Sari la conținut

Accident 07 aprilie 2010


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ Nicole: Ma bucur ca atat ai fost in stare sa contrazici; off - f*** off (comenteaza gramatica din asta)

Da, ne plac oamenii cu atitudine: "Dupa ce ca fac poc-poc, mai sunt si agresiv"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amuzant ne amuzant nu are rost sa ne amuzam aici, una este sa fi detinator de permis cat A, una este sa fi si detinator de motocicleta,alta este ca cele doua sa faca din tine un motociclist,daca mergi doar pe A2 in wek end nu esti motociclist,daca o scoti tot in wek end cu conditia sa nu ploua si o duci la spalatorie la fel nu esti motociclist,ce am spus eu acolo era un indemn la intelepciune sa nu ne mai dam cu parerea aiurea daca nu stim ,nu am fost acolo,sa incetam cu vinatoarea de ''vrajitoare'' si sa nu ii ajutam pe ceilalti sa ''vineze vrajitoare'' asta am spus.nici nu stiti cit de mult contribuim la defaimarea noastra cu postariile astea toate trusturile de presa in cazul unui accident cu moto, direct aici isi baga ochiul si gata reportajul senzational, direct de la sursa si direct cu stingul in dreptul

Mi se pare absolut normal sa "ne" facem de ras, uita-te la tine, habar nu ai sa scrii doua cuvinte. Cum ar putea cineva sa te citeasca si sa te mai si ia in serios?

Apropos, asa cum exista postatori care habar nu au sa scrie (asa cum esti tu), tot asa exista si motociclisti care habar nu au sa mearga pe strada calarindu-si motocicleta.

Mesaj completat

Da, ne plac oamenii cu atitudine: "Dupa ce ca fac poc-poc, mai sunt si agresiv"

Excel 'tabel' asta e un fel de porcusor sadic, asa...

Se baga peste tot, isi da obligatoriu, mereu cu parerea, dar nu spune nimic. Cred ca ar da foarte bine daca s-ar vari in politica.

 

On-topic: Cine loveste in spate este singurul vinovat. PUNCT. Nu conteaza ca nenea a vrut sa intoarca, sa manance, sa faca bilute din nas, poate l-a impresionat o tanti si a franat sa-i scartaie franele, deoarece nu avea buzele umede si nu putea fluiera, etc. L-a lovit in spate, i-a distrus si masina, de ce ar fi vinovat?

Dupa cum a declarat politistul, motociclistul a fost amendat, prin urmare, s-a facut un proces verbal prin care s-a stabilit, deja, vinovatia lui. Lucrurile sunt foarte clare din acest punct de vedere. Cu privire la miticul autor moral, nu vad cum ar putea exista un autor moral, din moment ce, in zona respectiva, ar putea trece lejer 6 autobuze unul pe langa altul. Ce cautau cei cu Jawa fix in spatele Peugeot-ului, habar nu am si nici nu ma chinui sa inteleg. Probabil, or fi auzit ca, daca iti taie altul aerul, consumi mai putin carburant, cine stie?!

Mesaj completat

Rectific, Skoda, nu Peugeot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ultimele informatii (venite pe surse) se pare ca cei 2 de pe motocicleta au fost externati dupa ce le-au fost pansate bubele si unse cu seu de oiae (ramasese de la Paste). Maine sunt asteptati toti cei implicati in accident la locul respectiv pentru reconstituire.

Sa speram ca de aceasta data le va iesi bine cascadoria, le dorim succes!

In caz contrar topicul ramane deschis si stiti ce aveti de facut.

Nimeni nu a remarcat ca motocicleta era ROSIE si pana la Inaltare (13 mai 2010) se ciocneste tot ce este de aceasta culoare, ca ouale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati ma cu prostiile ca nici scuterele nu merg cu 50 la ora prin oras. pe masina , motocicleta ba si pe caruta daca prinzi un pic de spatiu ii dai cu 70-80. in tot orasul se merge asa. voi astia care vedeti numa 50 cred ca iesiti pe sosea numa duminica la pranz cand lumea isi odihneste oasele in fata teveului.

toti motociclistii pe care i-am vazut in ultimul an merg cu 80-100 prin comune si cu 100-130 pe dn-uri daca le poate mobra. si sunt conservator cu cifrele astea. (acu stiu ca-l gasiti pe ala cu virago de merge regulamentar pana in bikers unde se face crita si pleaca acasa cu 10kmh de frica sa nu se imprastie).

 

in alta ordine de idei observ ca cei inzestrati cu un instinct de prezervare teribil , cat si cei care fac doua plimbari pe an la munte si o ard cu mobra de 125 printre semafoare au devenit mari maestrii ai condusului preventiv. pai mi se pare si normal.

cei mai preventivi motociclisti sunt cei care nu merg pe motocicleta. ba chiar as merge mai departe si as spune ca cei mai preventivi motociclisti sunt aceia care nu au permis , nu au motocicleta si sunt minori. o sa incep sa le cer si lor parerea cand plec la un drum mai lung.

 

N-a spus nimeni ca merge cu 50km/h, ci ca unii au puterea sa recunoasca lucrul asta, inclusiv atunci cand sunt implicati intr-un accident.

Cand sunteti implicati intr-un accident toti vreti sa pareti niste sfinti, dar adevarul este tocmai asta pe care l-ai recunoscut si tu: "toti motociclistii pe care i-am vazut in ultimul an merg cu 80-100 prin comune si cu 100-130 pe dn-uri daca le poate mobra. si sunt conservator cu cifrele astea". Deci, autorii morali...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

siplu....daca nu ai frane din diferite motive(placute,frane,mazga sau nu ai deloc) tintesti o laterala....daca i-o dai in ckek(spate) e vina ta....

Mesaj completat

simplu nu??!!?!!

Mesaj completat

au evoluat ''suedezii'' de la scutere la jawa lu bunicu...salvarea lor a fost arai-ul cumparat dupa siteul ''www.scuterul.furios.com'' si stratul protector specific....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD@ chiar este cazul sa te abti vreo daua luni nu mai mesteca in oala ca nu prea le ai cu'' bucataria'' eu am avut accident la 40/.50./60 km/h in bucuresti ,rugamintea mea este sa te abti de la inepti,dati cu parerea cind o sa mergi cu motorul din martie/aprilie pina in decembrie 30 vreo 5 ani la rind cind,doamne fereste nu-ti doresc, vei avea cel putin doua busituri,, atunci poti face afirmati,pina atunci citeste si invata din greselile altora

Auzi, tu chiar nu te poti abtine de la a scrie?!

Ne strici ochii tuturor, parol!

Daca tot esti tu, mare sef de trib, mon cher (inseamna "dragul meu", in franceza), nu poti sa pui vreun sclav scrib de-al tau, mai priceput in ale caligrafiei, sa posteze pentru tine dupa dictare?

Sunt sigur ca foarte multi ar aprecia acest lucru la tine. Demonstreaza ca esti un mare sef de trib si ca ai scribi in subordine!

(P.S. Si Ceausescu a fost analfabet, asa ca nu e absolut nicio rusine, sa stii!)

Pana la urma, ai si tu dreptate: dacii nu aveau graiul scris, era doar oral.

Apropos, stii cine a fost Deceneu?

 

On-topic: Se mai stie ceva de soarta celor doi si de soarta soferului-motociclist si frate de motociclist forumist?

Editat de tramkar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tramkare, nu s-o descurca bebe-kombat (deceneu, pti tine) bine cu "i"-urile, dar omul asta iti desface ORICE mobra piesa cu piesa, surub cu surub si ti-o face inapoi cu ochii inchisi in mai putin timp decat iti ia tie sa intelegi cum functioneaza o supapa de admisie sau de evacuare.

 

Nicole iar vorbeste ca sa nu taca.

 

cat despre accident, daca partile s-au inteles si nu s-a lasat cu urmari fizice naspa, mai degraba ati inchide topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicole iar vorbeste ca sa nu taca.

Uita-te cate posturi am eu in 7 ani de forum si cate ai tu in 4. Multa sanatate!

PS: kilometrii de randuri tastate nu "se pun" in motoretiZm.

 

oricum, incantata de cunostinta! Imi pare bine sa cunosc dinainte membrii galeriei mele foto :blink:

 

nu s-o descurca bebe-kombat (deceneu, pti tine) bine cu "i"-urile, dar omul asta iti desface ORICE mobra piesa cu piesa, surub cu surub si ti-o face inapoi cu ochii inchisi in mai putin timp decat iti ia tie sa intelegi cum functioneaza o supapa de admisie sau de evacuare.

un mecanic bun nu e neaparat sinonim cu un motociclist bun. Nici macar cu un cunoscator de trafic. Rossi nu-si desface mobra singur. Asta nu exclude faptul ca Deceneu ar putea fi. Dar e bine ca oamenii sa se apuce sa scrie atunci cand stiu sa o faca, altfel... ca pentru orice lucru in care vrei sa excelezi, intai citesti un manual (recomand cu caldura!).

Editat de Nicole
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate!

 

oricum, incantata de cunostinta! Imi pare bine sa cunosc dinainte membrii galeriei mele foto :)

E o discordanta intre cele doua urari, nu crezi? :blink:

Oricum , felicitari pt originalitate, esti o "adevarata" :huh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca pe cineva minca neuronul,noo nu-i bai pina in 21,12 2012 mai e :blink: ,nicol@fara a jigni pe cineva si facind exceptie(ma exclud singur din categorie)un motociclist in adevaratul sens al cuvintului este,ala care foloseste motocicleta zilnic,si-o repar,intretine singur,intr-un cuvint o stie din spita in spita,Rossi este pilot, este si mecanic putin pt ca daca habar ar avea despre unele lucruri nu ar sti ce sa ceara la standuri,cert este ca in accidentul de fata partile au ajuns la o intelegere demna de apreciat si nu au fost morti.

cit despre unul care este academician filosoffilfizon pe aici.cumetre stiu mai bine ce faceau DACI si cine era DECENEU si nu amesteca lucrurile si nici nu baga oameni in seama aiurea, nu te da ce nu poti fi si ce nu poti duce,ai o disputa cu mine te iei cu mine nu si cu EI''sau de EI.Oservi ca sunt destul de retinut in replica si asta din respect pt ceilalti restul ai in PM,sa-ti fie de bine

 

scuze pt off topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te cate posturi am eu in 7 ani de forum si cate ai tu in 4. Multa sanatate!

 

nu la asta ma refer, ci la faptul ca la toate accidentele tu vorbesti in necunostinta de cauza si esti foarte atrasa de morbidul accidentelor.

A..da, si te dai mare jurnalizda dar singura chestie pe care o ai e o colectie de poze de fiare si sange

 

PS: kilometrii de randuri tastate nu "se pun" in motoretiZm.

 

2008: 22.0000 km pe virago

2009: 18.000 km virago+vulcan

2010: 3.000 km pe vulcan

 

tu cati ai facut in ultimii 2 ani, motociclizdo?

 

oricum, incantata de cunostinta! Imi pare bine sa cunosc dinainte membrii galeriei mele foto :D

 

 

....ai noroc ca esti femeie si eu sunt un baiat simtit, ca te-as fi cautat sa-mi spui aia in fata asta de erai de sex masculin

 

 

Mesaj completat

STAI ASA!

asta scrii tu despre tine???? :blink:

Despre mine

Este interzisa reproducerea, modificarea si transformarea fotografiilor de pe acest blog in orice mod fara acordul scris al autorului.

 

Site-ul isi propune sa prezinte aspecte bucurestene de orice fel. Momentan, voi incerca sa le incadrez in categorii.

 

Am undeva intre 20 si 30 ani, absolventa de Stiinte Politice (Universitatea Bucuresti).

 

Interese personale: scrisul, soarele, motocicletele, cainii si accidentele rutiere.

 

soarele? wtf?... ma rog!

 

acu' ca m-am lamurit, uita tot!

Sanatate si virtute :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea sa o vad pe nicole la o intalnire moto salivand precum lupul la vederea motociclistilor. parca o vad tremurand febril si imaginandu-si ba un bazin fisurat , ba un cap care abia se mai tine de un petec de piele. ii sclipesc ochii , degetul pe care l-a folosit de atatea ori pe declansatorul aparatului foto se misca in aer isteric , un firicel de saliva i se prelinge printre buze.

 

nicole fata , cand vei considera ca ai imortalizat suficienta trauma si durere sa stii ca astept un almanah color. am si un titlu pentru el.

 

Abatorul Nicoletei sau "cum sa juisezi in fata mortii".

ah ? suna jurnalizdic :huh: dupa poti sa te prezinti la OTV intr-un jacheta a la Adelin Petrisor (sau CTP) si sa discuti despre virtutiile gazetariei de teren :blink:

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

You have chosen to ignore all posts from: Nicole.

 

duduie, nu te mai obosi, nu reprezinti niciun interes de niciun fel in niciun fel de discutie sau interactiune, fie ea si virtuala. esti un om nu doar fad, gol, sec ...ci si bolnav.

ADIOS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink::) Nu ma duc la intalnirile moto daca nu-s accidente. Next question?

 

 

 

imi cer scuze in fata tuturor pentru ca am spurcat topicul si pt cuvintele murdare da mi s-a urcat sangele in cap cand am citit fraza asta ....

sanatate multa si cat mai putine incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti foarte mare dreptate motociclistul e vinovat, dar sunt convins ca voi nu a-ti avut astfel de accidente, altfel nu cred ca a-ti fi spus cu atata tarie ca motoristu e vinovat.

Eu am avut un accident asemanator in drum spre mare un TIR i-a taiat fata autoturismului din fata mea, el a franat brusc, eu am franat brusc, dar nu m-am oprit decat dupa impactul cu bara Passatului...pe banda 1 nu aveam cum sa ocolesc ca erea ocupata de remorca tirului care isi schimba directia sprea banda a2-a :blink:, fara semnal si asigurare...Deci practic eu am fost vinovat, dar adevaratul vinovat si-a vazut de drum in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......

On-topic: Cine loveste in spate este singurul vinovat. PUNCT. Nu conteaza ca nenea a vrut sa intoarca, sa manance, sa faca bilute din nas, poate l-a impresionat o tanti si a franat sa-i scartaie franele, deoarece nu avea buzele umede si nu putea fluiera, etc. L-a lovit in spate, i-a distrus si masina, de ce ar fi vinovat?

Dupa cum a declarat politistul, motociclistul a fost amendat, prin urmare, s-a facut un proces verbal prin care s-a stabilit, deja, vinovatia lui. Lucrurile sunt foarte clare din acest punct de vedere.

Tati, daca tot scrii atat de convins, cu majuscule, ar fi bine sa fii mai bine informat. Nu este obligatoriu sa fii declarat vinovat daca lovesti din spate.

In functie de situatie, devine ''obligatoriu'' daca dai peste niste militieni care vor sa scape de ceva munca sau tu ca ''victima'' esti prea comod si resemnat si n-a fost dauna prea mare, fara oase rupte.

Si mai las-o dreaq de gramatica , ca si tu faci o gramada de greseli... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, daca tot scrii atat de convins, cu majuscule, ar fi bine sa fii mai bine informat. Nu este obligatoriu sa fii declarat vinovat daca lovesti din spate.

In functie de situatie, devine ''obligatoriu'' daca dai peste niste militieni care vor sa scape de ceva munca sau tu ca ''victima'' esti prea comod si resemnat si n-a fost dauna prea mare, fara oase rupte.

Si mai las-o dreaq de gramatica , ca si tu faci o gramada de greseli... :D

 

Aaaa... huh??? :blink: :huh: si cam de ce munca sa scape categoria bipedelor numita "militieni" ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu la asta ma refer, ci la faptul ca la toate accidentele tu vorbesti in necunostinta de cauza si esti foarte atrasa de morbidul accidentelor.

A..da, si te dai mare jurnalizda dar singura chestie pe care o ai e o colectie de poze de fiare si sange

 

 

 

2008: 22.0000 km pe virago

2009: 18.000 km virago+vulcan

2010: 3.000 km pe vulcan

 

tu cati ai facut in ultimii 2 ani, motociclizdo?

 

 

 

 

....ai noroc ca esti femeie si eu sunt un baiat simtit, ca te-as fi cautat sa-mi spui aia in fata asta de erai de sex masculin

 

 

Mesaj completat

STAI ASA!

asta scrii tu despre tine???? :blink:

 

 

soarele? wtf?... ma rog!

 

acu' ca m-am lamurit, uita tot!

Sanatate si virtute :huh:

facand un calcul au rezultat cam 600 km/zi. daca mai si dormi, cam 10 ore/zi in sa. Ai segmentat motorul in timpul asta? La 220000 km ar cam fi fost necesar. Ce trasee ai facut? Ai pus la socoteala si km facuti pe vapor cand treceai de pe un continent pe altul? De 5 ori inconjurul Pamantului intr-un an?? Destul de bine. de ce n-ai postat la Calatorii pe 2 roti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scurt rezumat: daca ai vitezana esti facut vinovat de toti de p'aci chiar daca nu ai fost

daca ai orice alt motor, vinovat ii conservaru...chiar daca motociclistul a fost ala idiot.

Am sesizat si eu asta. Si am mai sesizat ca oamenii de pe aici stau prost cu nervii (motiv pt care nici n-ar fi trebuit sa obtina permis, de la inceput). Ca sa nu mai vorbim de efortul unui rationament logic...

Ar fi o intrebare buna de poll: cati motociclisti merita sa se afle pe strada? 10%? 25%? 50%?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...