Sari la conținut

Accident mortal


@jinx
 Share

Postări Recomandate

tara frumoasa,cu oameni de rahat fara educatie-ce se intampla in ultima perioada e rezultatul anilor in care romanul a dat si luat spaga si sistemul de valori s-a schimbat si ne place sa ne balacim in cc.acat si cel mai GRAV ESTE CA NU VREM SA NE SCHIMBAM ,SA DEVENIM CIVILIZATI,si NE LIPSESTE RESPECTUL FATA DE CEL DE LANGA NOI indiferent ca este calare ,in conserva sau pe jos. Au trecut 20 de ani si vor mai trece atatia si tot asa vom ramane,neciopliti si nemernici. Imi pare extrem de rau pentru acest om, si nu am cuvinte, cred ca am sa-i dau drepatate sotiei ca nu vrea sa vina cu mine cu motorul pentru ca-mi zice tot timpul ca macar sa ramana fetitza mea cu un parinte,nu orfana de ambii! Periculoasa pasiune ne-am ales.Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca bietul sofer care are acum constiinta incarcata ca a luat viata unui om ar trebui impuscat ca sa nu se mai chinuie. Sunt pline soselele de retardati ca el pentru ca prostia nu doare,va scapa si el cu suspendare ca toti ceilalti.

R.I.P

Acelasi lucru am patit si eu anul trecut. Doar un miracol m-a salvat.

Am piciorul rupt in trei locuri (fracturi deschise ) mana in doua locuri , trei coaste si o bucatica dintr-o vertebra. Si acuma umblu cu carje , cu tija in femur, tibie si o placa de metal in mana.

Pe vinovat il doare in poponeata de mine. Isi traieste viata linistit. A zis ca oricum plateste rca-ul.

http://www.clon.ro/stiri/cluj/articol/moto...091130-12030910

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

Acelasi lucru am patit si eu anul trecut. Doar un miracol m-a salvat.

Am piciorul rupt in trei locuri (fracturi deschise ) mana in doua locuri , trei coaste si o bucatica dintr-o vertebra. Si acuma umblu cu carje , cu tija in femur, tibie si o placa de metal in mana.

Pe vinovat il doare in poponeata de mine. Isi traieste viata linistit. A zis ca oricum plateste rca-ul.

http://www.clon.ro/stiri/cluj/articol/moto...091130-12030910

 

 

bine ca esti "ok" frate, ai avut foarte mare noroc sa scapi din asa cv... sa ne fereasca Dumnezeu de din astea... multa sanatate

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi era sa ma bage si pe mine unu in spital !! a intrat intr`o curba pe mai bine de jumate din sensul meu de mers cu tot cu remorca F***L In .... Bulan , reflex si mica experienta m`au scos din rahat! am oprit , am bagat 2 tigari si m`am gandit la ce se putea intampla dupa care am plecat mai departe...Aveti mare grija ca nimic nu mai e ok ... !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum cateva zile eram super trist ca sunt departe de casa si nu ma pot plimba cu motocicleta dar dupa ce am vazut in ultimul timp pe forum incep sa cred ca e mai bine asa ... nu-mi vine sa cred ca chinion pe bietul om.DUMNEZEU sa-l ierte :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vin de la preveghi de la Nucutz.Am acceptul fiicei lui.Putem sa venim la inmormantare in numar cat mai mare.Inmormantarea v-a avea loc sambata ora 12 la Ciceu Giurgesti,satul natal al lui Nucutz.Cine doreste sa ia parte la eveniment,ne putem intalni la 11 h la benzinaria Ozana,la intrare in Beclean dinspre Bistrita,iar cei ce vin dinspre Dej,la 11:30 h la Reteag,intersectia cu Giurgestiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

fiti atenti cate secunde trec de cand autoturismul din fata care cica opreste pentru a vira in nu stiu ce directie opreste, ca se vede in imagine ... si momentul impactului. la viteza aia nu-ti permiti sa iei ochii de pe tripla masinii din fata pentru mai mult de 1-2 secunde, asta cand nu te uiti dupa gropile din carosabil. si sa eviti impactul tragand de volan spre stanga, depasind axul drumului, e idiotenie in stare pura. condoleante. as zice mai multe, dar as fi prea mult in afara 'subiectului'. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi era sa ma bage si pe mine unu in spital !! a intrat intr`o curba pe mai bine de jumate din sensul meu de mers cu tot cu remorca F***L In .... Bulan , reflex si mica experienta m`au scos din rahat! am oprit , am bagat 2 tigari si m`am gandit la ce se putea intampla dupa care am plecat mai departe...Aveti mare grija ca nimic nu mai e ok ... !!

Offtopic: Si pe mine a incercat azi sa ma ia in portbagaj un taximetrist, dar nu fac mare caz din asta pentru ca aici in Bucuresti e banal asa ceva. Ar fi bine sa ne concentram aici pe accident si pe accidentat. Si dat fiind ca titlul spune ceva nasol - "accident mortal" - ar trebui sa vedem ce si cum cu ingropatul si cu daca rudele spun ca e voie sau nu la mers cu motorul si alte chestii din astea, nu cu ce am patit si noi in trafic azi cei care am scapat vii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...inca unu:)

 

in romania motociclistii par sa fie catalogati drept "caini"...daca ies de pe margine sau dintr`o intersectie,sunt claxonat si injurati.daca sunt gasiti pe drum,vazuti ca vin dintr`o directie...conservaru` ii da goarna...ca nah..el ce naiba sa pateasca...ia 7 ani de inchisoare doar asa de ochii lumii:-J...sa nu mai fie mediatizat...dar durerea din sufletu` familiei ramane vesnic..

 

 

stau si ma uit,raman prost...si totusi asta e Romania unde ca motociclist NU EXISTI....acum toti tilicarii imputiti iau carnetu` doar cu branza,cas,urda...dar ceva reguli sau experienta canci...in fine...Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu`!!

 

Condoleante sincere familiei!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de offtopic da ma ingrijoreaza tare cand vad ca numaru de cretini se inmulteste pe zi ce trece! Rip pentru motociclist si condoleante familiei , imi pare extrem de rau pentru ce s`a intamplat dar acum... nu mai e nimic de facut :blink: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E singurul lucru de care ma tem: sa-mi apara cineva din fata pe contrasens. Din laterale mai ai sanse, depinde de atentie si doar de viteza ta. Dar daca iti iese boul cu viteza lui in fata, nu mai ai nicio sansa sa eviti. Condoleante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de tragedie condoleante familiei,si prietenilor,ma gandesc totusi cat e de sfanta linia continua, in alte tari civilizate,la fel si trecerile de pietoni,de f multe ori la noi nici nu se mai cunoaste vopseaua. Cata crasa lipsa de respect pentru viata,bine ca platim taxe.Ceva tebuie facut,de la sine nu se itampla nimic,doar se adancesc gropile si noi toti suferim.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP.

 

Din film pare sa fi avut destula viteza si motociclistul. Oricum..era un accident foarte grav si daca era in masina si nu pe motor...frontal..probabil tot cu victime. S-a aflat la locul nepotrivit in momentul nepotrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu... urmeaza sa ma pun inapoi pe moto dupa 9 luni.. din cauza unui accident am fost nevoita sa stau cuminte,... si acum,... dupa accidentele astea din ultimile 2 sapt... prea multe mortale.... parca incepe sa-mi fie frica... trist, pentru ca de abia astept sa stau iara pe sa, dar mi-e groaza de conservarii astia idioti...

R.I.P barbatului.... :blink:

Editat de Hondita500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: R.I.P. Condoleante familiei ....Degeaba incearca sa evite unii de mai sus subiectul..., dar tot ii vom depasi pe greci..., din toate punctele de vedere ...cccchaahhh , ce sila mi de tot ce se intampla in tarisoara noastra frumoasa. :huh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lipsit citeva zile si nu am avut acces la internet...iar cind revin gasesc aici un MACEL...da, asta-i cuvintul potrivit!

Pacat de sufletele plecate prea devreme dintre noi din cauza neatentiei...

Dumnezeu sa-l ierte pe cel plecat la ingeri si sa-i aiba-n grija pe cei ramasi in urma sa! :laugh:

 

Despre faptas, n-am cuvinte. :love:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dupa ce am aprins lumanari la la locul tragediei,m-am aliniat in sir indian si am mers sa-l conduc pe ultimul drum pe cel ce a fost Nucutz.In fruntea cortegiului funerar se aflau numerosi motociclisti:- 1.ROBY Indianu,-2.nimeni,3.nimeni.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deh mai Roby...daca era vorba de un pustan de 18 ani calare pe-o vitezana care o mierlea dupa un slalom de citiva kilometri printre conserve si-apoi nitel mers pe-o roata, care ulterior era bagat sub roti de un nemernic precum in cazul de fata, altfel stateau lucrurile! Atunci asta se numea ACCIDENT GRAV si conservarul trebuia linsat, iar flacaului i se aduceau elogii...dar asta fiind un tip trecut de prima tinerete si mergind pe un enduro, fara viteza greu de estimat si fara sa schiteze nici-o manevra de stunt, nu i se pot aduce nici macar regrete eterne! Si aici chiar nu mai este nimic de comentat in contradictoriu, prietenii uitindu-l imediat dupa accidentul nefericit! Si cum dusmani probabil n-a avut...e normal ca doar un bosorog care a tinut la el sincer si dezinteresat sa-si aminteasca in aceste cumplite momente de el!

Dumnezeu sa-i lumineze calea acolo sus si sa aiba grija de noi, astia inca ramasi aici, jos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate Ivane.Motive pentru apsente se pot invoca.Dar oarecum balanta e echilibrata.Daca nu era criza poate si eu eram in cursa.A fost sambata,deci se putea veni,dar ploaia a refuzat sa stea toata ziua.Fata de destinatia finala,intr-o raza de 60 km exista comunitati moto:Beclean,Bistrita,Dej,Gherla,dar poate nu si-au facut oamenii asigurari obligatorii.Sau poate nu multi stau pe net si n-au auzit de accident.Altii mai lucreaza si sambata.Sa nu fim rautaciosi.

Mesaj completat

Un ultim amanunt.Soferul Fordului avea permisul obtinut de 3 zile si vroia sa ajunga in Italia.Si in incheiere cateva poze.A fost odata Nucutz.Din pacate de acum ne vegheaza din grupul ingerilor moto. :love:

post-36568-1271107662_thumb.jpg

post-36568-1271107723_thumb.jpg

post-36568-1271107755_thumb.jpg

post-36568-1271107780_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca un motociclist cu suflet face cat 1000 fara; pacat ca nu ati fost mai multi; a fost un accident curat in sensul ca motociclistul nu a avut nicio vina; ar trebui deschis un topic, sau o sectiune de topice, in care fiecare accident, indiferent de vinovat, sa fie urmarit din punctul de vedere al consecintelor legale; termene de judecata, evolutia cazului in instanta si decizii, atat, fara comentarii, sa stim si noi in ce relatii ne aflam cu justitia; o violam noaptea in parc sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posesor de Honda Transalp

Plang pur si simplu

 

Condoleante familiei si sa treaca usor peste suferinta avuta

 

Am 2 copii,merg pe motor cu atentia dusa la maxim,pe camion la fel,cu autoturismul (mai rar) la fel de atent

Nu mai am cuvinte.

Oftez si ma gandesc ce o fi in sufletul familiei decedatului........

Dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa il hodineasca dumnezeu...

Saptamana asta am fost pricina pentru care un dobitoc a ramas fara permis ca nu mi-a dat prioritate. Norocu' meu ca militienii erau la 20 da m distanta de faza... Ce tupeu poti sa ai sa te bagi in fata la un participant la trafic de fata cu politia? Cred ca daca nu erau politaii acolo ma luau si la poceala cum de am indraznit sa ma infing in claxon si sa nu ma opresc sa ii las sa treaca...

Anu trecut am avut 2 bucati de coliziuni cu conserve... Una si acum se judeca (1,14 alcool in sange)...

Ce sa va zic...sa belim ochii cat cepele, ca de nu belim noi altceva prin spitale sau mai rau, facem excursii in loc cu verdeata si vesnica pomenire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...