Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

1. Ok, daca in locul acelui pieton este un copil de 10 ani care vine de la scoala, nu a condus nici macar caruciorul de butelii. Datoria ta ca sofer/motociclist care este ?

 

Mama lor, se arunca pe trecere, tu trebuie sa reduci inainte de ea.

 

2. Sa va spun o intamplare ? ieri eram pe turda, pasager pe un motor al unui prieten , la intersectia cu ion mihalache, semaforul pe verde, il vad pe asta ca reduce viteza, desi oricum nu avea mai mult de 70. Cand ajunge la 10 metri de trecerea de pietoni sare cineva pe trecere alergand dupa tramvaiul aflat in statie. Franeaza si se opreste la 1-2 metri de trecere. Coincidenta sau nu, persoana care alerga pe trecere era chiar mama lui.

 

Repet datele problemei, era verde la semafor, tramvaiul era in statie, probabil s-a asteptat ca cineva sa fuga dupa acel ramvai. Isi omora mama pe recerea de pietoni, mai avea vreo importana ca ea avea rosu ? :laugh:

 

1. Copiii care nu inteleg sa fie insotiti (cel putin eu asa as face) asta e viata, nu are sentiment si nici nu tine cont de varsta din pacate. Te arunci de pe bloc de la 10 mori. Te arunci in fata masinii, motocicletei sau a trenului rezultatul poate fi acelasi.

 

2. Daca mama baiatuui o sa faca la fel inseamna ca de fiecare data cand traverseaza joaca ruleta ruseasca :love: . Poate data viitoare sa vina o masina sau motocicleta care din pacate nu va mai frana din n cauze : sofer neatent, care in momentul acela face o criza de epilepsie sau de inima, cu probelme tehnice sau cu tigarea scapata intre picioare sau etc etc etc si ce ai rezolvat? o tragi prin spitale sau Doamne fereste mori cu dreptatea in mana.

 

P.S. nu mai stiu in ce tara ( cred ca ucraina sau rusia) am auzit ca daca accidentezi un pieton pe trecerea de pietoni esti absolvit de vina deoarece legea te obliga pe tine ca sofer sa dai prioritate la trecerea de pietoni ( adica nu opresti ti se ia carnetu) iar pe tine ca pieton te obliga sa te angajezi in traversare dupa oprirea vehiculului ( daca te accidenteaza inseamna ca nu era oprit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a consumat substante, s-a suit pe moto, a avut viteza, a omorat un om. vinovat pana in crestetul capului.

te sui pe moto treaz, conduci cu o viteza reglulamentara, in apropierea trecerilor de pietoni, respectiv intersectii, la lege scrie ca esti obligat sa incetinesti. daca ar fi respectat cateva norme decente de trafic, azi era pe motor, iar femeia lua pranzul impreuna cu familia intr-o zi de duminica.

 

este chiar atat de greu sa incetinesti pentru cateva secunde cat treci prin intersectie (chiar daca ai verde) sau o trecere de pietoni, o benzinarie, o scoala, o piatza? eu cred ca nu!

 

in doamna ghica, intersectia cu baicului, cu toate ca aveam verde, am incetinit, mereu se gaseste cate un prost ce coboara dinspre baicului spre doamna ghica sa treaca pe rosu. de data asta a trecut un AUTOBUZ (DAF) PE ROSU, cred ca avea cel putin 40-50km/h. la ce mi-ar fi folosit sa mor cu dreptatea in mana? mersul preventiv m-a salvat de la un accident sau poate chiar mai rau.

Nu sunt fara pacat, nici eu nu merg tot timpul regulamentar, dar in zonele ce pot fi cu un anumit grad de risc, merg preventiv.

Prostia se plateste, iar acest individ a omorat o persoana. Si-a pierdut numele de motociclist cand a comis-o!

 

Un agent m-a oprit la unirii intr-o seara pe la 3 dim, erau doi ratati pe doua roti opriti. M-a oprit ca ma stia. Asa zisii raideri, au fost testati cu etilotestul si erau bauti!!! Mi-a cerut parerea de motociclist (cei doi se rugau sa ramana cu carnetele) ce as face eu in locul lui, as avea sau nu ingaduinta? CLAR NU! Dupa ce le-a intocmit procesele verbale si au ramas fara carnete, am salutat si am plecat mai departe. Aveam cam 70 la ora, au trecut blana pe langa mine cei doi pe motoare. Cum numiti voi asta? Ce au inteles ratatii aia din toata experienta? Ce demonstrau ca erau beti pe mobre si sarisera de 100-120km/h? Ce reflexe aveau ei in acele conditii? Care erau sansele sa ajunga intr-un stalp sau chiar sa omoare un om?

Intelegere, toleranta pentru astfel de paria? Sa-i urez sanatate inconstientului ce tocmai a omorat o femeie de 36 de ani? In nici un caz. Nu-i doresc nici sa pateasca la fel, el sau alt membru alt familiei, dar ii doresc sa nu poata sa doarma noaptea si sa revada in cap la nesfarsit scena accidentului si sa nu-si gadeasca odihna si somnul pentru durerea ce a pricinuit-o familiei victimiei!

 

Citeam un post in care cineva la inceput spunea ca e bine ca individul intreba de starea motocicletei. Asta era important? A luat o viata de om si el intreaba de un fier?

M-a umplut de sila si scarba. ( Si nu, nu ma intereseaza ca e prietenul nu stiu cui si ca e baiat bun, oamenii buni fac lucruri frumoase, nu UCID!)

 

very-very-very good posting! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pf, il stiu pe baiat...tocmai si-a facut distributia cu ajutorul lui Balamuc.

No comment!

RIP pt tanara...

 

OffTopic

Il inteleg pe Balamuc ca insista la gume bune, ar fi trebuit sa-i bage si o guma decenta in loc de opinca aia de pe mobra post-2950-1270999228_thumb.jpg

 

OffTopic

HondaSan - lasati propaganda ieftina.

 

OnTopic

D-zeu sa o ierte, pentru mobrist nici o mila. Sa sufere si tot nu e destul pentru ce a facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Copiii care nu inteleg sa fie insotiti (cel putin eu asa as face) asta e viata, nu are sentiment si nici nu tine cont de varsta din pacate. Te arunci de pe bloc de la 10 mori. Te arunci in fata masinii, motocicletei sau a trenului rezultatul poate fi acelasi.

 

2. Daca mama baiatuui o sa faca la fel inseamna ca de fiecare data cand traverseaza joaca ruleta ruseasca :love: . Poate data viitoare sa vina o masina sau motocicleta care din pacate nu va mai frana din n cauze : sofer neatent, care in momentul acela face o criza de epilepsie sau de inima, cu probelme tehnice sau cu tigarea scapata intre picioare sau etc etc etc si ce ai rezolvat? o tragi prin spitale sau Doamne fereste mori cu dreptatea in mana.

 

P.S. nu mai stiu in ce tara ( cred ca ucraina sau rusia) am auzit ca daca accidentezi un pieton pe trecerea de pietoni esti absolvit de vina deoarece legea te obliga pe tine ca sofer sa dai prioritate la trecerea de pietoni ( adica nu opresti ti se ia carnetu) iar pe tine ca pieton te obliga sa te angajezi in traversare dupa oprirea vehiculului ( daca te accidenteaza inseamna ca nu era oprit)

Daca ai epilepsie nu ai voie sa ai carnet.

 

Copii invata la scoala sa traverseze prin locurile special amenajate. Profesorii in colaborare cu politia fac tot felul de campanii prin scoli.

Insa nu li se spune ca pe strada vin toti ciudatii lumii. Se presupune ca daca treci prin loc permis, cei care se apropie de acel loc sunt constienti de acest lucru si reduc viteza si iti permit trecerea pentru ca sunt OBLIGATI!.

Insotit sau nu, un copil, batran, femeie, handicapat, ORB(ca de aia uita toata lumea ca poate traversa pe oriunde vrea), (cuvant urat) sau drogat, pietonul pe trecere e pe teren sfant. Si nu trebuie sa fie ruleta ruseasca. Tu, ca sofer, trebuie sa respecti toate regulile prevazute in regulament: viteza adaptata, atentie marita, etc.

Pietonul poate sa faca si tumbe, tu ai obligatia sa nu-l atingi. E atat de simplu si in teorie si in practica.

Desigur, daca esti la Craiova, chestiile astea nu se aplica si poti sa-l "altoiesti" nitel ca face ruleta ruseasca cu nervii tai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cartea de Morala am citit... (am alte principii dupa care ma ghidez in trafic)

"obligatoriu fraieru de pe trecere care e pieton el pietonu ca de aia e fraier (pamflet) are rosu...deci...rosu=nu trece oaia dracu!"

Daca "fraieru de pe trecere... oaia dracu" este chiar MAMA TA, tot asa vorbesti? Daca dai chiar peste ea? Te duci la ea si-i spui, in timp ce zace acolo, "OAIA DRACU"? Te duci repede si cauti inregistrarea video, ca s-o scoti pe ea vinovata?

 

Si dosarul penal se face conform cartii de morala a lui HD? :laugh: In trafic nu te ghidezi dupa principii, ci dupa niste reguli bine stabilite. Sau poate esti tu mai altfel....

 

RIP femeii, D-zeu s-o ierte.... :love:

Cat despre amarul de pe motor.... sa mor daca am ce sa mai zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii doresc totusi sa-si revina dupa asta si sa sufere macar cat sufera cei din familia decedatei din cauza iresponsabilitatii vitezomanului.

cu orice ti-ar gresii un semene de-al tau,cum poti sa ii doresti raul???.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu orice ti-ar gresii un semene de-al tau,cum poti sa ii doresti raul???.....

 

Probabil pentru ca nu-i este semene. Subscriu si eu la opinie. Astia ar trebui spanzurati cu capul in jos. Baga nutret uscat pana vede dinozauri si dup-aia se suie pe dragonul lui cu numar indoit si slick si da peste oameni pe trecerea de pietoni.

Asa ca nu e semene, e un animal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am citit topicul, nici nu o sa-l citesc. Din ce am vazut la stiri, cunoscand zona foarte bine: Motociclistul vinovat 100 %. Pacat de fata ucisa de un dement.

Sper ca acest topic va fi citit de multi cretini ( viitori criminali).. Sa o ierte Dumnezeu pe fata! Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte urat....cred ca este cosmarul oricui.

 

Nu este cazul aici dar pt mine unii pietoni sunt criminal de prosti in special cei ce nu au condus in viata lor nimic altceva inafara de caruciorul de buteli. Se arunca cu ochii inchisi pe trecere de parca tu poti sa opresti in 30 de cm

personal am avut si eu probleme cu pietonii....odata a fost vina mea cand cand aveam viteza prea mare sa ma opresc in timp util in timp pe pietonul inaina pe trecere injuranduma ca dc nu incetinesc sa ma infig in el....odata aproape de victoriei pe rosu un boschetar cu punga de aurolac in mana imi apare in fatza in 2 m,am fumat 3 tigari sa ma calmez in parcare dupa ce l-am evitat la mm...odata incetinesc cu gandul ca urmeaza sa fac dreptata cand o tanti care vorbea cu nene se intoarce brusc si face 2 pasi fix in fatza mea...noroc ca intuit ce face nebuna si am oprit:dar mergand si luandu-si la revedere se impiedica de motorul meu OPRIT PE MIJLOCUL STRAZII.....ASA CA NU INTODEAUNA E VINA SOFERILOR(de orice categorie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OffTopic

Il inteleg pe Balamuc ca insista la gume bune, ar fi trebuit sa-i bage si o guma decenta in loc de opinca aia de pe mobra post-2950-1270999228_thumb.jpg

 

OffTopic

HondaSan - lasati propaganda ieftina.

 

OnTopic

D-zeu sa o ierte, pentru mobrist nici o mila. Sa sufere si tot nu e destul pentru ce a facut.

 

Nu ma mira ca nu ai inteles nimic din expozeul meu.Nu esti luminat decat de intunericul intereselor stapanului tau.Ma asteptam sa spui ca nu am dreptate si sa aduci si niscai argumente.Nu esti in stare,si o spun inca odata ;nu apari decat ca sa contrezi adversarii(in mintea ta de lefegiu)patronului tau.Ai impresia ca toti cei ce posteaza o fac dintr-un interes marunt ca al tau.Greseala pe care o faci si tu si alti platiti ca tine, este ca ai impresia ca oricine scrie pe acest forum si reprezinta ceva,o face din interes.Ete ca nu este asa.Pe tine stiu si eu si stiu si alti ,ce interese te misca din inertia ta intelectuala.Bineinteles si eu ma misc din interes si anume interesul general.Este o socoteala simpla si putin "jidaneasca".Pai daca fac ceva in interesul general ,o fac si pentru interesul meu propriu,ca si motociclist si in interesul familiei mele ca si posesoare de trei motociclisti.

In alta ordine de idei,AMR nu are nevoie de propaganda ieftina.Aceasta asociatie (in unele minti bolnave,adversara a lui Mobrescu) este recomandata de faptele sale ,de actiunile sale.Bune ,rele,sunt niste actiuni in interesul motociclistilor in general si daca niste mici-mani(in marinarie miciman este un elev marinar) incearca sa ne minimalizeze importanta si chiar existenta pozitiva in cadrul miscarii motociclistice din Romania,ei bine o pot face aratand cu argumente ca ceece ce facem noi nu foloseste motociclistilor.

N-am vazut de la tine ,o critica ,o remarca ,cat de marunta,privind afirmatiile mele despre problema(extraordinar de importanta,pentru ca acolo se moare pe capete) a trecerilor de pietoni.Este clar ca afirmatia ta ,insasi interventia ta ,au fost indreptate strict impotriva asociatiei in care ,cu mandrie,activez.

Regret ca nu pot da fata cu tine ,undeva unde se aduna motociclisti adevarati,unde sa vad ca ai minima barbatie (scuze de jignire) sa vii si sa ma interpelezi,mecla la mecla si sa ma pui la punct si sa ma aduci pe calea cea dreapta.Sa ai curajul minim sa-mi spui in fata tot ceeace ai "curajul" sa scrii din spatele tastaturii.

Inca odata te numesc "dur de tastatura"si te sfidez invitandu-te la noi la asociatie sa ne dai capete in gura.Bineinteles "conceptual".Nu o sa ai curajul acesta.Ar trebui sa fii barbat.Pentru tine ,ca un semn de prietenie,accept si termenul de barbatel.Bunu.

PS.Pentru tovarasul nostru ,care a gresit grav,multa mila si compasiune.Decedata se va duce pe lumea cealalta ,acolo unde-i este locul iar tovarasul nostru va ramane aici ca sa poarte povara faptei sale prostesti.Si asta o viata intreaga.Aceasta este o pedeapsa suficienta pentru el,nu mai trebuie sa vina si papagali de tastatura si sa-l blameze si sa n-aiba nicio mila pentru el.Ma intreb ce spunea "tastaturistu" daca era vorba despre un motociclist din gashca Mobrescu.Raspunsul poate sa-l dea oricare din cititorii neutri ai acestui forum.Acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai epilepsie nu ai voie sa ai carnet.

 

Copii invata la scoala sa traverseze prin locurile special amenajate. Profesorii in colaborare cu politia fac tot felul de campanii prin scoli.

Insa nu li se spune ca pe strada vin toti ciudatii lumii. Se presupune ca daca treci prin loc permis, cei care se apropie de acel loc sunt constienti de acest lucru si reduc viteza si iti permit trecerea pentru ca sunt OBLIGATI!.

Insotit sau nu, un copil, batran, femeie, handicapat, ORB(ca de aia uita toata lumea ca poate traversa pe oriunde vrea), (cuvant urat) sau drogat, pietonul pe trecere e pe teren sfant. Si nu trebuie sa fie ruleta ruseasca. Tu, ca sofer, trebuie sa respecti toate regulile prevazute in regulament: viteza adaptata, atentie marita, etc.

Pietonul poate sa faca si tumbe, tu ai obligatia sa nu-l atingi. E atat de simplu si in teorie si in practica.

Desigur, daca esti la Craiova, chestiile astea nu se aplica si poti sa-l "altoiesti" nitel ca face ruleta ruseasca cu nervii tai....

 

Ok! tu asa sa faci! sa te arunci pe trecere cum vrea muchiu tau pentru ca ai dreptu, eu unu prefer sa belesc ochii sa nu belesc paula. ( de parca dreptatea iti mai repara coloana sau te readuce la viata )

 

Epilepsia se poate face si dupa 18 ani :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A tras pe nas si a condus omorand astfel un om nevinovat [b]LA PUSCARIE[/b]. Din cauza unui individ ca asta avem parte toti de o imagine asa" buna "si ne trezim ca se gasesc tot felul de martori binevoitori la accidentele in care motociclistii sunt intradevar victime: " avea viteza domnule ". Trebuia sa-si rupa capul intr-un stalp! Nu am pic de simpatie pentru un individ ca asta. Dumnezeu s-o ierte pe fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Celui care pana mai ieri era prietenul nostru,fratele nostru,ii transmit sa-l lumineze Dumnezeu la minte si sa-i usureze trecerea prin marele impas in care a intrat.Bunu.

 

Bunule, ai spus multe lucruri de bun simt in trecut. Incerci sa le stergi pe toate?

 

Poate era frate cu voi putzoiul asta drogat. Sau prieten. Puteti sa-i urati in privat ce vreti. Dar sa o faci in numele AMR? Pe-astia ati ajuns sa ii reprezentati voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ucisa chiar pe trecerea de pietoni de un motociclist inconstient! http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/uci...nconstient.html

 

Motociclist ucigas, pe trecerea de pietoni http://observator.antena1.ro/social/Motoci...etoni_8408.html[/url]

 

 

Ucisa pe trecere! http://www.primatv.ro/stiri-focus/ucisa-pe-trecere-1.html

 

RIP!

Editat de yamarose
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OffTopic:

@HondaSan, cum apare un subiect cu "trafic", ori tu ori Popescu faceti act de prezenta s-o mai puneti de o "reclama" la AMR. Fapt dovedit deja a doua oara in ultima vreme. Pe cand in topicurile dedicate AMR unde sunteti intrebati de diverse, nu raspundeti si va faceti ca ploua. Felicitari, asta e atitudinea transparenta de care dati dovada, insa e bine, lumea incepe s-o observe -> /index.php?showtopic=502041 Ti-am mai zis, lumea e mica, pe Popescu l-am "prins" cand nu se astepta si a dat-o la intors ca nu ma stie, ca se grabeste, etc. si apoi a disparut. Nu trebuie sa te gasesc la sediu sa-ti explic cum sta treaba si cum tratez eu cu cei care vorbesc aiurea despre mine.

 

Este ultima interventie in acest topic cu discutiile pe tema AMR. Daca ai/avem de continuat, o facem pe topicul dedicat AMR -> /index.php?...p;#entry2370277

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mira ca nu ai inteles nimic din expozeul meu.Nu esti luminat decat de intunericul intereselor stapanului tau.Ma asteptam sa spui ca nu am dreptate si sa aduci si niscai argumente.Nu esti in stare,si o spun inca odata ;nu apari decat ca sa contrezi adversarii(in mintea ta de lefegiu)patronului tau.Ai impresia ca toti cei ce posteaza o fac dintr-un interes marunt ca al tau.Greseala pe care o faci si tu si alti platiti ca tine, este ca ai impresia ca oricine scrie pe acest forum si reprezinta ceva,o face din interes.Ete ca nu este asa.Pe tine stiu si eu si stiu si alti ,ce interese te misca din inertia ta intelectuala.Bineinteles si eu ma misc din interes si anume interesul general.Este o socoteala simpla si putin "jidaneasca".Pai daca fac ceva in interesul general ,o fac si pentru interesul meu propriu,ca si motociclist si in interesul familiei mele ca si posesoare de trei motociclisti.

In alta ordine de idei,AMR nu are nevoie de propaganda ieftina.Aceasta asociatie (in unele minti bolnave,adversara a lui Mobrescu) este recomandata de faptele sale ,de actiunile sale.Bune ,rele,sunt niste actiuni in interesul motociclistilor in general si daca niste mici-mani(in marinarie miciman este un elev marinar) incearca sa ne minimalizeze importanta si chiar existenta pozitiva in cadrul miscarii motociclistice din Romania,ei bine o pot face aratand cu argumente ca ceece ce facem noi nu foloseste motociclistilor.

N-am vazut de la tine ,o critica ,o remarca ,cat de marunta,privind afirmatiile mele despre problema(extraordinar de importanta,pentru ca acolo se moare pe capete) a trecerilor de pietoni.Este clar ca afirmatia ta ,insasi interventia ta ,au fost indreptate strict impotriva asociatiei in care ,cu mandrie,activez.

Regret ca nu pot da fata cu tine ,undeva unde se aduna motociclisti adevarati,unde sa vad ca ai minima barbatie (scuze de jignire) sa vii si sa ma interpelezi,mecla la mecla si sa ma pui la punct si sa ma aduci pe calea cea dreapta.Sa ai curajul minim sa-mi spui in fata tot ceeace ai "curajul" sa scrii din spatele tastaturii.

Inca odata te numesc "dur de tastatura"si te sfidez invitandu-te la noi la asociatie sa ne dai capete in gura.Bineinteles "conceptual".Nu o sa ai curajul acesta.Ar trebui sa fii barbat.Pentru tine ,ca un semn de prietenie,accept si termenul de barbatel.Bunu.

PS.Pentru tovarasul nostru ,care a gresit grav,multa mila si compasiune.Decedata se va duce pe lumea cealalta ,acolo unde-i este locul iar tovarasul nostru va ramane aici ca sa poarte povara faptei sale prostesti.Si asta o viata intreaga.Aceasta este o pedeapsa suficienta pentru el,nu mai trebuie sa vina si papagali de tastatura si sa-l blameze si sa n-aiba nicio mila pentru el.Ma intreb ce spunea "tastaturistu" daca era vorba despre un motociclist din gashca Mobrescu.Raspunsul poate sa-l dea oricare din cititorii neutri ai acestui forum.Acelasi.

 

Tie chiar nu iti estre rusine? ... de tine!!!!

??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu o seara in urma am stat la o tzigara si m-am luat de el din cauza cauciucurilor,am ras numarul lui ca s-a stricat balamaua si nu m-ai statea sub sa ci in vazul tuturor....cu remuscari imi pare rau cand inainte sa plece m-am luat de toba lui stoc se aude ca un scuter electric.....poate daca se facea auzit nu era cosiderat decat un alt motociclist galagios decat toate apelativele voastre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O să fiu offtopic dar întru salvarea cenților prețioÂşi ai cititorilor forumului posesori de telefoane mobile țin să precizez întâi că nu eram eu. Scrie câteva pagini mai sus un număr de înmatriculare care nu e al meu. Pentru restul sataniÂştilor puri de pe forum care n-au condus niciodată fumați țin să precizez că indiferent de lungimea drumului, călătoria respectivă este în primul rând mult prea lungă Âşi în al doilea rând pericolele te pândesc de peste tot pentru a merge cu viteză.

 

Pentru sataniÂştii impuri Âşi sataniÂştii care vor citi acest topic fumați țin să precizez că dacă urcă fumați pe mobră e PANICĂ MAXIMĂ! Stâlpii Âşi copacii de pe marginea drumului stau să cadă pe ei, în toate maÂşinile care te depăÂşesc sunt polițiÂşti de la antidrog în civil, pe trotuare sunt parcate numai maÂşini de poliție, toate gropile vor să îi înghită Âşi îÂşi schimbă mereu poziția la fel ca Âşi semafoarele. La trecerile de pietoni, atenție maximă, acolo face de cele mai multe ori filtre POLIĂIA!

 

Condoleanțe familiei fetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, ai spus multe lucruri de bun simt in trecut. Incerci sa le stergi pe toate?

 

Poate era frate cu voi putzoiul asta drogat. Sau prieten. Puteti sa-i urati in privat ce vreti. Dar sa o faci in numele AMR? Pe-astia ati ajuns sa ii reprezentati voi?

 

Mai omule,toti motociclisti sunt frati cu noi.Suntem ca o fratie.Ca in orice societate sunt si buni si rai.Crezi ca motociclistul nostru este intruchiparea raului?Personal nu ma sui pe motor daca am baut macar o singura bere.Dar te intreb pe tine.Cati dintre ai nostri nu pleaca de la o intalnire cu alcoolul in nas?Nu vreau sa extind subiectul.Omul este supus greseli.Si acest om a gresit ,grav.In ceeace priveste reprezentativitatea noastra sa stii ca incercam sa reprezentam interesele tuturor,inclusiv a celor ce gresesc.Sa te gandesti ca maine poti fi tu in locul lui,fara sa fi consumat ceva halucinogen.Pur si simplu unul din milioanele de pietoni inconstienti,poate sa-ti sara in fata si sa te nenoroceasca pe viata.Cu riscul de a ma apostrofa din nou,o spun si o sustin:ca motociclist ,este fratele nostru,ca drogat ,este fratele drogatilor iar ca infractor este fratele infractorilor.Iar ca frate motociclist imi este multa mila de el.Bunu.

Mesaj completat

OffTopic:

@HondaSan, cum apare un subiect cu "trafic", ori tu ori Popescu faceti act de prezenta s-o mai puneti de o "reclama" la AMR. Fapt dovedit deja a doua oara in ultima vreme. Pe cand in topicurile dedicate AMR unde sunteti intrebati de diverse, nu raspundeti si va faceti ca ploua. Felicitari, asta e atitudinea transparenta de care dati dovada, insa e bine, lumea incepe s-o observe -> /index.php?showtopic=502041 Ti-am mai zis, lumea e mica, pe Popescu l-am "prins" cand nu se astepta si a dat-o la intors ca nu ma stie, ca se grabeste, etc. si apoi a disparut. Nu trebuie sa te gasesc la sediu sa-ti explic cum sta treaba si cum tratez eu cu cei care vorbesc aiurea despre mine.

 

Este ultima interventie in acest topic cu discutiile pe tema AMR. Daca ai/avem de continuat, o facem pe topicul dedicat AMR -> /index.php?...p;#entry2370277

 

Dece nu fata in fata si unde vrei tu.Si nu ma refer la o intalnire de gradul trei ci la una constructiva.

Mesaj completat

Tie chiar nu iti estre rusine? ... de tine!!!!

??????

 

Nu.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu honda...eu nu sunt frate nici cu tine..nici cu voi..ba mai mult..in unii chiar imi bag ceva...adancc...AUZI..?FRATIE..FRATIA ULII..O TONA DIN FRATII TAI AR TREBUI SA ZACA PRIN PUSCARII SAU SA FIE MATERIAL DIDACTIC PE LA MORGI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule,toti motociclisti sunt frati cu noi.Suntem ca o fratie.Ca in orice societate sunt si buni si rai.Crezi ca motociclistul nostru este intruchiparea raului?Personal nu ma sui pe motor daca am baut macar o singura bere.Dar te intreb pe tine.Cati dintre ai nostri nu pleaca de la o intalnire cu alcoolul in nas?Nu vreau sa extind subiectul.Omul este supus greseli.Si acest om a gresit ,grav.In ceeace priveste reprezentativitatea noastra sa stii ca incercam sa reprezentam interesele tuturor,inclusiv a celor ce gresesc.Sa te gandesti ca maine poti fi tu in locul lui,fara sa fi consumat ceva halucinogen.Pur si simplu unul din milioanele de pietoni inconstienti,poate sa-ti sara in fata si sa te nenoroceasca pe viata.Cu riscul de a ma apostrofa din nou,o spun si o sustin:ca motociclist ,este fratele nostru,ca drogat ,este fratele drogatilor iar ca infractor este fratele infractorilor.Iar ca frate motociclist imi este multa mila de el.Bunu.

Mesaj completat

 

 

Dece nu fata in fata si unde vrei tu.Si nu ma refer la o intalnire de gradul trei ci la una constructiva.

Mesaj completat

 

 

Nu.Bunu.

Daca tu te simti frate cu un carnat fumat care a ucis o femeie pe trecerea de pietoni e treaba ta. Poate ca unii dintre noi nu vrem sa fim amestecati cu d-astia, doar pentru simplul motiv ca sunt pe 2 roti. Poate ca unii dintre noi ne mai si alegem "fratii"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...