

va tin la curent :cheers:

daca mai aveti ceva solicitari, ziceti (reparatii fibra, autocolante, vopsea, etc)

tot ce nu tine de mecanica se face ;)

na ca mi-am facut si reclama :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...