Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

cred ca am o problema la ochi sau sunt tampit: ia uita-te si confirma-mi ca ghidonul meu e vizibil mai inalt ca al tau, si daca poti estima din poza, cam cu cat e mai jos al tau (la nivelul gripului/mainilor)

post-66203-0-05415400-1336661599_thumb.jpg

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am intrat pe site la ei acu:

 

Semighidoane pentru motociclete sport si sport-touring :exista in 3 variante: normale, cu inaltare H=35 mm si H=70 mm. - 269 EUR/set

 

O alta varianta sunt ghidoanele pentru motociclete naked si touring.Se fabrica in 2 diametre D=22 mm - 49 EUR/buc si D=28.6 mm-89EUR/buc

 

Pentru a putea fi montate exista chituri pentru montaj.

 

 

practic eu am deja kitu de montaj,trebe doar sa vad daca kitu meu are gaurile alea de 22mm sau de 28.6. Presupun ca tu ai alea de 49 eur/buc.

 

 

De ce nu te tenteaza si un full swap pe fata cu furca USD?

 

aaa era sa uit,mersi pt pont/poze.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am povestit azi..... ca si idee sunt modele de cafe-racer cu ghidonul montat invers. Incearca asa....poate te incanta ( de asta ziceam, era la indemana-vroiam sa fac asa ceva ). Eu am fata de la un Ducati ...e si ceva mai scurta , ghidon enduro si suport inalt, scarite mai sus si spre spate ( vezi ca difera suportii scaritelor de la S la N )

 

 

iar pe langa..........am gasit poza asta :

post-15613-0-61797200-1336676582_thumb.jpg

post-15613-0-14734100-1336677404_thumb.jpg

post-15613-0-98529800-1336677451_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc de Valbi azi,clar. Decizia mi-e luata. Am dat mail la astia de la motor team. Daca ma costa cat e la ei pe site (50 eur) imi iau alea (cum are Valbi).

Cum ai zis si tu Goodkat ,ma complic cu juguri,mai ales ca la iarna oricum dau toata fata.........

 

Dupa ce fac schimbul,daca e careva interesat de ghidonul meu Rizoma, o sa pun poze cu el.

 

Bre Valbi,presupun ca nu vrei sa dai in ruptul capului motoru:) ma refer la pretu la care l-ai pus:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai complicat cu swapul sunt costuri destul de mari pentru vremurile de astazi :)

 

ma bucur ca te coafeaza varianta pe care ti-am dat-o, pe langa ca e mai jos e si mai lat ghidonul.

daca vrei sa faci o treaba buna trebuie sa iei si suportul de scarite .. te ajuta foarte mult daca stai pe varfuri iti intra genunchiul in rezervor si e mut mai usor sa modifici trasele.

 

 

pretul este care este :)

motoreta nu are 20 de mii au intrat foarte multi bani in ea si nici nu ma gandesc sa o vand daca nu iau banii aia pe ea.

 

daca ii place cuiva si si-o doreste poate face un efort :) (eu unul asa am procedat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În afară de aspect,eu nu îmi dau seama de ce ar renunța cineva la o poziție în Âşa ergonomică Âşi relaxată în favoarea uneia chircită.

 

sa zicem ca atunci cand te dai nu esti relaxat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt adeptul vitezei excesive,dar sincer ma dispera pozitia de pe N ul meu, daca bate un pic vantu' sau daca trec de 120 km/h in afara, deja simt ca ma comport ca un urias air-brake. si pe langa faptul ca e colosal de enervant....ma si incetineste...

 

Efectul nefast al vantului in muje e de 10 ori mai enervant decat plusul de pozitie'comoda' oferit de ghidon..

 

valbi: nu e asa scump sa schimbi fata . Daca ma gandesc eu,care sunt un amarat,sunt sigur ca in Bucuresti sau pt altii...e mult mai usor financiar....poate e vb doar de comoditate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene,Âşi aici începi cu jigniri? Că prieteni ți ai făcut pe tot forumul. Dacă vrei viteze de peste 120 Âşi îți iei naked ceva scârțâie

 

Prietene,daca te intreb daca te-ai lovit si te simti jignit ca o fetita,inseamna ca avem perceptii diferite....si probabil esti o panseluta.

 

Sa-nteleg ca toti posesorii de naked trebuie sa mearga cu 110 km/h maxim? De la Z750/Z1000, CB1000R, etc etc... De ce dracu mai au 100 si ceva de cai daca vorba aia, nu tre sa mearga peste 120 km/h?

 

Ma refeream la viteze 120-140 unde deja este foate deranjant pt mine ghidonul, care e problema?

N-are voie sa-mi placa un motor naked,cu far rotund,cu semighidoane si cu frane/furca decente? tre sa raman neaparat cu ce-mi ofera producatoru pe gat?

 

am mai citit pe forum undeva, unde pt unii, a-ti pregati motoru de sezon inseamna sa schimbi uleiul,capetele de ghidon rizoma,butoiasu de lichid de frana rizoma & etc... si gata, se cheama ca ai un motor 'preparat'...

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las o baltă. M am lămurit în legătură cu intelectul Âşi caracterul tău. Ai o opțiune ,ignore user posts,te rog să o foloseÂşti în legătură cu mine,voi proceda la fel.

 

Ignora-ma, n-o sa plang. Oricum nu am nici un beneficiu de pe urma contrelor cu tine. M-am lamurit si eu cu perceptia ta vis a vis de motoare naked...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare vorbesc o limba diferita?

 

Deci vreau o pozitie mai aplecata pe un NAKED. Cer asa mult? cer imposibilu? cer ceva ce nu are nimeni? Vad pe-afara o gramada de motoare modificate asa...

 

Daca vroiam parbriz imi luam S ul...

 

Si da, aici este n topic unde NU se injura motociclistii intre ei. Sau cauti tu injuraturi neaparat?

Daca m-am contrazis cu kevin nu inseamna ca ma cert/injur cu el. Nu scrie nicaieri ca tre sa fim de acord peste tot..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare vorbesc o limba diferita?

 

Deci vreau o pozitie mai aplecata pe un NAKED. Cer asa mult? cer imposibilu? cer ceva ce nu are nimeni? Vad pe-afara o gramada de motoare modificate asa...

 

Daca vroiam parbriz imi luam S ul...

 

Si da, aici este n topic unde NU se injura motociclistii intre ei. Sau cauti tu injuraturi neaparat?

Daca m-am contrazis cu kevin nu inseamna ca ma cert/injur cu el. Nu scrie nicaieri ca tre sa fim de acord peste tot..

eu fiind lenes astept sa gasesti tu solutia la ghidon apoi o copiez. :rolleyes: e chiar enervant ghidonul asa sus. eu am scos inaltoarele si acum ghidonul meu sta la vreo 1-2cm de partea de sus a furcii, si lam dat putin in fata, asfel incat sa imi fie mainile intinse. Sa imbunatatit ceva dar tot ma bate gandu la cele din furca :scratch:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare vorbesc o limba diferita?

 

Deci vreau o pozitie mai aplecata pe un NAKED. Cer asa mult? cer imposibilu? cer ceva ce nu are nimeni? Vad pe-afara o gramada de motoare modificate asa...

 

Daca vroiam parbriz imi luam S ul...

 

Si da, aici este n topic unde NU se injura motociclistii intre ei. Sau cauti tu injuraturi neaparat?

Daca m-am contrazis cu kevin nu inseamna ca ma cert/injur cu el. Nu scrie nicaieri ca tre sa fim de acord peste tot..

eu fiind lenes astept sa gasesti tu solutia la ghidon apoi o copiez. :rolleyes: e chiar enervant ghidonul asa sus. eu am scos inaltoarele si acum ghidonul meu sta la vreo 1-2cm de partea de sus a furcii, si lam dat putin in fata, asfel incat sa imi fie mainile intinse. Sa imbunatatit ceva dar tot ma bate gandu la cele din furca :scratch:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cum eÂşti? Crispat? Încordat? Cum reziÂşti aÂşa câteva ore? Eu aÂş zice că mintea Âşi ochii trebuie să fie în alertă permanentă,dar corpul cât mai relaxat,totuÂşi în măsură să aibă o reacție promptă

 

ma refeream strict la cateva zeci de kilometri de curbe pe care poti sa ii dai la un drum de cateva sute de exemplu

bucuresti-cheia-poiana-bucuresti; la mine vb despre o motoreta confortabila la drum si capabila de putina agresivitate pe curbe lucru pe c are nu il gasesti la varianta stock.

 

varianta naked stock nu e nici confortabila la drum, nici cu valente sportive.

mie unul asta mi-a placut la sv ca il poti face dupa ce iti doreste inima..

 

valbi: nu e asa scump sa schimbi fata . Daca ma gandesc eu,care sunt un amarat,sunt sigur ca in Bucuresti sau pt altii...e mult mai usor financiar....poate e vb doar de comoditate..

 

sa zicem ca nu sunt bani pentru asa ceva in momentul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare vorbesc o limba diferita?

 

Deci vreau o pozitie mai aplecata pe un NAKED. Cer asa mult? cer imposibilu? cer ceva ce nu are nimeni? Vad pe-afara o gramada de motoare modificate asa...

 

Daca vroiam parbriz imi luam S ul...

 

Si da, aici este n topic unde NU se injura motociclistii intre ei. Sau cauti tu injuraturi neaparat?

Daca m-am contrazis cu kevin nu inseamna ca ma cert/injur cu el. Nu scrie nicaieri ca tre sa fim de acord peste tot..

Am folosit eu, ceva vreme o Cagiva Raptor cu furca fata de la SV si semighidoane ( s-a vrut sa fie donator de organe....dar am reusit sa adun o motoreta intreaga ). Doar ca nu am poze si din fata, iar pe Raptor e ceva mai incomod, avand alta pozitie peste rezervor ( e mai "cocosat" si mai lat decat cel de SV ), de asemenea a trebuit sa pozitionez semighidoanele "mai drepte" - loveau in rezervor la o pozitionare comoda fata de incheieturile mainilor.

 

......si apoi este o filosofie intreaga cu " stilul" cafe-racer.

 

majoritatea motociclistilor cu care am legaturi prefera sa "personalizeze" cumva motorul, nu doar la design, ceva diferit fata de standard, si care sa i se potriveasca.

Spor la treaba, iar ceea ce vrei sa faci e o modificare "reversibila"...de nu iti convine o aduci la forma initiala.......sau continui!

post-15613-0-86776200-1336751317_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum stați cu pneurile? Am verificat azi DOT ul Âşi am avut o surpriză naÂşpa. Fața e nouă,e 2010,dar spatele e ............. 2001 ! Urgent vreau să îl dau jos. Voi ce folosiți pe spate,de unde le luați Âşi cu cât? Parcă aÂş lua ceva SH cât mai ok,dacă Âştiți ceva ponturi,am cam spart mulți bani deja anul ăsta în moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.anvelonet.ro/cautaredupadimensiune/motocicleta/160/60R17/

http://www.anvelopemoto.eu/pagina-principala/browse.html?sef=h

.........am luat si "luat-o" cu o guma sh in primavara.......in poza era buna, iar acasa ...nu am apucat 1500 km si e la stadiul de opinca!......grija mare la sh.

 

http://www.anvelonet.ro/cautaredupadimensiune/motocicleta/160/60R17/

http://www.anvelopemoto.eu/pagina-principala/browse.html?sef=h

.........am luat si "luat-o" cu o guma sh in primavara.......in poza era buna, iar acasa ...nu am apucat 1500 km si e la stadiul de opinca!......grija mare la sh.

pentru @adrian b .... o idee : daca "ridici" telescoapele in juguri cu vreo 30 mm ( adica cat este inaltimea suportului de la semighidon ) si montezi semighidoanele peste jug. Rezulta o pozitie intre S si N, nu incomodeaza semighidoanele la rezervor, atat doar ca iti coboara moto cu cei 30 mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...