Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

poti incerca sa strangi jugul pentru a reduce jocul. daca rulmentii sunt gata nu stiu cat te vatine operatia asta, dar ceva efect tot ar trebui sa aiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut la toata lumea!

 

Am un SV 650 model '99 si doar ce am dat cu el de pamant.

Din nefericire am ramas fara pedala de frana si maneta de frana care au pocnit de parca ar fi fost de plastic si inainte de a face comanda pe net pe la importatorii de piese noi sau dezmembratorii de sh-uri, am zis sa dau sfoara in tara pe aici, asa ca, daca are vreunul dintre voi asa ceva pe acasa si vrea sa scape de ele la un pret de bun simt, dati un PM aici sau un sms/telefon : 0770.44.77.07 - Radu.

 

Mersi mult si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt tine :)

Asa ca sfat, incearca sa le sudezi. Daca mergi la cineva care se pricepe ti le face ca noi.

Daca erai din bucuresti te ajutam cu un baiat priceput :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aia e singura intalnire, oficiala, mea culpa.

totusi locatia mi se pare extrem de neinspirata, sau imi scapa mie ceva...anyway, ms

 

ar fi o idee sa mai iesim si noi la un suc, ceva... ne vedem duminica seara in bikers otopeni? sau daca are cineva o idee mai buna...sa zica!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnirile in we nu au succesuri, oamenii pleaca, vin, au de obicei treburi domestice, etc.

in timpul saptamanii, dupa servici, sunt mai multe sanse sa-i scoti din casa...

si o propunere, nu neaparat mai buna, dar in sensul a ceea ce am zis: joi seara sau vineri seara, pe la 18-19 la sala polivalenta...? loc de parcat si motorul si fizicul (terasa , parca daimon se numeste)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnirile in we nu au succesuri, oamenii pleaca, vin, au de obicei treburi domestice, etc.

in timpul saptamanii, dupa servici, sunt mai multe sanse sa-i scoti din casa...

si o propunere, nu neaparat mai buna, dar in sensul a ceea ce am zis: joi seara sau vineri seara, pe la 18-19 la sala polivalenta...? loc de parcat si motorul si fizicul (terasa , parca daimon se numeste)

 

asta da idee buna, chiar imi e dor de locul ala.... eu zic sa ne vedem in seara asta la ora 19 in fata la polivalenta!! cine se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea!

 

Am un SV 650 model '99 si doar ce am dat cu el de pamant.

Din nefericire am ramas fara pedala de frana si maneta de frana care au pocnit de parca ar fi fost de plastic si inainte de a face comanda pe net pe la importatorii de piese noi sau dezmembratorii de sh-uri, am zis sa dau sfoara in tara pe aici, asa ca, daca are vreunul dintre voi asa ceva pe acasa si vrea sa scape de ele la un pret de bun simt, dati un PM aici sau un sms/telefon : 0770.44.77.07 - Radu.

 

Mersi mult si asfalt uscat!

 

nu merg sudate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merg sudate?

 

Probabil ca pedala de frana ar merge sudata, maneta insa s-a rupt din urechi, dupa rotita de reglaj... nu mai merge sudata ca e prea ingust lacasul ala acolo.... Oricum sudura e o chestie provizorie, ideal ar fi sa merg cu ele intregi pana la urmatoarea aterizare...

 

Mersi pentru interes si sfaturi oricum, cred ca am sa merg pe varianta comanda cu livrare in 10-14 zile.. Nici macar importatorul suzuki nu are o amarata de pedala in stoc.. Varza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca nu are, doar nu ai vrea sa stea cu banii blocati :)

mai trist e ca tre sa astepti 2 sapt chiar daca iti cumperi un surub sau ceva mai mare si mai scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminca seara chiar nu am chef de intunire avand in vedere ca luni trebuie sa ajungem la muci mai bine sambata seara sau in timpul sapt seara acolo la polivalenta este ok.

In seara asta as veni dar ma duc la joia moto cu niste prieteni neseveisti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminca seara chiar nu am chef de intunire avand in vedere ca luni trebuie sa ajungem la muci mai bine sambata seara sau in timpul sapt seara acolo la polivalenta este ok.

In seara asta as veni dar ma duc la joia moto cu niste prieteni neseveisti .

 

pai parca te plangeai acu ceva posturi ca noi nu iesim si ca suntem neseriosi..uite ca iesim si tu preferi sa mergi cu prietenii "neseveisti". plus ca cu ei te poti vedea in fiecare joi, cu noi nu....cine este neserios acum? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa-mi arat fatza pe la 19.00...

Mesaj completat

s-a intamplat si intalnirea, mai intima, dar constructiva si promitatoare.

ca idee, ramane locatia (Sala Polivalenta), lejera din pct de vedere spatiu si ora (19.00), la fel de lejera, sper din pct de vedere al serviciului.

p.s. multumesc pentru sfaturi si trick-uri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa-mi arat fatza pe la 19.00...

Mesaj completat

s-a intamplat si intalnirea, mai intima, dar constructiva si promitatoare.

ca idee, ramane locatia (Sala Polivalenta), lejera din pct de vedere spatiu si ora (19.00), la fel de lejera, sper din pct de vedere al serviciului.

p.s. multumesc pentru sfaturi si trick-uri!

 

si este doar inceputul...sa vezi ce putem sa scoatem din noi si mai ales stai sa-l intalnesti pe radu. doctor in sv te face. :)

a fost frumos, ca de obicei , 3 omuleti dupa care a mai venit unu intamplator (gabi, tipul cu KTM-ul de la sighisoara) + cativa Domni (cu D mare) care organizau o intalnire a veteranilor.

 

ps. versatu..ne-am luat cu vorba si am uitat sa iti platim sucurile. mii de scuze!!! ne revansam joia viitoare. :)

 

radu.... ciocu mic si insanatosire grabnica! ca ne e dor de tine!

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca didi florin si versatu au format intalnirea sv?

si mie imi e dor de voi da cica mai dureaza cu mana asta. am scos ghipsu si oricum nu pot sa fac mare lucru cu ea. ma mai duc la un ortoped just to be sure ca totu e ok :)

 

Si? mai puneti de o intalnire nationala? ma apuc de poll-uri? ca timp liber am suficient :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca didi florin si versatu au format intalnirea sv?

 

Si? mai puneti de o intalnire nationala? ma apuc de poll-uri? ca timp liber am suficient :)

da mai si mai tarziu ni s-a alaturat si gabi cu frumusetea aia de sv alb-galbui (no offense dar naiba stie ce culoare este aia :) ).

si bine ca ai tu timp si bani de intruniri. unii mai si munceste mah!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am zis de voi ca eu nu cred ca mai apuc sa urc pe moto sezonu asta. se reface cam greu incheietura asta si cica va dura cateva luni pana va fi ca inainte. deci daca o sa mai fie intalnire, eu nu ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da imi pare rau ca nu am venit dar promisesem unui amic ca merg cu el la joia moto joia viitoare vin cu voi si sper sa aduc inca un sveist full carenat pe care lam cunoscut la joia moto joia asta.Cred ca forumul nostru nu este prea cunoscut pentru ca am vazut joi 4 sv la miting si niciunul pe care sa il fi vazut pe forum .

Ma puteti adauga pe mess sa comunica mai usor eu pot iesi in fiecarea seara ca nu mai sunt cu nimeni acum . id meu cristispy sau pe facebook http://www.facebook.com/#!/profile.php...100000186694694

Da dihania ai dreptate la faza asta am fost neserios dar promisesem colegului de munca ca merg cu el la joia moto si imi tin cuvantul sper pe viitor sa ne organizam si sa ne inmulti daca stabilim un loc si o zi fixa .Eu as vrea sa creez pe facebook un profil suzuki sv romania.Sunt o gramada de posesori sv in Buc si cred ca ne-am putea aduna multi daca am da sfoara in tara pe net .

Mesaj completat

Am deschis pe facebook un grup http://www.facebook.com/?ref=logo#!/gr...142644019098979 Suzuki Sv Club va astept .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat intr-un final bordul la mobra si i-am facut si o curatare si sincronizare la carburi :)

 

 

Salut, am vazut ca ai semighidoane si e destul de dezbracata motoreta ta. Vreau sa te intreb cum e pozitia si cum te simti la drum lung. Mie mi se pare foarte incomod sv650N la drum lung din cauza pozitiei verticate. Nu prea-mi permite viteze de peste 120-130 pe autostrada, devine foarte deranjant. Eu vin de pe gs500 model vechi ce avea semighidoane si nu ma simteam asa incomod(sus) cum ma simt pe asta la drum intins si viteze mari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe pe mine fiind inalt, la drum lung mai ales ma avantajeaza semighidoanele deoarece stau oleaca mai aplecat. Cu ghidon normal as fi luat vantul fix in piept, asa cum zici si tu.

Rareori merg peste 120-140 la drum, iar la vitezele astea vantul nu este chiar o problema in pozitia pe care o am. Dar peste 140 cam devine sport extrem :)

La un moment dat vroiam sa iau un deflector d'asta http://www.aztec8.com/catalog/i225.html care e facut special pt farurile mele si care ar ajuta destul de mult. Dar daca am scos mobra la vanzare am renuntat sa mai bag bani in ea si ii las placerea noului proprietar daca doreste :)

Iar strict ca pozitie, dupa ce te obisnuiesti cu semighidoanele si te prinzi ca nu trebuie sa stai doar in maini ci sa-ti folosesti tot corpul pt a sta comod si a nu obosi, e chiar ok. Cea mai lunga plimbare de o zi facuta a fost de ~900 km. Iar dupa distanta asta nu ma durea decat kurul foarte rau :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...