Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

15??? Eu vad in poll acolo ca s-a votat 17-18-19 august (de vineri pana duminica). Eu nu prea sunt la curent cu sarbatorile, dar daca e ceva pe 15, o tine pana pe 19? Sau se da liber toata saptamana?

Pe 15 este zi libera dar doar 15. De plecat plecam de vineri si am intrebat si eu cine pleaca din Bucuresti si cine ma primeste in cort??? Concentrati-va! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe 15 este zi libera dar doar 15. De plecat plecam de vineri si am intrebat si eu cine pleaca din Bucuresti si cine ma primeste in cort??? Concentrati-va! :)

 

Eu ma gandesc sa imi iau liber si 16-17. Ma gandesc la ceva tura la pas pe cheile nerei, daca ajung in zona. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apropo...eu zic sa facem o lista cu cine vine ca pana cum suntem vreo 5 din care 2 sunt cu semnul intrebarii.. si daca fac 900 de km ca sa ma vad cu unu din vaslui, unu din brasov si unu din sibiu...mai bine ne vedem noi frumos la un brasov sau sibiu, ca sa fie ok pt toti si terminam balciul!

 

1. Diana

2. Florin

3. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Diana

2. Florin

3. Radu (oarecum cu semnu intrebarii pana pe la inceputul sapt viitoare. La bv/sibiu ar putea spune 90% ca da, de pe acum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dia, 900km se fac asa ... pac-pac :crack:

Daca vreti Sb, va pot primi si la mine acasa, dar...parca as pleca si eu pe undeva.

 

In alta ordine de idei...

 

1. Diana

2. Florin

3. Radu

4. Radu-tija

 

Si ca veni vorba...nu isi mai ia cineva 16-17 liber? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dia, 900km se fac asa ... pac-pac :crack:

Daca vreti Sb, va pot primi si la mine acasa, dar...parca as pleca si eu pe undeva.

 

In alta ordine de idei...

 

1. Diana

2. Florin

3. Radu

4. Radu-tija

 

Si ca veni vorba...nu isi mai ia cineva 16-17 liber? :rolleyes:

Suna bine treaba cu liber-ul. O sa vorbesc maine la servici sa vad ce se poate face.

Inca nu ma trec pe lista ca nu sunt 100% sigur ca pot ajunge. Aveau ai mei ceva planuri, dupa ce vad despre ce este vorba ma pronunt.

Imi ia 3 minute pana ma hoatarasc sa vin (cat stau sa se incalzeasca motorul).

Mi-ar placea sa vin, asa ca daca voi putea, voi veni!

 

Suna bine treaba cu liber-ul. O sa vorbesc maine la servici sa vad ce se poate face.

Inca nu ma trec pe lista ca nu sunt 100% sigur ca pot ajunge. Aveau ai mei ceva planuri, dupa ce vad despre ce este vorba ma pronunt.

Imi ia 3 minute pana ma hoatarasc sa vin (cat stau sa se incalzeasca motorul).

Mi-ar placea sa vin, asa ca daca voi putea, voi veni!

 

Nu imi pot loa liber. Ramane doar pe weeckend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca pot ajunge :( Vineri am treaba la munca, sambata trebuie sa ajung la un botez impotriva vointei mele... puii mei. De abia pe la sfarsitul lunii ma mai eliberez

Chiar ma oftic :(

 

este cineva interesat de o plimbare weekendul acesta pe undeva? M-am plictisit acasa si prin imprejurimile Buc.

Sambata sau duminca cred ca bag din nou o Cheia cu intoarcere pe Siriu (sau invers), daca nu ploua. Daca vrei sa ma insotesti, ne auzim pe aici ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata sau duminca cred ca bag din nou o Cheia cu intoarcere pe Siriu (sau invers), daca nu ploua. Daca vrei sa ma insotesti, ne auzim pe aici ;)

 

 

Ok, ne auzim....poate mai multi sv-istii :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara mi-am schimbat placutele de frana pe fata si am mai descoperit o buba - simeringurile de praf de la etriere sunt...praf. Si pistoanele arata destul de rau (oxidate, etc.)

Este clar ca trebuie sa schimb simeringurile, dar as fi curios daca pistoanele s-ar mai putea reface cumva (smirghel fin, pasla, etc), sau tre sa cumpar si pistoane noi. Nu de alta, dar e cam vreo 200 de lei unul, si nu-s chiar sarac, dar nici nu ma dau banii afara din casa :rolleyes:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara mi-am schimbat placutele de frana pe fata si am mai descoperit o buba - simeringurile de praf de la etriere sunt...praf. Si pistoanele arata destul de rau (oxidate, etc.)

Este clar ca trebuie sa schimb simeringurile, dar as fi curios daca pistoanele s-ar mai putea reface cumva (smirghel fin, pasla, etc), sau tre sa cumpar si pistoane noi. Nu de alta, dar e cam vreo 200 de lei unul, si nu-s chiar sarac, dar nici nu ma dau banii afara din casa :rolleyes:.

 

te referi la garniturile alea cauciucate de pe pistonase? is rupte sau ce-i cu ele?

 

aruncati un ochi aici :)

 

Prea marfa modificata :)

 

http://www.sv650.org/mvsv/mv-sv.htm

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te referi la garniturile alea cauciucate de pe pistonase? is rupte sau ce-i cu ele?

 

aruncati un ochi aici :)

 

Prea marfa modificata :)

 

http://www.sv650.org/mvsv/mv-sv.htm

 

Is asa de rupte ca dau pe dinafara. Era intuneric deja cand am umblat la ele si nu am mai facut poza. In fine...dilema mea e daca sa schimb si pistonasele sau doar garniturile.

 

Apropo de SV-ul ala, in TM era unul cu fata de R1, bascula monobrat de VFR si tobe sub sa. Arata si mergea chiar bine. Tipul l-a dat la schimb cu o Aprilia Tuono. Acum nu stiu pe unde a mai ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is asa de rupte ca dau pe dinafara. Era intuneric deja cand am umblat la ele si nu am mai facut poza. In fine...dilema mea e daca sa schimb si pistonasele sau doar garniturile.

 

Apropo de SV-ul ala, in TM era unul cu fata de R1, bascula monobrat de VFR si tobe sub sa. Arata si mergea chiar bine. Tipul l-a dat la schimb cu o Aprilia Tuono. Acum nu stiu pe unde a mai ajuns.

 

Am facut si eu anul trecut operatia, a fost suficient numai garniturile. Cred ca ai reusi sa cureti pistonasele cu smirghel fin si lichid de frana. Dar depinde si de cat sunt de oxidate/uzate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dam o tura pe undeva weekendul acesta asa intre sv-isti...se pot scapa si alte modele daca sunt binevoitori.

Se anunta ploi si sambata si duminica, atat in bucae cat si pe la munte. Asa ca wk-ul asta stau prin zona :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo unu n-am nimic, cu nimeni, dar am zis ca facem intalnire de eSVeuri, atunci hai sa facem intalnire de eSVeuri. pentru restu, cred ca sunt destule intruniri prin tara - sambata am fost la cea de la Buzau, unde am vazut vreo 2 SVuri [un miar negru, si un 650 argintiu de constanta] dar din pacate fara proprietari; si sunteti mai mult decat bineveniti la ce-a de la Rasnov de la inceputu lui septembrie - daca vine cu cineva, la fel cum am adus si yo anu trecut un prieten de la Bv cu Z1000, din punctu meu de vedere e binevenit. dar ideea e ca, yo unu as vrea sa fie intalnire de SVuri. nRock!

Je eram cu 650'u de CT :)

 

Daca are careva la vanzare .. cumpar pedala schimbator de viteze + manete de frana & ambreiaj (OEM sau aftermarket) pt motorul meu.

/index.php?/topic/682294-cumpar-pt-suzuki-sv-650-s-2002/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge careva la Rasnov, la intrunirea aia Kronstadt bikers sau cum ii zice , pe 8 sept?

 

Adriane, Adriane...iar nu ai somn? Ar trebui sa fie ma'veriku' p-acolo, printre organizatori.

 

Daca interesul pentru intrunirea SV este asa de redus, eu propun sa stam cuminti in casa, sa facem repetitii, si sa mergem de Craciun cu colinda. Poate-poate asa ne iese ceva. :disappointed:

In alta ordine de idei...nu luati exemplu de la mine:

post-12539-0-56823100-1344842179_thumb.jpg

Am mers asa cu el pe la Brezoi - Vidra, plus ceva kilometri de forestier pana la inceputul traseului catre Calcescu. Asa, ca sa vad cat duce. Si a rezistat.

In rest, cu pregatirile de plecare stau bine, mai am de montat crash-bar-urile modificate, de pus cauciucurile noi, si de schimbat garniturile la frana de fata.

Ceva poze din pregatiri:

-"gunoaie" in instalatia electrica:

post-12539-0-97362600-1344842346_thumb.jpg

-gunoaiele "cosmetizate":

post-12539-0-71659800-1344842406_thumb.jpg

-face-lift la crashbar:

post-12539-0-86143100-1344842456_thumb.jpg

PS:pentru cine nu ma stie, nu eu sunt blonda cu flexul :crack:.

 

Am facut si eu anul trecut operatia, a fost suficient numai garniturile. Cred ca ai reusi sa cureti pistonasele cu smirghel fin si lichid de frana. Dar depinde si de cat sunt de oxidate/uzate.

 

Multumesc de sfat, o sa incerc zilele astea sa fac manevra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te referi la garniturile alea cauciucate de pe pistonase? is rupte sau ce-i cu ele?

 

aruncati un ochi aici :)

 

Prea marfa modificata :)

 

http://www.sv650.org/mvsv/mv-sv.htm

 

WOOW cum arata... :yikes:

 

al 2-lea SV in familie........CZ-ul e de suflet .

 

Arata bine. Sa aveti grija unul de celalalt! :D

 

PS: nu va puneti Qualifier pe SV - m-a tinut 1 luna si ceva unul nou! :blink:

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...