Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

uite aici dimensiunile:

 

SUS

25mm diametru intern

47mm diametru extern

15mm grosime (rulment + "carcasa")

 

JOS

30mm diametru intern

55mm diametru extern

17mm grosime (rulment + "carcasa")

 

daca iei masurile astea si poza de mai sus cu tine, stie orice vanzator ce iti trebuie! din pacate nu am un cod pentru ca astia nu apar in catalog!

 

@chivu: nu as "piscali" cu un ciocan la rulmenti. la demontare ok, dar nu la montare... mai ales cu aia de la jug!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uite aici dimensiunile:

 

SUS

25mm diametru intern

47mm diametru extern

15mm grosime (rulment + "carcasa")

 

JOS

30mm diametru intern

55mm diametru extern

17mm grosime (rulment + "carcasa")

 

daca iei masurile astea si poza de mai sus cu tine, stie orice vanzator ce iti trebuie! din pacate nu am un cod pentru ca astia nu apar in catalog!

 

Ms mult de tot! Dupa work o sa plec in cautari sa vedem daca gasesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

La rulmentul de jos de la jug mai este si o etansare pe care eu cel putin nu am putut sa o scot intreaga.La a mea era stricat rulmentul de sus,ca o tiganeala ar fi mers schimbat numai el. Rulmenti in Bucuresti se pot cauta la BADI pe Laminorului: http://www.bad.ro/Romana/contact.htm , pe str Gen Budisteanu mai e un magazin specializat in rulmenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala de sus e seria 32005, ala de jos e 32006! acuma i-am gasit si eu :laugh:

Mesaj completat

ah, naspa... vezi ca pentru modelul nou iti trebuie alte marimi. atat sus cat si jos ai acelasi rulment, 32006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Ms mult pentru ajutor ... revin cu detalii dupa ce ii iau sau nu :)

 

30mm diametru intern

55mm diametru extern

17mm grosime (rulment + "carcasa") - 32006 - 2 bucati

 

si 2 bucati 6203-2RSH

 

 

Mesaj completat

aoleks: au fost buni rulmentii, i-am schimbat, totul a fost ok .. ms mult de tot si daca se iveste vreodata ocazia dau o bere :D

 

acum ... insa am o alta problema :laugh: : cine are sau stie pe cineva care are o pompa de frana fata de vanzare?

Mesaj completat

SV650S an 2003

Editat de no01else
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat din intamplare peste manualele de la fostul meu SV650 (S sau N) (99-02) - niste dosare stufoase, printate pana la ultima pagina. Daca crede cineva ca are nevoie de ele, sa ma contacteze pe PM, si le donez cu placere. Este vorba de manualul utilizatorului si de manualul de service.

Editat de Judas Iscariot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee unde gasesc un radiator de SV 650 din 2001(cu tot cu electroventilator) si la ce pret? Ca am fost la suzuki si nici nu vreau sa-mi amintesc pretul. Acum am anu de GSX-R pe motoreta, se raceste mai bine dar nu-mi place mie cum arata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un radiator nou nout e pe la 150 euro. nu de la suzuki, ca aia indraznesc sa ceara 500 euro pe un radiator nou, ci de la delkevic. e aftermarket, dar se potriveste de minune (am si eu unul). insa e doar radiatorul, nu are ventilator. piese mici gasesti pe ebay!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu te uiti cam la fel ca la toate mobrele. sa fie bine intretinuta, s anu aiba fisuri pe la cadru, consumabile cat mai noi, sa nu aiba probleme la motor (scoate fum, bate ceva, nu sare din viteze, etc etc.) motorul si cutia sunt fiabile, dar trebe si intretinute corespunzator. Un motor intretinut bine sevede relativ usor, dar daca nu te pricepi cat de cat, mai bine ia un om mai "invechit" cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee unde gasesc un radiator de SV 650 din 2001(cu tot cu electroventilator) si la ce pret? Ca am fost la suzuki si nici nu vreau sa-mi amintesc pretul. Acum am anu de GSX-R pe motoreta, se raceste mai bine dar nu-mi place mie cum arata.

 

 

http://www.delkevic.co.uk/?section=shop&am...=&order_by=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut> asta e codul din manual: YTX12 - BS

 

12V 10AH

Multumesc foarte mult... Acum mi-am dat seama ca am avut baterie de 9AH... Care credeti ca au fost implicatiile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata ... am rezolvat si eu toate problemele. Am schimbat toti rulmentii pe fata, multumesc inca o data pentru coduri ... s-au potrivit toti, iar motorul se misca excelent acum. Eu mi-am cumparat SKF, ca idee toti 4 rulmentii (2 la roata si 2 sus) au costat 110 lei.

 

Am rezolvat si cu pompa de frana fata, mi-am pus de gsx-r 2006 (e radiala) - aviz amatorilor ... se potriveste si merge perfect.

 

My SV is back on track :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut> asta e codul din manual: YTX12 - BS

 

12V 10AH

Bai, m-am uitat si eu in manual si am gasit YT12A-BS. Vad ca diferenta e de 1 Ah si de 25 de mm inaltime. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...