Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

eu cred ca am pierdut concursul, de cea mai frumoasa carenata dint tara :laugh:

dar asta e, nici nu ma mai intereseaza :lol:

 

PS: cat o fost discurile wave?

 

si ti-am zis ca am cea mai frumoasa carenata... :D

 

pe discuri am dat 1700 ron de pe ebay.uk

mi-as schimba toba si maine dar...cauciucurile sunt prioritare. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si ti-am zis ca am cea mai frumoasa carenata... :D

 

pe discuri am dat 1700 ron de pe ebay.uk

mi-as schimba toba si maine dar...cauciucurile sunt prioritare. :laugh:

Salut. Nu am stiut ca esti in cautare de wave-uri ca iti comandam Braking mai ieftin.

post-18817-1247637807_thumb.jpg

Cand o sa vrei sa schimbi toba da-mi un pm :laugh:

Felicitari pentru motor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu am stiut ca esti in cautare de wave-uri ca iti comandam Braking mai ieftin.

post-18817-1247637807_thumb.jpg

Cand o sa vrei sa schimbi toba da-mi un pm :laugh:

Felicitari pentru motor :laugh:

 

discurile mele sunt Armstrong (cred ca am scris bine :lol: ). nu cautam wave-uri , vroiam discuri, si daca le-am gasit , le-am luat.

cat despre toba..zi-ne mai multe, cat costa , ce firma, din astea. mai cunosc cativa pe aci care vor sa si le schimbe..deci e util pentru toti.

 

multumesc pentru aprecieri la adresa motorului. :D sunt tare mandra de ea si va fi si mai frumoasa cand o sa ii pun si crash-padurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca @Flanker isi luase o toba de la nea Gigi si zicea ca e dementiala la sunet. Roads Italia artizanela, sistem complet parca era. Si pretul parea decent..desi o reducere de criza n-ar strica :laugh: poate imi iau si eu daca tot am reinceput sa umblu cu motorul zilnic (nu de alta dar am avut doua biciclete pentru mers prin oras si amandoua mi le-au furat :-| )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discurile mele sunt Armstrong (cred ca am scris bine ). nu cautam wave-uri , vroiam discuri, si daca le-am gasit , le-am luat.

cat despre toba..zi-ne mai multe, cat costa , ce firma, din astea. mai cunosc cativa pe aci care vor sa si le schimbe..deci e util pentru toti.

multumesc pentru aprecieri la adresa motorului. sunt tare mandra de ea si va fi si mai frumoasa cand o sa ii pun si crash-padurile.

Parca @Flanker isi luase o toba de la nea Gigi si zicea ca e dementiala la sunet. Roads Italia artizanela, sistem complet parca era. Si pretul parea decent..desi o reducere de criza n-ar strica poate imi iau si eu daca tot am reinceput sa umblu cu motorul zilnic (nu de alta dar am avut doua biciclete pentru mers prin oras si amandoua mi le-au furat )

Salut. Tobe pentru sv aduc de la 6 producatori, intrati va rog pe mess si va dau preturi la tobele alese - recomandarea mea ramane roads ca nu are rival la acele preturi mai ales ca e evacuare completa.

Din pacate din comunitatea voastra doar Flanker a luat Roads, monsteristii si cbr-istii s-au convins deja de atuurile Roads :D

Oricum cine va comanda roads nu va regreta - soundul e impresionant :lol: si daca va "combinati la comanda" preturile vor fi si mai bune :laugh:

post-18817-1247669739_thumb.jpgpost-18817-1247669762_thumb.jpgpost-18817-1247669969_thumb.jpgpost-18817-1247669992_thumb.jpg

post-18817-1247670020_thumb.jpg

 

:laugh:

Editat de gigiberlogea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

Am si eu niste suruburi lipsa si sunt curios de pe unde sa gasesc unele identice. E vorba de suruburile de sub codita, care tin plasticul ala negru fix, si de vreo doua in genul celor cu care sunt prinse scaritele. Aveti idee pe unde sa gasesc si de care sa caut?

 

 

Thx.

 

 

P.S. Sper ca duminica asta sa ajung si eu la Bikers. Felicitari dihania pentru motor. E cea mai frumoasa carenata, intr-adevar!!! Mai ales ca e aceeasi culoare cu a mea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de unde pot face rost de semeringurile de praf? Ca am tot sunat si imi ziceau ca aduc in 2 saptamani :bounce:.

La schimbul uleiului de furca trebuie curatate outer tube si inner tube? Pare sa fi ramas ca un fel de ulei murdar de praf...

Outer tube am reusit sa-l curat ca e mai gros si mai scurt, dar inner tube e subtire si lung? Cum/cu ce as putea sa-l curat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Sper ca duminica asta sa ajung si eu la Bikers. Felicitari dihania pentru motor. E cea mai frumoasa carenata, intr-adevar!!! Mai ales ca e aceeasi culoare cu a mea :moto:

 

multumesc! :lol: cata inima creste in mine... :bounce: si eu sper sa ajung duminica , sper sa nu fie nimic grav cu ventilatorul meu si sa o pot lua maine de la service.

 

@gigiberlogea - si cat e halatu'? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

 

Eu si Szerzo o sa venim duminica si suntem nerabdatori sa va cunoastem. De asemenea, dihania, abia astept sa-ti vad seveul carenat...cine stie, poate o carenez si eu...Intrebare: cat de mult a crescut greutatea ei dupa ce i-ai montat carenele??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

svu dihaniei era carenat de cand a luat-o, dar nu mi s-au parut prea grele carenele alea, 2-3kg poate (dar asta e la aprecierea mea, e foarte posibil sa ma insel) :bounce:

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gigiberlogea - si cat e halatu'? :bounce:

Salut . Preturile le gasesti aici . Mulumesc .

 

Pt cei cu sv 99-02 am la comanda arrow racing titan la 270 fata de 450 pret catalog - http://www.tagomotocorse.com/suzuki/sv_650...era_titanio.php

 

Pe stoc pt sv filtru aer BMC si suport nr Barracuda.

Ymess- romgift

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

 

Eu si Szerzo o sa venim duminica si suntem nerabdatori sa va cunoastem. De asemenea, dihania, abia astept sa-ti vad seveul carenat...cine stie, poate o carenez si eu...Intrebare: cat de mult a crescut greutatea ei dupa ce i-ai montat carenele??

 

radu 86 are dreptate. carenele nu cantaresc mai mult de 3-4 kg cu aproximatie. si asa am cumparat-o. mi-am dorit foarte mult un sv full carenat, am gasit-o si am cumparat-o.:rock: ca asa ..sunt destul de scumpe carenele , in jur de 400 e. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radu 86 are dreptate. carenele nu cantaresc mai mult de 3-4 kg cu aproximatie. si asa am cumparat-o. mi-am dorit foarte mult un sv full carenat, am gasit-o si am cumparat-o.:lol: ca asa ..sunt destul de scumpe carenele , in jur de 400 e. :bounce:

 

 

Abia astept sa vad SV-ul tau full carenat duminica... :moto: ...si eu mi-am comandat carenele acum 2 sapt...poate am noroc si pana la intalnirea de la Biker's de duminica le primesc si le si montez... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: daca vinzi SV-ul, i-mi vinzi inapoi topcase-ul? :bounce: ma duc si eu dupa el :moto:

In cazul in care vand topcase-ul, esti primul pe lista :rock:.

 

eu am arcurile originale , daca te intere.

Din fericire pentru mine, data asta nu trebuiesc schimbate, au 320 si ceva de mm, iar limita service este de 308.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am jucat cu carburatia si iti dau un sfat: daca nu stii aia, du-l la un mecanic BUN!!! daca sucesti carburatia cum nu trebuie, apar probleme. consum mai mare, putere mai mica, fiabilitate redusa. nu te juca cu alea ca par simple dar am unul desfacut 100% aici pe masa. nu e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte buna intrebarea, eu din ce am vazut prin manual este un surubel care trebuie strans si apoi desfacut nu stiu cate ture dar din cate am inteles ala are legatura cu benzina si nu cu aeru so cei care stiti poate postati si o poza cu ceva detalii sau incercuit pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte buna intrebarea, eu din ce am vazut prin manual este un surubel care trebuie strans si apoi desfacut nu stiu cate ture dar din cate am inteles ala are legatura cu benzina si nu cu aeru so cei care stiti poate postati si o poza cu ceva detalii sau incercuit pe acolo

Aici sunt cateva informatii.

 

Din cate am inteles eu, "cumva" trebuie sa reglezi amestecul de carburant: proportia dintre aer si carburant care din cate zice acolo se poate face prin vreo 3 metode:

 

* cel mai mare relanti: setezi initial 1300 rpm, si apoi reglezi amestecul astfel incat sa obtii cel mai mare relanti;

* cea mai mare depresiune: se masoara ca la sincronizare vacuumul, si iarasi se regleaza amestecul pana obtii cel mai mare vacuum;

* colortune

 

Si eu trebuie sa fac operatia asta, sper sa reusesc week-endul asta, daca nu, saptamana viitoare. Mi-am luat deja 2 vacuumetre -1/0 bar, dar mi se par cam imprecise (clasa de precizie e 2.5%, ca alea de 1.6 veneau in 2 saptamani). Dupa ce le vad ce fac pe motor ma mai pronunt.

 

Deocamdata sunt inca la furca fata. Astept sa-mi vina protectiile/semeringurile/? pentru praf. Cum pot masura 491 ml? Cum ma asigur ca in furca ajung exact 491? Ca eu pot pune de ex intr-un vas 500 ml si sa scot cu o seringa 9, dar poate cativa ml raman pe peretii vasului... :bounce:

Editat de crispus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt cateva informatii.

 

Din cate am inteles eu, "cumva" trebuie sa reglezi amestecul de carburant: proportia dintre aer si carburant care din cate zice acolo se poate face prin vreo 3 metode:

 

* cel mai mare relanti: setezi initial 1300 rpm, si apoi reglezi amestecul astfel incat sa obtii cel mai mare relanti;

* cea mai mare depresiune: se masoara ca la sincronizare vacuumul, si iarasi se regleaza amestecul pana obtii cel mai mare vacuum;

* colortune

 

Si eu trebuie sa fac operatia asta, sper sa reusesc week-endul asta, daca nu, saptamana viitoare. Mi-am luat deja 2 vacuumetre -1/0 bar, dar mi se par cam imprecise (clasa de precizie e 2.5%, ca alea de 1.6 veneau in 2 saptamani). Dupa ce le vad ce fac pe motor ma mai pronunt.

 

Deocamdata sunt inca la furca fata. Astept sa-mi vina protectiile/semeringurile/? pentru praf. Cum pot masura 491 ml? Cum ma asigur ca in furca ajung exact 491? Ca eu pot pune de ex intr-un vas 500 ml si sa scot cu o seringa 9, dar poate cativa ml raman pe peretii vasului... :bounce:

eu am masurat cu un vas gradat pentru bucatarie. oricum, cel mai important e ca nivelul sa fie la fel in ambele. nivelul l-am masurat cu rigla. in manualul de reparatie se da exact nivelul uleiului in furca, in mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...