Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Capone cat a costat ''halatul''? ...si de unde l-ai luat?

 

Salut vali,

Dacă vrei neapărat, an comandat eu unul ajunge vineri.

Eu am facut schimbul si merge ca unsă, nu prea inteleg fenomenul..e acelasi tip de ulei si ala vechi avea doar 1300 km.

 

Pretul este de 140 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao a tutti , aveti idee de reprezentante in bucuresti suzuki care aduc piese originale ? cum ar fi bordu acela din plastic pentru un sv 650s k4 ?ms

motor team, pe b-dul timisoara, dupa intersectia cu Mall Plaza, spre valea cascadelor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.stiu ca nu e o intrebare legata de sv.e mai mult generala.mi.a venit kitul de kant intr.o cutie sigilata did.(comandata de la louis din bucuresti).am lantul dimensiune 525 si am observat ca pinioanele sunt 520.e vreo problema?ati mai intalnit asa ceva?montez kitu asa sau nu?mersi mult

 

Daca ii intr-adevar produsul cum a venit din Louis nu cred ca ar trebui sa fie vreo problema. Pentru un plus de siguranta ar fi o idee sa intrebi la cei care ti l-au adus.

 

@svgobi: e o idee si cauciucul din link-ul de la tine. Inca nu m-am hotarat pentru ceva anume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.stiu ca nu e o intrebare legata de sv.e mai mult generala.mi.a venit kitul de kant intr.o cutie sigilata did.(comandata de la louis din bucuresti).am lantul dimensiune 525 si am observat ca pinioanele sunt 520.e vreo problema?ati mai intalnit asa ceva?montez kitu asa sau nu?mersi mult

Mesaj completat

salut.stiu ca nu e o intrebare legata de sv.e mai mult generala.mi.a venit kitul de kant intr.o cutie sigilata did.(comandata de la louis din bucuresti).am lantul dimensiune 525 si am observat ca pinioanele sunt 520.e vreo problema?ati mai intalnit asa ceva?montez kitu asa sau nu?mersi mult

Dacă pinionul e diferit de lanț ar trebui să nu se potrivească, să nu intra calumea pe zale. Verifică asta iar dacă nu e în regulă sună-i pe cei de unde l-ai comandat Âşi anunță-i de problemă. Dacă sunt întradevăr diferite îți vor schimba kit-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vali,

Dacă vrei neapărat, an comandat eu unul ajunge vineri.

Eu am facut schimbul si merge ca unsă, nu prea inteleg fenomenul..e acelasi tip de ulei si ala vechi avea doar 1300 km.

 

Pretul este de 140 ron.

 

au sunat baietii de la elf, piesa e deja in stoc.

un mare like din partea mea, a venit in cateva zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vali,

Dacă vrei neapărat, an comandat eu unul ajunge vineri.

Eu am facut schimbul si merge ca unsă, nu prea inteleg fenomenul..e acelasi tip de ulei si ala vechi avea doar 1300 km.

 

Pretul este de 140 ron.

 

 

Te sun sambata dupa salon sa vad cu ce bani mai raman..Ideea e ca am busit si sudat de 2 ori skimbatorul si mi se pare ca si-a format un joc in imbinari si are cursa mai lunga pe urcare...

 

Merci! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit momentul sa vand si eu agregatul dupa 6 ani in care m-a slujit in mod meritoriu.

 

Anuntul cu poze si date de contact este aici: http://www.bikeshop.ro/show.php?id=370023

42000km, carena full, din 2000 si il dau cu 1500 de euro.

 

 

si eu vand hayabusa ieri m am dat putin prin oras .dar nu e de mine de asta o vand ... raman la sv 1002957d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma costa 300 lei , plasticu acela de bord care inconjoara kilometrajul si display-ul acela lcd , :) mult nu ma asteptam

Naspa - n-ai incercat si pe ebay, poate-poate?

 

Apropo, saptamana de dupa pasti o sa plec un pic prin tara (zona ardeal probabil), si in weekend-ul de dupa am in plan o tura prin apuseni cu niste prieteni. Daca e cineva interesat sa ni se alture, sa ma anunte.

 

Mai am in plan o tura in saptamana de dupa rusalii (probabil la munte) si o tura de doua saptamani candva in august (probabil iar prin tarile calde). Din nou, daca e cineva interesat de grupare, sa se anunte.

 

Numai bine,

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu noua toba. Am si eu de la Vick. Da! Abia m-am mai obisnuit cu sunetul. Inca mi se pare tare. Pun si silencer pe ea.

Ne vedem si noi sambata pe'acolo? sau inainte si mergem in grup?

post-10327-1302205416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai stie careva , cum sta treaaba cu ebay-ul asta? a mai dat cineva comenzi , astept si eu niste sfaturi pareri ceva , vreau sa dau comanda de niste chestii , am vazut foarte multe lucruri tari , si m-ar interesa , va multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai luat de pe ebay. Trebuie sa ai grija la cumparator, sa aibe mai multe tranzactii incheiate cu succes. Sau sa fie online Store. Aia sunt foarte tari si seriosi.

Mai nasol cu transportul. Costa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai luat de pe ebay. Trebuie sa ai grija la cumparator, sa aibe mai multe tranzactii incheiate cu succes. Sau sa fie online Store. Aia sunt foarte tari si seriosi.

Mai nasol cu transportul. Costa ceva.

asta e , am observat ca te costa , ship-ul , dar multe chestii le gasesti numai acolo si daia am pus intrebarea , in fine poate in zilele care vine ma vei ajuta si pe mine sa inteleg cum sta treaba mai exact , ms mult de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu noua toba. Am si eu de la Vick. Da! Abia m-am mai obisnuit cu sunetul. Inca mi se pare tare. Pun si silencer pe ea.

Ne vedem si noi sambata pe'acolo? sau inainte si mergem in grup?

 

Daca nu ai mai trage asa tare de motor sa mergi pe o roata si sa impresionezi fetitele nu ar mai suna asa de tare :bounce:

 

DAR, acuma seriosi fiind si ca sa fiu sincer nici eu nu merg cu ea goala mai deloc. Are o gama de ture in jur de 4000 care suna tare enervant, mai ales in oras.

Sau alta parte deranjanta e daca urc un deal sau munte si trag tare de gaz. Mie mi-a facut Victor si doua filtre, dintre care unul imi pare chiar silentios...aproape ca aduce a sunetul orignal. A, mai e o diferenta, eu i-am cerut explicit sa fie gaura tobei de 40, nu de 45 cum zicea el ca face "de obicei" pt sv - aveam pe atunci planuri sa-l fac cu doua tobe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai mai trage asa tare de motor sa mergi pe o roata si sa impresionezi fetitele nu ar mai suna asa de tare :laugh:

 

DAR, acuma seriosi fiind si ca sa fiu sincer nici eu nu merg cu ea goala mai deloc. Are o gama de ture in jur de 4000 care suna tare enervant, mai ales in oras.

Sau alta parte deranjanta e daca urc un deal sau munte si trag tare de gaz. Mie mi-a facut Victor si doua filtre, dintre care unul imi pare chiar silentios...aproape ca aduce a sunetul orignal. A, mai e o diferenta, eu i-am cerut explicit sa fie gaura tobei de 40, nu de 45 cum zicea el ca face "de obicei" pt sv - aveam pe atunci planuri sa-l fac cu doua tobe.

 

Pai nu trag asa tare de el :Doar cand ma enerveaza vreun tartan. Bai si se aude tare rau. Ai cumva filtru original sau sport? Mie imi da si multe rateuri, mai ales pe frana de motor. Si nu am primit dbkillerul, cum am cerut :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...