Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare lume, ne-am intors si noi din concediu..am citit tot ce ati scris...

cu amanarea intalnirii eu sunt de acord, desi imi convenea de minune data stabilita, dar nu e problema..cand va hotarati dati de stire.

tija...te-a mancat si pe tine cu bicicleta aia...dar ce s-a intamplat? ti-a fugit fata, ai pierdut aderenta, dar ce presiune aveai in cauciucuri? dar cauciucurile...erau vechi? :crack: bafta la recuperare.

 

bai fratilor...hai naiba sa stabilim o data pentru totdeauna...o ora, o zo si un loc de gaseala ca m-ati facut de creieri ieri.

eu propun duminica, 7:30 arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scz am si eu oo problema ,,,, am un suzuki sv 650s din 2005 si am picat cu el pe partea stanga ,,,,si din pacate am scapat eftin doar zgaraiata si semnalizarea da problema mare ee ca cand am ridicato si mam suit pe ea ,,, si cand accelerez se aude un pacanit la motor,,,nu ma pricep datimi si mie oo ideea ce ar putea fi ,,ca motoru nu aa fost atins da se aude zgomotu asta pocanit cand accelerez,...va rog ajutatyma,,,,:((((((((( :( :( :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scz am si eu oo problema ,,,, am un suzuki sv 650s din 2005 si am picat cu el pe partea stanga ,,,,si din pacate am scapat eftin doar zgaraiata si semnalizarea da problema mare ee ca cand am ridicato si mam suit pe ea ,,, si cand accelerez se aude un pacanit la motor,,,nu ma pricep datimi si mie oo ideea ce ar putea fi ,,ca motoru nu aa fost atins da se aude zgomotu asta pocanit cand accelerez,...va rog ajutatyma,,,,:((((((((( :( :( :what:

pai se pare ca n-ai scapat asa ieftin pana la urma...:(

schimbatorul de viteze in ce stare e?

crash-pad-uri, ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in afara de sunetul asta se comporta altfel motorul? Eu unul doar din descrierea asta nu imi dau seama ce ar putea fi. Ar mai trebui ceva detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume, ne-am intors si noi din concediu..am citit tot ce ati scris...

cu amanarea intalnirii eu sunt de acord, desi imi convenea de minune data stabilita, dar nu e problema..cand va hotarati dati de stire.

tija...te-a mancat si pe tine cu bicicleta aia...dar ce s-a intamplat? ti-a fugit fata, ai pierdut aderenta, dar ce presiune aveai in cauciucuri? dar cauciucurile...erau vechi? :crack: bafta la recuperare.

 

bai fratilor...hai naiba sa stabilim o data pentru totdeauna...o ora, o zo si un loc de gaseala ca m-ati facut de creieri ieri.

eu propun duminica, 7:30 arc.

Am avut placutele de frana contaminate cu alcool si nu mi-a functionat ABS-ul.... :crack: hai ca maine dau gipsu jos si incep exercitiile, sa vedem ce o fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Long time, no see. Si mie imi convine amanarea "activitatii" cu 2-3 weekenduri, dar, indiferent de weekend, nu sunt convins ca pot sa plec de vineri.

 

Vindecare usoara si rapida, Tija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu suzie a mea .. daca puteti sa ma ajutati mi ar fi de mare folos .. deci incep a spune ca , cand decelerez nu des .. dar se intampla am rateuri pe evacuare , si a 2a idee este ca tot asa "rar" se opreste motoru in mers pur si simplus , dupa ce dau la automat se aprinde imediat fara incidente .. aveti cumva idee ce probleme intampin ? ms frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu suzie a mea .. daca puteti sa ma ajutati mi ar fi de mare folos .. deci incep a spune ca , cand decelerez nu des .. dar se intampla am rateuri pe evacuare , si a 2a idee este ca tot asa "rar" se opreste motoru in mers pur si simplus , dupa ce dau la automat se aprinde imediat fara incidente .. aveti cumva idee ce probleme intampin ? ms frumos !

 

faza cu opritul in mers din senin o pateam cand aveam releul prajit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Sustin ideea "dihaniei" :))..... deja suntem ceva SV-isti in bucuresti...am putea sa stabilim macar o data la 2 saptamani o intalnire si un loc pentru intalnire. Un loc anume nu stiu......sa cautam o terasa ceva care sa fie a Sv-istilor (una cu scoruri rezonabile) si in jur de orA 16.

 

 

Va salut cu stima si respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno cand umblam si eu prin "club" ne vedema dunminica la biker's otopeni... dar s-a cam imprastiat "clubu" :)). una peste alta, eu voi fi in bucuresti incepand de maine dar pana sambata seara voi fi nitel ocupat. Daca duminica va arde de iesire poate va mai vad si eu. Nu vin cu sv-u de data asta ca am nevoie de masina pe acolo. Oricum as prefera sa aveti chef de terasa, ca e ursu ca e bikers ca e alta nu prea conteaza :D. Asa ca decideti voi :cheers:

 

 

@hero: daca ai rabdare gasesti sh si sub 100 de euro. eu nu am avut si tot 100 am dat. cum s-a mai scris de cateva ori in urma poti pune unul de gsx-r de 1000. are radiatorul mai mare, deci implicit o racire mai buna. din ce am observat are si firele mai groase deci a fost proiectat pentru o putere mai mare.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai ce pret...:|

 

asta se intampla acu' 2 ani. acum poate a mai scazut pretul. al meu este de sv 1000 cred, nu mai stiu exact.

 

Mno cand umblam si eu prin "club" ne vedema dunminica la biker's otopeni... dar s-a cam imprastiat "clubu" :)). una peste alta, eu voi fi in bucuresti incepand de maine dar pana sambata seara voi fi nitel ocupat. Daca duminica va arde de iesire poate va mai vad si eu. Nu vin cu sv-u de data asta ca am nevoie de masina pe acolo. Oricum as prefera sa aveti chef de terasa, ca e ursu ca e bikers ca e alta nu prea conteaza :D. Asa ca decideti voi :cheers:

 

moaaamaaa...abia astept sa te vad ! pai iti dai seama ca nu scapi de baut niste beri de la mine! poate ne onoreaza si verssatu cu prezenta, ca si el are primit niste beri. poate vine si vrum-vrum, noul posesor al sv-ului lui redpik. eu zic sa ne vedem la ursu. ce ziceti lumeeeee???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati SV-isti. Ok toata lumea e de acord la Ursu? In ce zi si la ce ora? Hai frate comunicati ca nu de asta aveti cont pe forum?:):P

Va salut cu stima si respect.

 

Apropo pe unde gasesc un omiasig in bucuresti? Va rog ajutati-ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.Da sa imi spuneti si mie unde e Ursu(nu cel din padure):P. Duminica pot dupa ora 19:30 daca e prea tarziu nus cum facem. Da eu cred ca e numai bine. Nu cred ca trebuie sa ne intalnim pe caldura cea mai mare, si nu trebuie sa stea nimeni dupa vriun fel de transport public. :)

 

Am rezolvat-o cu Omiasigul. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii unde e ATF? Strada matasari? hmmm facultatea de instalatii? nu mai bine iti dau o harta?

Ca ora eu zic ca e ok abia se raceste berea fara alcool.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...